Dzień buraka w naszej szkole!

W ramach projektu "Zdrowy uczeń w SP6", uczennice klas siatkarskich przygotowały Dzień Buraka. Oprócz prezentacji multimedialnej opracowanej przez VIe, uczniowie naszej szkoły mogli poczytac jak zdrowym warzywem jest burak z licznych plakatów dekorujących szkołę w tym dniu. Jak zwykle wspaniale spisały się uczennice klasy IVe, które wraz z rodzicami upiekły pyszne ciasta i babeczki z burakiem, jako jednym ze składników. Tym razem wypieki sprzedano na kwotę 90 zł i zgodnie z postanowieniem dziewcząt klas siatkarskich pieniądze przekazano do schroniska dla zwierząt w Mielcu. Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wspomogli naszą akcję - organizatorzy.

 

 

Więcej…
 
Konkursy z języka angielskiego


Powiatowy konkurs języka angielskiego....W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie naszej szkoły brali udział w VI edycji Konkursu Języka Angielskiego pod patronatem Prezydenta miasta Mielca zorganizowanego przez Szkołę Języków obcych ,,Eureka''. W rezultacie mamy trzy laureatki: Małgorzata Jaśkiewicz (kl. VI c, op. Marek Haptaś), Hanna Wałek (kl. VI b. op. Aneta Strokoń) i Martyna Kulawiec (kl. V d, op. Renata Jaśkiewicz). Gratulacje!!!Wojewódzki konkurs języka angielskiego 2012/2013 ..Wreszcie ukazały się wyniki...! W konkursie języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego trzy uczennice naszej szkoły otrzymały tytuł finalisty: Hanna Wałek (kl. VI b, op. Aneta Strokoń), Martyna Kulawiec (kl.V d, op. Renata Jaśkiewicz) i Małgorzata Jaśkiewicz (kl. VI c, op. Marek Haptaś). Gratulacje!!!

 

 
Półfinały Igrzysk Młodzieży Szkolnej


Na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Ropczycach w dniu 12.03.2013 odbyły się półfinały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu sztafetowym 6 x 25 metrów stylem dowolnym. W zawodach startowało 11 reprezentacji z województwa podkarpackiego w tym pływacy Szkoły Podstawowej nr 6. Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców zwyciężyli podopieczni Roberta Wieczorka pokonując między innymi zespoły sztafetowe z Dębicy i Ropczyc. Dziewczęta płynęły w składzie :Julia Nowak, Eliza Swół, Daria Piekarz, Sara Midura, Kinga Niziołek i Oliwia Styrugała, zaś chłopcy w składzie : Marcin Bukowski, Maksymilian Cerlich, Mariusz Data, Mateusz Misina, Konrad Warzecha i Patryk Zygiel.

 

W wyścigach indywidualnych zwyciężali : Julia Nowak i Maksymilian Cerlich na 50 m st. dowolnym, Mariusz Data na 50m st. klasycznym, Daria Piekarz na 50 m st. grzbietowym i Mikołaj Malec na 50 m st. motylkowym,

Więcej…
 
Baltie - etap wojewódzki

 


W dniu 22 marca 2013 r.  w CKPiDN w Mielcu odbędzie się etap wojewódzki konkursu programistycznego Baltie 2013. Najlepsze wyniki z naszej szkoły  w etapie powiatowym otrzymali Dominik Brożyna, Kamil Kużdżał, Weronika Cisińska, Wiktoria Solarskai i  Maciej Król. Zapewnili sobie udział w wojewódzkim etapie. Gratulacje. W sprawie  konkursu należy kontaktować się z p. Bożeną Lenartowicz

 

 
Ferie zimowe w SP6


Podczas ferii zimowych w SP 6 zorganizowano zimowy wypoczynek dla uczniów klas I-VI. Zajęcia były prowadzone przez panie: Beatę Feret, Elżbietę Ciężadło, Beatę Czarnotę, Renatę Pieńczewską, Mariolę Kobos i Dorotę Wieczorek. Dla uczestników przygotowano urozmaicony program zajęć. Dzieci brały udział w zajęciach umuzykalniających w Szkole Muzycznej Yamaha, podczas których uczyły się gry na gitarze, perkusji, flecie, keyboardzie.

W Spółdzielczym Domu Kultury uczestniczyły w ciekawych zajęciach plastycznych. Wykonywały okolicznościowe kartki, przyszywały guziki i cekiny, projektowały biżuterię. Podczas zajęć modelarskich w SDK zrobiły prosty model samolotu. Odwiedziliśmy również Samorządowe Centrum Kultury, gdzie dzieci uczestniczyły w balu karnawałowym, projekcji filmów, zajęciach tanecznych oraz oglądały wystawę plastyczną pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Swoją sprawność ruchową mogły sprawdzić na sali gimnastycznej, basenie i lodowisku. Niektórzy po raz pierwszy założyli łyżwy i nauczyli się na nich jeździć. Dzięki bogatej ofercie zajęć uczniowie mieli możliwość ciekawie i aktywnie spędzić wolny czas.


EC i BF

Więcej…
 
Festiwal tańca


Wszystkich miłośników ruchu i tańca, od klasy pierwszej po szóste, zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanym po raz pierwszy w naszej szkole festiwalu, który odbędzie się 29 kwietnia na sali gimnastycznej. Można zatańczyć dowolny układ solo, w duecie lub w grupie od 3 do 7 osób. Pomysłodawczynią i organizatorem konkursu jest pani Dorota Wieczorek, do której prosimy dostarczać zgłoszenia w terminie do 3 kwietnia b.r. Kartę zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej szkoły lub bezpośrednio u organizatora. Najlepsi zostaną nagrodzeni. A zatem zapraszamy do tańca.

e.k.

 

pobierz kartę zgloszeń>>
 
Łyżwiarstwo szybkie

W dniu 6 marca 2013 roku w Dębicy odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w łyżwiarstwie szybkim. Na zawodach drużyna naszej szkoły w składzie: N.Niedbała, O. Rembowicz, I.Bień, K.Kotula, P.Kosiorowski i W.Maciołek zajęła bardzo dobre 11 miejsce. Cieszymy się z występu naszych zawodników ponieważ zdecydowana większość drużyn, którym ulegli po zaciętej walce, to zawodnicy na codzień uprawiający hokej lub łyżwiarstwo figurowe. Opiekunami naszych łyżwiarzy są p. M.Kulig i p. St.Płaneta

 

 

 

 

Więcej…
 

W dniu 6.03.2013 w Dębicy odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w łyżwiarstwie szybkim. Na zawodach tych drużyna naszej szkoły w składzie: N.Niedbała, O.Rembowicz, I.Bień, K. Kotula, P.Kosiorowski, W.Maciałek zajęła bardzo dobre 11 miejsce. Cieszymy się z występu naszych zawodników ponieważ zdecydowana większoœć drużyn, którym ulegli po zaciętej walce, to zawodnicy na codzień uprawiajšcy hokej lub łyżwiarstwo figurowe.Opiekunami naszych łyżwiarzy sš p. M.Kulig i St.Płaneta.
 
Brawo! SP6 na czele.

 

 

BRAWO !!!  SP6 na czele (1983pkt.-5.03.13). I TY dołącz do Drużyny Florka.

4 marca wystartowała akcja edukacyjno-konkursowa "Warzywkowo".

Dołącz do "Drużyny Florka", której organizatorem jest Podkarpacki Bank Spółdzielczy.

Szczegóły znajdziesz w regulaminie na stronie www.warzywkowo.pl

 
« PoczątekPoprzednia81828384858687888990NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting