SPOTKANIE Z UŁANEM

24 maja z inicjatywy p. Bernadetty Szatkowskiej zostało zorganizowane spotkanie z wachmistrzem 5 Pułku Strzelców Konnych Kawalerii Ochotniczej, który obecnie służy w Szwadronie Kawalerii Wojska Polskiego w Warszawie. Celem tego spotkania było zapoznanie uczniów z tradycjami i historią ułanów okresu II Rzeczpospolitej. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji na temat powstania kawalerii, zobaczyli umundurowanie i uzbrojenie ułana z okresu 20- lecia międzywojennego. Żywe zainteresowanie wzbudziły szable: „Borowskiego” wz.21, „Ludwikówka” wz. 34 oraz lanca typu francuskiego wz. 1913 z proporczykiem, z barwami pułku.

Więcej…
 
Nasze szkolne SKO

W dniu dzisiejszym odbyło się w naszej szkole uroczyste wręczenie książeczek SKO nowo zapisanym  członkom Szkolnej Kasy Oszczędności. Dokumenty potwierdzające członkostwo wręczały panie z Banku PKO BP: pani G. Smaczna i pani J. Bochenek. Gratulacje nowym członkom składał również dyrektor SP nr 6 pan G. Tychanowicz.

Opiekun SKO: J. Kołek

Więcej…
 
Dzień Dziecka ze strzelectwem sportowym.

W dniu 02.06.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w zawodach strzeleckich z okazji Dnia Dziecka. Szkołę Podstawową nr 6  reprezentowali uczniowie klasy III ag JADWIGA DUSZKIEWICZ i JAN GURAK. Lepiej w tych zawodach wypadł JAN GURAK, który uzyskał 58 punktów na 100 możliwych do zdobycia.

Więcej…
 
„Dzień dziecka w świetlicy”

Czerwiec to jeden z miesięcy szczególnie wyczekiwany przez dzieci, ponieważ jego początek to ich święto -„Dzień Dziecka”. By uczcić ten wyjątkowy dzień świetlica szkolna zorganizowała w tym roku „Świetlicową Olimpiadkę Sportową”. Głównym celem imprezy było propagowanie wśród uczniów aktywności ruchowej i oczywiście dobra zabawa. Wśród licznych konkurencji nie zabrakło wyścigu w workach, rzutu do celu kółkiem ringo, tunelu z piłką, wyścigu z woreczkiem na głowie. Tym razem wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami i otrzymali słodki upominek.

Nad organizacja i bezpieczeństwem czuwały panie: A. Łączak, J. Osnowska, A. Małodzińska-Witwicka.

 

Red.  A. Łączak, J. Osnowska

Więcej…
 
Ogólnopolskie konkursy plastyczne

Wychowankowie świetlicy szkolnej biorą aktywnie udział w różnych konkursach plastycznych. Konkursy organizowane są przez świetlice szkolne w naszym kraju. Możemy pochwalić się laureatkami konkursu plastycznego pt. „Suknia Pani Wiosny”: Kinga Pieróg i Antonina Gil obydwie uczennice z kl. II „b”, oraz wyróżnienie w konkursie pt. „Motyle” dla uczennicy kl. III e – Aleksandry Kagan. Dziewczynki wykonały prace konkursowe pod bacznym okiem opiekuna mgr Karoliny Mielnickiej.

Red. Karolina Mielnicka

Więcej…
 
BEZPŁATNE SEMINARIUM DLA RODZICÓW

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH RODZICÓW na bezpłatne seminarium, poświęcone problematyce rodziny, rodzicielstwa, wychowania i rozwoju dzieci.Najbliższe spotkanie odbędzie się 18 CZERWCA  (poniedziałek), godz. 16.30-18.00, w siedzibie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Mielcu, przy ul. Sękowskiego 2B.Tematem wykładu będzie: "Wspieranie rozwoju dziecka w okresie szkolnym i dorastania". Zachęcamy do udziału.

 
DBAMY O NASZE ZDROWIE - POGADANKA Z HIGIENISTKĄ SZKOLNĄ W ŚWIETLICY

Jak długo myć zęby? Czy sport to naprawdę zdrowie? Jak ważny jest sen? : na te i wiele innych pytań zadawanych przez dzieci, szczegółowo udzieliła odpowiedzi higienistka szkolna pani Marzena Siembab.

Spotkanie miało na celu kształtowanie postawy prozdrowotnej, podkreślenie znaczenie ruchu dla prawidłowego rozwoju człowieka. Zajęcia zorganizowały panie: Anna Łączak, Joanna Osnowska.

Red. : A. Łączak, J. Osnowska.

 

 

 
Oliwia Trojnacka najlepsza w województwie

Na pływalni w  Krośnie odbyły się 28 maja 2018 roku Finały Igrzysk Wojewódzkich Dzieci w pływaniu sztafetowym 6 x 25 m stylem dowolnym zarówno dziewcząt jak i chłopców oraz wyścigi indywidualne na 50 m stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Indywidualnie najlepsza była pływaczka klasy VI f Oliwia Trojnacka zwyciężając w wyścigu 50 m stylem motylkowym, a na miejscu drugim uplasował się na 50 m stylem grzbietowym Paweł Żuczek.

Więcej…
 
Finał „Drużyny Energii” dla Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu

W listopadzie młodzież z naszej szkoły przystąpiła do pierwszej edycji projektu „Drużyna Energii”. „Drużyna energii” to sportowo-edukacyjny ogólnopolski turniej skierowany do uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej. Pomóc w tym mieli ambasadorzy – Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik, Marek Citko oraz Krzysztof Ignaczak.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting