Lista kandydatów przyjętych do klasy I Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu w roku szkolnym 20202021 /zakładka rekrutacja/                          
Kolejny sukces naszych biegaczek przełajowych.

22.10.2019r. w Pustyni koło Dębicy odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Podczas tych zawodów drużyna w składzie: J.Chomiuk, A.Hebda, M.Kacwin, N.Tomala, K.Wrażeń, M.Łebek, W.Murjas, N.Bogdan, M.Wal i O.Wal zajęły bardzo wysokie V miejsce w biegu 10x800m. Gratulujemy!

Opiekun Marzena Kulig

Więcej…
 
Nasza szkolna biblioteka - spotkanie z pierwszakami

W dniach 15 - 17 października szkolną bibliotekę odwiedziły klasy pierwsze ze swoimi wychowawczyniami. Celem odwiedzin było zapoznanie się z pracą biblioteki, regulaminem wypożyczania książek i oczywiście dokonanie pierwszych wypożyczeń. Uczniowie musieli też wykazać się wiedzą na temat biblioteki i poradzili sobie świetnie rozwiązując zagadki. Na zakończenie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać książki, dbać o nie i często odwiedzać szkolną bibliotekę. Potem pierwszy raz wypożyczyli sobie książeczki do domu. Na pamiątkę spotkania panie bibliotekarki obdarowały nowych czytelników własnoręcznie zrobionymi zakładkami. Został też ogłoszony konkurs na najciekawszą zakładkę do książki wykonaną przez uczniów.

 

Więcej…
 
Konkurs Głośnego Czytania

1 października w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Głośnego Czytania, którego uczestnikami byli uczniowie klas 6 - 8. Impreza ta zorganizowana została z okazji przypadającego 29 września Dnia Głośnego Czytania, a jednocześnie rozpoczęła szkolne obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

19 uczniów klas starszych stanęło w szranki, by pokazać swoje umiejętności pięknego czytania. W tym roku zmierzyli się z tekstami nowel i opowiadań znanych polskich pisarzy: M. Konopnickiej, H. Sienkiewicza i B. Prusa. Jury w składzie: Elżbieta Wołoszyn, Małgorzata Augustyn-Rożniał i Joanna Gil, w każdej kategorii wiekowej wybrało jedną najlepiej czytającą osobę.
Więcej…
 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

W dniu 4 października uczniowie naszej szkoły obchodzili IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Akcji miała na celu zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Nasi uczniowie przygotowywali plakaty promujące tabliczkę mnożenia, zaangażowali sie także w wykonanie gazetek szkolnych.   Na oknach oraz schodach zostały przyczepione plakaty nie tylko informujące o akcji, ale też z tabliczką mnożenia, dzięki czemu uczniowie na przerwach mogli ćwiczyć działania matematyczne.

 

Więcej…
 
Gala finałowa II edycji konkursu „Niezwyciężeni 1918. Ofiary

W poniedziałek, 7 października 2019r. w Centrum Edukacyjnym Przystanek Historia w Warszawie odbyła się gala finałowa II edycji konkursu „Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów”, zorganizowanego przez Biuro Edukacji Narodowej IPN. Dyrektor Biura Edukacji Narodowej – Adam Hlebowicz podziękował wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz wręczył nagrody i upominki dla wszystkich uczestników etapu finałowego.

Więcej…
 
Finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w LA w Rzeszowie 25.09.2019r.

Doskonały występ w zawodach finałowych IMS zaliczyły uczennice naszej szkoły Olga Wal, oraz jej siostra Martyna Wal. W biegu na 600m Olga zdobyła srebrny medal, a Martyna zajęła piąte miejsce. Gratulujemy.

Opiekun Marzena Kulig

 

 
Jesteśmy najlepszą szkołą w powiecie w rywalizacji sportowej za rok szkolny 2018/2019

3 października 2019r. Starostwo Powiatowe w Mielcu nagrodziło najlepsze szkoły powiatu za osiągnięcia sportowe. W kategorii Igrzysk Dzieci uzyskaliśmy najwyższą liczbę punktów i zajęliśmy pierwsze miejsce. Do tej punktacji zaliczamy bardzo wysokie osiągnięcia w pływaniu, siatkówce dziewcząt oraz lekkoatletyce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 
Wręczenie nagród w Rzeszowie

30 września 2019 w WDK w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2018/2019. Miło nam poinformować, że nasza szkoła w kategorii Igrzysk Dzieci zajęła w tym rankingu bardzo wysokie VI miejsce na ponad 500 sklasyfikowanych szkół. Podczas uroczystości wyróżniono i odznaczono nauczycieli wychowania fizycznego, którzy zasłużyli się w rozwoju sportu szkolnego w województwie podkarpackim. Wśród pięciu nagrodzonych nauczycieli znalazła się Pani Marzena Kulig, trener lekkiej atletyki. Nagrody wręczała Podkarpacki Kurator Oświaty.

Więcej…
 
Rejonowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych

Rejonowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 15 października, znowu okazały się bardzo szczęśliwe dla wspaniałych biegaczek naszej szkoły. Dziewczęta w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (O.Wal, M.Wal, M.Kacwin, A.Hebda, J.Chomiuk, N.Bogdan, W.Murjas, M.Łebek, K.Wrażeń, P.Zygiel) nie miały sobie równych i zdecydowanie pokonały wszystkie rywalki uzyskując tym samym przepustkę do finału wojewódzkiego.

W kategorii Igrzysk Dzieci (N.Kolisz, M.Strokoń, M.Winiarz, M.Berezak, W.Sokołowska, N.Tomala, N.Jacher, W.Gryndzia, G.Lachowska, N.Wysocka) zajęły III miejsce.

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Filmoteka szkolna

Konkursy 2019/2020

Znajdź nas na ...

100 lat niepodległości

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting