W karnawałowym rytmie

W naszej szkole zaroiło się od pięknych księżniczek, tajemniczych wróżek, odważnych Batmanów, walecznych rycerzy i innych kolorowych postaci ze świata baśni czy filmów. Trzeba przyznać, że pomysły na przebrania były naprawdę świetne. A wszystko to za sprawą zabawy noworocznej, która odbyła się we środę - 9 stycznia na specjalnie na tę okazję przybranej sali gimnastycznej. Od rana do wieczora przy dźwiękach muzyki bawili się uczniowie klas od pierwszych po szóste. Jak zwykle podczas zabawy wszyscy uczestnicy mogli  liczyć na słodki poczęstunek, a najmłodsi uczniowie dodatkowo na wizytę w salonie urody i piękna. Dzieci bawiły się dobrze i ze zdumieniem pytały: -To już koniec?!

 

e.k

Więcej…
 
W tym roku nie dały żadnych szans!!!!

Zgłosiło się 40 zawodniczek, głównie szkół spoza Mielca_ Czajkowa, Gawłuszowice, Trzciana, Wadowice Górne, Wola Wadowska, Malinie, SP13, SP6, SP3 i z powiatu tarnowskiego- Wola Rzędzińska. Organizator- Beata Cetnar przy współpracy z MOSIR Mielec i Starostwem Powiatowym. 6 pucharów zgarnęły zawodniczki klasy siatkarskiej SP6 nie dając rywalkom najmniejszych szans. I m- Kinga Salach, II- Laura Duszkiewicz, III_ Chrabąszcz Kasia, IV- Działowska Liwia, V- Kulpa Karolina, VI- Bogdan Julia- dziewczyny wyszły z grup z pierwszych miejsc i o finał zagrały między sobą.  Wszystkie 40 zawodniczek otrzymało piłki , dyplomy i słodycze zakupione przez MOSIR . W tym roku range zawodów podniosły zaproszone zawodniczki I-ligowej Stali Mielec S.A., które przyglądały się meczom, rozdawały autografy, robiły zdjęcia z dziewczynkami. Nagrody wręczali- Przew. Rady Powiatu- H. Niedbała oraz kapitan zespołu Stali - Gosia Sobolewska. Duże podziękowania dla nauczycieli -opiekunów zawodniczek, którzy poświęcając dzień wolny od pracy tak licznie przybyli na turniej.....

 

 

Więcej…
 
Już wkrótce zagra w naszj szkole..

21 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

DLA RATOWANIA ŻYCIA DZIECI I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW


Od poniedziałku 7 stycznia 2013 r. rozpoczynamy w szkole zbiórkę pieniędzyw klasach.
We wtorek i środę (8 i 9 stycznia) będzie niepowtarzalna okazja zakupu wyjątkowych serduszek w cenie 2zł zaopatrzonych w podpisy nauczycieli różnych przedmiotów uczących w klasach 4-6. Uprawniać będą  do zwolnienia z pytania (do wykorzystania jeszcze w tym półroczu). Niespodzianką będzie 10 yokerów z podpisem pana dyrektora Grzegorza Tychanowicza. Jeśli na nie trafisz, sam zadecydujesz, z którego przedmiotu unikniesz pytania.

FINAŁ SZKOLNEJ ZBIÓRKI 11 STYCZNIA 2013 ROKU. SZCZEGÓŁY WKRÓTCE. NIE BĄDŹ OBOJĘTNY NA LOS INNYCH! KAŻDA ZŁOTÓWKA SIĘ LICZY! SIE MA!!!!!!!!!!!!!

SAMORZĄD UCZNIOWSKI SP 6.

 
Podziękowania dla uczniów

 

 
Świąteczny szopek czar

Jak co roku w naszej szkole uczniowie biorą udział w konkursie świątecznym zatytułowanym Najładniejsza szopka bożonarodzeniowa. W tym roku dzieci wykonały 29 szopek, które były zaprezentowane w holu szkoły i wprowadzały nas w świąteczny nastrój. Prace bardzo się podobały, były wykonane rożną, często zaskakującą techniką. Dzieci włożyły w wykonanie szopek wiele trudu, a może też pomogli rodzice i dziadkowie. Wszystkie szopki zostały nagrodzone choćby drobnym upominkiem. Jednak spośród nich wyróżniono 4 szopki. Są to szopka nr 1 Agnieszki Skrzypczak z klasy 3d, szopka nr 8 Kacpra Sikora z klasy 3c, szopka nr 9 Iwonki Boryczko z klasy 2e oraz szopka nr 15 Kamila Popiołka. Uczniowie Ci zostały specjalnie nagrodzone paczkami pełnymi słodyczy. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
Mariola Wiechowska
Anna Woźniak

 

 

Więcej…
 
Warsztaty z programowania i budowy robotów

W dniu 18.12.2012 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty "Tematyka budowy i programowania robotów". Warsztaty zorganizowane zostały przez Wydział Edukacji i Spraw Społecznych w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. Promują trzeźwy i bezpieczny sposób spędzania wolnego czasu z możliwością rozwoju swojej kreatywności, umiejętności logicznego myślenia oraz pracy zespołowej.

 

 
„W Szóstce o środowisko dbamy i energię oszczędzamy

10.12.2012r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu odbył się turniej wiedzy dla klas VI pod hasłem:   „W  Szóstce o środowisko dbamy i energię oszczędzamy”. Był to finał akcji promującej oszczędzanie energii elektrycznej, cieplnej i wody, w myśl przysłowia: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Uczniowie ,na godzinach wychowawczych, dyskutowali o konieczności oszczędzania energii i o skutkach jej marnotrawienia. Wskazywali jak mogą przyczynić  się do ochrony środowiska, ale też do zmniejszenia opłat za wodę, prąd i ogrzewanie. Swoje obserwacje mogli zaprezentować, biorąc udział w konkursach na plakat nakłaniający do oszczędzania energii, a klasy

Więcej…
 
Będziemy w telewizji!

Dziś 17.12.2012 r. odwiedziła nas ekipa telewizyjna z TVP Rzeszów. Zainteresowanie mediów "szóstka" zawdzięcza wdrażaniu programu Cyfrowa szkoła.

Po przeprowadzeniu wywiadu z panem dyrektorem Grzegorzem Tychanowiczem ekipa z TVP sfilmowała zajęcia uczennic klasy 4e, które po raz pierwszy mogły skorzystać  z nowego sprzętu tj, netbooków z funkcją tabletu.

Jeśli chcecie zobaczyć wrażenia uczniów, koniecznie oglądnijcie program telewizyjny, który odbędzie się dzisiaj w telewizji TVP Rzeszów.

 

http://www.tvp.pl/rzeszow/informacja/aktualnosci/wideo/1712/9461752

 

Więcej…
 
Mikołajki w I „b”

Dzień 6 grudnia w klasie I „b” był wyjątkowo wesoły i obfitował w niespodzianki. Wszyscy ubrani w „mikołajkowe” czapki z niecierpliwością oczekiwali Świętego Mikołaja. Za oknem zaczął padać śnieg, a gdzieś w oddali dźwięczały dzwonki, toteż wiadomo było, że już, już się zbliża. Podczas radosnego oczekiwania dzieci wykonywały okolicznościowe kolorowanki, rozwiązywały zagadki i śpiewały piosenki. Na początku trzeciej lekcji do klasy przybyli pomocnicy Świętego Mikołaja, ciągnąc na sankach worek pełen prezentów. Obdzielili nimi wszystkie dzieci i panie. Ale to jeszcze nie był koniec niespodzianek. Otóż podczas zajęć teatralnych, odbywających się w SCK, kiedy dzieci były bardzo zajęte, ktoś zapukał do drzwi.  Chyba nikt nie spodziewał się takiego gościa, bo przecież Mikołaj przekazał już wcześniej wszystkim podarunki. Teraz jednak pojawił się osobiście, bo znalazł chwilkę czasu. Pogawędził z dziećmi, wysłuchał piosenek, chwilę pobawił się w kółeczku no i oczywiście wziął udział w sesji fotograficznej. Na koniec rozdał jeszcze słodycze i pospieszył do innych dzieci, które z niecierpliwością na niego oczekiwały.                  M.N.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia919293949596979899100NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting