Zdrowy uczeń w SP6 - dzień banana

10 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy dzień banana w ramach projektu ''Zdrowy uczeń w SP6 ''. Uczennice klas siatkarskich przygotowały  wyśmienite przekąski do degustacji dla społeczności szkolnej (np. babeczki z bananami , banany w czekoladzie , keks). Został zorganizowany konkurs na najładniejszy plakat. Zwycięzcą została uczennica Aleksandra Lemiech, która otrzymała piłkę do siatkówki. Rewelacyjnie przygotowali się nasi najmłodsi uczniowie z klasy Ib. Na szkolnym telebimie mogliśmy oglądać prezentację o bananie przygotowaną przez Annę Czechowską i Aleksandrę Bryk z klasy VIe.

Uczennice kl. VIe

 

 

Więcej…
 
Spotkanie ze Świętym Mikołajem

 

Klasa I c wraz z wychowawczynią wybrała się 5. grudnia do „Kulkolandu”.

Bawiące się  ze Śnieżynkami dzieci odwiedził Święty Mikołaj. Przyszedł on oczywiście z workiem pełnym prezentów. Szczęśliwe „pierwszaki” popisały się przed miłym gościem recytacją wierszy, śpiewem piosenek oraz opowieściami o swoich przygodach.

Po miłych pogawędkach przyszedł czas na mikołajkowe upominki. Zadowolone dzieci podziękowały za słodycze i zaprosiły Świętego do wspólnej fotografii.

A później, machając rękami i uśmiechając się szeroko, pożegnały Mikołaja:

„- Do zobaczenia za rok!”

 

 

Więcej…
 
Cyfrowa szkoła

żródło:ntt.plSzkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu bierze udział w pilotażowym rządowym programie rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych  „Cyfrowa szkoła".  Jesteśmy jedną z czterystu szkół Polsce, jedyni w Mielcu, którym udało się  zakwalifikować do tego projektu. Zostaniemy zaopatrzeni w niezbędną infrastrukturę w zakresie TIK. Na ten cel przeznaczone zostało ponad 200 000 zł. (w tym ok. 50 000 od  Urzędu Miejskiego w Mielcu).
Już w grudniu  otrzymamy 58 netbooków z funkcją tabletu przeznaczonych dla uczniów, 20 laptopów dla nauczycieli, 5 tablic interaktywnych, 5 projektorów krótkoogniskowych, wizualizer, 2 urządzenia sieciowe wielofunkcyjne. Będziemy posiadać   sieć bezprzewodową.

Przez okres trwania projektu "Cyfrowej szkoły" (rok szkolny 2012/2013), będziemy informować o naszych działaniach związanych z tym przedsięwzięciem.

 
Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia był w klasie I „b” okazją do miłego spotkania
w gronie przyjaciół. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione misie. Duże, małe i malutkie. Niektóre całkiem nowe, ale w większości bardzo już wysłużone dzięki codziennemu przytulaniu. W klasie zrobiło się bardzo przytulnie i „misiowo”, a także świąteczne, bo przybyli jeszcze inni goście- przedszkolaki z PP nr 13. Były wspólne tańce, piosenki oraz małe „co nieco”.
Dzieci przedstawiały swoje misie, a później zapoznały się z historią powstania pluszowego misia. Obejrzały także prezentację na temat bohaterów literackich i filmowych, takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Coralgol, Yogi, Gumisie, Troskliwe Misie.

 

 

Więcej…
 
Nasza gazetka

Strona tytułowa KleksikaZ okazji Światowego Święta Pluszowego Misia ukazał się listopadowy numer pisemka „Kleksik”. Dzieci z klasy I „b” umieściły w nim swoje rysunki, a kl. III „d” zredagowała „Zagadkowo”. W „Kleksiku” znaleźć się mogą Wasze wiersze, opowiadania, rysunki
i ciekawostki z życia szkoły. A może macie własne pomysły na ciekawą gazetkę? Zachęcamy wszystkich do udziału w redagowaniu naszego „Kleksika”. Zbieramy materiały do grudniowego numeru. Możecie je przynosić do biblioteki szkolnej.
MN

 

ps. Dziękujemy p. Marysi Nowakowskiej za wieloletnie wydawanie Kleksika wspólnie z najmłodszymi uczniami naszej szkoły.

 
Zaproszenie

 

Zaproszenie do udziału w II Otwartym Turnieju Singli Siatkarskich Dziewcząt

Zaprasza:

Akademia Siatkówki „Pierwszy krok’’

Starostwo Powiatowe w Mielcu

Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu

UKS ”Szóstka” przy SP6 w Mielcu

 

 

Więcej…
 
Wycieczka do fabryki bombek

 

Już wkrótce ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA. Świąteczny nastrój udzielił się uczniom klasy III b, którzy wraz z wychowawczynią Renatą Pieńczewską odwiedzili fabrykę bombek w Nowej Dębie. Zapoznano nas z wyglądem choinek pochodzących z różnych krajów Europy. Następnie uczniowie zobaczyli w jaki sposób wykonuje się bombki (dmuchanie szkła, barwienie oraz ręczne malowanie), a także w ramach warsztatów samodzielnie udekorowali własne egzemplarze bombek. Wycieczka zakończyła się wspaniałymi zakupami.

 

 

 

Więcej…
 


"ŚWIĘTY HUBERT WZOREM WSPÓŁCZESNEGO EKOLOGA"

 

W listopadzie odbył się IX Wojewódzki Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "ŚWIĘTY HUBERT WZOREM WSPÓŁCZESNEGO EKOLOGA" pod patronatem Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie, Burmistrza Głogowa Małopolskiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty organizowany przez Zespół Szkół w Pogwizdowie Małym. Na konkurs wpłynęło 1128 prac z 28 placówek. III miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy 3b EMILKA FORCZEK. Praca oceniana była w kategorii "Watahy, stada, klucze...życie społeczne zwierząt". Emilce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, tym bardziej, że  jest to kolejny konkurs, w którym nasza uczennica odniosła sukces. Opiekunem dziewczynki jest p.Renata Pieńczewska.

 

OSZCZĘDZAJ ENERGIĘ W SZKOLE I W DOMU, NIE BĘDZIESZ SZKODZIŁ PRZY TYM NIKOMU!

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w akcję promującą oszczędzanie energii elektrycznej. W ramach tej akcji planujemy:

- konkursy plastyczne,
- turniej wiedzy na temat sposobów oszczędzana energii,
- niespodzianki dla uczestników.


Organizatorzy:
Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Europejski „Euroszóstka”

 

 
« PoczątekPoprzednia919293949596979899100NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting