Pierwsza pomoc

W dniu 20 grudnia 2017r. z inicjatywy nauczyciela przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa pana Izydora Ingrama uczniowie klasy IIIag  w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu mieli okazję doskonalić swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Pomagali im w tym: pani  Weronika Czerwińska -  ratownik drogowy Automobilklubu Mieleckiego oraz pan Oskar Tyniec członek tegoż klubu. Lekcja  miała na celu utrwalenie wiadomości, jaką uczniowie zdobyli wcześniej na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa.

Młodzież mogła po raz kolejny skorzystać z bogatej wiedzy doświadczonych ratowników oraz sprawdzić swe umiejętności w praktyce, ćwicząc na fantomie dorosłego człowieka. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz działania AED – Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego. Nie ulega wątpliwości, że pomoc i cykliczność spotkań zaoferowana przez członków Automobilklubu Mieleckiego na pewno przyczyni się do lepszego poznania i zdobycia praktycznej wiedzy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting