UKS SZÓSTKA Wicemistrzami Ogólnopolskiego Turnieju

Uczennice klasy V siatkarskiej SP 6 w Mielcu , grające jako UKS SZÓSTKA PAPILLON MIELEC wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w Krakowie.
W tym roku to XIX edycja tego turnieju, który trwał przez trzy dni, od piątku do niedzieli 8 grudnia. Zawody stały na wysokim poziomie , a dzieci pokazały, że już w tak młodym wieku gra w siatkówkę może sprawiać mnóstwo przyjemności.

Więcej…
 
Pływacka liga dzieci

Swoją rywalizację w Podkarpackiej Lidze dzieci 10 – 11 lat zakończyli najmłodsi pływacy „Ikara” Mielec, uczniowie czwartej i piątej klasy Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu.
Ostatni, trzeci już rzut ligi odbył się na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu w dniu 7.12.2013 i jak przystało na gospodarzy pływacy Ikara wygrali jednym punktem tą że rundę z zawodnikami ze Stalowej Woli. W klasyfikacji końcowej kolejność była jednak odwrotna i całą jesienna ligę dzieci z całego podkarpacia wygrała drużyna Motyl MOSiR Stalowa Wola, przed zawodnikami IKARA Mielec i Sokoła Rzeszów.    
Najlepszą zawodniczką wśród dzieci 10 letnich po trzech edycjach została Julia Gancarz otrzymując pamiątkową statuetkę i nagrodę rzeczową z rąk Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 p. Grzegorza Tychanowicza i Prezesa Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego p. Roberta Wieczorka.

Więcej…
 
Marnowaniu żywności mówimy NIE!

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w programie „Tesco dla Szkół”. Kampania jest fantastyczną zabawą dla uczniów, integrującą całą społeczność szkolną wokół wspólnego celu „Nie marnowania i nie wyrzucania żywności”. Z tej okazji Pani Monika Ćwiok przygotowała uroczystą akademię - „Nie marnuj jedzenia, wyrzuć do śmieci stare przyzwyczajenia”- skierowaną do nas wszystkich tych małych jak i dużych. Uroczystość poświęcona była aktywnym i praktycznym metodom zapobiegania marnowania żywności z korzyścią dla społeczeństwa.

Tak wiele ludzi żyje w skrajnym ubóstwie, mamy nadzieję, że ta kampania przyczyni się do większego poszanowania żywności, a co za tym idzie do dzielenia się z potrzebującymi, bezdomnymi, głodującymi…- tymi słowami Pani Monika rozpoczęła wspaniały pokaz.

Więcej…
 
Żywa lekcja przyrody

3 i 4 grudnia 2013 r. nauczycielki przyrody Renata Pietrzyk i Urszula Tarnawska zaprosiły do szkoły pana Przemysława Ludwina, który jest pasjonatem i hodowcą gadów. Przeprowadził on dla wszystkich uczniów klas III-VI żywe lekcje przyrody. Z zapartym tchem, uczniowie podziwiali m.in. kameleona, agamę brodatą, węże zbożowe, pytona tygrysiego, iguanę i różne gatunki żółwi, a ich właściciel bardzo ciekawie i humorystycznie o nich opowiadał. Uczniowie mogli zrobić zdjęcie, dotknąć i przytulić prezentowane zwierzęta. Przekonali się czy wąż jest śliski i zimny.

Więcej…
 
Biesiada poetycka poświęcona Tuwimowi.

Kto z nas nie zna uroczych wierszy Lokomotywa, Rzepka, Słoń Trąbalski czy Ptasie radio, których autorem jest Julian Tuwim. Poeta, którego twórczość przypadła na pierwszą połowę XX wieku, do dziś bawi czytelników krótkimi historiami ujętymi w ramy poezji. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie sylwetkę poety podczas biesiady poetyckiej poświęconej życiu i twórczości tego niezwykłego człowieka, która odbyła się w Kanie przy parafii MBNP w Mielcu 4 grudnia.

Więcej…
 
Mikołajki

Naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Spotkał się z najmłodszymi uczniami w sali gimnastycznej. Z radością został przywitany przez Dyrekcję i dzieci. Nasz wyjątkowy gość, w asyście swojej świty, obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami. Nie zapomniał o dzieciach ze świetlicy szkolnej. Przywiózł im klocki firmy „COBI”, słodycze i gry planszowe. Dzisiejszy dzień zostanie na długo w sercach uczniów naszej szkoły.
Do zobaczenia za rok!!!

Więcej…
 
Bajkowe Pasowanie na Świetlika

Bajkowe pasowanie na „Świetlika” - ten dzień niektórzy uczniowie klas I zapamiętają bardzo długo, ponieważ właśnie dzisiaj, tj. 22.11.2012r. wstąpili dumnie do „Gromady Świetlicowej”. Uczestnicy brali udział w różnych próbach: „Kopciuszka”, „Koziołka Matołka”, „Czerwonego Kapturka”, „Bajkowej Pary”, „Robin Hooda”, „Smerfa Łasucha” oraz próbie „Pinokia”.

(link) Zobacz co zanotowała kamera:

Więcej…
 
Najmłodsi pływali w Tarnobrzegu.

Na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu w dniu 9.11.2013 odbyła się II runda Podkarpackiej Ligii Dzieci 10 – 11 lat, w której startowali najmłodsi pływacy MKS „IKAR” Mielec. Swoją rywalizacje ze swoimi rówieśnikami z województwa podkarpackiego zakończyli na drugim miejscu ustępując tylko zawodnikom ze Stalowej Woli.

 

Więcej…
 
"Lotnicze wspomnienia moich najbliższych"

W dniu 23.04.2013r. Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu oraz Klub Miłośników Lotnictwa przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej w Mielcu ogłosiły konkurs literacki Lotnicze wspomnienia moich najbliższych.

Celem konkursu było nakłonienie młodych ludzi do rozmów z najbliższymi, którzy zechcieliby się podzielić swoimi wspomnieniami związanymi z pracą w Mieleckich Zakładach Lotniczych. Jednym z uczestników konkursu był wychowanek naszej szkoły Mateusz Wałek uczeń klasy 5 f. Konkurs nie należał do łatwych. W ciągu niemal dwóch miesięcy Mateusz przeprowadzał wywiady, rozmowy, poszukiwał ciekawych fotografii z rodzinnych archiwów, gromadził materiały. Trud został nagrodzony. Udało się ocalić od zapomnienia cząstkę lotniczej historii Państwa Wałków.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia81828384858687888990NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting