.                  
Nasza gazetka

Strona tytułowa KleksikaZ okazji Światowego Święta Pluszowego Misia ukazał się listopadowy numer pisemka „Kleksik”. Dzieci z klasy I „b” umieściły w nim swoje rysunki, a kl. III „d” zredagowała „Zagadkowo”. W „Kleksiku” znaleźć się mogą Wasze wiersze, opowiadania, rysunki
i ciekawostki z życia szkoły. A może macie własne pomysły na ciekawą gazetkę? Zachęcamy wszystkich do udziału w redagowaniu naszego „Kleksika”. Zbieramy materiały do grudniowego numeru. Możecie je przynosić do biblioteki szkolnej.
MN

 

ps. Dziękujemy p. Marysi Nowakowskiej za wieloletnie wydawanie Kleksika wspólnie z najmłodszymi uczniami naszej szkoły.

 
Zaproszenie

 

Zaproszenie do udziału w II Otwartym Turnieju Singli Siatkarskich Dziewcząt

Zaprasza:

Akademia Siatkówki „Pierwszy krok’’

Starostwo Powiatowe w Mielcu

Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu

UKS ”Szóstka” przy SP6 w Mielcu

 

 

Więcej…
 
Wycieczka do fabryki bombek

 

Już wkrótce ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA. Świąteczny nastrój udzielił się uczniom klasy III b, którzy wraz z wychowawczynią Renatą Pieńczewską odwiedzili fabrykę bombek w Nowej Dębie. Zapoznano nas z wyglądem choinek pochodzących z różnych krajów Europy. Następnie uczniowie zobaczyli w jaki sposób wykonuje się bombki (dmuchanie szkła, barwienie oraz ręczne malowanie), a także w ramach warsztatów samodzielnie udekorowali własne egzemplarze bombek. Wycieczka zakończyła się wspaniałymi zakupami.

 

 

 

Więcej…
 


"ŚWIĘTY HUBERT WZOREM WSPÓŁCZESNEGO EKOLOGA"

 

W listopadzie odbył się IX Wojewódzki Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "ŚWIĘTY HUBERT WZOREM WSPÓŁCZESNEGO EKOLOGA" pod patronatem Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie, Burmistrza Głogowa Małopolskiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty organizowany przez Zespół Szkół w Pogwizdowie Małym. Na konkurs wpłynęło 1128 prac z 28 placówek. III miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy 3b EMILKA FORCZEK. Praca oceniana była w kategorii "Watahy, stada, klucze...życie społeczne zwierząt". Emilce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, tym bardziej, że  jest to kolejny konkurs, w którym nasza uczennica odniosła sukces. Opiekunem dziewczynki jest p.Renata Pieńczewska.

 

OSZCZĘDZAJ ENERGIĘ W SZKOLE I W DOMU, NIE BĘDZIESZ SZKODZIŁ PRZY TYM NIKOMU!

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w akcję promującą oszczędzanie energii elektrycznej. W ramach tej akcji planujemy:

- konkursy plastyczne,
- turniej wiedzy na temat sposobów oszczędzana energii,
- niespodzianki dla uczestników.


Organizatorzy:
Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Europejski „Euroszóstka”

 

 

.....bo siatkówka jest naszym życiem.....


Ale nie tylko! W dniu dzisiejszym odbył sie finał miejski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Uczennice klasy siatkarskiej VI e udowodniły jak wszechstronnie są uzdolnione i nie obawiają się startów w innych dyscyplinach sportu. Po niedawnych sukcesach w lekkiej atletyce pod opieką p. Marzeny Kulig w dzisiejszych zawodach finałowych w piłce ręcznej zdobyły brąz. Po wygranym meczu z SP 9 (7:1), przegrały z faworytem turnieju SP 11 (2:4). Ostatecznie zajęły 3 miejsce i były prawdziwą niespodzianką turnieju , w którym nasza szkoła nie brała udziału od wielu lat. Najlepsze zawodniczki- Alicja Król, Julia Koza, Alicja Konieczny. Słkad drużyny- M. Myjak, J. Nakonieczna, M. Sekuła, D. Wilk, O. Czubak, A Król, A Konieczny, J. Koza, I. Płaszewska, P. Florek, A Babula, A Czechowska, M. Szczepańska, N. Szlęk, A. Lemiech. Opiekun, B.Cetnar

 

Ruszyła STREFA MAŁEGO KIBICA w SP6!

Już od dwóch lat uczennice klas siatkarskich naszej szkoły oraz Akademii Siatkówki pomagają w obsłudze meczów siatkarskich kobiet Plus Ligi a obecnie I ligi, wyprowadzają siatkarki, dopingują nasze zawodniczki w czasie sobotnich i niedzielnych meczów. We wtorek klasa VI e siatkarska zaprosiła kilka zawodniczek I-ligowej STALI MIELEC S.A. na zajęcia plastyki aby wspólnie wykonać transparenty na sobotni mecz. Przebywanie tak blisko z zawodniczkami I-ligowej drużyny było dla naszych małych siatkarek dużym przeżyciem i jednocześnie świetną zabawą. W czasie wykonywania prac, była szansa na rozmowy na tematy sportowe, zbieranie autografów. Dziękujemy p. Dorocie Łaz za pomoc w zorganizowaniu tej ciekawej lekcji. Transparenty zostaną wykorzystane przez klasy siatkarskie ze STREFY MAŁEGO KIBICA na wszystkich meczach. Obecnie jest 103 członków SMK, którzy wraz z opiekunami- B. Cetnar , R. Pociask  i rodzicami dopingują mieleckiej siatkówce

 

http://www.hej.mielec.pl/galeria/art3037.html

Więcej…
 

Misyjnym śladem

W przeddzień rozpoczynającego się tygodnia misyjnego (18 października br.) odbyła się wycieczka szkolna do Starego Sącza i Piwnicznej dla uczniów z klasy 5d, 5c oraz dla kilku uczniów z klasy 5b i 5a. Wyjazd zorganizowała katechetka pani Mariola Wiechowska. Uczestnicy zwiedzili Stary Sącz, a w nim Sanktuarium św. Kingi, Rynek oraz ołtarz papieski z 1999 roku- jedyny w Polsce, który nie został rozebrany po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II.  Następnie trasa wiodła do Piwnicznej a konkretnie do ośrodka Stowarzyszenia Misji Afrykańskich (SMA). Po zjedzeniu posiłku dzieci obejrzały wystawę zabawek wykonanych przez dzieci afrykańskie oraz galerię zdjęć pt. Moja najważniejsza rzecz. Były to zdjęcia dzieci z Afryki i z Polski z najdroższą dla nich rzeczą. Zobaczyliśmy też film o misjach afrykańskich prowadzonych przez stowarzyszenie. Wśród misjonarzy z SMA jest nasz rodak z Mielca. Uczniowie mieli również możliwość pograć w piłkę na boisku oraz pobawić się na świeżym powietrzu.

Wycieczka była bardzo udana tym bardziej, że dopisała nam piękna pogoda.

mgr Mariola Wiechowska

Więcej…
 

"Zdrowy uczeń w SP6"

 

W dniu 5 listopada rozpoczęliśmy realizację projektu "Zdrowy uczeń w SP6". Projekt jest skierowany do uczniów, rodziców, nauczycieli naszej szkoły. Celem  będzie  promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, poszerzanie wiedzy  na temat zdrowego żywienia, odpowiedniej diety, zagrożeń wynikających z nieprawidłowego odżywiania. W projekcie min. będziemy przygotować "stolik degustacji", przeprowadzać konkursy, robić plakaty, organizować imprezy sportowe, proponować jadłospisy z degustacją.

Pomysłodawczynią projektu jest pani Beata Cetnar.

5 listopada obchodziliśmy w szkole "Dzień marchewki", w grudniu będzie "Dzień banana".

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia81828384858687888990NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting