Zapisy do klasy pierwszej.         Dni otwarte 1-2 marzec 2018 r.         Szczegóły w zakładce "Rekrutacja"          
Bożonarodzeniowe zwyczaje w krajach niemieckojęzycznych

W okresie przedświątecznym uczniowie klas VII i II gimnazjalnych poznali tradycje bożonarodzeniowe panujące w krajach niemieckojęzycznych, oglądali prezentacje multimedialne, śpiewali kolędy i dekorowali świąteczne pierniki i babeczki. Uczniowie utrwalając nowo poznane słownictwo rozwiązywali quizy i ćwiczenia interaktywne z wykorzystaniem tablicy multimedialnej i platformy Kahoot. Cykl lekcji świątecznych przeprowadziła p. Anna Małodzińska-Witwicka

Więcej…
 
Orszak Trzech Króli

Po raz drugi w historii, 6 stycznia 2018 r. ulicami Mielca przeszedł orszak Trzech Króli - z kościoła pw. Ducha Świętego pod Bazylikę Świętego Mateusza. Tam na terenach zielonych Trzej Królowie złożyli pokłon małemu Jezusowi, a później odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu mieleckich zespołów muzycznych. W orszaku udział wzięły setki mielczan, a wśród nich uczniowie naszej szkoły, pod opieką księdza Bartłomieja Musiała i Bernadety Łaz.

Więcej…
 
Zajęcia w czasie ferii zimowych

W okresie ferii zimowych będą prowadzone zajęcia według poniższego harmonogramu:

Zajęcia sportowo - rekreacyjne (prowadzi p. Beata Czarnota - zapisy w sekretariacie szkoły)

29.01 - 2.02.2018 (godz.900 - 1300)

5.02 - 9.02.2018 (godz. 900 - 1300)

Zajęcia sportowo - rekreacyjne (prowadzi p. Mariola Kobos - zapisy u prowadzącej)

29.01 - 2.02.2018 (godz.900 - 1300)

5.02 - 9.02.2018 (godz. 900 - 1300)

 
Lekcja udzielania pierwszej pomocy

>W dniu 10 stycznia 2018 r. z inicjatywy pana Izydora Ingrama została przeprowadzona w naszej szkole  praktyczna lekcja udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia  poprowadził pan Wojciech Idzior -  ratownik medyczny i kierownik Szkoły Ratownictwa Medycznego.

Lekcja, która odbyła się w ramach dodatkowych zajęć z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa,  miała na celu utrwalenie wiadomości zdobytych przez uczniów na wcześniejszych zajęciach z tego przedmiotu oraz przygotowanie ich do zbliżających się zawodów z pierwszej pomocy.
Więcej…
 
Konkurs „Książkowe Mikołaje”

Uczniowie naszej szkoły z klas I-III uczestniczyli w konkursie plastycznym o tematyce świątecznej zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną – Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej MBP SCK w Mielcu.

I miejsce ex aequo zajęły:Paulina Gąska z kl. 2b i Sonia Płaza z kl. 2b

II miejsce zajęły: Gabrysia Pyrsak z kl.3c i  Magdalena Demidowska z kl.2c

Wyróżnienie otrzymała: Aleksandra Kagan z kl. 3e Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Więcej…
 
Kiermasz bożonarodzeniowy dla Zosi

W styczniu został podsumowany kiermasz bożonarodzeniowy organizowany przez świetlicę szkolną. W tym roku pieniążki zebrane podczas kiermaszu zostały przekazane na leczenie chorego serduszka Zosi Marszałek. Kwota jaką udało się zebrać to 1 046 zł. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy włączyli się w akcję.  Nad przebiegiem czuwali wychowawcy świetlicy szkolnej panie Karolina, Ania i Asia.

Więcej…
 
PLEBISCYT na SŁOWO ROKU 2017

Tradycyjnie koniec roku kalendarzowego to czas, w którym dokonuje się różnego rodzaju podsumowań. Od kilku lat redakcja SŁOWNIKA JĘZYKA POLSKIEGO proponuje internautom udział  w głosowaniu na SŁOWO ROKU. W grudniu 2017 r. po raz pierwszy w takim głosowaniu wzięła udział młodzież z najstarszych klas SP 6 – IIIag i IIbg pod opieką A. Ungeheuer. Wśród nominowanych słów znalazły się między innymi wyrazy: rezydent, gimnazjum, smog, puszcza, reforma. Głos należało oddać, wchodząc na stronę www.pwn.sjp.pl. Uczniowie najczęściej wybierali słowo „gimnazjum”, mając na uwadze zapewne to, że jeszcze nie tak dawno chodzili do takiej szkoły.

Więcej…
 
Jasełka

Tradycją naszej szkoły jest spotkanie przedświąteczne, podczas którego prezentowane są Jasełka. W tym roku szkolnym było ono wyjątkowe, bowiem odbyło się a w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami. Jasełka pod tytułem „Bóg się nam narodził” przygotowali uczniowie klasy VI „e”. Dzięki temu przedstawieniu wszyscy mogli przypomnieć sobie sceny dotyczące narodzin Zbawiciela Świata i zrozumieć istotę zbliżających się świąt.

Więcej…
 
Konkurs bożonarodzeniowy

Został rozstrzygnięty „Konkurs na najładniejszy stroik, choinkę lub szopkę bożonarodzeniową”. Dostarczono 32 prace przestrzenne, zrobione dowolną techniką. Wszystkie były piękne i starannie wykonane. Zdobiły one hol szkoły przed Świętami Bożego Narodzenia. Komisja szczególnie zwróciła uwagę na estetykę, wkład pracy oraz pomysłowość. Nagrody otrzymali następujący uczniowie: Jakub Kobos z klasy III d, Natalia Tomala z klasy IV e, Klaudia Jarosz z klasy III d,  Emilia Cieśla z klasy III e. Wyróżniono również szopkę wykonaną przez Magdalenę Demidowską z klasy II c i choinkę Amelii Kuśnierz z klasy VI f. Nagrody ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Zostały one wręczone uczestnikom przez Pana Dyrektora. Dziękujemy wszystkim osobom za udział w konkursie.

Organizatorzy

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

Stowarzyszenie

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting