10. Międzynarodowy Turniej Siatkówki Dziewcząt i Chłopców SPARKASSENCUP

W dniach 16-21 stycznia uczennice klas siatkarskich SP 6 w Mielcu brały udział w 10 Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Dziewcząt i Chłopców SPARKASSENCUP , w miejscowości Feldkirch w Austrii.
Reprezentacja w składzie Bogdan Daria, Bogdan Nadia, Murjas Wiktoria, Sobota Małgorzata, Ciechoń Wiktoria, Hyjek Kornelia wraz z trenerką Beatą Cetnar, miała okazje sprawdzić swoje umiejętności siatkarskie grając z drużynami z Francji, Włoch, Austrii, Niemiec. Pomimo tego, iż mieleckie siatkarki były o 3 lata młodsze, były bardzo blisko sprawienia niespodzianki i walki w pierwszej czwórce.

Więcej…
 
„Szóstka” znowu wsparła WOŚP

W tym roku zebraliśmy ponad 3700 złotych. Zostaną one przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Wielki finał naszej akcji odbył się 10 stycznia 2010 r. z udziałem szefowej mieleckiego sztabu WOŚP Anny Marek, która podziękowała społeczności szkolnej za kolejną edycję „Orkiestry”. Trudno w to uwierzyć, ale nasza szkoła angażuje się w  serdeczne, orkiestrowe pomaganie od początku istnienia WOŚP. Oby tak dalej!

Maria Nowakowska

Więcej…
 
Konkurs Informatyczny - I etap

W listopadzie odbył się pierwszy etap Konkursu Informatycznego, w którym udział wzięło pięciu uczniów z naszej szkoły. Uczniowie na tym etapie musieli wykazać się umiejętnościami programistycznymi w języku Python. Do następnego etapu zakwalifikowali się:

Igor Surowiec z kl. 8a

Przemysław Jach z kl. 7f

Etap rejonowy odbędzie się 28 stycznia 2020 r. Opiekunem uczniów jest pani Bożena Lenartowicz. Gratulacje!

 
Mikołajki w bibliotece szkolnej

W dniach od 2 do 6 grudnia biblioteka szkolna gościła uczniów klas drugich na spotkaniach czytelniczych z okazji mikołajek. Dzieci wysłuchały przepięknej gawędy o św. biskupie z Mirry, który niósł pomoc wszystkim biednym i potrzebującym  oraz zapoznały się z książką Barbary Supeł pt. ,,Znikające listy". Przygoda dwóch bohaterek Lidki i Lusi z listem do świętego Mikołaja do końca trzymała w napięciu i niepewności. Bardzo się wszystkim spodobała.  Była to bardzo miła wizyta, bo wszystkim udzielił się nastrój świąteczny.

red. J. Gil

Więcej…
 
Konkursy muzyczne

Konkursy muzyczne w I półroczu, w których uczniowie ,,szóstki’’ wzięli udział  to:

Powiatowy Konkurs Piosenki i Poezji ,,Barwy Mojej Ojczyzny" – w kategorii piosenka wystąpiła Natalia Tołstow z klasy 7d,

Międzyszkolny Konkurs Piosenki ,,Szczęśliwym być".  Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Maja Woźniak z klasy 4a i Maja Zduńska z klasy 7f.

Wszystkie uczestniczki  otrzymały drobne upominki. Gratulujemy im występów i życzymy dalszych sukcesów.

red. AJ

 

Więcej…
 
Wychowankowie świetlicy szkolnej dołączyli do akcji „Marzycielska Poczta”

W tym roku szkolnym wychowankowie świetlicy z klas 1-3 po raz pierwszy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”. Polegała ona na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Dzieciaki z „Marzycielskiej Poczty” to często rówieśnicy naszych uczniów, którzy z powodu choroby nie mają możliwości bawić się i uczyć tak jak inne dzieci, a wiele czasu spędzają w szpitalu. Na stronie www.marzycielskapoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. Można tam odnaleźć najważniejsze informacje o zainteresowaniach dzieci i ich krótkie biografie.

Więcej…
 
Jasełka bożonarodzeniowe

Z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy Vd pod opieką p. Anny Woźniak przygotowali i wystawili jasełka pt. ,,Zbawiciel narodził się w Betlejem.'' Zanim przedstawienie zostało wystawione dla wszystkich uczniów naszej szkoły, tydzień wcześniej aktorzy wystąpili na scenie w Kanie przy parafii MBNP dla emerytów i rencistów. Nie zapomnieliśmy również o osobach chorych, dlatego jeszcze przed feriami zimowymi udaliśmy się z występem do Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego ,,Przystań''. Tam śpiewem kolęd oraz życzeniami uczniowie wnieśli promyk radości w życie chorych ludzi. red. AW

Więcej…
 
Pożegnanie pani Teresy Miąsik

Na zasłużoną emeryturę przeszła nauczycielka matematyki pani Teresa Miąsik. Dyrektor SP 6 w imieniu swoim, koleżanek oraz kolegów, pracowników administracji i obsługi a także uczniów serdecznie podziękował pani Teresie za wszystkie lata sumiennej, pełnej zaangażowania pracy dydaktycznej i wychowawczej. Pani Teresie życzymy realizacji życiowych planów i radości płynącej z nowego etapu życia.

B. Witkowska

 

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting