Spotkanie z przedstawicielem wojska

W dniu 13 grudnia 2017r. z inicjatywy nauczyciela przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa pana Izydora Ingrama odbyło się w naszej szkole spotkanie z mjr mgr inż. Robertem Bajorskim - szefem Wydziału Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mielcu. Lekcja została zorganizowana dla uczniów klasy III gimnazjum. Miała na celu poszerzenie wiedzy związanej z funkcjonowaniem wojska w naszym kraju, który poruszany był już wcześniej na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa. W drugiej części spotkania gimnazjaliści poznali zasady funkcjonowania struktur Narodowych Sił Zbrojnych i niedawno powstałych wojsk terytorialnych.

 

Młodzież skorzystała z bogatej wiedzy i doświadczenia pana majora. Padło wiele ciekawych pytań z ich strony. Jedno z nich dotyczyło tego, czy warto zostać żołnierzem zawodowym. Z kolei, pani Marta Michna - cywilny pracownik  mieleckiego WKU przekazała informacje odnośnie rekrutacji do WOT- u czyli Wojskowych Oddziałów Terytorialnych.Na koniec przedstawiciel młodzieży, który uczestniczył w dodatkowych zajęciach ze strzelectwa sportowego, wręczył pamiątkowe podziękowanie za interesującą lekcję o obronności państwa polskiego.

 

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting