Szkolna Liga Gamingowa

Szkolna Liga Gamingowa składa się z 3 oddzielnych turniejów gier komputerowych. Pierwszym z nich jest turniej z gry League of Legends - przeznaczony dla graczy od 12 roku życia, dla którego celami są m.in. integracja osób należących do jednej szkoły, umożliwienie poznania nowych znajomych z całego powiatu oraz dostarczenie uczniom rozrywki, o którą tak trudno w dzisiejszych czasach.

Pozostałe 2 turnieje będą się rozgrywały w grach, które rozwijają zdolności logicznego myślenia ("piłka" na platformie Kurnik) oraz zdolności językowe ("literaki" również na tej samej platformie). W nich udział mogą wziąć nawet uczniowie młodszych klas.

Zapisy trwają do 27 XI 2020 do północy.

Dodatkowo dla uczestników przewidziane są cenne i atrakcyjne nagrody.

Szkolna Liga Gamingowa

 

 

 

 

 
Grad medali dla pływaków IKARA

W dniach 14 -15 listopada 2020 roku w Sanoku odbyły się Zimowe Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w pływaniu. Znakomitą formę po raz kolejny potwierdzili pływacy Międzyszkolnego Klubu Sportowego „IKAR” Mielec. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu zdobyli łącznie 94 medale (30 złotych, 42 srebrne i 22 brązowe). Najlepszym zawodnikiem w łącznej punktacji w swojej kategorii wiekowej został Mikołaj Wilk, uczeń klasy VII f o profilu Mistrzostwa Sportowego.

Więcej…
 

 
Informacja dla uczniów klas I - VIII

Od 9 do 29 listopada 2020 r. uczniowie klas I - III i IV - VIII będą uczyć się zdalnie.  Szkoła zapewnia opiekę w świetlicy szkolnej uczniom, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19..

REGULAMIN bezpłatnego wypożyczenia laptopów uczniom na czas trwania nauki zdalnej

WNIOSEK o wypożyczenie przenośnego sprzętu komputerowego na okres obowiązywania zdalnego nauczania - (wnioski składać do 10 listopada do godz.12)

 
1000 powodów, by czytać” – konkurs Empiku dla bibliotek szkolnych.

Zapraszamy wszystkich do głosowania na naszą szkołę w konkursie Empiku. Głosować można od 2 listopada do 2 grudnia 2020r. Co dzień można oddać jeden głos.

Pomóż wygrać naszej szkole 1000 nowych książek do biblioteki. Zareklamuj akcję wśród swoich bliskich. Razem na pewno się uda! 

Regulamin konkursu

Więcej…
 
Sukcesy pływaków w Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego

W niedzielę 25 października br. odbyły się Mistrzostwa Okręgu Dzieci 10-11 lat w Nowej Dębie. W zawodach wzięło udział 13 klubów. Zawodnicy Ikara Mielec zdobyli 28 medali, zajmując 3. miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Nasi medaliści:

Więcej…
 
Narodowe czytanie 2020

„Balladyna” Juliusza Słowackiego była tegoroczną lekturą podczas dziewiątej edycji Narodowego Czytania. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna i wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo, rzeźbę. Powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję Narodowego Czytania. Niestety, z powodu licznych ograniczeń nie zrealizowano pierwotnie opracowanego planu. W akcję zbiorowego czytania włączyli się uczniowie klasy VIIIa, którzy wraz
z polonistką A.Ungeheuer czytali wybrane fragmenty romantycznego dramatu. Ponadto, każdy kto przyniósł domowy egzemplarz „Balladyny” mógł liczyć na to, że jego książka zostanie ostemplowana okazjonalną pieczęcią z Kancelarii Prezydenta RP.

Red. A.Ungeheuer

List Prezydenta Rzeczpospolitej Polski

Zdjęcie Pary Prezydenckiej

 

 

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2021/2022

Znajdź nas na ...

Szkoła w chmurze

#Szkoła pamieta

szkola.jpg

Procedury covid -19

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting