„STRZELECTWO SPORTOWE” - spotkanie pierwsze

W dniu 22.10.2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w III już Edycji Ligi Strzeleckiej. W zawodach brali udział uczniowie klas gimnazjalnych z mieleckich szkół podstawowych. Szkołę Podstawową nr 6 reprezentowali uczniowie z klasy IIIag: JAN GURAK, SEBASTIAN SYMKO, KONRAD SETERA. Najlepszy wynik  uzyskał Jan Gurak  (79 pkt na 100 możliwych), II miejsce zajął Sebastian Symko, który zdobył 79 pkt na 100 możliwych.

Zawody strzeleckie odbyły się w ramach dodatkowych zajęć pozalekcyjnych z edukacji dla bezpieczeństwa. Ich celem było  doskonalenie techniki strzeleckiej wśród uczniów oraz integrację młodzieży, która w atrakcyjny sposób spędzała wolny czas. Uczniowie strzelali z odległości 50 m do tarcz nt/23p z postawy leżącej z karabinka bocznego zapłonu 22 LR. Każdy miał do oddania 13 strzałów (w tym 3 strzały próbne i 10 ocenianych).
Październikowe spotkanie ligi strzeleckiej otworzyło zawody, które będą odbywać się 1-2 razy w miesiącu aż do zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Osobami odpowiedzialnymi za prowadzenie zawodów ze strony LOK Mielec są: Wiesław Lipiński i  Edward Bielaszka.    Zorganizowanie ligi było możliwe dzięki finansowemu wsparciu przez Zakład Metalowy Wojciecha Ortyla.
 

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting