Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt


Trzeci rok z rzędu tytuł Mistrza Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej wywalczyły zawodniczki SP 6 w Mielcu. W tym roku bez straty punktu przeszły wszystkie eliminacje w mieście. W finale powiatowym zmierzyły się z SP Trzciana ( op. R. Ćwięka) i SP Trześń ( op. L.Zaskalski), pokonując obydwa zespoły 2:0. Finał odbył sie w sali gim. SP 6, sędziował Z. Modras a nagrody wręczał Powiatowy Organizator Sportu Z. Radłowski. Dziewczęta  z SP 6 będą reprezentować powiat mielecki w finale rejonowym w Dębicy. Skład zwycięskiej drużyny: Nakonieczna Joanna, Konieczny Alicja, Koza Julia, Płaszewska Iga, Florek Patrycja, Bryk Aleksandra, Lemiech Aleksandra, Myjak Marcelina, Czechowska Anna, Szczepańska Magdalena- op. B.Cetnar

 

 

Więcej…
 
Dni Ziemi 2013 w SP6


Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do włączenia się w akcje i imprezy zorganizowane z okazji Dni Ziemi 2013 w SP 6.

 

  • 11 IV- czwartek-zbiórka surowców wtórnych: plastikowych nakrętek, butelek PET, zużytych baterii (godz.7.50-12.00)

  • 18 IV- czwartek-„Konkurs wiedzy o człowieku.” ( godz.13.30-14.15 sala nr 8)

  • 24 IV- środa--„Konkurs wiedzy o Polsce.” ( godz.10.35-11.20 sala nr 8)

  • 25 IV –czwartek-„Nasze spotkania z przyrodą– kolorowy świat ryb akwariowych.”-zajęcia otwarte dla uczniów, hodowców ryb akwariowych i ich rodziców. ( godz.13.30-14.30 sala nr 8)

  • 25 IV –czwartek-„Nasze spotkania z przyrodą– różnorodność świata ryb.” zajęcia otwarte dla uczniów i ich rodziców.

( godz.14.35-15.30 sala nr 8 )

 

Więcej informacji u nauczycieli przyrody

 

 
Pasowanie na czytelnika

 


10 kwietnia 2013 r. odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelnika. Uroczystość uświetnił występ klasy 3d, która wraz z wych. p. Dorotą Kaławaj przygotowała inscenizację pt. „Zabawa w śpiącą królewnę”. Pierwszaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały przedstawienie i gromkimi brawami nagrodziły młodych aktorów.

 

Po inscenizacji pan dyrektor Grzegorz Tychanowicz pasował pierwszaków encyklopedią krasnoludków, a pani wicedyrektor Marzena Rybak wręczała im zakładki do książek. Na zakończenie uroczystości świeżo upieczeni czytelnicy pozowali do zdjęć.

 

 

 

Więcej…
 
Misterium Paschalne


27.03.13r. w naszej szkole zostało wystawione Misterium Paschalne. Uczniowie z klasy 4 f wcielili się w P.Jezusa, Apostołów, żołnierzy, Piłata, św. Weronikę i innych bohaterów Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Zmartwychwstania Pańskiego. Aktorzy z wielkim poświęceniem grali role postaci z Pisma Św. Oprawę muzyczną zapewnił szkolny chór pod kierunkiem p.Alicji Jasińskiej. Marcel z kl. 4f zagrał na altówce a Bartek z kl. 4a  na skrzypcach.

Przedstawienie przygotowała Anna Woźniak i Mariola Wiechowska

 

 

 

Więcej…
 
Konkurs na najładniejszą palmę

Przed Świętami Wielkanocnymi, jak co roku w naszej szkole został zorganizowany "Konkurs na najładniejszą palmę, pisankę lub koszyczek wielkanocny". Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły. Wykonano 67 prac, dowolną techniką, przestrzenną. Zostały one zaprezentowane w formie wystawy w holu szkoły. Spośród dostarczonych eksponatów wyróżniono trzy i szczególnie nagrodzono: I miejsce zajęły Karolina Kulpa i Alicja Wrażeń z klasy IV e, II miejsce - Agnieszka Chrabąszcz z klasy IV a i III miejsce Emilia Forczek z klasy III b. Pozostali uczniowie otrzymali drobny upominek w postaci słodyczy oraz dodatkową ocenę szóstkę lub punkty. Wszystkim serdecznie dziękujemy za aktywność i gratulujemy zwycięzcom. Konkurs przygotowały nauczycielki religii: mgr M. Wiechowska, mgr A. Woźniak i plastyki mgr D. Łaz.

 

M. Wiechowska
Więcej…
 
Spotkanie z psychologiem


W dniu 9 kwietnia 2013 roku w naszej szkole odbędą się spotkania dla rodziców / prawnych opiekunów uczniów/, zainteresowanych problematyką wychowania dzieci, które prowadzić będzie pani psycholog Ewa Pohorecka, według następującego harmonogramu:

godz. 1600 – rodzice / prawni opiekunowie/ uczniów klas I – III

godz. 1700 - rodzice / prawni opiekunowie/ uczniów klas IV – VI.

W dniach 10 i 11 kwietnia 2013 r. istnieje możliwość indywidualnych konsultacji z panią psycholog – szczegóły podczas spotkań.

Zainteresowanych rodziców serdecznie zapraszamy.

 

 
Zawody w Ropczycach

W dniu  6.04.2013 r.  odbyły  się  w  Ropczycach  zawody  pływackie  z okazji  10-lecia  klubu  "Fala" Ropczyce.  Startowało  180  zawodników  z  12  klubów, w  trzech  kategoriach  wiekowych;  11, 10 i  9 -latków. Bardzo  dobrze  spisali   się  młodzi  zawodnicy  "Ikara" Mielec jak również przyszli uczniowie IV klasy pływackiej w Szkole podstawowej nr 6.  W  kategorii 9-latków  bezkonkurencyjną  okazała  się  Ala  Divile (złoto  na  50 i 100 m stylem grzbietowym) W  kategorii  10- latków  najlepszymi  byli; Julia Gancarz (złoto  na  50 m st. dowolnym, 50 m st. motylkowym i 100 m st zmiennym), Wiktoria Malec (złoto  na  50 i 100 m st. grzbietowym i srebro  na  200 m st dowolnym), Tatiana Myśliwiec (złoto  na  200 m st. dowolnym ,brąz  na  50 i 100 m st. klasycznym), Emilia Forczek (czwarte  miejsce  na  100 m st. zmiennym), Wiktor Warzecha (czwarte  miejsce  na 100m st. dowolnym), Aleksandra Cwanek (szóste  miejsce  na  100m st klasycznym), Aleksandra Gil (szóste miejsce  na 100 m st dowolnym).

 

Więcej…
 
Baltie - etap wojewódzki rostrzygniety

W dniu 22 marca w CKPiDN w Mielcu odbył się konkurs programistyczny Baltie etap wojewódzki. Eliza Swół (kl. VIF) zajęła 8 miejsce, tuż za nią uplasowała się Weronika Cisińska (kl. VIb). W etapie wojewódzkim udział brali  Maciej Król, Kamil Kużdżał, Wiktoria Solarska, Julia Nowak.

 

 
Sprawdzian klas szóstych


Jesteśmy już po sprawdzianie. We wtorek 4 kwietnia 124 szóstoklasistów naszej szkoły zmierzyło się z zadaniami egzaminacyjnymi, które sprawdzą, na ile opanowali wiedzę z różnych dziedzin nauki. Trochę przejęci, odświętnie ubrani starali się wypaść jak najlepiej. W tym roku tematem przewodnim było rozważanie na temat sztuki dobrego pisania i mówienia. Sami uczniowie po napisaniu testu twierdzili, że nie był trudny choć trochę pracochłonny. Czekamy więc na wyniki i życzymy, aby były jak najlepsze.

zobacz test i galerię>>
 
« PoczątekPoprzednia81828384858687888990NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting