Konkurs "Autoportret"

19 października uczennice naszej szkoły Zuzanna Flaum z klasy 5g i Aleksandra Milik z klasy VIII d odwiedziły Urząd Miejski. Tego dnia odbyła się tam uroczystość wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno - Literackim pt. " Autoportret" w ramach kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł". Nasze reprezentantki otrzymały dyplomy - wyróżnienia oraz upominki z rąk Pana Prezydenta Fryderyka Kapinosa. Spotkały się też z innymi laureatami konkursu z całego powiatu, mogły też krótko wypowiedzieć się na temat swojej pracy, którą nadesłały na konkurs w czerwcu br. Pan Prezydent pogratulował wszystkim uczestnikom i ich opiekunom artystycznym talentów i zachęcał do dalszego ich rozwijania.

red. J. Gil
Więcej…
 
„100 rakiet na 100- lecie Odzyskania Niepodległości”

W dzisiejszym dniu nasza szkoła gościła w budynku Regionalnego Centrum Transferu NowoczesnychTechnologii Wytwarzania na warsztatach  z budowania rakiet. Każdy uczeń zbudował własna rakietę, która została oznaczona indywidualnym numerem. Dzieci otrzymały również certyfikaty budowy swojej rakiety. Wszystkie rakiety zostały wystrzelone 11 listopada na Błoniach nad Wisłoką pod hasłem „ 100 rakiet na 100-lecie Odzyskania Niepodległości ”. Dzisiejsze zajęcia były fantastyczną lekcją i wzbudziły w uczniach wiele radości. Dziękujemy za zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu.

Red. Bernadeta Łaz

Więcej…
 
SKS - piłka nożna

Zajęcia sportowe odbywają się we wtorki, sala gimnastyczna SP 6 przy ul. Solskiego

16.30 – 17.30 – Klasy III - IV

17.30 – 18.30 –  Klasy V - VI

ZAPRASZAM - prowadzący Maciej Karasiński

 
Wystawy okolicznościowe "Niepodległość"

Uroczystościom szkolnym z okazji Urodzin Niepodległej, obchodzonym z wielką radością i rozmachem w naszej szkole, które przygotowują uczniów i nauczycieli „Szóstki” do wielkiego święta w dniu 11 listopada 2018 roku towarzyszą spore gabarytami i rozmiarem artystycznym, wystawy prac plastycznych.

Więcej…
 
Od przedszkolaka do pierwszaka

W ramach współpracy Szkoły Podstawowej nr 6 z Przedszkolem Miejskim nr 3 we wrześniu odwiedziły nas dzieci z klasy „0” z wychowawcą panią Jolantą Kapustą. Po zwiedzeniu szkoły dzieci bawiły się wspólnie na placu zabaw. Uczniowie z klasy 3 b pomagali swoim młodszym kolegom w pokonywaniu toru przeszkód. Następnie w październiku klasa 3 b z wychowawcą panią Dorotą Kaławaj odwiedziła klasę „0” z Przedszkola Miejskiego nr 3. Po rozmowie na temat zmian zachodzących w przyrodzie jesienią, dzieci przystąpiły do odbijania swoich dłoni w kolorach jesieni. Z powstałych odbitek wykonaliśmy wspólnie jesienne drzewo, które zdobi salę 105.

red. D. Kaławaj

Więcej…
 
Sandomierskim Szlakiem Jabłkowym

10.10.2018 r. klasy II a, II b, II c wybrały się na wycieczkę do Koprzywnicy. W Domu Kultury brały udział w warsztatach edukacyjnych pod kierunkiem Państwa Przybyszów. Program obejmował film edukacyjny i pogadankę na temat zdrowego odżywiania. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach artystyczno – muzycznych.  Po degustacji naturalnych soków owocowo – warzywnych grupa zwiedziła kościół św. Floriana. Dzieci poznały krótką historię tego miejsca oraz wzięły udział w szukaniu skarbu cysterskiego. Na koniec otrzymały pamiątkowe monety i pieczęć.

Więcej…
 
Wycieczka do Krasiczyna i Przemyśla

W dniu 26 września 2018 r. klasy 6f i 7e pojechały na wycieczkę do Krasiczyna i Przemyśla. Była ona bogata zarówno w treści historyczne, jak i przyrodnicze. W Krasiczynie zwiedziliśmy magiczny zamek Krasickich, który należy do najpiękniejszych pomników polskiego renesansu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się tajne przejście przez szafę oraz ciemne lochy w podziemiach zamku. Na zakończenie pobytu w Krasiczynie odbyliśmy spacer po parku wokół zamku, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć ciekawe, rzadko spotykane okazy przyrody.

Więcej…
 
"Świetlicowa impreza"

W dniu 17.10.2018 r świetlicowe dzieciaki z grupy 3 i 4, zorganizowały Urodziny Książkowego Misia. Odbyła się wspaniała impreza czytelnicza połączona z zabawą i piosenką. Jak na urodziny przystało był tort (wykonany podczas warsztatów kulinarnych w świetlicy), świeczki, sto lat dla jubilata i wyborowe towarzystwo.

red. E. Skawińska, A. Zielińska
Więcej…
 
Wycieczka do Fabryki Czekolady w Rzeszowie

W dniu 17.10.2018 r. klasy 3 a i 3 d wybrały się na wycieczkę do Fabryki Czekolady Coco De Mer w Rzeszowie. Na miejscu uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których każdy samodzielnie odlewał i ozdabiał tabliczkę czekolady oraz pisał czekoladą po szablonie za pomocą rękawa cukierniczego. Następnie dzieci poznały etapy powstawania czekolady i specyfikę pracy cukiernika. Po części warsztatowej na uczniów czekały kolejne atrakcje – zabawy w Kulkolandzie. Na końcu pobytu w Fabryce Czekolady dzieci otrzymały fartuchy i czapki cukiernicze, dyplomy, zrobione przez siebie tabliczki czekolady oraz czekoladowe napisy.

red. Danuta Mirek

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting