24 października 2017 r. (wtorek) odbędzie się zbiórka makulatury w ramach konkursu "Kultura a makulatura".                  
Akcja „Oddaj krew i uratuj czyjeś życie” i „Oddaj włos”

To był pracowity, niezwykły i niezapomniany dzień. Po zeszłorocznym sukcesie akcji „Oddaj krew i uratuj czyjeś życie” w naszej szkole 22 września ponownie pojawił się Krew-Bus z RCKiK z Rzeszowa, do którego ustawiła się długa kolejka osób, które bezinteresownie oddały swoją krew. Byli wśród nich uczniowie, nauczyciele, rodzice, sportowcy, policjanci, samorządowcy. Zarejestrowano prawie 100 osób, które oddały łączne około 70 jednostek krwi. Tegoroczną akcję rozpropagowano w całym mieście, a nawet powiecie, stąd tak wielkie zainteresowanie wśród dawców. Pojawiło się bardzo dużo młodzieży z mieleckich szkół średnich w zorganizowanych grupach. Nad całością czuwał personel medyczny z Rzeszowa, wspierany przez służbę medyczną Oddziału Terenowego w Mielcu.

Więcej…
 
Świetlicowe mufinki darem dla dawców krwi.
Po raz kolejny wychowankowie świetlicy wsparli akcję. "Oddaj krew i uratuj czyjeś życie" i " Oddaj włos". Dzieci z klas II i III wykonały wspólnie z paniami A. Łączak, K. Mielnicka, J. Osnowska mufinki czekoladowe, które miały dodać darczyńcom energii. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji.
Więcej…
 
"Spotkanie z ciekawymi gośćmi"

W świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie ze Strażnikami Miejskimi. Pan komendant Arkadiusz Misiak i jego zastępca pan Wiesław Barszcz przeprowadzili pogadankę pod hasłem "Bądź bezpieczny, bądź ostrożny ." Dzieci były bardzo zainteresowane oraz chętnie zadawały pytania naszym gościom.  Na zakończenie wręczono gościom podziękowania i zrobiono wspólne zdjęcie. Spotkanie zorganizowała pani K. Mielnicka

 

Więcej…
 
Ciekawy gość w świetlicy!!!

Przybliżenie wychowankom  świetlicy historii miasta Mielca przez zaproszonego gościa pana Józefa Witka. Pan Józef bardzo interesująco przedstawił dzieciom dzieje miasta wykorzystując do tego prezentację multimedialną oraz ciekawe opowiastki dotyczące Mielca i okolic. Dzieci na zakończenie spotkania wręczyły naszemu gościowi podziękowanie oraz zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

Więcej…
 
Wycieczka do Warszawy

Miłym akcentem rozpoczął się rok szkolny dla uczennic z klasy IVG, które na zaproszenie p. poseł Krystyny Skowrońskiej 15 września pod opieką wychowawcy A.Ungeheuer uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie Sejmu oraz spacer po stolicy. Wiele emocji dostarczyła wizyta w Sejmie RP i obserwowanie przebiegu obrad. I choć mogłoby się wydawać, że widok sejmowej sali tak dobrze znany z TV nie zrobi na nikim wrażenia,

 

Więcej…
 
Powitanie klas pierwszych

4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Szczególnie uroczyście powitaliśmy pierwsze klasy. Zatańczyła między innymi klasa IIId, która uczestniczy w zajęciach edukacji artystycznej SCK pod kierunkiem pani Izabeli Serwan.
Przed stremowaną nieco widownią zaprezentowali się utalentowani uczniowie starszych klas. W roli aktora zadebiutował nasz pan dyrektor. red.MD

 

Więcej…
 
Zapisy na obiady

Zapisy na obiady na rok szkolny 2017/2018 odbywają się w dniach 28.08.2017 – 05.09.2017 (do godz.14.00).
Zapisu dokonuje się poprzez wypełnienie Karty zgłoszenia do żywienia i złożenie jej w w/w terminie w księgowości szkoły lub u kierownika świetlicy. Karty zgłoszenia do żywienia są do pobrania w księgowości szkoły, w świetlicy szkolnej oraz na stronie internetowej szkoły.

Koszt jednego posiłku wynosi około 4,00 zł.
Obiady będą wydawane od  06.09.2017 r.

pobierz: Karta zgłoszenia do żywienia

 

 
Z wdzięczną pamięcią za wspólnie spędzony czas

W czerwcu 2017 odchodzą z naszej szkoły pani Danuta Chruściel oraz ksiądz Andrzej Bajorek. Pani Danuta Chruściel jest długoletnim i cenionym nauczycielem SP6. Serdeczna i wyrozumiała dla swoich wychowanków osiągała w pracy z młodzieżą liczne sukcesy w konkursach powiatowych, kuratoryjnych i ogólnopolskich. Z pewnością zapisała się w pamięci swych podopiecznych.

Ks. Andrzej Bajorek był z nami zaledwie kilka lat. Zostawił dobre wspomnienie, serdeczny uśmiech i dobre słowo dla każdego.

Odchodzącym z naszej szkoły dziękujemy za życzliwość, współpracę, życząc zarazem pomyślności i realizacji zamierzeń.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu

 

 

 
Nasi przyszli poeci i pisarze

Piszą nie tylko na potrzeby konkursów literackich, piszą, bo jak sami twierdzą, sprawia im to przyjemność i satysfakcję. Dzięki wyobraźni tworzą własne historie, baśnie, opowiadania czy wiersze. Czasem ich opowieść urasta nawet do miary książeczki, którą z powodzeniem można by wydać, gdyż przepięknie ilustrują swoje historie.

Biorą też udział w konkursach, nie boją się pokazać swojej dziecięcej twórczości innym, choć wiedzą, że przecież nie zawsze zostaną docenieni. To oni być może nasi przyszli poeci lub pisarze, doświadczenie zbierają już teraz w murach szkoły podstawowej. to: Aleksandra Milik z 6d, Kornelia Madycka z 4b, Marika Buczek z 6c, Mario Średziński z 6c, Natalia Karmelita z 4c, Kacper Łopata z 4c, Sonia Zuba z 4c oraz Amelia Zygadło z 4c

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Projekt unijny

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting