24 października 2017 r. (wtorek) odbędzie się zbiórka makulatury w ramach konkursu "Kultura a makulatura".                  
Miejski Konkurs Matematyczny Klas IV

W dniu 17.05.2017 r. w SP-1 w Mielcu odbył się Miejski Konkurs Matematyczny Klas IV. Miło nam poinformować, że wśród najlepszych znalazło się 2 laureatów i 3 finalistów z naszej szkoły. Oto oni:

 

LAUREACI:

1. Ochalik Filip kl. 4f – opiekun p. I. Haptaś

2. Pikor Jakub kl. 4f – opiekun p. I. Haptaś

Więcej…
 
Międzynarodowy Konkurs ”Kangur Matematyczny”

W dniu 16.03.2017 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzynarodowym Konkursie ” Kangur Matematyczny”. Miło nam poinformować, że wyróżnienia otrzymało siedmioro naszych uczniów. Oto oni:

1. Wrażeń Kamila kl. 4a – opiekun p. I. Haptaś

2. Pikor Jakub kl. 4f – opiekun p. I. Haptaś

3. Ochalik Filip kl. 4f Mat– opiekun p. I. Haptaś

Więcej…
 
Akcja "Lato"

Zajęcia dla dzieci w ramach „Akcji Lato” organizowane w czasie wakacji. W dniach 16 – 30 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu odbywa się rekrutacja na zajęcia wakacyjne dzieci z klas I-III w ramach „Akcji Lato”. Uczniowie zapisywani będą do 3 różnych grup na każdy z dwóch terminów.

Turnus I          3-7 lipca 2017 r.

Turnus II         10-14 lipca 2017 r.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji udziela sekretarz szkoły p. Joanna Gąska oraz wicedyrektor ds. wychowawczych p. Beata Czarnota.

 

 
Laureat Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego

Dnia 26 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 17 w Rzeszowie został rozstrzygnięty Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Rysowane wierszyki” pod hasłem „Przyjacielem być, przyjaciela mieć’. Celem konkursu było zobrazowanie dowolnego utworu poetyckiego mówiącego o przyjaźni. Miło nam poinformować, iż laureatem konkursu został uczeń naszej szkoły Maksymilian Cieśla z klasy III a. Wykonał pracę plastyczną do utworu pt” Mój przyjaciel ślimak” autora Zygmunta Marka Miszczaka.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

red B.Feret

Więcej…
 
Podsumowanie Kiermaszu Wielkanocnego
Zebrane pieniążki zostały przekazane potrzebującej Karolince. Świetlica zebrała 1030zł, a dziewczynki z samorządu uczniowskiego - 175zł. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję,a szczególnie dzieciom oraz paniom, które upiekły przepyszne wypieki wielkanocne.
Więcej…
 
Kurs językowy dla nauczycieli

W ramach realizowanego projektu pt. „Misja i powołanie – rozwijanie siebie poprzez udział w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego” główny nacisk położony jest na podniesienie znajomości językowych nauczycieli oraz poszerzenie wiedzy o Wielkiej Brytanii. 15 nauczycieli przedmiotowych rozpoczęło kurs   pt. „English As a Foreign Language”. Kurs skupi się na słownictwie, konwersacyjnej gramatyce w celu pogłębienia znajomości języka w stopniu umożliwiającym porozumiewanie się. Część kursu będzie poświęcona także najnowszym trendom w systemie edukacji Wielkiej Brytanii, elementom kultury, polityki i wiedzy o społeczeństwie, z możliwością wizyty w wybranej szkole podczas kursu.

 
Indywidualne konsultacje dla rodziców

W dniu 12 maja 2017 roku odbędą się spotkania z rodzicami/ prawnymi opiekunami uczniów na temat: „Szczęśliwy świat bez uzależnień”, które prowadzić będzie pani psycholog Ewa Pohorecką. Zainteresowanych rodziców serdecznie zapraszamy po uprzednim ustaleniu terminu z pedagogami szkolnymi: p. K. Małecką i p. J. Dyką - Szymańską. red. B.Czarnota

 
Zielona szkoła w Porębie Wielkiej

W dniach 18-22 kwietnia uczniowie klas III c, III f, III g uczestniczyli w zielonej szkole w Porębie Wielkiej. Podczas spacerów po okolicy dzieci podziwiały krajobrazy Gorców, a w czasie prelekcji o Gorczańskim Parku Narodowym poznały jego florę i faunę. Uczniowie brali udział w wycieczce do Zakopanego. W czasie przejazdu pani przewodnik opowiadała o mijanych miejscowościach (Chochołów, Muszyna, Rabka).

Więcej…
 
Laureatki Powiatowego Konkursu Czytelniczego Czytanie jest podróżą

W dobie dużej ekspansji mediów elektronicznych cieszymy się, że są młodzi ludzie, którzy z przyjemnością sięgają po książkę i chętnie czytają. W tym roku w Powiatowym Konkursie Czytelniczym, zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką- filia w Mielcu, laureatkami z naszej szkoły zostały dwie uczennice: Magdalena Naróg z kl.6a i Julia Mrozik z kl. 6d. Konkurs czytelniczy składał się z dwóch części.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Projekt unijny

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting