24 października 2017 r. (wtorek) odbędzie się zbiórka makulatury w ramach konkursu "Kultura a makulatura".                  
Brawo My!

W piątek 28 kwietnia zespół taneczny „MONKEYS” zkl. 2d wziął udział w piątej edycji Międzyszkolnego Konkursu Zespołów Tanecznych DANCE 2017. Łącznie na scenie Samorządowego Centrum Kultury wykonano 17 prezentacji tanecznych w wykonaniu 14 zespołów z Mielca, Dębicy, Ustrzyk Dolnych oraz innych miejscowości Podkarpacia. Zespół „MONKEYS”,  pracujący pod kierunkiem Pani Izabeli Serwan i Barbary Maj, zaprezentował obrazek taneczny pt. „Nie do wiary” i wytańczył sobie 3 miejsce!

Serdecznie gratulujemy. (filmik z występu)

Red. B. Maj, fot. Hej Mielec

 

 
Projekt unijny

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Żwirki i Wigury z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Mielcu w terminie 15. 11. 2016 – 14. 05. 2018 realizuje projekt „Misja i powołanie nauczyciela – rozwijanie siebie poprzez udział w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Założenia projektu:

 
Jak nauczyć dzieci przestrzegania zasad?

Życie domowe składa się z różnych obowiązków, które należą do poszczególnych członków rodziny. Od naszych pociech wymagamy stosowania się do ustalonych zasad, takich jak m.in. utrzymywanie porządku w swoim pokoju, sprzątanie po posiłkach, opieka nad zwierzętami. Jednak, aby dziecko zaczęło nas słuchać, w pierwszej kolejności musimy zbudować właściwy rodzicielski autorytet.

Więcej…
 
Międzyszkolny Konkurs Edukacji Środowiskowej klas III

26 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr11 w Mielcu, odbył się Międzyszkolny Konkurs Edukacji Środowiskowej klas III. Drużyna naszej szkoły, w składzie: Cezary Kampinos, Dominik Kuzara, Kacper Niedbała (wszyscy z klasy III d), zajęła pierwsze miejsce. W części plastycznej konkursu wzięły udział uczennice klasy III c: Sandra Sierpina i Emilia Wojdon, które zajęły trzecie miejsce. Laureatom gratulujemy.

 

 
Międzyszkolna Olimpiada Sportowa Klas III

W dniu 27.04.2017 roku odbyła się XV MIĘDZYSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA KLAS III o PUCHAR DYREKTORA ds. EDUKACJI URZĘDU MIEJSKIEGO W MIELCU. W tym roku zawody odbywały się na sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 w Mielcu. W 7 konkurencjach uczestniczyli zawodnicy siedmiu mieleckich szkół podstawowych. Każdą szkołę reprezentowało 8 zawodników: 4 dziewczynki, 4 chłopców. Rywalizacja między drużynami była bardzo emocjonująca. Wspaniały doping kibiców zagrzewał zawodników do walki o kolejne miejsca.

Więcej…
 
Miejski Konkurs Matematyczny Klas V

W dniu 25.04.2017 r. w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Matematyczny Klas V. Startowało w nim 50 uczniów mieleckich szkół podstawowych. Wśród laureatów konkursu znalazła się nasza uczennica Wiktoria Klich kl. 5e (opiekun pan T. Pezda). Tytuł finalisty zdobyło dwóch uczniów naszej szkoły: Aleksandra Bieniek kl.5f (opiekun pani A. Mytych) oraz Dominika Warchałowska kl. 5e (opiekun pan T. Pezda).

Gratulujemy sukcesu!

 
Wielkanocny Konkurs

Kolejny rok z rzędu w naszej szkole został zorganizowany konkurs na „Najładniejszą palmę, pisankę lub koszyczek wielkanocny”. Wszystkie prace zostały bardzo starannie i pomysłowo wykonane przy użyciu różnorodnych technik plastycznych i materiałów. Prace przyozdobiły szkolny korytarz, by wprowadzić uczniów i pracowników w zbliżający się czas Świat Wielkanocnych.

Więcej…
 
„DROGA KRZYŻOWA” w Zakładzie Opiekuńczo – Wychowawczym w Mielcu

Tradycyjnie tuż przed świętami wielkanocnymi 10 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy Ve z naszej szkoły razem z nauczycielem religii Panią Anną Woźniak wystawili „Drogę Krzyżową”. Tym razem gościli u  mieszkańców Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Mielcu, których wprowadzili w piękny, radosny, a zarazem nostalgiczny czas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Więcej…
 
ŻYWA LEKCJA HISTORII

20 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się niezwykła lekcja historii. Spektakle w wykonaniu grupy „Reconstructo” z Lublina obejrzeli uczniowie klas I – VI. Ciekawa gra aktorska, barwne opowieści i możliwość zobaczenia z bliska rekwizytów przybliżyły dzieciom starożytną historię. Widowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, zarówno młodszych jak i starszych uczniów. Aktorzy zasłużyli na gromkie brawa.

 

red. B. Czarnota

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Projekt unijny

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting