Wszyscy jesteśmy uDOSTĘPniaczami!

Milo nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu „uDOSTĘPniacze” organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Znaleźliśmy się w gronie 100 szkół podstawowych w całej Polsce, które miały szansę realizować projekt dotyczący podniesienia świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni.

Więcej…
 
"Bezpieczna droga do szkoły"

W ramach świetlicowego programu "Zawodowy zawrót głowy" wychowankowie świetlicy szkolnej spotkali się z policjantkami z  Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Podczas spotkania  omówiono zagadnienia dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły, bezpiecznym poruszaniu się po jezdni i przejściu dla pieszych. Wychowankowie poszerzyli wiadomości na temat spotkania z nieznajomym oraz utrwalili numery alarmowe w sytuacjach zagrażających ich życiu i osób z najbliższego otoczenia. Spotkanie zorganizowała p. Karolina Mielnicka przy współpracy z pozostałymi wychowawcami świetlicy szkolnej.

/Red. K. M/
Więcej…
 
XXV Biegi uliczne o Puchar Prezydenta Miasta Mielca

7.09 2019 r podczas podczas XXV Biegów ulicznych o Puchar Prezydenta Miasta Mielca uczniowie naszej szkoły jak co roku stanęli na starcie. W kategorii rocznika 2005/2006 zwyciężyła  Wal Olga, drugie miejsce zajęła Wal Martyna. W kategorii rocznika 2007/2008 drugie miejsce zajęła Jacher Natalia, a czwarte Tomala Natalia. Opiekunami podczas biegów byli: Marzena Kulig i Michał Tor. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

wyniki:
 
Dar krwi - darem życia

Przed naszą szkołą 23 września 2019 r. znowu zagościł autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa. To już piąta edycja naszej akcji pod hasłem „Dar krwi - darem życia”. Tym razem spośród wielu chętnych zakwalifikowano około 40 osób, które  oddały swoją krew do banku potrzebujących. Akcję wsparli: PHU „G.W. Kłaczyńscy”, klub fitness „Calypso", gabinet dietetyczny „Bonne Sante”, Ośrodek Kibice Razem Stal Mielec, Stowarzyszenie Kibiców Stali Mielec, I i II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych.

Więcej…
 

 
Zbieramy klucze dla kliniki ,,Budzik"

W roku szkolnym 2019/2020 świetlica szkolna  kontynuuje zbiórkę złomu kluczowego na rzecz fundacji ,,Akogo?" wspierającej działalność kliniki "Budzik". Przypominamy, że akcja polega na zbieraniu starych kluczy, które potem są złomowane, a uzyskane w ten sposób pieniądze wspomagają działanie Kliniki „Budzik”.

Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do akcji. Liczy się każdy nawet najmniejszy kluczyk!

Szczegółowych informacji udziela p. Anna Łączak.

red. A.Łączak

 
Dla rodziców - bezpłatne spotkania

Zapraszamy rodziców do wzięcia udziału w bezpłatnych spotkaniach w roku szkolnym 2019/2020 organizowanych przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną:

harmonogram - pobierz

 

 
Piesza pielgrzymka do Bazyliki Mniejszej w Mielcu

17 września br. uczniowie kl. Vc pod opieką p. Anny Woźniak i p. Anny Dugiełło odbyli pieszą pielgrzymkę do Bazyliki Mniejszej Św. Mateusza. Obejrzeli ołtarz główny z obrazem ,,Ukrzyżowanie’’ z XVII wieku. Podziwiali ołtarze boczne, organy, chrzcielnicę oraz osiemnastowieczną ambonę. Pomodlili się przed Najświętszym Sakramentem. Podczas zwiedzania Bazyliki odkryli wiele szczegółów, na które wcześniej nie zwracali uwagi, np. na ścianę katyńską. Następnie udali się do Kościoła św. Marka nad Wisłoką, gdzie poznali ciekawą historię cennego zabytku miejskiej architektury. Wspólne pielgrzymowanie pozostawiło wiele niezapomnianych wrażeń.

red. A. Woźniak

 

Piłka nożna

 

WTOREK (od 1 października)

Sala gimnastyczna SP 6 przy ul. Solskiego

17.30 – 18.30 – Klasy IV - V

17.30 – 19.30 –  Klasy VI - VII

ZAPRASZAM

Prowadzący : Maciej Karasiński

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting