Pływacy z szóstki znów na "6"


Na pływalni MOSiR w Łańcucie odbył się finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu sztafetowym 6 x 25 m stylem dowolnym. Jak powiedział podczas dekoracji Prezes Szkolnego Związku Sportowego Pan Jacek Bigus, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu chyba od 15 lat nie schodzą z podium podczas tychże zawodów. Do finału wojewódzkiego sztafeta SP 6 chłopców awansowała z pierwszym czasem i nie zawiodła wygrywając rywalizację szkół podstawowych na Podkarpaciu, a na szyjach niżej wymienionych zawodników zawisły złote medale.

Sztafeta płynęła w składzie : Konrad Warzecha, Patryk Zygiel, Mariusz Data, Marcin Bukowski, Maksymilian Cerlich i Mateusz Misina.

Natomiast sztafeta dziewcząt do finału awansowała z trzecim czasem, ale w wyścigu finałowym sprawiła miłą niespodziankę i jeszcze na przedostatniej zmianie prowadząc, ostatecznie zajęła drugie miejsce w województwie.

Więcej…
 
Wielki sukces siatkarek z SP6 !!!!

Siatkarki z SP 6 jako reprezentantki Podkarpacia na Mistrzostwach Polski!!!
Cykl turniejów wojewódzkich, makroregionalnych i w końcu - wielki finał Kinder+Sport, to największa i najbardziej rozpoznawalna marka w krajowej mini piłce siatkowej. Dzięki szerokiej organizacji, atrakcyjnej formule oraz oficjalnej randze Mistrzostw Województw oraz Mistrzostw Polski, impreza stanowi obowiązkową pozycję w harmonogramie wyjazdów turniejowych każdej organizacji szkolącej dzieciaki w siatkówce. Plakaty, banery i gadżety z logo Kinder+Sport kluby i zawodnicy przechowują jak relikwie i eksponują w trakcie organizowanych przez siebie turniejów towarzyskich.
Więcej…
 
Medale lekkoatletów

Fantastyczny występ zaliczyli młodzi lekkoatleci naszej szkoły  w finale wojewódzkim w biegach rozstawnych. Podopieczni Marzeny Kulig zdobyli złote i brązowe medale. Brązem mogą się pochwalić dziewczęta: Natalia Niedbała, Weronika Cisińska, Izabela Bień oraz Julia Gawron, natomiast złoto jest zasługą chłopców: Marcin Jacher, Marcin Bukowski, Karol Kotula, Dawid Książnicki. Zawody, które odbyły się 16.05.2013 na stadionie Resovii w Rzeszowie, były kwalifikacjami do Mistrzostw Polski. Mistrzostwa te odbędą się 19.05.2013 w Łodzi i nasze  województwo  reprezentować będzie drużyna chłopców w sztafecie szwedzkiej 100m, 200m, 300m, 400m. Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale ogólnopolskim.
Więcej…
 
Akademia papieska


Trzeba pamiętać o wielkich ludziach, o ich dokonaniach, życiu i zasługach. Pragniemy młodemu pokoleniu wpoić wartości i dobre wzorce, dlatego we wtorek 21 maja nasi uczniowie uczestniczyli w akademii poświęconej życiu i twórczości jednego z największych Polaków, jakim był Karol Wojtyła. Maj to szczególny miesiąc w życiu Jana Pawła II, który urodził się 18 maja, kilkadziesiąt lat później 13 maja został cudownie ocalony od kuli zamachowca aż do beatyfikacji, która miała miejsce 1 maja. Na akademii gościliśmy również proboszcza parafii MBNP księdza Kazimierza Czesaka, który podzielił się z nami wspomnieniami o Janie Pawle II. Akademię przygotowały panie katechetki: Mariola Wiechowska i Anna Woźniak wraz z uczniami klasy 5d, którzy sugestywnie ukazali wzruszające sceny z życia papieża. Uczniowie, pod okiem pani Alicji Jasińskiej, przypomnieli najpiękniejsze pieśni papieskie, a prezentacja multimedialna była podsumowaniem spotkania z papieżem Polakiem. Oprawę plastyczną przygotowała pani Dorota Łaz. Nad całością czuwała pomysłodawczyni i organizator spotkania z Janem Pawłem II -pani Mariola Wiechowska.

e.k

 

 

Więcej…
 
Szkolne Koło SKO


Szkolne Kasy Oszczędności to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej. Od pokoleń zachęcamy najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów. Więcej informacji można uzyskać:

www.pkobp.pl/sko oraz u opiekuna koła p. Joanny Kołek.

Wpłaty uczniowie mogą dokonywać:

- poniedziałek 10.35 - 11.20 (pokój nauczycielski) i czwartek 12.30 - 13.30 w sali nr 1 u pani J.Kołek

- wtorek i środa w godz. 11.30 - 15.05 (podczas przerw) u pani Agnieszki Drozdowskiej

 

 
Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki

11 maja 2013 r. w Leżajsku rozegrano finały wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt KINDER+ SPORT 2013. Dziewczęta trenujące w klasach siatkarskich SP6 w Mielcu wystąpiły w dwóch kategoriach wiekowych. Finały w Leżajsku były podsumowaniem  trwających kilka miesiecy rozgrywek, w których łącznie wystąpiło około 70 zespołów z całego województwa ( Leżajsk, Mielec, Tarnobrzeg, Przemyśl, Krasne, Łańcut, Stalowa wola, Rzeszów, Nowa Dęba, Dębica, Jasło, Debowiec, Zaleszany, Jarosław, SP3 Mielec, Góra Ropczycka i in.)
Więcej…
 
Dzień otwarty

2 maja 2013 r.w ramach programu "Cyfrowa szkoła" nasza szkoła zorganizowała dzień otwarty dla rodziców, uczniów i nauczycieli. W tym dniu p. D.Łaz poprowadziła zajęcia otwarte z plastyki dla zaproszonych gości, wykorzystując narzędzia TIK. Odbyły się również  lekcje otwarte i warsztaty dla nauczycieli mieleckich szkół. Po kilkumiesięcznych szkoleniach,  mogliśmy bez kompleksów pokazać naszym koleżankom i kolegom w jaki sposób  korzystamy z narzędzi TIK na lekcjach. Pracowitą i twórczą atmosferę na spotkaniach najlepiej oddają zdjęcia.

 

Więcej…
 
I Szkolny Festiwal Tańca

I Szkolny Festiwal TańcaW dn. 29 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu  odbył się Szkolny Festiwal Tańca. Była to pierwsza edycja festiwalu, mamy jednak nadzieję, że zagości on na stałe w kalendarzu imprez szkolnych. Tą akcją, która miała na celu wspieranie i promowanie kultury tanecznej, przyłączyliśmy się do 32 światowych obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca. Impreza odbyła się dzięki wsparciu dyrektora szkoły pana Grzegorza Tychanowicza. Pomysłodawczynią i organizatorką całego przedsięwzięcia była p. Dorota Wieczorek.

 

Więcej…
 
Turniej wiedzy o szkole i jej patronach

19.04.2013 r. uczniowie klas III brali udział w turnieju „Czy znasz naszą szkołę i jej patronów?”. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej o Franciszku Żwirce i Stanisławie Wigurze, trzyosobowe drużyny przystąpiły do wykonywania zadań konkursowych: układali rozsypankę wyrazową i puzzle, odpowiadali na pytania. Pozostali uczniowie głośno dopingowali swoich kolegów, układali również rymowanki o szkole. W przerwach między konkurencjami występowali uczniowie klasy 3a pod kierunkiem pani D. Narowskiej oraz zespół taneczny „Tip Top” prowadzony przez panią D. Wieczorek. Zwyciężyła klasa 3d otrzymując w nagrodę monografię szkoły dla każdego zawodnika. Pozostali uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni dyplomami.

 

 

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia111112113114115116117118119120NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting