Spotkania z psychologiem


W dniach 9, 10, 11 kwietnia 2013 r. nauczyciele i rodzice uczniów klas I-VI uczestniczyli w prelekcjach oraz konsultacjach prowadzonych przez Ewę Pohorecką, która jest psychologiem, doradcą rodzinnym, dyrektorem Ośrodka Wczesnej Pomocy Pedagogicznej w Krakowie.

Spotkania przebiegały w miłej oraz przyjaznej atmosferze i spotkały się z dużym zainteresowaniem.

 
Spektakle profilaktyczne


W dniu 22 marca 2013 r. w naszej szkole odbyły się spektakle profilaktyczne.

 

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Przygody Kubusia”. Dla klas czwartych i piątych aktorzy zaprezentowali ciekawą sztukę pt. „Światełko w tunelu”, zaś uczniowie klas szóstych mieli możliwość udziału w przedstawieniu pt. „Internetowa pułapka”.

Wszystkie spektakle cieszyły się dużym zainteresowaniem, a barwna i profesjonalna gra aktorska została doceniona gromkimi brawami.

pedagog szkolny

 
Tablet dla Piotrka Koceniaka


 

14 kwietnia odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczeń naszej szkoły Piotr Koceniak zajął II miejsce. Nagrodą był TABLET. Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym roku. Opiekunem jest p.Marek Wanic

 

 

 
Cyfowa szkoła - wspólpraca w sieci

15 kwietnia 2013 r.w naszej szkole odbyło się spotkanie przedstawicieli szkół w ramach współpracy sieci 69. Tym razem jako gospodarze gościliśmy szkoły z Tarnobrzega, Niska i Nowosielca. Nauczyciele wymieniali swoje doświadczenia w stosowaniu TIK na lekcjach.  Koleżanka Dorota Łaz poprowadziła lekcję plastyki z wykorzystaniem komputerów (tabletów). Atmosfera była bardzo przyjemna. Nieskromnie stwierdzę, że zrobiliśmy wrażenie na uczestnikach z innych szkół.

B.Lenartowicz

 

 

Więcej…
 
Miejski Konkurs Matematyczny klas V


Dnia 18.04.2013 w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Matematyczny Klas V. Wyłoniono 11 laureatów, wśród których jest 2 uczniów z naszej szkoły:

Martyna Kulawiec kl 5d (opiekun A. Mytych) i Mikołaj Malec kl 5e (opiekun I. Haptaś). Gratulujemy laureatom!

 

 
Mistrzostwa Okregu najmłodszych


W Stalowej Woli w sobotę 13 kwietnia odbyły się Zimowe Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w pływaniu dzieci 10,11 i 12 lat. Uczestniczyło w nich trzynaście klubów reprezentowanych przez 235 zawodników. Wśród nich najmłodsi pływacy „IKARA” Mielec, którzy są uczniami Szkoły podstawowej nr 6 w Mielcu. Na najwyższym stopniu podium stawali : Malec Wiktoria zawodniczka 10 letnia na 100 i 200 m stylem grzbietowym, jej starszy o dwa lata brat Mikołaj Malec na 100 m stylem motylkowym i 200 grzbietowym, Julia Gancarz (10 lat) na 50 m stylem motylkowym i Dawid Książnicki (11 lat) na na 200 m stylem klasycznym.

 

Srebrne medale zdobywali : Mikołaj Malec na 100 m stylem grzbietowym i 50 m stylem motylkowym, Dawid Książnicki na 100 m stylem motylkowym i 100 stylem klasycznym, Oliwia Rębacz na 100 m stylem motylkowym i Oliwia Strugała na 100 m stylem dowolnym.

 

Więcej…
 
Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt


Trzeci rok z rzędu tytuł Mistrza Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej wywalczyły zawodniczki SP 6 w Mielcu. W tym roku bez straty punktu przeszły wszystkie eliminacje w mieście. W finale powiatowym zmierzyły się z SP Trzciana ( op. R. Ćwięka) i SP Trześń ( op. L.Zaskalski), pokonując obydwa zespoły 2:0. Finał odbył sie w sali gim. SP 6, sędziował Z. Modras a nagrody wręczał Powiatowy Organizator Sportu Z. Radłowski. Dziewczęta  z SP 6 będą reprezentować powiat mielecki w finale rejonowym w Dębicy. Skład zwycięskiej drużyny: Nakonieczna Joanna, Konieczny Alicja, Koza Julia, Płaszewska Iga, Florek Patrycja, Bryk Aleksandra, Lemiech Aleksandra, Myjak Marcelina, Czechowska Anna, Szczepańska Magdalena- op. B.Cetnar

 

 

Więcej…
 
Dni Ziemi 2013 w SP6


Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do włączenia się w akcje i imprezy zorganizowane z okazji Dni Ziemi 2013 w SP 6.

 

  • 11 IV- czwartek-zbiórka surowców wtórnych: plastikowych nakrętek, butelek PET, zużytych baterii (godz.7.50-12.00)

  • 18 IV- czwartek-„Konkurs wiedzy o człowieku.” ( godz.13.30-14.15 sala nr 8)

  • 24 IV- środa--„Konkurs wiedzy o Polsce.” ( godz.10.35-11.20 sala nr 8)

  • 25 IV –czwartek-„Nasze spotkania z przyrodą– kolorowy świat ryb akwariowych.”-zajęcia otwarte dla uczniów, hodowców ryb akwariowych i ich rodziców. ( godz.13.30-14.30 sala nr 8)

  • 25 IV –czwartek-„Nasze spotkania z przyrodą– różnorodność świata ryb.” zajęcia otwarte dla uczniów i ich rodziców.

( godz.14.35-15.30 sala nr 8 )

 

Więcej informacji u nauczycieli przyrody

 

 
Pasowanie na czytelnika

 


10 kwietnia 2013 r. odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelnika. Uroczystość uświetnił występ klasy 3d, która wraz z wych. p. Dorotą Kaławaj przygotowała inscenizację pt. „Zabawa w śpiącą królewnę”. Pierwszaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały przedstawienie i gromkimi brawami nagrodziły młodych aktorów.

 

Po inscenizacji pan dyrektor Grzegorz Tychanowicz pasował pierwszaków encyklopedią krasnoludków, a pani wicedyrektor Marzena Rybak wręczała im zakładki do książek. Na zakończenie uroczystości świeżo upieczeni czytelnicy pozowali do zdjęć.

 

 

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia111112113114115116117118119120NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting