Uwaga! Zmiana numerów telefonów /w zakładce Kontakt/                          
Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

Tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę były przepiękne, dumne i biało – czerwone, świętowane przy dźwiękach „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie klasy 8a: Magdalena Naróg, Anna Słąba i Daniel Kamiński pod opieką swojego nauczyciela Michała Tora brali udział we  mszy świętej oraz w pochodzie pod Pomnik Wolności. Reprezentowali  SP 6. Podczas tych uroczystości śpiewano pieśni patriotyczne, a o godzinie 12.00 wspólnie mieszkańcy Mielca odśpiewali hymn państwowy.

red. M.Tor

Więcej…
 
"Świetliki pomagają przetrwać zimę zwierzętom leśnym"

W dniu 9.XI. 2018r. na zaproszenie p. Anny Łączak odbyło się spotkanie z leśnikiem. Jego celem było zapoznanie dzieci z pracą leśnika i środowiskiem lasu. W trakcie spotkania spec. ds. ochrony lasu p. Teresa Wróbel- Krupa poruszyła także temat dotyczący pomocy leśnym zwierzętom w okresie zimowym. Dzieci bardzo zaangażowały się w zajęcia, chętnie rozwiązywały przygotowane dla nich rebusy i krzyżówki.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny

9 listopada 2018 roku w SDK w Mielcu odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zdobyliśmy czołowe miejsca.

Michał Narowski kl 3B – wyróżnienie

Antonina Gil kl 3B- drugie miejsce

Nadia Bogdan kl 6E- trzecie miejsce

Maja Tomczak kl 6D- pierwsze miejsce

Więcej…
 
„Drzewko Niepodległości”

Uczniowie z klasy III bg wraz z nauczycielem języka polskiego A. Ungeheuer postanowili w niecodzienny sposób uczcić Święto Niepodległości, włączając się w ogólnopolską akcję wysyłania życzeń dla Niepodległej. Zadaniem uczniów było zredagowanie życzeń dla naszej Ojczyzny, które następnie zostały wysłane do organizatora akcji. Zupełnie nieoczekiwanie zredagowane życzenia ozdobiły „drzewko niepodległościowe”, które „wyrosło” w jednej z sal w budynku przy ul. Biernackiego. W ten oto sposób młodzież gimnazjalna podkreśliła, jak ważne są dla niej wartości patriotyczne i świadomość historyczna.

red. A. Ungeheuer

Więcej…
 
Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu odbędą się w dniu 15 listopada 2018 r. (czwartek) według następującego harmonogramu:

godzina 17 00 – klasy I, II, III – ul. Solskiego 8,

godzina 18 00 – klasy IV, V oraz VII b, VII d – ul. Solskiego 8,

godzina 17 00 – klasy VI, VII, VIII oraz III ag, III bg – ul. Biernackiego 6.

 

 
„Dyktando Niepodległościowe”

Jedną z form świętowania 11 – go listopada w naszym mieście jest Dyktando Niepodległościowe. Od samego początku jego organizatorem jest II LO im. M. Kopernika w Mielcu. W tym roku już po raz 11 mielczanie mogli sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne, pisząc tekst, który nawiązywał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na zaproszenie organizatora naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów z klasy IIIbg pod opieką A. Ungeheuer.

Więcej…
 
Od przedszkolaka do pierwszaka -Poznajemy historię naszej ojczyzny

W czwartek 8 listopada 2018 r. klasa 3b wraz z wychowawcą p. D. Kaławaj ponownie odwiedziła klasę „0” z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Mielcu. Uczniowie czytali swoim młodszym kolegom legendę o powstaniu naszej stolicy pt.„Wars i Sawa”. Przedszkolaki wybierały ilustracje do fragmentów legendy i przypinały je na tablicy. Uczestnicy spotkania przypomnieli sobie, jakie są polskie symbole narodowe i wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego.

red. D. Kaławaj

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki i baśnie czytane, słuchane i oglądane towarzyszą nam od wczesnego dzieciństwa.  Bawią, wzruszają, uczą, a ich bohaterowie są nam bardzo bliscy. Doczekali się też swojego święta. 5 listopada, w dniu urodzin Walta Disney`a, obchodzony jest  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To świetna okazja do wspólnej zabawy, więc uczniowie klas młodszych, poprzebierani za ulubionych bohaterów bajek, zjawili się na sali gimnastycznej, aby celebrować to wspaniałe święto. Przybył tam także król Grzechtych Pierwszy Wyrośnięty (pan dyrektor) wraz z damami dworu (panie wicedyrektorki i pani przewodnicząca Rady Rodziców) oraz  goście z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 3, którzy dołączyli do wspólnej zabawy.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting