24 października 2017 r. (wtorek) odbędzie się zbiórka makulatury w ramach konkursu "Kultura a makulatura".                  
Wybory Eko Miss

Po raz pierwszy nasza szkoła powitała wiosnę wyborami Eko Miss. Gościem honorowym była pani Kasia Swół- Miss Mielca.

Decyzją komisji Miss Eko została Marcelina Cieśla -VI e

I Wicemiss Eko Róża Magda -VI c

II Wicemiss Eko Martyna Maziarz – VI e.

Gratulujemy!

Więcej…
 

Dział Aukcji WOŚP dziękuje z całego serca za wparcie na aukcje.wosp.org.pl

Wielkie i ogromne podziękowanie za niesamowitą sumę, która jest wynikiem tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 9 141 390,87 PLN to absolutny rekord, a w tym rekordzie takie sumy, jak 370 200 PLN za wspólny dzień z Donaldem Tuskiem, 230 100 PLN za American Chopper, oraz 200 000 PLN za zdjęcie Pani Prezydentowej Agaty Dudy! Oprócz tego mnóstwo, mnóstwo wspaniałych licytacji, przepięknych przedmiotów!
Dziękujemy tym, którzy wystawiali, którzy licytowali!

Dziękujemy Wam bardzo, bo jak już wiecie, 25. Finał także okazał się rekordowy i to jeszcze jak!
Wielkie dzięki! Spotykamy się na Przystanku Woodstock, aby Wam serdecznie podziękować!

 

Marlena Kuczko

Koordynator Działu Aukcji WOŚP

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tel. +48 22 852 32 14

 

 
„Wiosna” w konkursie plastycznym w świetlicy

W dniu 15 marca 2017 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny przeznaczony dla wychowanków świetlicy, którego tematem przewodnim była wiosna. Celem konkursu było rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywności dzieci poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych, doskonalenie umiejętności wyrażania się poprzez sztukę oraz poszerzanie wiedzy przyrodniczej wynikającej z obserwacji otaczającego świata i czerpania z niego inspiracji do własnej twórczości.

Więcej…
 
Dziecięce wybuchy gniewu, czyli jak pomóc dzieciom zdrowo wyrażać złość.

„Nie złość się”, „Nie krzycz”, „Uspokój się” - takie komunikaty padają z ust rodziców i opiekunów bardzo często, pokazując, że złość jako emocja jest niepożądana i nie należy jej wyrażać. A przecież wszystkie odczuwane przez człowieka (także tego małego) uczucia mają znaczenie i są niezbędne do życia. Złość chroni dziecko przed sytuacjami, które mogą stanowić zagrożenie dla realizacji jego potrzeb i pragnień, daje energię, aby osiągnąć cel czy uchronić przed napastnikiem.

Więcej…
 
Sukcesy pływaków

W Kolbuszowej 4 marca 2017 roku odbyła się II Runda Podkarpackiej Ligii Dzieci 11-12 lat. Z bardzo dobrej strony pokazali nasi uczniowie klas pływackich. W końcowej klasyfikacji uplasowali się na III miejscu za Stawową Wolą i Rzeszowem.

Więcej…
 
Lekcje z robotyki

W klasach czwartych, w roku szkolnym 2016/2017 na zajęciach komputerowych realizowana jest innowacja pedagogiczna "Programowanie bez tajemnic".  Uczniowie  rozwiązują problemy poprzez budowanie algorytmów, programują w Scratchu a  także uczestniczą w zajęciach z robotyki. Poprzez te działania kształtują swoje umiejętności analizowania i podejmowania decyzji.

Bożena Lenartowicz

 

link do filmu:  Pierwsze lekcje z robotyką

 
Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Przyrody

Magdalena Bielaszka uczennica klas VI c zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Przyrody. Serdecznie gratulujemy Madzi świetnego wyniku i życzymy dalszych sukcesów. Opiekun Renata Pietrzyk.

 
XX – lecie Międzyszkolnego Klubu Pływackiego IKAR MIELEC

W zeszłym tygodniu MKS Ikar Mielec obchodził XX – lecie swojej działalności. Z tej okazji zorganizowane zostały zawody pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Mielca.Oficjalnego otwarcia dokonał prezes klubu p.Robert Wieczorek wraz z zastępca prezydenta p. Janem Myśliwcem. Wśród zaproszonych gości byli również: p.Marek Kamiński, kierownik biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego, p.Marek Kamiński były prezes klubu pływackiego, członkowie zarządu. Jak wymaga tradycja, nieodłącznym elementem był duży tort urodzinowy, który wjechał na pływalnię pod oklaski zebranych.

Więcej…
 
„Bezpieczne zabawy na śniegu”

W ramach cyklu zajęć „Bezpieczne ferie zimowe” , na specjalne zaproszenie pań: Karoliny Mielnickiej i Anny Łączak świetlicę odwiedził policjant mł. asp. Marek Opiela. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w pogadance  dotyczącej bezpieczeństwa podczas czasu wolnego na  feriach  zimowych. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem oraz wręczeniem podziękowania wykonanego przez uczennicę ze świetlicy szkolnej.

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Projekt unijny

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting