Podsumowanie akcji „Daj Włos”

5 grudnia 2019 r. w naszej szkole uroczyście podsumowano odbywającą się pod patronatem Prezydenta Miasta  Mielca kolejną edycję projektu „Daj Włos”. Wiceprezydent Paweł Pazdan, dyrektor szkoły Grzegorz Tychanowicz oraz koordynator akcji Mariola Drewniak, skierowali słowa wdzięczności do wszystkich, którzy wzięli w niej udział, dołączając do podziękowań pamiątkowe listy i upominki. Szczególne słowa uznania zostały skierowane w stronę osób, które bezinteresownie ofiarowały swoje włosy, w ten sposób pomagając w wykonaniu peruk dla chorych po chemioterapii.

Więcej…
 
Dzień Dostępności w naszej szkole

Pomysł na to, aby zainteresować dzieci problemem ,,dostępności'' wyniknął z wcześniejszego udziału grupy naszych uczniów w ogólnopolskim  konkursie ,,uDOSTĘPniacze''. Do tego wydarzenia szkoła przygotowywała się przez kilka tygodni. W wielu klasach na godzinach wychowawczych był poruszany temat udostępniania otoczenia  osobom niepełnosprawnym.

Więcej…
 
Pomagamy innym czyli o akcji charytatywnej

28 i 29 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się kiermasz pod hasłem ,,DZIELMY się tym co mamy, by MNOŻYĆ dobro’’. Głównym założeniem akcji była pomoc potrzebującym uczniom z naszej szkoły. Inicjatorami i organizatorami tej akcji byli rodzice uczniów klasy III a wraz z wychowawcą klasy p. Beatą Feret przy wsparciu i zaangażowaniu Dyrekcji Szkoły, opiekuna Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu naszej szkoły. W tym roku do akcji włączyła się klasa III b i klasa III c z wychowawczyniami i rodzicami. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za okazaną pomoc i wyrozumiałość podczas trwania tej akcji. Cały dochód ze sprzedaży ciast i maskotek zostanie przekazany potrzebującym uczniom z naszej szkoły.

red. B. Feret

Więcej…
 
STRZELECTWO SPORTOWE” Spotkanie trzecie

W dniu 23.11.2019r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w trzecim spotkaniu  V Edycji Ligi Strzeleckicj. Szkołę Podstawową nr 6 reprezentowali: OSKAR BEC [66/100], SZYMON MARKULIS [22/100], JULIA CEREFIN [41/100], IZABELA BIELASZKA [55/100] z klasy VIII „B”, SZYMON KARDYŚ [55/100], SEBASTIAN JEŻ [ 48/100], LAURA OCHAB [62/100], JAKUB MIAZGA [43/100], RADOSŁAW PACUŁA [43/100] z klasy VIII „D”, SYLWIA MAZUR [78/100], ANNA SZYLIŃSKA [51/100], OLIWIER BROŻYNA [69/100], PAWEŁ KONIECZNY [0/100], JULIA KILIAN [19/100], z klasy VIII „E”, BARTOSZ ŻUCZEK [77/100], MICHAŁ OBŁUDEK [43/100], JAKUB O’HARA [17/100], SZYMON ŚWIATOWIEC [11/100], OSKAR ANDRAKOWICZ [65/100]z klasy VIII „F”.

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia w szkolnej bibliotece

W dniach od 25 do 28 listopada uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną wraz ze swoimi wychowawczyniami. Panie bibliotekarki zaprosiły ich na ,,Misiowe czytanki". Z tej okazji została zorganizowana wystawka książeczek, których bohaterami są misie - małe, duże, te bardziej i mniej ,,przytulaśne". Na początku dzieci poznały historię powstania tej najpopularniejszej zabawki najmłodszych. Z ciekawością słuchały o polowaniu, w którym wziął udział prezydent USA Theodore Roosevelt i o uratowaniu małego niedźwiadka. Poznały też pochodzenie angielskiej nazwy Teddy Bear . Następnie panie bibliotekarki przeczytały fragmenty książeczek o misiach: ,,Pamiętnik Czarnego Noska" Janiny Porazińskiej  i ,, Miś zwany Paddington" Michaela Bonda.

Więcej…
 
Akcja mikołajkowa dla dzieci z hospicjum

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz pracownikom SP6 za przyłączenie się do akcji mikołajkowej organizowanej przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.Ilość darów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.WSZYSTKIM RAZ JESZCZE SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

R.Pieńczewska D.Mazurek J.Osnowska

 

Więcej…
 
XXX LAT KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA

Konwencja o Prawach Dziecka została uchwalona z inicjatywy Polski, 20 listopada 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych i podpisana przez wszystkie państwa na świecie. Na pamiątkę jej uchwalenia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia na świecie króluje kolor niebieski, będący symbolem wsparcia dla dzieci, których prawa są łamane, tak więc u nas  również zapanował ten kolor, a wokół pojawiły się piękne dekoracje.

Więcej…
 
Konkurs na najciekawszą zakładkę do książki rozstrzygnięty.

W październiku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Bibliotecznym Konkursie na Najciekawszą Zakładkę do Książki. Do biblioteki trafiło 28 zakładek. Zostały wykonane  różnymi technikami plastycznymi. Przyciągały wzrok ozdobami, wymyślnymi kształtami i kolorami. Jury złożone z pań bibliotekarek miało więc trudne zadanie, by z każdej klasy wybrać osobę, która wykonała najciekawszą pracę. Ostatecznie decyzja została podjęta i  przyznano nagrody.

Więcej…
 
„W świecie wyobraźni”

18 listopada w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się eliminacje do Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci 2019 „W świecie wyobraźni”. W konkursie tym wzięły udział uczennice klasy Vc: Amelia Bodziony oraz Gabriela Pyrsak. Pomimo, że nie udało im się przejść do kolejnego etapu, dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

A. Rybak- Pietryka

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting