Spotkanie z ratownikiem medycznym - lekcja udzielania pierwszej pomocy

3 października 2018r. uczniowie klasy 5d brali udział w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej. Lekcję poprowadził ratownik medyczny p. Jarosław Marczewski. Uczniowie zobaczyli i dowiedzieli się jak postępować kiedy jest się świadkiem wypadku i jak udzielać pierwszej pomocy. Każdy uczeń miał okazję nauczyć się jak korzystać z defibrylatora oraz poćwiczyć na fantomach jak udzielać pierwszej pomocy. Lekcja była bardzo ciekawa. Dostarczyła wiedzy, która w przyszłości może uratować komuś życie.

red. M.Mazur, EWrażeń i T.Miąsik

Więcej…
 
"Lekcja inaczej"

„Przypowieść o talentach” analizowana na lekcji języka polskiego w klasie III bg stała się pretekstem do tego, aby uczniowie z tej klasy opowiedzieli o swoich pasjach i zainteresowaniach. W obiegowej opinii gimnazjalista to młody człowiek, który najchętniej spędza czas przy komputerze lub korzysta ze smarthphona. To, co można było jednak zobaczyć w czasie tej lekcji zdecydowanie przeczy takiemu stereotypowi. Uczniowie z pasją opowiadali o swoich zainteresowaniach; o tym, co robią w wolnym czasie. Patryk opowiedział o swej działalności w harcerstwie i w Klubie Młodych Liderów, który dla młodych mieszkańców naszego miasta przygotował między innymi takie wydarzenia jak: Kino w plenerze czy Zumbę Maraton.

Więcej…
 
Pielgrzymka

„Czas pędzi i nie wraca już nigdy.''

Człowiek jest chwilą.

Przelatującym aniołem.

Błyskawicą na niebie rzuconą w oczy.

ks. H. Arczewski

2 października br. uczniowie klasy IV a i IV c odbyli pielgrzymkę pieszą do Kościoła pod wezwaniem MBNP w Mielcu pod opieką ; Anny Woźniak, Marioli Wiechowskiej i Anny Dugiełło.

Więcej…
 
Spotkanie z fotografem.

17 września 2018 r. odbyło się w SP 6 w Mielcu spotkanie z fotografem – panią Darią Płotnikiewicz. Pani Daria opowiedziała gimnazjalistom o swojej pracy, omówiła podstawy techniki wykonywania zdjęć, a także zaprezentowała swój dorobek fotografa. To było pierwsze spotkanie z cyklu „Poznajemy nowe zawody”. Celem organizacji takich zajęć jest budzenie zainteresowań uczniów związanych z przyszłym zawodem, rozwijanie pasji, rozeznanie własnych możliwości predyspozycji do wykonywania określonego zawodu, a także dostarczanie wiedzy na temat zawodów nowo powstałych, na które jest zapotrzebowanie.

red. Jolanta Wieczerzak

 

 
Sprzątanie świata 2018 w SP 6.

„Całej akcji choć szlachetnej nikt by tu nie potrzebował,

gdyby każdy dbał o Ziemię i swe śmieci segregował.”

Ta idea przyświecała nam podczas tegorocznej akcji sprzątania świata, dlatego przeprowadziliśmy zbiórkę surowców wtórnych. Uczniowie jak zawsze nie zawiedli. Zebraliśmy wiele kilogramów plastikowych nakrętek, butelek PET i baterii. Zachęcamy wszystkich do stałej segregacji odpadów w swoich domach. Nasza akcja trwa cały rok. Uczniowie, którzy zbiorą najwięcej surowców wtórnych, pojadą na bezpłatną wycieczkę do jednego z parków narodowych. Organizatorem tegorocznej akcji były nauczycielki: p. Renata Pietrzyk i p. Urszula Tarnawska.

red. Renata Pietrzyk

 

 
Ciekawa lekcja astronomii

Uczniowie klas V c i V g pod opieką nauczycielki geografii Renaty Pietrzyk obserwowali niebo nad Szóstką. Przy doskonałej pogodzie podziwiali przez teleskop czerwoną planetę Mars i Saturna z jego pięknymi pierścieniami. Dopełnieniem była obserwacja Księżyca Ziemi z doskonale widocznymi kraterami. Na szczególne wyróżnienie zasłużył uczeń klasy VII a Tobiasz Furgał, który wykazał się wspaniałą wiedzą o naszym Układzie Słonecznym. Mamy nadzieję , że zajęcia rozbudzą zainteresowanie uczniów astronomią, a może będą dla kogoś początkiem nowej wspaniałej przygody ?

red. Renata Pietrzyk

 

Więcej…
 
Pierwszaki w Kolbuszowej

25 września 2018 roku wszystkie klasy pierwsze naszej szkoły udały się na wycieczkę do Skansenu w Kolbuszowej. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, we wspaniałych humorach, dzieci pod opieką wychowawczyń oraz pań katechetek zwiedzały chaty chłopów i rzemieślników oraz piękny kościół przeniesiony z Rzochowa. Podczas lekcji w zagrodzie uczniowie poznali prace polowe i gospodarskie, narzędzia i sprzęty służące do obróbki zboża, a także uczyli się rozróżniać różne jego gatunki. Dowiedzieli się także o ciekawych zwyczajach związanych z wypiekiem chleba. Wspólnie upiekli tradycyjny przysmak – proziaki, a także  delektowali się smakiem wiejskiego chleba z masłem. Pierwsza wspólna wycieczka pozostawiła niezapomniane wrażenia.

red. Barbara Maj

Więcej…
 
ODDAJ KREW I URATUJ CZYJEŚ ŻYCIE

20 września 2018 r. w naszej szkole już po raz trzeci wszyscy chętni mogli oddać krew dla osób jej potrzebujących. W specjalnym autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa zarejestrowano 63 dawców, pobrano 35 jednostek krwi po 450 ml. Wśród dawców byli uczniowie szkół średnich, rodzice, nauczyciele, policjanci, mieszkańcy miasta i okolic. Ich szlachetna postawa budzi prawdziwy podziw i uznanie.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting