Letnie Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego

W dniach 10 i 11 czerwca 2017 roku w Dębicy rozegrane zostały Letnie Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego i Małopolskiego w pływaniu. W zawodach z dużymi sukcesami brali udział uczniowie Naszej szkoły, zawodnicy MKS „IKAR” Mielec.

Miejsca na podium i tytuły Mistrzów Okręgu zdobywali :

Więcej…
 
Najmłodsi pływacy MKS IKAR Mielec wysoko w swoich pierwszych startach.

W dniu 27 maja 2017 roku w Strzyżowie odbył się Drużynowy Wielobój Pływacki dzieci 10-11 lat, w którym startowali młodzi pływacy MKS IKAR Mielec, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy II miejsce za zawodnikami ze Stalowej Woli.

Wysokie miejsca wśród podopiecznych trener Joanny Rusek zdobywali:

Więcej…
 
Wycieczka religijna – coś dla ducha!

22 maja uczniowie z klas 6c i 4a, wraz z opiekunami: p.M.Ćwiok, p.D.Łaz i ks. A.Bajorkiem, udali się do Sanktuarium Matki BożejSalentyńskiej w Dębowcu zwanym Polskim La Salette. Obiektem szczególnej czci jest figura Matki Bożej Plączącej . Dzieci spacerowały z panią przewodnik po placu sanktuaryjnym , gdzie rozmieszczone są kapliczki tajemnic różańcowych, stacje drogi krzyżowej i trzy figury Matki Bożej ukazujące  Jej objawienie dwojgu dzieciom: 11 letniemu Maksyminowi i 15letniej Melanii. Pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej mszy świętej przed łaskami słynącej Figury Pięknej Pani, modląc się o pokutę i nawrócenie dla grzeszników.

Więcej…
 
Dobre pływanie młodzików 12 lat

W Mielcu 27 maja rozegrano II rundę Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Województw młodzików 12 lat. Wśród 12 zespołów z województw podkarpackiego i świętokrzyskiego pływacy V klasy Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu, a zarazem zawodnicy MKS „IKAR” Mielec wywalczyli wysokie III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie wysokie miejsca zajmowali :

Paweł Żuczek II na 100 i 200 m stylem grzbietowym, IV na 200 m stylem zmiennym, V na 100 m stylem motylkowym (trener Joanna Rusek)

Więcej…
 
Świetlicowa grupa teatralna "Zadyma"

W dniu 12.o6.2017r. świetlicowa grupa teatralna „ZADYMA” po raz kolejny zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie w Przedszkolu Miejskim nr 8 w Mielcu. Nasi aktorzy przedstawili inscenizacje pt.: „Z bajka bezpieczniej aut. D. Janas z pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem. Na zakończenie występu czekały na nich gromkie brawa od przedszkolaków i słodki poczęstunek.

Opiekunami  teatru są: A. Łączak, K. Mielnicka, J. Osnowska.

Więcej…
 
ZŁOTO DLA SP 6 - FINAŁ REGIONALNEJ LIGI PIŁKI RĘCZNEJ „ENEA CUP”

Najmłodsza reprezentacja piłki ręcznej z naszej szkoły kategorii  wiekowej klas IV po rozgrywkach ligi miejskiej jako złoty medalista zakwalifikowała  się do FINAL 4.  Rozgrywki odbyły się 03.06.2017 r. w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Mielcu. Tym razem nasza drużyna w składzie: O. Sondej, J. Chojecki, A. Moryl, K. Krysa, A. Rżany rozgrywała turniej w kategorii klas IV- V łącznie z uczniami SP 1. Po zaciętej walce ze szkołami podstawowymi z Malinia i Radomyśla Wielkiego nie pozwoliliśmy odebrać sobie złota!

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!

red. D. Wieczorek

 
Powiatowy Konkurs Plastyczny „Krajobrazy mojej małej ojczyzny”

W dniu 8 czerwca 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród Powiatowego Konkursu Plastycznego „Krajobrazy mojej małej ojczyzny”. W konkursie wzięło udział 277 uczniów szkół powiatu mieleckiego, którzy przygotowali 299 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi oraz fotografie i albumy. Miło nam poinformować, iż czworo uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienie w tym konkursie- Sonia Płaza, Paulina Gąska, Adrian Nadzieja (opiekun p. Dorota Kaławaj) oraz Emilia Wrażeń (opiekun p. Elżbieta Kwiecień). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Ankieta- „DO-U-SPO

Prezydent Miasta Mielca zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety przez rodziców uczniów.

Ankieta jest realizowana w ramach programu „DO-U-SPORT”, w którym uczestniczy Urząd Miejski w Mielcu.

 

link: ankieta

 

 
XVII sesja dziecięcej Rady Miasta, 13 czerwca 2017 roku.

Od siedemnastu lat nasza szkoła organizuje spotkanie najmłodszych mielczan z przedstawicielami władz miasta i najważniejszych instytucji Mielca. Tematem wiodącym tegorocznej sesji były ‘Bezpieczne wakacje”. Przewodniczącym Rady Miejskiej był uczeń naszej szkoły, Konrad Giera.

Prezentacje nawiązujące do tematu sesji przestawiali: pan Robert Wieczorek -wiceprezes Ratownictwa Rzeczpospolitej, pan Paweł Pazdan- dyrektor Mieleckiego Pogotowia, pan Arkadiusz Misiak- Straż Miejska, pan Łukasz Kampinos- Straż Pożarna, pani Magdalena Skulimowsa i Marek Opała- Policja, pan Zenon Tokarski- Biuro Zarządzania Kryzysowego. Po prezentacjach młodzi radni zadawali mnóstwo ciekawych pytań obecnym gościom.  Następnie po wspólnym zdjęciu wszyscy udali się na słodką niespodziankę ufundowaną przez pan prezydenta Mielca.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Projekt unijny

Znajdź nas na ...

Stowarzyszenie

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting