Misterium bożonarodzeniowe

21.12.2018 r. w naszej szkole odbyło się Misterium o Bożym Narodzeniu pt. „Do Betlejem nie jest tak daleko”. W klimacie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia została ukazana istota tego wydarzenia. W piękny sposób młodzi aktorzy zaprosili nas, abyśmy przyjście Mesjasza na świat przeżywali w atmosferze miłości, a przede wszystkim spotkali się z przychodzącym Bogiem w Osobie Małego Dzieciątka. W montażu słowno-muzycznym wzięli udział uczniowie klasy V e, VI c, IV a, I b i chór szkolny pod kierownictwem pani Alicji Jasińskiej.

red. Mariola Wiechowska

Więcej…
 
Konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową rozstrzygnięty!

20 grudnia 2018 r. został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową”. Dzieci za pomocą różnorodnych technik wykonały niezwykłe prace. Wybór tych najpiękniejszych był bardzo trudny, bowiem każda z nich była oryginalna oraz wykonana z największą starannością. Konkurs został zorganizowany dla uczniów klas I – III przez panią Beatę Feret,  panią Agnieszkę Drozdowską i  panią Marię Pieróg. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, które zostały wręczone wyróżnionym dzieciom przez panią dyrektor Marzenę Rybak.

Więcej…
 
STRZELECTWO SPORTOWE - Spotkanie czwarte

W dniu 22.12.2018r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w czwartym spotkaniu  IV Edycji Ligi Strzeleckiej. W czwartym spotkaniu strzeleckim brali udział następujący uczniowie z naszej szkoły: MACIEJ KUKULSKI [95/100], DAWID HINZMANN [90/100] z klasy VIIIa, MAGDALENA BIELASZKA [29/100], JAKUB ŚWIATEK [94/100], RAFAŁ DUSZKIEWICZ [96/100], JAKUB OSNOWSKI [94/100], MACIEJ MOJEK [80/100], z klasy VIII c, WIKTOR PROSZAŁEK[92/100] z klasy VIII d. W nawiasie przy zawodniku zostały podane zdobyte punkty na ilość możliwych do zdobycia.

Więcej…
 
„List z Kancelarii Prezydenta RP”

Tuż przed przerwą świąteczną do naszej szkoły wpłynęło pismo z Kancelarii prezydenta RP Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w Narodowym Czytaniu 2018. W piśmie skierowanym do Dyrekcji oraz nauczycieli i uczniów „Szóstki” czytamy: „ … Narodowe Czytanie odbyło się w ponad trzech tysiącach miejsc w Polsce i za granicą, co bez wątpienia jest świadectwem uczczenia wspaniałego jubileuszu, ale jednocześnie realną oznaką trwałego przywiązania Polaków do ojczystej klasyki literackiej i do polskiej tradycji. Wyjątkowa, trwająca przez cały rok edycja Narodowego Czytania udowodniła, że najwyższej próby dzieła literackie zachęcają do stawiania dzisiejszych pytań i szukania odpowiedzi na miarę współczesnych nam czasów …”.   W ogólnopolskie czytanie najwybitniejszych dzieł polskiej literatury już po raz trzeci włączyły się klasy gimnazjalne pod opieką nauczyciela polonisty A. Ungeheuer. Jako podziękowanie, a zarazem pamiątkę otrzymaliśmy okolicznościowe wydanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które trafiło do biblioteki szkolnej.

red. A.Ungeheuer

List z Kancelarii Prezydenta RP

 

 
Konkurs na choinkę, szopkę i stroik bożonarodzeniowy rozstrzygnięty!

Jest już tradycją w naszej szkole, że przed Bożym Narodzeniem nauczyciele religii z nauczycielami techniki organizują konkurs na najładniejszą choinkę, szopkę lub stroik     świąteczny. W tym roku szkolnym uczniowie również stanęli na wysokości zadania i przygotowali 46 prac konkursowych. Każde dzieło było starannie wykonane i kolorowe, a wystawa utworzona z nich wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Komisja zdecydowała, że wszystkie prace zostaną nagrodzone słodką niespodzianką, a 6 prac zostanie wyróżnionych. Wyróżnienia zdobyli: Mikołaj Ziomek z kl. Ve, Paula Potyrała z kl. Ve, Monika Mazur z kl.Vd, Weronika Popiołek z kl.VIa, Laura Jarosz z kl. VIb oraz ex aequo Katarzyna Górska i Anna Górska z kl. VIb. Radzie Rodziców dziękujemy serdecznie za ufundowanie nagród.

A. Woźniak

 

Więcej…
 
,,Matematyczne 100. dla Niepodległej”

Setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę można świętować na wiele sposobów. Mogą to być akademie, wystawy, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, biegi uliczne. Jak w ciekawy sposób można połączyć „królową nauk” – matematykę z wiedzą dotyczącą historii Polski? Chętni uczniowie z klas IV-VIII ułożyli 100 zadań związanych z treściami historii Polski. Z kartek z zadaniami został zrobiony album ,,Matematyczne 100. dla Niepodległej”, który znajduje się do wglądu w szkolnej bibliotece.

Więcej…
 
Święta tuż, tuż – Od przedszkolaka do pierwszaka

W środę 19 grudnia 2018 r. klasa 3 b z wychowawcą D. Kaławaj odwiedziła klasę „0” z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Mielcu. W trakcie wspólnych zajęć dzieci opowiadały o  tradycjach związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Następnie z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do dekorowania pierniczków, które ozdobią świąteczny stół. Na koniec wszystkie dzieci śpiewały kolędy.

red. D. Kaławaj

Więcej…
 
„Przybyli ułani pod okienko...” - spotkanie z ułanem

14 grudnia z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości zostało zorganizowane spotkanie z wachmistrzem 5. Pułku Strzelców Konnych Kawalerii Ochotniczej, który obecnie służy w Szwadronie Kawalerii Wojska Polskiego w Warszawie. Celem tego spotkania było zapoznanie uczniów z tradycjami i historią ułanów okresu II Rzeczpospolitej. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji na temat powstania kawalerii, zobaczyli umundurowanie i uzbrojenie ułana z okresu 20- lecia międzywojennego. Żywe zainteresowanie wzbudziły szable: „Borowskiego” wz.21, „Ludwikówka” wz. 34 oraz lanca typu francuskiego wz. 1913 z proporczykiem, z barwami pułku.

Więcej…
 
Konkurs " Najstarsza Książka w mojej Biblioteczce" rozstrzygnięty

W tym tygodniu został podsumowany Konkurs na Najstarszą Książkę, organizowany przez bibliotekę szkolną z okazji 100 - lecia Niepodległości. Wśród książek przyniesionych na wystawę znalazło się kilka prawdziwych perełek. Najstarsze egzemplarze ( z roku 1898 i 1899)należały do Leny Dudek z klasy 3a oraz Elizy Kolb z klasy 5g. W kategorii: "Książki o dacie wydania najbliższej 1918 r." przynieśli ze swoich biblioteczek rodzinnych Kinga Rzeźnik z klasy 3b gimnazjalnej ( rok wyd. 1921) oraz Kacper Galary z klasy 4b ( rok wyd. 1920). Uczniowie zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i drobnymi upominkami. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji bibliotecznej oraz ich rodzicom serdecznie dziękujemy.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting