"Zachowaj Trzeźwy Umysł" i "Postaw na rodzinę"

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” to ogólnopolska akcja promująca zdrowy styl życia oraz zachowania prospołeczne, będące alternatywą wobec wielu zagrożeń występujących wśród dzieci i młodzieży. Tegoroczne hasła kampanii łączą się z nierozerwalnie z rodziną, gdyż właśnie
w niej dzieci rozwijają swoje zainteresowania i pasje. „Postaw na rodzinę” -  to nie tylko akcja, ale kierunek w profilaktyce przeciwdziałania uzależnieniom.  W naszej szkole w ramach w/w kampanii uczniowie uczestniczyli w wielu konkursach i zadaniach wynikających z udziału w nich.

 

Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się zgodnie z następującym harmonogramem:

 

klasy IV -V godz. 830

klasy VI godz. 1000

klasy I - III godz. 1130

 
Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Krystyna Skowrońska

 

 
Szkolny Konkurs Fryderyku Chopinie

"Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel"
Dnia 11czerwca 2013 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie. Najważniejsze fakty z życia jak i te dotyczące twórczości kompozytorskiej najlepiej opanowała: Anna Zdziebło z kl.V d. Wyróżnienia otrzymali:   Krzysztof Kobos z kl.VI c i Patryk Cyran (Va). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu była p. Alicja Jasińska

 

 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Z każdej V-tej klasy zgłoszono po 2 kandydatów. Kampania trwała od 20-24 maja. W tym czasie kandydaci zaprezentowali się w  audycji radiowej i  w formie plakatów.

W ostatnim dniu kampanii wychowawcy rozdali w klasach IV i V specjalne karty do głosowania z nazwiskami 10 kandydatów.  Głos można było oddać tylko na jedną osobę. Komisja składająca się z obecnego samorządu przeliczyła głosy. Przewodniczącą szkoły została Anna Zdziebło.

Do zarządu weszli : Maria Zalotyńska, Kacper Kąsek, Marek Wójcicki, Piotr Koceniak, Victor Synowiec.


Gratulujemy.S.U.SP6

 
Sukcesy najmłodszych pływaków

W sobote na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekraeacji w Stalowej Woli odbył sie Ogólnopolski Wielobój Plywacki dzieci 10-11 letnich.Ze względu na bardzo dużą ilośc startujących zawodników, zawody te rozgrywane są jednocześnie w 16 województwach. Mielecki Ikar reprezentowało 34 pływaków, którzy wywalczyli drugie miejsce ustepując Stalowej Woli i zdobywając 17 medali. Wśród 11-latków podopiecznych Joanny Rusek najlepiej wypadł Dawid Książnicki, który na każdym dystansie wywalczył sobie medal a były to dwa złota i dwa brązy.Tak samo świetnie spisała się Oliwia Strugała zdobywając dwa srebra i dwa brązy. Wśód medalistów znalazł się też Krystian Labak zdobywają dwa brązowe medale.Miejsce na podium wywalczyły sobie również zespoły sztafetowe chłopców i dziewcząt  w składzie Książnicki Dawid. Kużdżał Mikołaj, Magda Patryk, Labak Krystian, Wałek Mateusz, Strugała Oliwia, Rębacz Klaudia, Gawron Julia , Szydłowska Patrycja.
Więcej…
 
Konkurs CHAMP OF WORDS

W ramach projektu przeprowadzonego w SP6 w Mielcu odbył się konkurs języka angielskiego CHAMP OF WORDS dla uczniów klas czwartych. Pierwszy etap konkursu wyłonił piętnastu uczniów, którzy wspólnie stworzyli Bank Materiałów do drugiego etapu konkursu typu ,, Jeden z dziesięciu''. Najlepszymi okazali się Bartłomiej Krężel (4f), Anna Harla (4a) i Nicola Szwaja (4e). Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i drobne upominki. Koordynatorami projektu byli nauczyciele języka angielskiego p.Aneta Strokoń i Renata Jaśkiewicz. Projekt ten trwał dwa miesiące i był projektem zadaniowym łączącym metodę tradycyjną z TIK.

 

Więcej…
 
Pływacy z szóstki znów na "6"


Na pływalni MOSiR w Łańcucie odbył się finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu sztafetowym 6 x 25 m stylem dowolnym. Jak powiedział podczas dekoracji Prezes Szkolnego Związku Sportowego Pan Jacek Bigus, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu chyba od 15 lat nie schodzą z podium podczas tychże zawodów. Do finału wojewódzkiego sztafeta SP 6 chłopców awansowała z pierwszym czasem i nie zawiodła wygrywając rywalizację szkół podstawowych na Podkarpaciu, a na szyjach niżej wymienionych zawodników zawisły złote medale.

Sztafeta płynęła w składzie : Konrad Warzecha, Patryk Zygiel, Mariusz Data, Marcin Bukowski, Maksymilian Cerlich i Mateusz Misina.

Natomiast sztafeta dziewcząt do finału awansowała z trzecim czasem, ale w wyścigu finałowym sprawiła miłą niespodziankę i jeszcze na przedostatniej zmianie prowadząc, ostatecznie zajęła drugie miejsce w województwie.

Więcej…
 
Wielki sukces siatkarek z SP6 !!!!

Siatkarki z SP 6 jako reprezentantki Podkarpacia na Mistrzostwach Polski!!!
Cykl turniejów wojewódzkich, makroregionalnych i w końcu - wielki finał Kinder+Sport, to największa i najbardziej rozpoznawalna marka w krajowej mini piłce siatkowej. Dzięki szerokiej organizacji, atrakcyjnej formule oraz oficjalnej randze Mistrzostw Województw oraz Mistrzostw Polski, impreza stanowi obowiązkową pozycję w harmonogramie wyjazdów turniejowych każdej organizacji szkolącej dzieciaki w siatkówce. Plakaty, banery i gadżety z logo Kinder+Sport kluby i zawodnicy przechowują jak relikwie i eksponują w trakcie organizowanych przez siebie turniejów towarzyskich.
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia81828384858687888990NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting