Rekolekcje

 


W dniach 11, 12 i 13 marca 2013 r. odbędą się rekolekcje wielkopostne.

Harmonogram rekolekcji:
11 marca 2013 r.     godz. 800 uczniowie klas III, IV, V, VI
godz. 1000 uczniowie klas I, II
12 marca 2013 r.     godz. 1100 uczniowie klas I, II
godz. 1400 uczniowie klas III, IV, V, VI
13 marca 2013 r.    godz. 800 uczniowie klas III, IV, V, VI
godz. 900 uczniowie klas III, IV, V, VI
godz. 1100 uczniowie klas I, II

Informuję, że w czasie rekolekcji otwarta jest świetlica szkolna, biblioteka i stołówka.

dyrektor szkoły

Grzegorz Tychanowicz

 
Biała szkoła dla sportowców

Uczniowie klas siatkarskich oraz pływackich ze Szkoły Podstawowej nr 6 byli uczestnikami białej szkoły w Porebie Wielkiej.W czasie pobytu uczyli sie jazdy na nartach zjazdowych i biegowych, brali udział w zawodach sportowych.Uczestnicy białej szkoły wypoczywali także  na basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej.Uczniowie mieli możliwość pogłębiać wiedzę z różnych dziedzin, a nastepnie sprawdzać ją w konkursach organizowanych w placówce.
Wszystkie zajęcia prowadzone były przez szkolnych opiekunów oraz wyspecjalizowaną kadrę z Domu Wczasów Dzieciecych w Porębie Wielkiej. Wszystkim dziękujemy za miło spędzony wspólnie czas.

 

Więcej…
 
Cyfrowa szkoła - cd...

Od ostatniego artykułu minęło już dwa miesiące. Nie znaczy to, że nic nie działo się w naszej szkole. Projekt Cyfrowej szkoły zakłada doposażanie szkół w sprzęt  umożliwiający wykorzystywanie TIK na lekcjach, jak również podnoszenie kompetencji nauczycieli. Przez cały okres trwania  programu nauczyciele naszej szkoły  uczestniczą w kursie organizowanym przez CEO, który składa się z comiesięcznych modułów. Do tej pory  wszyscy nauczyciele klas IV - VI zapoznali sie z takimi tematami jak :

Więcej…
 
Konkurs Baltie

 

W styczniu 2013 roku uczniowie klas szóstych brali udział w konkursie  programistycznym Baltie 2013. Był to jeden z pięciu etapów. Zainteresowanych programowaniem w Baltie czeka na początku marca udział w etapie regionalnym (powiatowym). Myślę, że nie zabraknie też umiejętności na etap międzynarodowy. Poniżej znajduje się  lista uczniów zakwalifikowanych do  etapu powiatowego.

 

 

 

Lista zakwalifikowanych
 
Ogólnopolski Turniej mini siatkówki...

W sobotę w hali gim 2 w Mielcu, już po raz trzeci odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju mini siatkówki dziewcząt Kinder+ Sport 2013. Ten prestiżowy turniej dla dzieci przyciąga corocznie tysiące młodych zawodniczek i zawodników. Walki odbywają się na terenie województw, następnie w finale ogólnopolskim w Zabrzu spotykają się zwycięzcy aby walczyć o tytuł najlepszej drużyny w Polsce. Bardzo długa jest to droga i aby znaleźć się w gronie najlepszych trzeba przez kilka miesięcy rozegrać kilkadziesiąt meczy. Klasy siatkarskie SP6 w Mielcu walczą po raz trzeci w tym turnieju , do tej pory ze zmiennym szczęściem ale zawsze w ścisłej czołówce województwa. W tym roku do mielca przyjechało 38 drużyn z Podkarpacia (120 dziewcząt), rozgrywki trwały 6 godzin. I wreszcie!!! Reprezentacja UKS Szóstka Papillon Mielec- Salach Kinga, Kulpa Karolina, Duszkiewicz Laura, wygrywa turniej bez straty pkt! Drugie miejsce zajęły również reprezentantki klasy siatkarskiej z SP 6 - Bogdan Julia, Działowska Liwia, Rzeźnik Oliwia. Trener drużyn oraz organizator turnieju- Beata Cetnar. Sędzia główny - Maciej Zubrzycki. Nagrody wręczał dyr. SP6 w Mielcu- G. Tychanowicz

Organizator dziękuje p. A. Gałkowskiemu- Wydział Edukacji UM, p. Dyrektor Gim 2-M. Wacławskiej , Klubowi Stal Mielec S.A. oraz SMS w Mielcu, dzięki którym ten turniej się odbył.

Więcej…
 
Kto czyta książki, żyje podwójnie

Wszystkich miłośników kryminałów, powieści obyczajowych, fantasy czy baśni, a wierzymy, że tacy są, serdecznie zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie Czytelniczym. W konkursie mogą wziąć udział chętni uczniowie klas 4-6, którzy lubią czytać. Pierwszy etap szkolny, mający formę testu, odbędzie się już 22 marca o 12.30. Najlepsi zakwalifikują się do etapu międzyszkolnego -część ustna w formie prezentacji jednej wybranej książki- odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu przy ul. Wyspiańskiego w dniu 22 maja 2013 roku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
O szczegóły prosimy pytać nauczycieli polonistów lub zapoznać się z informacjami na tablicy ogłoszeń w holu szkolnym.

e.k

 
Pierwszaki o poszerzonym angielskim

"Czego Jaś się nie nauczy, tego John nie będzie umiał" --Angielski na co dzień- w nauce i zabawie od najmłodszych lat.
Po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowana będzie w roku szkolnym 2013/2014  klasa pierwsza z nauką języka angielskiego w stopniu rozszerzonym.
Klasę poprowadzi  mgr Bożena Kosińska - nauczyciel kształcenia zintegrowanego oraz języka angielskiego.
Dzieci w trzyletnim cyklu kształcenie będą miały możliwość nabywania umiejętności językowych poprzez codzienny kontakt z językiem angielskim w ramach  zajęć zintegrowanych: w nauce i zabawie. Program przewiduje również wykorzystywanie w procesie nauczania nowoczesnych technik multimedialnych. Zapisy do klasy o rozszerzonym angielskim odbędą się podczas zapisów do klas pierwszych. Innowacja zakłada skorelowanie elementów języka obcego z treściami wszystkich zajęć zintegrowanych edukacji wczesnoszkolnej. Język angielski będzie więc towarzyszył dzieciom każdego dnia w szkole. . Pomysł projektu innowacyjnego opiera się na założeniach amerykańskiego „Language immersion ”, jako metody nauki języka obcego, która wykorzystuje wrodzone zdolności małych dzieci do przyswajania języka w naturalny, spontaniczny sposób poprzez codzienny kontakt z językiem używanym jako środka porozumiewania się nauczyciela z dziećmi w klasie, wydawania poleceń, instruowania. Podstawowym więc założeniem programu jest nauka języka obcego jako środka służącego do komunikowania się, wyrażania siebie, swoich uczuć, potrzeb.

 
Szkoła została doposażona

 

21 stycznia 2013 r. szkoła została doposażona w sprzęt , który zostanie wykorzystany do prowadzenia zajęć w ramach projektu "Nauka przez dialog - "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Miejskiej Mielec"

 

 

Więcej…
 
Indywidualizacja

 

Od 2 stycznia 2013 r. w naszej szkole jest realizowany projekt "Nauka przez dialog - Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III szkół podstawowych w Gminie Miejskiej Mielec"

 

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,

Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”,

Działanie 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”,

Poddziałanie 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych”.

 

czytaj więcej>>
 
« PoczątekPoprzednia81828384858687888990NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting