Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w naszej szkole

Aby właściwie przygotować naszych uczniów do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, najpierw została przygotowana gazetka szkolna, która zawierała prace plastyczne dzieci, materiały o Konwencji Praw Dziecka oraz życiorys Ireny Sendlerowej. W klasach I- III oraz w klasach czwartych odbyły się zajęcia według scenariusza przygotowanego przez ks. Bartłomieja Musiała, panie: Bernadetę Łaz oraz Katarzynę Małecką. Wychowawcy przeprowadzili z uczniami żywą dyskusję o prawach dzieci. Poruszone zostały takie kwestie jak choćby prawo do miłości, do wychowania w rodzinie, do edukacji, do prywatności, czy do wyrażania własnych poglądów.

Efektem tych zajęć stała się sugestywna i ciekawa dekoracja korytarza szkolnego pełna papierowych kropelek deszczu z napisanymi tekstami dzieci. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego rok 2018 jest poświęcony Irenie Sendlerowej również dzięki audycji radiowej przygotowanej przez uczniów z klasy 3e pt. Damą Orderu Orła Białego i Orderu Uśmiechu- Irena Sendlerowa. Dodatkowo tematyka praw dzieci została ukazana na telebimie w budynku szkoły przy ulicy Solskiego poprzez prezentację przygotowaną przez panie: Elżbietę Ciężadło i Dorotę Kaławaj. W poniedziałek 20 listopada odbyła się debata uczniowska, przygotowana przez panią Mariolę Drewniak, w której uczestniczyły delegacje klas, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego oraz Dyrekcja szkoły. W trakcie jej trwania uczniowie mogli zgłaszać propozycje zmian w funkcjonowaniu naszej szkoły. Dyskusja, miała także na celu uświadomienie uczestnikom, że zdanie młodych ludzi jest ważne i na jakie decyzje mają wpływ już teraz. Z kolei w budynku SP6 przy ulicy Biernackiego najstarsze klasy uczestniczyły w dwugodzinnych warsztatach, które przeprowadzili ks. Bartłomiej Musiał oraz pani Bernadeta Łaz. Te wszystkie działania, które miały miejsce w naszej szkole, zostały zaprezentowane słuchaczom podczas audycji w Radiu

 

Opracowała : mgr Bernadeta Łaz

 

 

 

 

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting