Nasi uczniowie pływacy wciąż najlepsi na Podkarpaciu

W Tarnobrzegu 4 listopada odbyła się II runda Podkarpackiej Ligi dzieci 10-11 lat, gdzie po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie klasy IV Mistrzostwa Sportowego i klasy V Sportowej Szkoły Podstawowej nr 6, zawodnicy MKS IKAR Mielec utrzymali i powiększyli przewagę nad rywalami w naszym województwie co przed ostatnią rundą, która odbędzie się w Rzeszowie 10 grudnia napawa optymizmem, że będziemy najlepsi w województwie.

 

Więcej…
 
X Dyktando Niepodległościowe

„Któż z nas znużony późnojesienną chandrą, zżymając się na chimeryczne nastroje wokół, nie chciałby chyżo czmychnąć w wiraż mrzonek o wakacyjnych wojażach? […] Zamiast mitrężyć czas pół siedząc pół leżąc w fotelu zaplanujmy w okamgnieniu przyszłoroczne wakacje.” Tak rozpoczęło się jubileuszowe X już Dyktando Niepodległościowe zorganizowane tradycyjnie przez II LO im. M. Kopernika w Mielcu. W tym roku tekst dyktanda nawiązywał do ortograficznej podróży po najciekawszych zakątkach Polski.

Więcej…
 
Pasowania nadszedł czas

25 października 2017 roku odbyła się uroczystość pasowania  uczniów z klas mistrzostwa sportowego Szkoły Podstawowej nr 6 na ucznia sportowca. Uczniowie klas czwartych o profilu pływackim i siatkarskim  zaprezentowały program na wesoło, przedstawiając dowcipy i fraszki o sporcie. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: wiceprezydent miasta Mielca pan Jan Myśliwiec i naczelnik Wydziału Edukacji pan Arkadiusz Gałkowski oraz  dyrekcja, rodzice uczniów, wychowawcy i trenerzy. Serdecznie dziękujemy Bankowi Pocztowemu S.A.  za ufundowanie biletów do kina dla klas sportowych z okazji pasowania na sportowca.

red. Monika Ćwiok

Więcej…
 
„STRZELECTWO SPORTOWE” - spotkanie drugie
W dniu 05.11.2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w drugim spotkaniu III Edycji Ligi Strzeleckiej. Szkołę Podstawową nr 6 z klas gimnazjalnych reprezentowali: JAN GURAK, OLAF HOCHEKER. Uczniowie ci uzyskali taki sam wynik - 42 pkt na 100 punktów możliwych do uzyskania. W czasie drugiego spotkania strzeleckiego odbyły się nie tylko zawody strzeleckie. Kierownik mieleckiej strzelnicy oraz osoby zaangażowane za prawidłowy przebieg ligi przedstawiły zgromadzonym uczniom historię broni strzeleckiej oraz wojskowej. Z wielkim zaangażowaniem osoby te opowiedziały młodzieży o historii poszczególnych typów broni.
 
„STRZELECTWO SPORTOWE” - spotkanie pierwsze

W dniu 22.10.2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w III już Edycji Ligi Strzeleckiej. W zawodach brali udział uczniowie klas gimnazjalnych z mieleckich szkół podstawowych. Szkołę Podstawową nr 6 reprezentowali uczniowie z klasy IIIag: JAN GURAK, SEBASTIAN SYMKO, KONRAD SETERA. Najlepszy wynik  uzyskał Jan Gurak  (79 pkt na 100 możliwych), II miejsce zajął Sebastian Symko, który zdobył 79 pkt na 100 możliwych.

Więcej…
 
"Konkurs na Najciekawszy Różaniec”

W dniach od 18.09. do 03.11.2017 r. nauczyciele religii i plastyki zorganizowali „Konkurs na Najciekawszy Różaniec”, w którym wzięło udział 38 uczestników. Wszystkie prace były bardzo starannie i oryginalnie wykonane. Komisja przyznała trzy główne nagrody dla następujących uczniów:
Anny Litwin z klasy V f, Laury Krużel z klasy III e, Tomasza Bolechały z klasy III e.
Wyróżniono również prace:

Więcej…
 
Pasowanie pierwszoklasistów

W środę 25.10.2017r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Grzegorz Tychanowicz, który w swym przemówieniu zwrócił szczególną uwagę na rolę rodzica w edukacji i wychowaniu dziecka, a także szkoły, która jako instytucja wspiera rodzica w działaniach. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, przygotowana przez wychowawczynie klas pierwszych: p. Beatę Feret, p. Agnieszkę Drozdowską i p. Marię Pieróg. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe zaprezentowali ciekawy program artystyczny i złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły.

Więcej…
 
Święto naszych patronów

W ramach tegorocznych obchodów święta patronów pod koniec października w obydwu budynkach naszej szkoły  odbyła się wystawa prac plastycznych „Patron naszej szkoły - wzór do naśladowania” wykonanych przez uczniów klas starszych  (opiekun mgr Dorota Łaz). Młodsi uczniowie przyłączyli się do projektu artystycznego, tworząc pod kierunkiem swoich wychowawczyń prace przestrzenne, które także zostały wyeksponowane w budynku przy ul. Solskiego.

Więcej…
 
Informacja dla rodziców

W dniu 14 listopada 2017 roku odbędą się indywidualne spotkania z rodzicami/prawnymi opiekunami uczniów na temat: „Szczęśliwy świat bez uzależnień”, które prowadzić będzie pani psycholog Ewa Pohorecka.

Zainteresowanych rodziców serdecznie zapraszamy po uprzednim ustaleniu terminu

z pedagogami szkolnymi: p. K. Małecką i p. J. Dyką - Szymańską.

red. B.Czarnota

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

Stowarzyszenie

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting