Konkurs języka angielskiego województwa podkarpackiego

Etap szkolny konkursu odbędzie się 29 listopada 2012 r. o godz. 1000. Na etapie szkolnym wymagania konkursu obejmują sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozwiązywania zadań gramatyczno-leksykalnych, sprawdzenie słownictwa oraz umiejętności pisania (dokładny zakres treści znajduje się na stronie www.ko.rzeszow.pl). Wyniki uczniów, którzy uzyskają co najmniej  85% przekazane będą do etapu wojewódzkiego. Lista uczniów zakwalifikowanych do w/w etapu zostanie opublikowana na stronie kuratorium oraz na stronie     www.nkjo-rz.neostrada.pl do 18 grudnia 2012 r. Etap wojewódzki przewidziany jest na dzień 31 stycznia 2013 r.

Zapraszamy chętnych uczniów SP6 .

Nauczyciele języka angielskiego.

 

 


Rok szkolny rozpoczęty?

W poniedziałek, 3 września, podczas uroczystych akademii uczniowie klas 1-6 wraz z wychowawcami zainaugurowali nowy rok szkolny 2012/2013. W 33 oddziałach klasowych (ponad 800 uczniów) będzie uczyć 60 nauczycieli. Uśmiechnięci, odświętnie ubrani z nadzieją, że ten rok będzie pomyślny uczniowie oczekiwali na pierwsze spotkanie z kolegami z klasy i wychowawcami. Przed nami nowe wyzwania, dlatego życzymy dyrekcji, nauczycielom satysfakcjonującej pracy a uczniom wytrwałości w nauce oraz osiągania jak najlepszych wyników. Powodzenia!

 


Przy Solskiego zmiany?

Jesteśmy u progu nowego roku szkolnego, a w ,,szóstce?? zmiany. I tak jak w życiu coś się kończy, a coś zaczyna, od nowego roku szkolnego 2012/2013 nowym dyrektorem SP6 został pan Grzegorz Tychanowicz- dotychczasowy zastępca dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu.

Jego poprzednik pan Lech Stacho był dyrektorem ,,szóstki?? aż przez 22 lata. Nauczyciele i uczniowie uroczyście pożegnali pana dyrektora 30 czerwca podczas akademii na zakończenie roku szkolnego, na której to pan Lech Stacho dzielił się swoimi wspomnieniami i wrażeniami z długoletniej pracy.

W pierwszym dniu nowego roku szkolnego podczas akademii serdecznie powitamy nowego ,,gospodarza?? naszej szkoły, życząc mu pomyślności w realizacji planów i zamierzeń oraz dobrej współpracy z gronem pedagogicznym, rodzicami i uczniami.

 

zobacz galerię>>
 

Powiatowy Konkurs Plastyczny....

Dnia 14 kwietnia 2012 roku w Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu, rozstrzygnięto powiatowy konkurs plastyczny pod haslem: "Mnie ta ziemia od innych droższa...". Laureatkami konkursu zostały uczennice klasy IIb: Emilka Forczek, Weronika Ochał, Kinga Tchórzewska. Wyróżnienia zdobyły: Emilka Kołodziej, Ola Janów. Prace przygotowano pod opieką p. Renaty Pieńczewskiej.

W kategorii klas starszych wyróżnione zostały uczennice: Olga Jackowska, Anna Zdziebło, Alicja Barnaś, Marcelina Sieroń. Opiekunem uczennic jest p. Urszula Tarnawska.

 

Więcej…
 

Wielki Finał - Gigabajt2012

17 maja 2012 odbył się w Tarnobrzegu  III etap - Finał Międzypowiatowego Konkursu Gigabajt 2012. Konkurs  organizowany jest przez PCEN w Rzeszowie Oddział w Tarnobrzegu już od sześciu lat. Naszą szkołę reprezentował z wielkim sukcesem Michał Kozioł, który został  laureatem, (uczeń kl. VIc op. B. Lenartowicz).

19 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Tarnobrzegu. Nagrody wręczali: Jacek Kulasa- Kordynator konkursu, Marta Kamysz Turbak - Sekretarz Miasta Tarnobrzega oraz Joanna Rębisz ? Dyrektor biura Senatora RP Władysława Ortyla.

http://www.pcen.pl/aktualnosci-tarnobrzeg/5798-gigabajt-uroczyste-wreczenie-nagrod.html

Więcej…
 

Jedziemy do Sejmu?

Uczniowie ,,szóstki?? chętnie biorą udział w różnych konkursach literackich. Tym razem gra była warta świeczki, ponieważ nagrodą główną był wyjazd na wycieczkę do Warszawy połączoną ze zwiedzaniem Sejmu i Senatu RP. Należało napisać jak najlepszy utwór poetycki lub prozatorski, którego hasłem przewodnim są słowa: Tu wszędzie jest moja Ojczyzna. I udało się! W tym roku laureatkami zostały i do stolicy pojadą Małgorzata Jaśkiewicz z klasy 5c oraz Maria Zalotyńska z klasy 4d. Wyróżnienia otrzymały Hanna Wałek z klasy 5b i Anna Zdziebło z klasy 4d. Gratulujemy! A za rok zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

 

Więcej…
 

Byliśmy na zielonej szkole?

W tym roku szkolnym uczniowie klas 4d, 4c i 6a wraz z wychowawcami pojechali poznawać kolejne piękne zakątki naszego kraju. Tym razem były to okolice Jury Krakowsko- Częstochowskiej. Przez pięć dni podziwialiśmy krajobraz Ojcowskiego Parku Narodowego z Jaskinią Ciemną i Pieskową Skałą. Poznawaliśmy historię ruin warowni na Szlaku Orlich Gniazd takich jak Ogrodzieniec, Bobolice, Mirów, Birów.  W Krakowie oprócz pobytu w parku wodnym zobaczyliśmy niezwykłe okazy ryb, płazów i gadów w Muzeum Przyrodniczym, a na Jasnej Górze pomodliliśmy się przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Był też czas na konkursy,  zabawy, gry oraz śpiew przy akompaniamencie gitary.  Wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni?

zobacz galerię>>
 

Wszyscy kibicujemy naszej drużynie

12 czerwca wszyscy kibicujemy polskiej drużynie. Dzień biało-czerwony. Stroje w barwach narodowych. Gadżety kibica.

EURO 2012. Wszyscy jesteśmy gospodarzami.

( Galeria zdjęć się powiększy)

 

Więcej…
 

 


X Międzyszkolna Olimpiadka Sportowa klas III

 

W dniu 30 maja 2012 roku w hali MOSIR w Mielcu odbyła się X edycja olimpiadki sportowej dla klas III o Puchar Dyrektora Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego.

W olimpiadce wzięły udział drużyny z 7 szkół podstawowych miasta Mielca. W przerwach między konkurencjami czas zawodnikom umilały występy szkolnych zespołów tanecznych ze szkół SP1, SP6.

 

Więcej…
 
Więcej artykułów…
« PoczątekPoprzednia81828384858687888990NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

Stowarzyszenie

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting