Indywidualizacja

 

Od 2 stycznia 2013 r. w naszej szkole jest realizowany projekt "Nauka przez dialog - Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III szkół podstawowych w Gminie Miejskiej Mielec"

 

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,

Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”,

Działanie 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”,

Poddziałanie 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych”.

 

czytaj więcej>>
 
WOŚP znów zagrała - 2567,91 zł

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagrała w Szkole Podstawowej nr 6  w Mielcu. Przewodził jej Samorząd Uczniowski, a główna baza dowodzenia znajdowała się  w szkolnej bibliotece.  Od 7 do 15 stycznia w szkole odbywały się następujące  akcje mające na celu zasilenie konta WOŚP:
- sprzedaż serduszek z podpisami nauczycieli  uczących w klasach IV-VI, które dawały uprawnienie do zwolnienia z odpowiedzi na lekcji (dochód 430,28 zł),
- mecz siatkówki uczennic klas siatkarskich SP 6  i Gimnazjum SMS Stal Mielec (dochód z biletów 161 zł),
- sprzedaż jabłkowych przysmaków przygotowanych przez uczennice i rodziców klas VI e i IV e (siatkarskich) z okazji Dnia Jabłka (385 zł),

Więcej…
 
Dzień jabłka- Zdrowy Uczeń w SP 6.

We wtorek tego miesiąca obchodziliśmy w szkole Dzień Jabłka. Klasy siatkarskie VI e i IV e wspólnie z rodzicami przygotowały się do tego Święta wyjątkowo. Upieczonych zostało kilka rodzajów jabłeczników, babeczek i ciastek, w których jako główny składnik królowało jabłko. Plakaty informowały wszystkich jak zdrowe jest jedzenie tego właśnie owoca. Ustawiono stoliki degustacji, gdzie za symboliczną złotówkę można było spróbować wspaniałych wypieków, soczków i jabłek( suszonych, zapiekanych itp.) Klasy siatkarskie zebrały 385 zł, które w całości przekazały na WOŚP. Organizatorzy bardzo dziękują rodzicom dziewcząt klas siatkarskich oraz uczniom i nauczycielom, którzy wsparli akcje WOŚP.- B.Cetnar, B.Lenartowicz

 

 

Więcej…
 
SMS Mielec- SP6 Mielec dla WOŚP!

Niecodzienne spotkanie miało miejsce w sali gim SP6. Zawodniczki tej szkoły zagrały mecz siatkówki z gimnazjum SMS Stal Mielec. Na pomysł rozegrania takiego meczu wpadły uczennice klas siatkarskich SP 6 , którym oprócz sportowej rywalizacji przyswiecał tez iiny cel. Ze sprzedaży biletów na mecz( 161 zł) zasilono konto WOŚP. Tym razem nie ważny był wynik, nie było nagród i wyróznień ale cel, dla którego spotkały się obydwa zespoły. Dziekujemy trenerce SMS p. Izie Woszczyńskiej oraz jej drużynie za wsparcie naszej akcji. Mecz sędziowała Pamela Petrykowska.

SMS Mielec: Konieczny Agnieszka i Małgorzata, Cetnar Zuzanna, Piękoś Alicja, Matusiak Marta
SP6 :Konieczny Alicja, Nakonieczna Joanna, Koza Julia, Lemiech Ola, Czechowska Anna, Iga Płaszewska, Król Alicja, CZubak Oliwia, Bryk Ola, Babula Agnieszka- trener- B. Cetnar

 

Więcej…
 
Kolędnicy

Przed Świętami Bożego Narodzenia katechetki przygotowały kilkanaście grup "Kolędników misyjnych". 26 XII zostały one zaprezentowane w Kościele M B N P całej parafii.
Dzieci miały odwiedzać domy i kolędować, zbierając pieniądze na cele misyjne. Kolędnicy przygotowali scenariusz oraz samodzielnie postarali się o stroje, w których wystąpili podczas wizyt.Wędrowali od domu do domu do Uroczystości Trzech Króli - 6 stycznia. Zebrane przez nich pieniądze zostaną przekazane do Republiki Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Brazylii i Wietnamu.Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły za ich ochotne i szczere serca oraz rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu akcji.W nagrodę dzieci wyjechały 12 stycznia pod  opieką księdza na "Diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych" w Bochni.                                                   

Mariola Wiechowska

 

 
Po próbnym sprawdziani

Jesteśmy już po próbnym sprawdzianie szóstoklasistów. Teraz okaże się,  na jakim poziomie posiadło wiedzę ponad 130 uczniów naszej szkoły. To ważny sygnał o tym, nad czym jeszcze trzeba popracować, a co opanowaliśmy już bardzo dobrze. Do właściwego sprawdzianu, który odbędzie się 4 kwietnia, jest jeszcze kilka miesięcy, więc ta diagnoza na pewno się nam przyda.


ek

Więcej…
 
W karnawałowym rytmie

W naszej szkole zaroiło się od pięknych księżniczek, tajemniczych wróżek, odważnych Batmanów, walecznych rycerzy i innych kolorowych postaci ze świata baśni czy filmów. Trzeba przyznać, że pomysły na przebrania były naprawdę świetne. A wszystko to za sprawą zabawy noworocznej, która odbyła się we środę - 9 stycznia na specjalnie na tę okazję przybranej sali gimnastycznej. Od rana do wieczora przy dźwiękach muzyki bawili się uczniowie klas od pierwszych po szóste. Jak zwykle podczas zabawy wszyscy uczestnicy mogli  liczyć na słodki poczęstunek, a najmłodsi uczniowie dodatkowo na wizytę w salonie urody i piękna. Dzieci bawiły się dobrze i ze zdumieniem pytały: -To już koniec?!

 

e.k

Więcej…
 
W tym roku nie dały żadnych szans!!!!

Zgłosiło się 40 zawodniczek, głównie szkół spoza Mielca_ Czajkowa, Gawłuszowice, Trzciana, Wadowice Górne, Wola Wadowska, Malinie, SP13, SP6, SP3 i z powiatu tarnowskiego- Wola Rzędzińska. Organizator- Beata Cetnar przy współpracy z MOSIR Mielec i Starostwem Powiatowym. 6 pucharów zgarnęły zawodniczki klasy siatkarskiej SP6 nie dając rywalkom najmniejszych szans. I m- Kinga Salach, II- Laura Duszkiewicz, III_ Chrabąszcz Kasia, IV- Działowska Liwia, V- Kulpa Karolina, VI- Bogdan Julia- dziewczyny wyszły z grup z pierwszych miejsc i o finał zagrały między sobą.  Wszystkie 40 zawodniczek otrzymało piłki , dyplomy i słodycze zakupione przez MOSIR . W tym roku range zawodów podniosły zaproszone zawodniczki I-ligowej Stali Mielec S.A., które przyglądały się meczom, rozdawały autografy, robiły zdjęcia z dziewczynkami. Nagrody wręczali- Przew. Rady Powiatu- H. Niedbała oraz kapitan zespołu Stali - Gosia Sobolewska. Duże podziękowania dla nauczycieli -opiekunów zawodniczek, którzy poświęcając dzień wolny od pracy tak licznie przybyli na turniej.....

 

 

Więcej…
 
Już wkrótce zagra w naszj szkole..

21 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

DLA RATOWANIA ŻYCIA DZIECI I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW


Od poniedziałku 7 stycznia 2013 r. rozpoczynamy w szkole zbiórkę pieniędzyw klasach.
We wtorek i środę (8 i 9 stycznia) będzie niepowtarzalna okazja zakupu wyjątkowych serduszek w cenie 2zł zaopatrzonych w podpisy nauczycieli różnych przedmiotów uczących w klasach 4-6. Uprawniać będą  do zwolnienia z pytania (do wykorzystania jeszcze w tym półroczu). Niespodzianką będzie 10 yokerów z podpisem pana dyrektora Grzegorza Tychanowicza. Jeśli na nie trafisz, sam zadecydujesz, z którego przedmiotu unikniesz pytania.

FINAŁ SZKOLNEJ ZBIÓRKI 11 STYCZNIA 2013 ROKU. SZCZEGÓŁY WKRÓTCE. NIE BĄDŹ OBOJĘTNY NA LOS INNYCH! KAŻDA ZŁOTÓWKA SIĘ LICZY! SIE MA!!!!!!!!!!!!!

SAMORZĄD UCZNIOWSKI SP 6.

 
« PoczątekPoprzednia919293949596979899100NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting