Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 30.03.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Mielcu odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie biorący udział w tym konkursie rozwiązywali test wiadomości z przepisów ruchu drogowego oraz zmierzyli się z torem przeszkód. Naszą szkołę w starszej grupie wiekowej reprezentowała drużyna w składzie: Julia Chomiuk, Natalia Krempa oraz Fabian Rajzer, która zajęła III miejsce.

 

red. A. Bajor

 

 
Konkurs językowo-plastyczny

W dniu 5 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs językowo-plastyczny na plakat wielkanocny z życzeniami w języku angielskim. Spośród wielu interesujących prac wyłoniono zwycięskie plakaty.

I miejsce - Weronika Cichoń z klasy V c
II miejsce - Sandra Sierpina z klasy V c
III miejsce - Kacper Galary z klasy IV b
wyróżnienie - Amelia Wrażeń z klasy IV b
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.
 
Karpacka Troja

Historia odległych czasów słowiańskich jest niezwykle interesująca. Aby ją poznać uczniowie z klasy IIIa i IIId wybrali się 27 marca na wycieczkę do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy. Na miejscu dzieci miały okazję zapoznać się z techniką ozdabiania pisanek oraz z życiem ludności pleszowskiej w epoce kamienia, brązu i żelaza. Słoneczna pogoda zachęciła trzecioklasistów do spaceru Wałami Królewskimi, podczas którego podziwiali rekonstrukcje fragmentów wałów obronnych i domostw. Wycieczka do skansenu zakończyła się filmem prezentującym historię badań archeologicznych dokonywanych na terenie grodziska.

Red. Danuta Mirek

Więcej…
 
Pierwsza Pomoc Przedmedyczna – KONKURS POWIATOWY

W dniu 27.03.2019r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w  IV Edycji Powiatowego Konkursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Do zawodów  zgłosiło się 11 szkół, które wystawiły aż 28 dwuosobowych zespołów. Ze Szkoły Podstawowej nr 6 z klas ósmych i z klas gimnazjalnych w zawodach wystąpiły następujące drużyny:

Więcej…
 
STRZELECTWO SPORTOWE” Spotkanie ósme

W dniach 30.03.2019r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w ósmym spotkaniu  IV Edycji Ligi Strzeleckiej. W ósmym spotkaniu strzeleckim uczestniczyli następujący uczniowie z naszej szkoły. MACIEJ POPIOŁEK [54/100], DAWID HINZMANN [42/100], MACIEJ KUKULSKI [21/100] z klasy VIIIa, JAKUB ŚWIĄTEK [33/100], RAFAŁ DUSZKIEWICZ [13/100], MAGDALENA BIELASZKA [49/100], MACIEJ MOJEK [29/100] z klasy VIII c.

Więcej…
 

 

 

Informacja dla uczniów i rodziców

Informuję, że ZNP zawiesza akcję strajkową z dniem 27 kwietnia 2019 roku (sobota). W związku z tym 29 kwietnia 2019 roku (poniedziałek) zostają przywrócone zajęcia dydaktyczne w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu. Odbywać się one będą według dotychczasowego planu lekcji.

26 kwietnia 2019 roku (piątek) jest ostatnim dniem strajku.

Dyrektor szkoły

Grzegorz Tychanowicz

 

 
Informacja

W dniach 10, 11, 12 kwietnia 2019 r. odbędzie się egzamin gimnazjalny, zaś 15, 16 i 17 kwietnia 2019 r. egzamin ósmoklasisty. Dla uczniów niebiorących w nich udziału są to dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Dla tych wychowanków dyrektor szkoły organizuje zajęcia wychowawczo-opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 600 do 1700.

Zainteresowani taką formą opieki rodzice/prawni opiekunowie uczniów informują dyrektora szkoły o udziale dziecka w w/w zajęciach. Informację tę należy pobrać ze strony internetowej szkoły lub z sekretariatów w budynkach przy ulicy Solskiego lub Biernackiego oraz uzupełnić i przekazać wychowawcy klasy do 5 kwietnia 2019 r. (piątek) do godz. 1200.

plik do pobrania


 
Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

Uczennice Daria Kędzior z kl. 8e i Klaudia Kędzior z kl. 7a wzięły udział w II etapie Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Daria zajęła I miejsce. Duże brawa. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem uczennic była p. Anna Witwicka.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting