STRZELECTWO SPORTOWE” Spotkanie piąte"

W dniu 11.01.2020r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w piątym spotkaniu  V Edycji Ligi Strzeleckiej. W piątym spotkaniu strzeleckim brali udział następujący uczniowie z naszej szkoły. SZYMON KARDYŚ [56/100], SEBASTIAN JEŻ [36/100], LAURA OCHAB [79/100] z klasy VIIId, JULIA CEREFIN [56/100], OSKAR BEC [36/100] z klasy VIIIb, ANNA SZYLIŃSKA [54/100], OLIWIER BROŻYNA [55/100], DANIEL STALA [55/100]z klasy VIII e. W nawiasie przy zawodniku zostały podane zdobyte punkty na ilość możliwych do zdobycia.

Więcej…
 
Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami uczniów naszej szkoły odbędą się w dniu 30 stycznia 2020 r. (czwartek) według następującego harmonogramu:

godzina 1700 – klasy I – III w budynku przy ul. Solskiego 8,

godzina 1800 – klasy IV, V oraz VI a, VIII b, VIII d w budynku przy ul. Solskiego 8,

godzina 1800 – pozostałe klasy VI, VII, VIII w budynku przy ul. Biernackiego 6.

 

 

 

 
Bezpieczne ferie

Ferie to nie tylko czas odpoczynku ale też i intensywnych zabaw. Aby zabawa była bezpieczna należy stale mieć w pamięci kilka prostych zasad, które służą zachowaniu zdrowia. Dbając o to, by wszyscy podopieczni świetlicy klas 1-4, wrócili zdrowo i bezpiecznie do szkoły po 2 tygodniach szaleństw, Pani Joanna Osnowska zorganizowała w dniu 10.01.2020 r. spotkanie z dwoma policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. W trakcie spotkania w świetlicy funkcjonariuszki przybliżyły dzieciom ryzyka nierozważnych zachowań pokazując jednocześnie mądre ich alternatywy. Policjantki przypomniały alarmowe numery w razie sytuacji zagrożenia. Zainteresowanie dzieci było ogromne i by wyrazić swą wdzięczność za tak mądrą lekcję obdarowały one policjantki ręcznie przygotowanymi podziękowaniami. Nie obyło się oczywiście bez pamiątkowego zdjęcia.

red. Joanna Osnowska

Więcej…
 
10. Międzynarodowy Turniej Siatkówki Dziewcząt i Chłopców SPARKASSENCUP

W dniach 16-21 stycznia uczennice klas siatkarskich SP 6 w Mielcu brały udział w 10 Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Dziewcząt i Chłopców SPARKASSENCUP , w miejscowości Feldkirch w Austrii.
Reprezentacja w składzie Bogdan Daria, Bogdan Nadia, Murjas Wiktoria, Sobota Małgorzata, Ciechoń Wiktoria, Hyjek Kornelia wraz z trenerką Beatą Cetnar, miała okazje sprawdzić swoje umiejętności siatkarskie grając z drużynami z Francji, Włoch, Austrii, Niemiec. Pomimo tego, iż mieleckie siatkarki były o 3 lata młodsze, były bardzo blisko sprawienia niespodzianki i walki w pierwszej czwórce.

Więcej…
 
„Szóstka” znowu wsparła WOŚP

W tym roku zebraliśmy ponad 3700 złotych. Zostaną one przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Wielki finał naszej akcji odbył się 10 stycznia 2010 r. z udziałem szefowej mieleckiego sztabu WOŚP Anny Marek, która podziękowała społeczności szkolnej za kolejną edycję „Orkiestry”. Trudno w to uwierzyć, ale nasza szkoła angażuje się w  serdeczne, orkiestrowe pomaganie od początku istnienia WOŚP. Oby tak dalej!

Maria Nowakowska

Więcej…
 
Konkurs Informatyczny - I etap

W listopadzie odbył się pierwszy etap Konkursu Informatycznego, w którym udział wzięło pięciu uczniów z naszej szkoły. Uczniowie na tym etapie musieli wykazać się umiejętnościami programistycznymi w języku Python. Do następnego etapu zakwalifikowali się:

Igor Surowiec z kl. 8a

Przemysław Jach z kl. 7f

Etap rejonowy odbędzie się 28 stycznia 2020 r. Opiekunem uczniów jest pani Bożena Lenartowicz. Gratulacje!

 
Mikołajki w bibliotece szkolnej

W dniach od 2 do 6 grudnia biblioteka szkolna gościła uczniów klas drugich na spotkaniach czytelniczych z okazji mikołajek. Dzieci wysłuchały przepięknej gawędy o św. biskupie z Mirry, który niósł pomoc wszystkim biednym i potrzebującym  oraz zapoznały się z książką Barbary Supeł pt. ,,Znikające listy". Przygoda dwóch bohaterek Lidki i Lusi z listem do świętego Mikołaja do końca trzymała w napięciu i niepewności. Bardzo się wszystkim spodobała.  Była to bardzo miła wizyta, bo wszystkim udzielił się nastrój świąteczny.

red. J. Gil

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Procedury covid -19

Szkoła w chmurze

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting