Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Z każdej V-tej klasy zgłoszono po 2 kandydatów. Kampania trwała od 20-24 maja. W tym czasie kandydaci zaprezentowali się w  audycji radiowej i  w formie plakatów.

W ostatnim dniu kampanii wychowawcy rozdali w klasach IV i V specjalne karty do głosowania z nazwiskami 10 kandydatów.  Głos można było oddać tylko na jedną osobę. Komisja składająca się z obecnego samorządu przeliczyła głosy. Przewodniczącą szkoły została Anna Zdziebło.

Do zarządu weszli : Maria Zalotyńska, Kacper Kąsek, Marek Wójcicki, Piotr Koceniak, Victor Synowiec.


Gratulujemy.S.U.SP6

 
Sukcesy najmłodszych pływaków

W sobote na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekraeacji w Stalowej Woli odbył sie Ogólnopolski Wielobój Plywacki dzieci 10-11 letnich.Ze względu na bardzo dużą ilośc startujących zawodników, zawody te rozgrywane są jednocześnie w 16 województwach. Mielecki Ikar reprezentowało 34 pływaków, którzy wywalczyli drugie miejsce ustepując Stalowej Woli i zdobywając 17 medali. Wśród 11-latków podopiecznych Joanny Rusek najlepiej wypadł Dawid Książnicki, który na każdym dystansie wywalczył sobie medal a były to dwa złota i dwa brązy.Tak samo świetnie spisała się Oliwia Strugała zdobywając dwa srebra i dwa brązy. Wśód medalistów znalazł się też Krystian Labak zdobywają dwa brązowe medale.Miejsce na podium wywalczyły sobie również zespoły sztafetowe chłopców i dziewcząt  w składzie Książnicki Dawid. Kużdżał Mikołaj, Magda Patryk, Labak Krystian, Wałek Mateusz, Strugała Oliwia, Rębacz Klaudia, Gawron Julia , Szydłowska Patrycja.
Więcej…
 
Konkurs CHAMP OF WORDS

W ramach projektu przeprowadzonego w SP6 w Mielcu odbył się konkurs języka angielskiego CHAMP OF WORDS dla uczniów klas czwartych. Pierwszy etap konkursu wyłonił piętnastu uczniów, którzy wspólnie stworzyli Bank Materiałów do drugiego etapu konkursu typu ,, Jeden z dziesięciu''. Najlepszymi okazali się Bartłomiej Krężel (4f), Anna Harla (4a) i Nicola Szwaja (4e). Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i drobne upominki. Koordynatorami projektu byli nauczyciele języka angielskiego p.Aneta Strokoń i Renata Jaśkiewicz. Projekt ten trwał dwa miesiące i był projektem zadaniowym łączącym metodę tradycyjną z TIK.

 

Więcej…
 
Pływacy z szóstki znów na "6"


Na pływalni MOSiR w Łańcucie odbył się finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu sztafetowym 6 x 25 m stylem dowolnym. Jak powiedział podczas dekoracji Prezes Szkolnego Związku Sportowego Pan Jacek Bigus, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu chyba od 15 lat nie schodzą z podium podczas tychże zawodów. Do finału wojewódzkiego sztafeta SP 6 chłopców awansowała z pierwszym czasem i nie zawiodła wygrywając rywalizację szkół podstawowych na Podkarpaciu, a na szyjach niżej wymienionych zawodników zawisły złote medale.

Sztafeta płynęła w składzie : Konrad Warzecha, Patryk Zygiel, Mariusz Data, Marcin Bukowski, Maksymilian Cerlich i Mateusz Misina.

Natomiast sztafeta dziewcząt do finału awansowała z trzecim czasem, ale w wyścigu finałowym sprawiła miłą niespodziankę i jeszcze na przedostatniej zmianie prowadząc, ostatecznie zajęła drugie miejsce w województwie.

Więcej…
 
Wielki sukces siatkarek z SP6 !!!!

Siatkarki z SP 6 jako reprezentantki Podkarpacia na Mistrzostwach Polski!!!
Cykl turniejów wojewódzkich, makroregionalnych i w końcu - wielki finał Kinder+Sport, to największa i najbardziej rozpoznawalna marka w krajowej mini piłce siatkowej. Dzięki szerokiej organizacji, atrakcyjnej formule oraz oficjalnej randze Mistrzostw Województw oraz Mistrzostw Polski, impreza stanowi obowiązkową pozycję w harmonogramie wyjazdów turniejowych każdej organizacji szkolącej dzieciaki w siatkówce. Plakaty, banery i gadżety z logo Kinder+Sport kluby i zawodnicy przechowują jak relikwie i eksponują w trakcie organizowanych przez siebie turniejów towarzyskich.
Więcej…
 
Medale lekkoatletów

Fantastyczny występ zaliczyli młodzi lekkoatleci naszej szkoły  w finale wojewódzkim w biegach rozstawnych. Podopieczni Marzeny Kulig zdobyli złote i brązowe medale. Brązem mogą się pochwalić dziewczęta: Natalia Niedbała, Weronika Cisińska, Izabela Bień oraz Julia Gawron, natomiast złoto jest zasługą chłopców: Marcin Jacher, Marcin Bukowski, Karol Kotula, Dawid Książnicki. Zawody, które odbyły się 16.05.2013 na stadionie Resovii w Rzeszowie, były kwalifikacjami do Mistrzostw Polski. Mistrzostwa te odbędą się 19.05.2013 w Łodzi i nasze  województwo  reprezentować będzie drużyna chłopców w sztafecie szwedzkiej 100m, 200m, 300m, 400m. Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale ogólnopolskim.
Więcej…
 
Akademia papieska


Trzeba pamiętać o wielkich ludziach, o ich dokonaniach, życiu i zasługach. Pragniemy młodemu pokoleniu wpoić wartości i dobre wzorce, dlatego we wtorek 21 maja nasi uczniowie uczestniczyli w akademii poświęconej życiu i twórczości jednego z największych Polaków, jakim był Karol Wojtyła. Maj to szczególny miesiąc w życiu Jana Pawła II, który urodził się 18 maja, kilkadziesiąt lat później 13 maja został cudownie ocalony od kuli zamachowca aż do beatyfikacji, która miała miejsce 1 maja. Na akademii gościliśmy również proboszcza parafii MBNP księdza Kazimierza Czesaka, który podzielił się z nami wspomnieniami o Janie Pawle II. Akademię przygotowały panie katechetki: Mariola Wiechowska i Anna Woźniak wraz z uczniami klasy 5d, którzy sugestywnie ukazali wzruszające sceny z życia papieża. Uczniowie, pod okiem pani Alicji Jasińskiej, przypomnieli najpiękniejsze pieśni papieskie, a prezentacja multimedialna była podsumowaniem spotkania z papieżem Polakiem. Oprawę plastyczną przygotowała pani Dorota Łaz. Nad całością czuwała pomysłodawczyni i organizator spotkania z Janem Pawłem II -pani Mariola Wiechowska.

e.k

 

 

Więcej…
 
Szkolne Koło SKO


Szkolne Kasy Oszczędności to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej. Od pokoleń zachęcamy najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów. Więcej informacji można uzyskać:

www.pkobp.pl/sko oraz u opiekuna koła p. Joanny Kołek.

Wpłaty uczniowie mogą dokonywać:

- poniedziałek 10.35 - 11.20 (pokój nauczycielski) i czwartek 12.30 - 13.30 w sali nr 1 u pani J.Kołek

- wtorek i środa w godz. 11.30 - 15.05 (podczas przerw) u pani Agnieszki Drozdowskiej

 

 
Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki

11 maja 2013 r. w Leżajsku rozegrano finały wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt KINDER+ SPORT 2013. Dziewczęta trenujące w klasach siatkarskich SP6 w Mielcu wystąpiły w dwóch kategoriach wiekowych. Finały w Leżajsku były podsumowaniem  trwających kilka miesiecy rozgrywek, w których łącznie wystąpiło około 70 zespołów z całego województwa ( Leżajsk, Mielec, Tarnobrzeg, Przemyśl, Krasne, Łańcut, Stalowa wola, Rzeszów, Nowa Dęba, Dębica, Jasło, Debowiec, Zaleszany, Jarosław, SP3 Mielec, Góra Ropczycka i in.)
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia81828384858687888990NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting