Uwaga! Zmiana numerów telefonów /w zakładce Kontakt/                          
Warsztaty dla uczniów w Dworku Oborskich

8 listopada uczniowie klasy 6b udali się do Dworku Oborskich, aby wziąć udział w warsztatach związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W czasie zajęć prowadzonych w bardzo ciekawy i interesujący sposób dowiedzieliśmy się o walce stoczonej podczas I wojny światowej w okolicach Mielca oraz o tym,  jak wyglądał strój i codzienne życie żołnierza. Mogliśmy również posłuchać historii o właścicielach dworku i zobaczyć różne przedmioty codziennego użytku sprzed ponad 100 lat. Na zakończenie uczniowie wypełniali krótki test o symbolach Polski i projektowali pracę plastyczną pt. „Niepodległość to wielka rzecz”. red. A. Strokoń

Więcej…
 
Akcja biblioteki szkolnej na 100 - lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

Przez cały październik trwała akcja poszukiwania starych książek pamiętających czasy, gdy Polska odzyskała niepodległość, a potem budowała swoją suwerenność po 123 latach niewoli. Panie bibliotekarki, nauczyciele i uczniowie z rodzicami chętnie włączyli się w akcję i przetrząsnęli półki, strychy, biblioteczki babć, by znaleźć najstarszą  książkę oraz taką , której rok wydania jest najbliższy dacie odzyskania  niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Więcej…
 
Tak obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

9 listopada 2018r. w naszej szkole odbyły się uroczystości upamiętniające 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W pierwszej części społeczność naszej szkoły odśpiewała hymn narodowy, podobnie jak uczynili to uczniowie w całej Polsce. W drugiej części podczas  uroczystej gali wręczono nagrody laureatom i finalistom miejskiego konkursu historycznego zorganizowanego przez pana Bartosza Warzechę. Uroczystości zostały uświetnione występami artystycznymi m. in. odtańczonym przez uczniów ubranych w szlacheckie kontusze polonezem.

Więcej…
 
Niezwykła wystawa pamiątek z czasów II RP

Na terenie budynku naszej szkoły przy ul. Solskiego 8 znajduje się niezwykła wystawa pamiątek z czasów II RP. Została zorganizowana z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Warto ją zobaczyć, bo zgromadzone przedmioty i stare fotografie są cennymi pamiątkami po dawnej przedwojennej elicie społecznej, w skład której wchodziły rodziny o korzeniach szlacheckich oraz polska inteligencja. Nie lada gratką są oryginalne mundury, siodła oraz szable ułańskie. Można też zobaczyć m.in. książki oraz przedmioty codziennego użytku. Wystawę zorganizowali nauczyciele z naszej szkoły: pani Bernadeta Szatkowska, pan Bartosz Warzecha oraz pani Bernadeta Łaz. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia wystawy.

red. B. Warzecha, B. Łaz

 

Więcej…
 
„ PASOWANIE NA ŚWIETLIKA”

W dniu 29.10.2018 r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowanie na świetlika”, którą przeprowadziły panie Anna Łączak, Joanna Osnowska. Aby dołączyć do gromady świetlicowej pierwszoklasiści w obecności wychowawców świetlicy musieli przejść następujące próby: sprawności, wiedzy, zabawy, śmiechu, śpiewu. Po zaliczeniu wszystkich prób kandydaci złożyli uroczystą przysięgę, otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.

Red. A. Łączak , J. Osnowska

Więcej…
 
Sukces w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Religijnej

W XVII Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Religijnej „Sławię Cię Ziemio Ojczysta Pieśnią i Piosenką” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Majdanie Królewskim Wojciech Malinowski z klasy 5a zdobył II miejsce. Gratulujemy Wojtkowi i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

red. A. Jasińska

 

 
Z wizytą w łańcuckim zamku

W słoneczne październikowe przedpołudnie klasy Ve i Vg wzięły udział w niezwykłym spotkaniu w Muzeum – Zamku w Łańcucie: lekcji muzealnej. Rocznica 100 – lecia odzyskania niepodległości stała się okazją do wspólnych rozmów o wydarzeniach 1918 roku, polskich losach, historii i kulturze na przestrzeni wieków. Lekcja muzealna to wyjście poza tradycyjne ramy szkolnego nauczania. Wchodząc do muzeum dzięki odrobinie wyobraźni, uczniowie mogli przenieść się w samo serce historii z pasją przekazywanej przez pracowników muzeum. Uczniowie z klasy Ve usłyszeli zapierającą dech w piersiach opowieść o zwyczajach panujących w łańcuckim zamku w dawnych czasach, zaś uczennice z klasy Vg poznały historię kobiet, których losy związane były z pałacem Potockich. Lekcje odbyły się we wnętrzach pałacowych, które należą do jednych z najpiękniejszych w Polsce. Z pewnością taka forma przekazu rozbudziła ciekawość wśród piątoklasistów, a zdobyta w ten sposób wiedza zapadła w pamięci na długo.

red. A. Ungeheuer

Więcej…
 
Zajęcia edukacyjne w mieleckim nadleśnictwie

24 września uczniowie klasy 4c wraz z opiekunami panią Anną Dugiełło i panią Anną Naróg uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w  w Powiatowym Centrum Edukacji im. Profesora Władysława Szafera  w Nadleśnictwie Mielec. Zajęcia prowadziła  pani leśniczy Sylwia Studzińska. Dzieci zapoznały się z etapami rozwoju lasu i rodzajami drzew, poznały  świat zwierząt leśnych oraz dowiedziały się, na czym polega pracą leśnika.  Na koniec dzieci rozwiązywały zadania sprawdzające  zdobytą wiedzę.

red.Anna Naróg

Więcej…
 
STRZELECTWO SPORTOWE” spotkanie drugie

W dniu 20.10.2018 r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w IV Edycji Ligi Strzeleckiej. Szkołę Podstawową nr 6 z klas ósmych reprezentowali: KONRAD GIERA[8/100] z klasy VIIIb, MACIEJ KUKULSKI [85/100], DAWID HINZMANN [87/100], MACIEJ POPIOŁEK[74/100] z klasy VIIIa, GABRIELA GUZIOR[0/100], MAGDALENA BIELASZKA [87/100], PATRYK DROP[0/100], JAKUB OSNOWSKI [83/100], JAKUB ŚWIĄTEK[60/100], MACIEJ MOJEK[51/100], RAFAŁ DUSZKIEWICZ[57/100] z klasy VIII c, ADRIAN WRONA[25/100], WIKTOR PROSZAŁEK [6/100], MATEUSZ MAZUR[0/100] z klasy VIII d. W nawiasie przy zawodniku zostały podane zdobyte punkty na ilość możliwych do zdobycia.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting