Otwarcie nowoczesnej sali dla dzieci

W dniu 27 marca 2018 r. o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu odbyło się oficjalne otwarcie sali integracji sensorycznej, w którym udział wzięli Prezydent Miasta Mielca p. Fryderyk Kapinos, Dyrektor Wydziału Edukacji p. Arkadiusz Gałkowski oraz dyrektorzy mieleckich szkół podstawowych. Zebranych gości powitał  dyrektor szkoły p. Grzegorz Tychanowicz, który w swym wystąpieniu podkreślił, że sala powstała z myślą o dzieciach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W trakcie  krótkiej prezentacji zaproszeni goście zapoznali się z elementami wyposażenia sali oraz istotą  terapii integracji sensorycznej. Następnie symbolicznego otwarcia nowego pomieszczenia dokonał Prezydent Miasta p. Fryderyk Kapinos.

Więcej…
 
Wielkanocna pisanka - konkurs plastyczny

Przed nami najbardziej radosne i wiosenne święta - Wielkanoc. Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko, symbolizujące nowe życie oraz nadzieję. Z nadejściem świąt Wielkanocnych tradycją naszej szkoły stało się organizowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego „PISANKA WIELKANOCNA”.  Uczniowie klas pierwszych i drugich mieli za zadanie wykonanie formy płaskiej przedstawiającej pisankę i ozdobienie jej dowolną techniką. Wielkanocny konkurs plastyczny stanowił świetną okazję, aby zachęcić dzieci do samodzielnej działalności artystycznej, do poszukiwania różnych, ciekawych technik .

Więcej…
 

14 marca 2018 roku na naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach rozgrywek Igrzyska Dzieci. Turniej był eliminacją do szczebla rejonowego zawodów kończących się finałem wojewódzkim. Awans uzyskiwały najlepsze drużyny z turnieju. Do zawodów przystąpiły szkoły z terenu naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy 6e - Daniel Stala, Patryk Płaszewski, Yuriy Kochmar, Krystian Kozioł i Paweł Konieczny, z klasy 5e - Oskar Sondej, Wiktor Wierzchowski, Kacper Paduch, Antoni Guzda i Franciszek Miłoś.

Więcej…
 
Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

W dniu 23.03.2018r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w  III Edycji Powiatowego Konkursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Gimnazjalnych. Do zawodów  zgłosiło się 7 szkół, które wystawiły aż 20 drużyn składających się z dwóch osób. Ze Szkoły Podstawowej nr 6 z klas gimnazjalnych w zawodach wystąpiły następujące drużyny:

KACPER SIKORA i PATRYK DROŻDŻ  [XII miejsce – test wiedzy 20 i 21 pkt, praktyka 16 i 19 pkt],
JAN GURAK i KRYSTIAN DEREŃ [XVmiejsce – test wiedzy 22 i 23 pkt, praktyka 6 i 15 pkt].
DARIA PAZDYK i JOANNA JUSZCZYK [XIV miejsce – test wiedzy 16 i 26 pkt, praktyka 6 i 20 pkt].
Więcej…
 
Strzelectwo sportowe - spotkanie VII

W dniu 24.03.2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w siódmym spotkaniu Ligi Strzeleckiej. Szkołę Podstawową nr 6 z klas gimnazjalnych reprezentował tylko jeden uczeń: JAN GURAK [23/100]. W nawiasie przy zawodniku została podana ilość zdobytych przez niego punktów na ilość punktów możliwych do zdobycia.

Wyniki zawodów strzeleckich można sprawdzać na stronie:

www.strzelaniemielec.pl/ligamlodziezy.html

 
Młodzi pływacy IKARA Mielec z medalami Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego

Dużym sukcesem i zwycięstwem w klasyfikacji medalowej zakończyły się Zimowe Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego rozegrane 17 marca 2018 roku w Strzyżowie najmłodszych pływaków MKS IKAR Mielec uczniów Klasy Mistrzostwa Sportowego w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu. Tytuły Mistrzów Województwa i miejsca na podium zdobywali :

Więcej…
 
Spotkanie z ciekawymi zawodami kobiecymi

W ramach cyklu zajęć „Praca wartością – poznajemy ciekawe kobiece zawody” wychowankowie świetlicy szkolnej z kl. II spotkali się z ciekawymi gośćmi. Na specjalne zaproszenie pani Karoliny Mielnickiej z dziećmi spotkały się panie Joanna Marczewska- ratowniczka medyczna pracująca przy Pogotowiu Ratunkowym w Mielcu oraz st. asp. Anita Markulis – technik kryminalistyki oraz mł. asp. Urszula Chmura obydwie pracujące w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu.

Więcej…
 
Udział uczniów klasy IIIag w konkursach j. angielskiego w ZST i I LO
Uczniowie klasy IIIag - Jakub Helowicz, Seastian Symko i Jakub Wrześniak, pod opieką wychowawcy Urszuli Kozik, reprezentowali naszą szkołę w konkursach organizowanych przez szkoły ponadgimnazjalne z Mielca.
W dniu 16.03.2018 r. wzięli udział w III Gimnazjalnej Olimpiadzie Języka Angielskiego pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego, która odbyła się w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu w ramach VIII Gali Języka Angielskiego. 
Więcej…
 
Wycieczka do Stacji Uzdatniania Wody Pitnej w Mielcu

Uczniowie klasy 6e wraz z wychowawczynią Urszulą Tarnawską w dniu 8 marca 2018r. odwiedzili Stację Uzdatniania Wody Pitnej w Mielcu. W trakcie wycieczki uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób przygotowywana jest woda w Mielcu zanim trafi do naszych domów. Zobaczyli wszystkie nowoczesne urządzenia, które dbają o właściwą jakość wody w naszym mieście. Mieli możliwość przekonać się na własne oczy jak wiele troski i pracy potrzeba, aby wiele tysięcy ludzi mogło cieszyć się doskonałą wodą w swoich domach.

 

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

Stowarzyszenie

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting