Liczymy się dla Polski! Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

 

Szanowni Rodzice,

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia bardzo ciekawego filmu edukacyjnego pn. "Rozwój dziecka", który przygotowany został przez  Centrum Rozwoju Lokalnego, wspólnie z psycholog Beatą Liwowską, w ramach ogólnopolskiej akcji "Dzieci uczą rodziców".

Zachęcamy także, do zobaczenia pozostałych materiałów, które dostępne są na stronie:

wspierajmarzenia.pl

Bezpośredni link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=Eao2j4IoKPg


 
KONKURS ,,Moi przyjaciele z Epoki Lodowcowej" rozstrzygnięty!!!

Przepiękne i pomysłowe maski powstały z sympatycznymi bohaterami filmów animowanych w oryginalnej odsłonie. Do ich tworzenia zostały użyte różnorodne materiały i techniki, nawet ciasto piernikowe:).

Nagrodzeni:

I miejsce Patrycja Skrzypczak  2a

II miejsce Szymon Pyrsak 1c

III miejsce ex aequo: Szymon Toczek 2a i Laura Nowak 1a

 

Więcej…
 

Liczymy się dla Polski!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

 
ZBRODNIA KATYŃSKA – Instytut Pamięci Narodowej

 

 

 

 

https://ipn.gov.pl/download/1/57617/uczen.pdf

 

 

 
,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Nasza szkoła przystąpiła do projektu ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin akcji: 13.04.2021r. - 13.05.2021 r

Miejsce akcji: główne wejście do szkoły. Będzie przygotowane pudło, do którego można wkładać elektrośmieci.

www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

 
14 kwietnia Święto Chrztu Polski

 
Osiągnięcie Kamili

Miło nam poinformować o osiągnięciu uczennicy z klasy VIII a – Kamili Wrażeń, która wzięła udział w konkursie  "Osobistości Pogranicza". Konkurs swym zasięgiem objął Polskę (tzw. Ścianę Wschodnią), Białoruś oraz Ukrainę i przeznaczony był dla młodzieży zamieszkującej te tereny. Zadaniem uczestników było zwrócenie uwagi na wybitne osobowości, które wniosły niezwykły wkład w historię i kulturę lub miały znaczący wpływ na obszar Pogranicza poprzez swoje życie i prowadzoną działalność. Konkurs polegał na napisaniu utworu literackiego w różnorodnej formie prezentującego oryginalne, kreatywne podejście do tematu. Na konkurs nadesłano 63 prace ze wszystkich trzech krajów. Najmłodszy uczestnik miał 10 lat, a najstarszy "nastolatek" - lat 30. Kamila zdobyła wyróżnienie w kategorii wiekowej 14 – 15 lat. Swoją pracę - wiersz -poświęciła Zofii Strzałkowskiej - kobiecie niezwykłej, która w latach 20 – tych prowadziła we Lwowie nowoczesną szkołę dla dziewcząt - Zakłady Naukowe im. Zofii Strzałkowskiej. Uczennicę do konkursu przygotowała A. Ungeheuer.

 

Red. A.Ungeheuer

  

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2021/2022

Znajdź nas na ...

Szkoła w chmurze

#Szkoła pamieta

szkola.jpg

Procedury covid -19

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting