Rejonowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych

Rejonowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 15 października, znowu okazały się bardzo szczęśliwe dla wspaniałych biegaczek naszej szkoły. Dziewczęta w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (O.Wal, M.Wal, M.Kacwin, A.Hebda, J.Chomiuk, N.Bogdan, W.Murjas, M.Łebek, K.Wrażeń, P.Zygiel) nie miały sobie równych i zdecydowanie pokonały wszystkie rywalki uzyskując tym samym przepustkę do finału wojewódzkiego.

W kategorii Igrzysk Dzieci (N.Kolisz, M.Strokoń, M.Winiarz, M.Berezak, W.Sokołowska, N.Tomala, N.Jacher, W.Gryndzia, G.Lachowska, N.Wysocka) zajęły III miejsce.

 

Więcej…
 
Trening pokazowy z piłkarzami PGF Stal Mielec

W dniu 10 października uczniowie z klas 5c i 5d wraz z wychowawczyniami panią Anną Dugiełło i panią Bernadettą Szatkowską wzięli udział w kampanii promującej zdrowy i sportowy styl życia pod hasłem „Sport to zdrowie”. Dzieci miały możliwość spotkania  się z piłkarzami pierwszego zespołu PGF FKS Stal Mielec oraz zobaczenia treningu pokazowego. Uczniowie mogli sprawdzić swe umiejętności z podawania, odbioru piłki i celności do bramek, spędzili też czas w miłej i wesołej atmosferze pozytywnie zmotywowani do aktywności fizycznej.

red. bsz

Więcej…
 
Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych.

Zimny 8 października 2019 nie przeszkodził naszym dziewczętom w zdobyciu awansu do finału rejonowego w sztafetowych biegach przełajowych zarówno w kategorii Igrzysk Dzieci jak i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Igrzyska Dzieci – rocznik 2007-2008 (N.Kolisz, J.Gumienna, M.Winiarz, M.Berezak, K.Kamińska, N.Tomala, N.Jacher, W.Gryndzia, G.Lachowska, N.Wysocka) zajęły I miejsce. Igrzyska Młodzieży Szkolnej – rocznik 2005-2006 (O.Wal, M.Wal, M.Kacwin, S.Mazur, J.Chomiuk, N.Bogdan, W.Murjas, M.Łebek, K.Wrażeń, P.Zygiel) zajęły II miejsce. Finał rejonowy 15 października 2019r. Życzymy dziewczętom dalszych sukcesów.

Opiekun Marzena Kulig.

 

 
Mistrzostwa Powiatu w drużynowo-indywidualnych biegach przełajowych.

4 października 2019 na obiektach MOSiR w Mielcu odbyły się powiatowe mistrzostwa w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych. Podczas tych zawodów naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły dziewcząt: rocznik 2007-2008 (N Jacher, N. Kolisz, G.Lachowska, M.Berezak, W.Gryndzia) i rocznik 2005-2006 (O.Wal, M.Wal, M.Kacwin, S.Mazur, J.Chomiuk). Obydwa zespoły spisały się znakomicie i wygrały rywalizację w swoich kategoriach uzyskując awans do zawodów rejonowych.

W klasyfikacji indywidualnej wygrała Olga Wal przed siostrą Martyną. Opiekunem dziewcząt jest Marzena Kulig.

Więcej…
 
Przyjęcie do "gromady świetlicowej"

Kolejną uroczystością, w której uczestniczyły klasy pierwsze było włączenie ich do "gromady świetlicowej". 10 października 2019 wychowankowie klas trzecich przygotowali dla pierwszaków zadania egzaminacyjne, sprawdzające ich dojrzałość do przyjęcia do grona „Świetlików”. Pierwszaki zostały poddane trzem próbom: próbie śpiewu, porządkowania sali z zabawek oraz odwagi. Wszyscy pierwszoklasiści, którzy przystąpili do egzaminu pomyślnie go zdali. Tym samym zostali przyjęci do gromady świetlicowej przez koleżanki i kolegów z klas trzecich.

/Red. K. M i A. W. /

Więcej…
 
„STRZELECTWO SPORTOWE” spotkanie pierwsze

W dniu 28.09.2019r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w V Edycji Ligi Strzeleckiej. W zawodach organizowanych dla uczniów klas ósmych Szkołę Podstawową nr 6 reprezentowali:

Więcej…
 
„Jaśkowy sad”

Są miłe, sympatyczne, bardzo ciekawskie – tak o alpakach mówią uczniowie z klasy VIIa, którzy wraz z opiekunami (D. Łaz, A.Ungeheuer) odwiedzili hodowlę alpak „Jaśkowy sad” w Czchowie nad Dunajcem. Spotkanie z Dyziem, Dudusiem, Melą, Euzebiuszem i innymi alpakami (każda ma swoje imię), głaskanie „futrzaków”, spacer ze zwierzakami nad brzegiem Dunajca, karmienie marchewką, sianem i koniczyną, także trudna lekcja przędzenia wełny na kołowrotku, a na koniec odpoczynek na leżakach w cieniu kolorowych parasoli – tyle atrakcji czekało na uczniów w Jaśkowym Sadzie u przemiłych Gospodarzy, którzy znaleźli czas, aby siódmoklasistom opowiedzieć o swojej pasji do alpak.

Red. A.Ungeheuer

Więcej…
 
Jesteście naszą nadzieją... czyli pasowanie na ucznia SP6 oraz ucznia sportowca

W mury naszej szkoły we wrześniu znów dumnie wkroczyli pierwszoklasiści. To kolejne pokolenie, które rozpoczęło nowy, ważny rozdział w swoim życiu. W tym roku szkolnym są to uczniowie z klasy 1a - wychowankowie pani Doroty Kaławaj, uczniowie klasy 1b -wychowankowie pani Marioli Kobos oraz ucznowie z klasy 1c -wychowankowie pani Elżbiety Kwiecień. Zgodnie z tradycją, w dniu 9 października po uroczystym ślubowaniu, zostali pasowani na uczniów przez dyrektora szkoły pana Grzegorza Tychanowicza.

Więcej…
 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting