Zapisy do klasy pierwszej.         Dni otwarte 1-2 marzec 2018 r.         Szczegóły w zakładce "Rekrutacja"          
Wycieczka do Warszawy

Miłym akcentem rozpoczął się rok szkolny dla uczennic z klasy IVG, które na zaproszenie p. poseł Krystyny Skowrońskiej 15 września pod opieką wychowawcy A.Ungeheuer uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie Sejmu oraz spacer po stolicy. Wiele emocji dostarczyła wizyta w Sejmie RP i obserwowanie przebiegu obrad. I choć mogłoby się wydawać, że widok sejmowej sali tak dobrze znany z TV nie zrobi na nikim wrażenia,

 

Więcej…
 
Powitanie klas pierwszych

4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Szczególnie uroczyście powitaliśmy pierwsze klasy. Zatańczyła między innymi klasa IIId, która uczestniczy w zajęciach edukacji artystycznej SCK pod kierunkiem pani Izabeli Serwan.
Przed stremowaną nieco widownią zaprezentowali się utalentowani uczniowie starszych klas. W roli aktora zadebiutował nasz pan dyrektor. red.MD

 

Więcej…
 
Zapisy na obiady

Zapisy na obiady na rok szkolny 2017/2018 odbywają się w dniach 28.08.2017 – 05.09.2017 (do godz.14.00).
Zapisu dokonuje się poprzez wypełnienie Karty zgłoszenia do żywienia i złożenie jej w w/w terminie w księgowości szkoły lub u kierownika świetlicy. Karty zgłoszenia do żywienia są do pobrania w księgowości szkoły, w świetlicy szkolnej oraz na stronie internetowej szkoły.

Koszt jednego posiłku wynosi około 4,00 zł.
Obiady będą wydawane od  06.09.2017 r.

pobierz: Karta zgłoszenia do żywienia

 

 
Z wdzięczną pamięcią za wspólnie spędzony czas

W czerwcu 2017 odchodzą z naszej szkoły pani Danuta Chruściel oraz ksiądz Andrzej Bajorek. Pani Danuta Chruściel jest długoletnim i cenionym nauczycielem SP6. Serdeczna i wyrozumiała dla swoich wychowanków osiągała w pracy z młodzieżą liczne sukcesy w konkursach powiatowych, kuratoryjnych i ogólnopolskich. Z pewnością zapisała się w pamięci swych podopiecznych.

Ks. Andrzej Bajorek był z nami zaledwie kilka lat. Zostawił dobre wspomnienie, serdeczny uśmiech i dobre słowo dla każdego.

Odchodzącym z naszej szkoły dziękujemy za życzliwość, współpracę, życząc zarazem pomyślności i realizacji zamierzeń.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu

 

 

 
Nasi przyszli poeci i pisarze

Piszą nie tylko na potrzeby konkursów literackich, piszą, bo jak sami twierdzą, sprawia im to przyjemność i satysfakcję. Dzięki wyobraźni tworzą własne historie, baśnie, opowiadania czy wiersze. Czasem ich opowieść urasta nawet do miary książeczki, którą z powodzeniem można by wydać, gdyż przepięknie ilustrują swoje historie.

Biorą też udział w konkursach, nie boją się pokazać swojej dziecięcej twórczości innym, choć wiedzą, że przecież nie zawsze zostaną docenieni. To oni być może nasi przyszli poeci lub pisarze, doświadczenie zbierają już teraz w murach szkoły podstawowej. to: Aleksandra Milik z 6d, Kornelia Madycka z 4b, Marika Buczek z 6c, Mario Średziński z 6c, Natalia Karmelita z 4c, Kacper Łopata z 4c, Sonia Zuba z 4c oraz Amelia Zygadło z 4c

Więcej…
 
Talenty są wśród nas 2017

W tegorocznej edycji przeglądu, który odbył się na sali gimnastycznej 14 czerwca,  uczniowie zaprezentowali się publiczności w czterech kategoriach: śpiew, gra na instrumencie, taniec, recytacja. Tradycyjnie przegląd rozpoczął swoją grą zespół fletowy prowadzony przez panią Alicję Jasińską -inicjatorkę przeglądu.  Talentami wokalnym błysnęły dziewczynki: Laura Jarosz, Natalia Występek, Olga Wyka, Marika Buczek, Izabela Michno, Weronika Popiołek, Anna van Hoven, Aleksandra Skrzypek w duecie z Julią Szady, Julia Bodziony i Maja Tomczak.

Więcej…
 
Zielona szkoła w Krasnobrodzie

W dniach 29 maja – 2 czerwca uczniowie klas VI c i V b uczestniczyli w zielonej szkole w Krasnobrodzie.Po przybyciu zostali zakwaterowani w ośrodku Gościniec „Celina”. Tego samego dnia wszyscy udali się na zwiedzanie najbliższej okolicy.

Drugiego dnia odbyła się 8-godzinna wycieczka do Lublina. Czekający na miejscu przewodnik bardzo ciekawie i dowcipnie przedstawił historię Lublina obchodzącego w tym roku jubileusz 700-lecia powstania. Najpierw udaliśmy się na Zamek Lubelski . Następnie zwiedziliśmy Stare Miasto i jego atrakcje, m.in. znajdującą się w Archikatedrze Lubelskiej zakrystię akustyczną. Na zakończenie pobytu zeszliśmy do Lubelskiej Trasy Podziemnej biegnącej pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Bogaty w wydarzenia dzień zakończyliśmy kolacją z grillem i występami uczestników.

Więcej…
 
Szkolny konkurs „Wierszem o przyjaźni” w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu wzięli udział w szkolnym konkursie zorganizowanym w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Spośród 41 złożonych prac, wyłoniono 12 zwycięzców, rywalizujących w dwóch kategoriach.

W kategorii klas I – III nagrody otrzymali:

1.    Piotr Jaśkiewicz kl. III e – pierwsze miejsce

Lena Habdas kl. III g – drugie miejsce

Więcej…
 
Wycieczka ekologiczna do Magurskiego Parku Narodowego

W dniu 9 czerwca br. czterdzieścioro uczniów z SP6 w Mielcu wyjechało na wycieczkę ekologiczną do Magurskiego Parku Narodowego. Wycieczka była nagrodą dla tych uczniów, którzy w roku szkolnym 2016/2017 wyróżnili się ilością zebranych surowców wtórnych: zużytych baterii, plastikowych nakrętek, butelek PET. Podczas wycieczki dzieci uczestniczyły w zajęciach w Ośrodku Edukacyjnym im. Jana Szafrańskiego w Krempnej.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

Stowarzyszenie

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting