Mówią dzieci, a dorośli wsłuchują się w ich głos

W naszej szkole już kolejny raz odbyło się spotkanie przy „okrągłym stole”. Uczestniczyli w nim członkowie samorządu uczniowskiego, przedstawiciele rodziców, dyrekcja i nauczyciele, prowadząc dyskusję na temat ważnych spraw dotyczących edukacji, bazy szkoły, czasu wolnego uczniów, ogólnie mówiąc życia szkoły. Wszyscy z uczestników tego spotkania mogli zabierać głos i prezentować własne opinie. Najczęściej powtarzające się wnioski, zostały upublicznione na tablicy informacyjnej. W najbliższej przyszłości najważniejsze z nich zostaną skierowane do realizacji. Spotkanie przy „okrągłym stole” poprzedzone było dyskusjami w klasach.

Więcej…
 
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w naszej szkole

Aby właściwie przygotować naszych uczniów do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, najpierw została przygotowana gazetka szkolna, która zawierała prace plastyczne dzieci, materiały o Konwencji Praw Dziecka oraz życiorys Ireny Sendlerowej. W klasach I- III oraz w klasach czwartych odbyły się zajęcia według scenariusza przygotowanego przez ks. Bartłomieja Musiała, panie: Bernadetę Łaz oraz Katarzynę Małecką. Wychowawcy przeprowadzili z uczniami żywą dyskusję o prawach dzieci. Poruszone zostały takie kwestie jak choćby prawo do miłości, do wychowania w rodzinie, do edukacji, do prywatności, czy do wyrażania własnych poglądów.

Więcej…
 
Klasa 3ag na wystawie Jacka Malczewskiego i Wlastmila

Klasa 3 ag z wychowawczynią Urszulą Kozik obejrzała wystawę Jacka Malczewskiego i Wlastmila Hofmana w Galerii ESCEK w Domu Kultury SCK w Mielcu. Wystawa zatytułowana "Mistrz i Uczeń" prezentuje twórczość czołowego przedstawiciela Młodej Polski - nazwanego ojcem nurtu symbolicznego w polskiej sztuce przełomu XIX i XX wieku - Jacka Malczewskiego. Drugim artystą, jest jego uczeń Wlastimil Hofman, stąd tytuł wystawy.

Więcej…
 
Tydzień Umiejętności Zawodowych

W dniach 20-24 listopada 2017 w Europie obchodzony jest Tydzień Umiejętności Zawodowych. Celem akcji pod hasłem "Odkryj swój talent" jest podniesienie atrakcyjności i poprawa wizerunku kształcenia i szkoleń zawodowych w Europie. Zespół Szkół Technicznych w Mielcu postanowił przyłączyć się do tej akcji. Główne wydarzenie, na które otrzymała zaproszenie klasa 3 ag z wychowawczynią Urszulą Kozik, odbyło się 23 listopada 2017 roku w auli ZST. Uczniowie klasy 3 gimnazjalnej mieli niepowtarzalną okazję poznać ofertę edukacyjną ZST oraz współpracujących ze szkołą firm i w praktyczny sposób (poprzez samodzielne wykonywanie rozmaitych zadań) poznać wybrany przez siebie kierunek i zawód.

Więcej…
 
EVENT Z LEKKIEJ ATLETYKI

W październiku uczniowie klas I – III wzięli udział w programie „Lekkoatletyka dla Każdego”. W ramach zajęć sportowych na hali stadionu LKS Stal Mielec, które prowadzili państwo Magdalena i Jacek Żądło, dzieci świetnie się bawiły, biegając przez płotki, rzucając oszczepem, piłką lekarską, skacząc w dal z miejsca i na drabince koordynacyjnej. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i z zacięciem sportowym pokonywali kolejne konkurencje. Uśmiechom nie było końca, szczególnie że po skończonym Evencie każdy „mały sportowiec” otrzymał pamiątkowy dyplom.

red. B. Czarnota

Więcej…
 
Pasowanie na świetlika

Za nami już pasowanie na świetlika dla klas pierwszych. Było dużo zabaw,śmiechu. Pierwszaki pokonywały różne próby m.in. próba wiedzy, która polegała na wiedzy kodeksu i zasad panujących w świetlicy szkolnej, próba zręczności - tor przeszkód, próba śpiewu-dzieciaki zaprezentowały piosenkę pt. "Witaminki" adekwatnie do hasła pasowania. Świetliczaki za pomocą węchu i smaku rozpoznawały ukryte warzywa i owoce.

Więcej…
 
STRZELECTWO SPORTOWE” - spotkanie trzecie

W dniu 19.11.2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w trzecim spotkaniu  Ligi Strzeleckiej. Szkołę Podstawową nr 6 z klas gimnazjalnych reprezentowali uczniowie z klasy III ag: SEBASTIAN SYMKO [26/100], KONRAD SETERA [0/0], JADWIGA DUSZKIEWICZ [96/100]. W nawiasie przy zawodniku została podana ilość zdobytych przez niego punktów na ilość punktów możliwych do zdobycia. Z wyżej wymienionych zawodników najlepiej strzelała JADWIGA DUSZKIEWIWCZ, która  po raz pierwszy brała udział w zawodach strzeleckich i uzyskała bardzo dobry wynik -  96 pkt na 100 możliwych, II miejsce zajął SEBASTIAN SYMKO (26 pkt na 100 możliwych).

 

 
Ogłaszamy konkurs na projekt "Maskotka szkolna SP 6"

Konkurs trwa od 22 listopada do 08  grudnia 2017 r., a zwycięski projekt zostanie wykorzystany do uszycia maskotki szkoły. Projekt maskotki powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania: reklama, internet, pisma, ulotki, a przede wszystkim do wykonania w formie przestrzennej. Prace należy wykonać ręcznie lub korzystając z technik komputerowych. Projekty konkursowe muszą spełniać warunki zawarte w regulaminie konkursu.

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie!

Życzymy oryginalnych pomysłów!

Organizator:  p.Monika Ćwiok

 

Pobierz regulamin konkursu

Pobierz: zgoda na udział w konkursie

 
Sptkania z ciekawymi zawodami

W ramach cyklu "Spotkań z ciekawymi zawodami" klasa III ag miała przyjemność spotkać się ze strażakiem Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Na zaproszenie wychowawczyni Urszuli Kozik, na godzinę wychowawczą,  przybył młodszy brygadier Michał Tchórzewski, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział gimnazjalistom o pracy w jednostce ratowniczo-gaśniczej, o egzaminach do szkoły pożarniczej i ścieżce awansu zawodowego strażaków.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

Stowarzyszenie

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting