X Dyktando Niepodległościowe

„Któż z nas znużony późnojesienną chandrą, zżymając się na chimeryczne nastroje wokół, nie chciałby chyżo czmychnąć w wiraż mrzonek o wakacyjnych wojażach? […] Zamiast mitrężyć czas pół siedząc pół leżąc w fotelu zaplanujmy w okamgnieniu przyszłoroczne wakacje.” Tak rozpoczęło się jubileuszowe X już Dyktando Niepodległościowe zorganizowane tradycyjnie przez II LO im. M. Kopernika w Mielcu. W tym roku tekst dyktanda nawiązywał do ortograficznej podróży po najciekawszych zakątkach Polski.

W taki oto sposób już od dziesięciu lat mielczanie upamiętniają radosną dla wszystkich Polaków chwilę odzyskania niepodległości – w tym roku jest to 99 rocznica. Na zaproszenie organizatora naszą szkołę reprezentowała grupa kilkunastu uczniów z klas gimnazjalnych. Opiekunem grupy była A. Ungeheuer. Zanim rozpoczęły się ortograficzne zmagania wystąpił chór II LO, który zaśpiewał kilka pieśni patriotycznych. Warto dodać, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na udział w tym dyktandzie – w tym roku tekst pisało około 300 osób – nie tylko młodzież, ale także przedstawiciele urzędu miasta, starostwa. Tekst dyktanda do łatwych nie należał, o czym świadczyły skupione twarze piszących dyktando, jakże często przeplatane westchnieniami „ooooo”. Druga część dyktanda dostarczyła nie mniejszych emocji – wśród zgromadzonych rozlosowano nagrody, cztery z nich przypadły naszym uczniom.

 

 

 

 

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting