„Poznajemy nowe zawody”

W poniedziałek 1 października 2018r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy nowe zawody” z przedstawicielem Jednostki Strzeleckiej Andrzejem Zemmelem. Jednostka Strzelecka Mielec „2093” jest organizacją paramilitarną, która organizuje szkolenia wojskowe dla wszystkich chętnych. Głównym zadaniem stowarzyszenia jest wychowanie w duchu patriotycznym oraz przygotowanie młodych do pracy w służbach mundurowych. Strzelec Jednostki otrzymuje podstawową wiedzę z zakresu wojskowości, a także rozwija swoją sprawność fizyczną. To musztra, poznanie budowy broni, strzelanie, sporty walki, udzielanie pierwszej pomocy.

Więcej…
 
Konkurs Poezji i Piosenki Barwy mojej ojczyzny

18 października 2018 roku w SCK odbyła się VIII edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki Barwy mojej ojczyzny. Organizatorem konkursu było PTG „Sokół 1893” w Mielcu i Miejska Biblioteka Publiczna SCK. Naszą szkołę w kategorii piosenka reprezentowała Magdalena Naróg z klasy 8a, która zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy Madzi i życzymy dalszych sukcesów.

red. A. Jasińska

Więcej…
 
Lekcja otwarta z muzyki

12 października 2018 roku odbyła się pierwsza z zaplanowanych w tym roku szkolnym lekcja otwarta z muzyki z elementami aktywnego słuchania muzyki według Batti Strauss. Przeprowadziła ją nauczycielka muzyki pani Alicja Jasińska. Uczniowie klasy 4c mogli dzięki łączeniu różnych form aktywności muzycznych w sposób niewerbalny odkryć różne aspekty dzieła muzycznego. Na lekcji uczniowie pracowali z utworami: „Jesień” z cyklu ,,Cztery pory roku’’ Antonia Vivaldiego oraz „Marsz ołowianych żołnierzyków’’ z baletu ,,Dziadek do orzechów’’ Piotra Czajkowskiego.

red. A. Jasińska

Więcej…
 
Październik - Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Z okazji obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka ogłasza konkurs na rymowankę - wierszyk lub hasło promujące czytelnictwo, książki i bibliotekę szkolną. (Mile wdziana oprawa plastyczna prac). Wierszyki i hasła prosimy przynosić do biblioteki szkolnej w godzinach pracy do dnia 26  października 2018 r. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

 
ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM POLAKIEM I GODNIE SŁUŻYĆ OJCZYŹNIE

17 października 2018 to najważniejszy w roku szkolnym dzień dla pierwszoklasistów. W obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości złożyli oni uroczyste ślubowanie. Następnie pan dyrektor pasował ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu. Ślubowanie złożyli również uczniowie klasy IV „a” – pływackiej, dołączając do grona sportowców naszej szkoły. Dzieci zaprezentowały bogatą część artystyczną. Szczególnie zachwyciły pięknym wykonaniem czterech zwrotek hymnu narodowego.

Więcej…
 
Pierwszy etap Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki.

W poniedziałek 8 października 2018 r. odbył się w naszej szkole pierwszy etap Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się: Paweł Żuczek z klasy 8e i Wiktoria Kuroń z klasy 8b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach konkursu.

red. Renata Pietrzyk

 
„STRZELECTWO SPORTOWE” - spotkanie pierwsze

W dniu 06.10.2018r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w IV Edycji Ligi Strzeleckiej. W zawodach organizowanych dla uczniów klas ósmych Szkołę Podstawową nr 6 reprezentowali: NOBERT BRNIAK, KONRAD GIERA z klasy VIIIb, WIKTOR JANÓW, MACIEJ KUKULSKI, DAWID HINZMANN, MACIEJ POPIOŁEK  z klasy VIIIa, GABRIELA GUZIOR, MATEUSZ SZKUTNICKI, MAGDALENA BIELASZKA, JAKUB OSNOWSKI, JAKUB ŚWIĄTEK, RAFAŁ DUSZKIEWICZ z klasy VIII c, ADRIAN WRONA, WIKTOR PROSZAŁEK, MATEUSZ MAZUR z klasy VIII d.

Więcej…
 
Ruszyła podkarpacka liga w pływaniu.

Znakomite wieści dotarły z inaugurującego I-go Rzutu Podkarpackiej Ligii Dzieci 10 – 11 lat w pływaniu, który odbył się w Horyńcu Zdroju w dniu 6 października 2018 roku. Najmłodsi pływacy Klas Mistrzostwa Sportowego IV i V ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu zrobili swoim trenerom miłą niespodziankę zwyciężając pierwszy z trzech etapów rywalizacji o najlepszą drużynę na Podkarpaciu. Pływacy MKS IKARA Mielec zdecydowanie wyprzedzili zawodników z Krosna, Dębicy, Kolbuszowej, Rzeszowa, Tarnobrzegu, Stalowej Woli.

Więcej…
 
I etap Wojewódzkiego Konkursu z Geografii

W poniedziałek 1 października 2018 r. odbył się w naszej szkole pierwszy etap Wojewódzkiego Konkursu z Geografii. Uczennica klasy 8d Aleksandra Kania (ubiegłoroczna finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody) wykazała się dużą wiedzą i zakwalifikowała się do kolejnego etapu w konkursie z geografii. Gratulujemy!

red. Urszula Tarnawska

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting