Mówią dzieci, a dorośli wsłuchują się w ich głos

W naszej szkole już kolejny raz odbyło się spotkanie przy „okrągłym stole”. Uczestniczyli w nim członkowie samorządu uczniowskiego, przedstawiciele rodziców, dyrekcja i nauczyciele, prowadząc dyskusję na temat ważnych spraw dotyczących edukacji, bazy szkoły, czasu wolnego uczniów, ogólnie mówiąc życia szkoły. Wszyscy z uczestników tego spotkania mogli zabierać głos i prezentować własne opinie. Najczęściej powtarzające się wnioski, zostały upublicznione na tablicy informacyjnej. W najbliższej przyszłości najważniejsze z nich zostaną skierowane do realizacji. Spotkanie przy „okrągłym stole” poprzedzone było dyskusjami w klasach.

Następnie odbyła się debata, podczas której przedstawiciele klas pracowali nad wyartykułowaniem najważniejszych uczniowskich postulatów. Zadaniem debaty było również uświadomienie wszystkim jej uczestnikom, jakie mają prawa, a więc prawo do: miłości, wychowania w rodzinie, edukacji, informacji, zabawy, odpoczynku, prywatności, wyrażania własnych poglądów, życia i tożsamości, godnych warunków socjalnych. Cała akcja okazała się znakomitą lekcją odpowiedzialności, samorządności i demokracji, a odniosła sukces dzięki wielkiemu zaangażowaniu opiekunów samorządu uczniowskiego: pani Marioli Drewniak, księdza Bartłomieja Musiała i pani Bernadety Łaz.

 

 

 

 

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting