STRZELECTWO SPORTOWE”. Spotkanie dziewiąte
W dniach 11.05.2019r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w dziewiątym spotkaniu  IV Edycji Ligi Strzeleckiej. W spotkaniu tym uczestniczyli:
KONRAD GIERA [36/100] z klasy VIIIb, DAWID HINZMANN [36/100]z klasy VIIIa, WIKTOR PROSZAŁEK [46/100] z klasy VIIId,  JAKUB ŚWIĄTEK [32/100], RAFAŁ DUSZKIEWICZ [37/100], MAGDALENA BIELASZKA [46/100], MACIEJ MOJEK  [29/100], JAKUB OSNOWSKI [72/100] z klasy VIII c.
Więcej…
 
,,TROJE Z DZIESIĘCIU’’

28 maja 2019r. odbył się konkurs dla uczniów klas czwartych naszej szkoły THE CHAMP OF WORDS. Uczniowie wykazali się wiedzą leksykalną na bardzo wysokim poziomie. Spośród dziesięciu uczestników wyłoniono troje najlepszych ,,mistrzów słownictwa”. I miejsce zajęła Gabriela Pyrsak z 4c, II miejsce Aleksandra Kagan z 4e i III miejsce Miłosz Mroczek, również uczeń klasy 4c. Opiekunami tych uczniów są p. Anna Majocha i p.Urszula Kozik.       Gratulujemy!

Konkurs zorganizowały p. Renata Jaśkiewicz i p. Urszula Kozik.

 

 
Konkurs plastyczno-literacki „ Moja ulubiona książka”

Od 8 marca do 5 kwietnia w naszej szkole trwał konkurs plastyczno-literacki pt. "Moja ulubiona książka".  Został on zorganizowany w ramach Programu Kompleksowego Wspomagania Rozwoju Szkół. Chętni uczniowie ilustrowali wybrane przez siebie pozycje z literatury dziecięcej i młodzieżowej. Do prac plastycznych należało też dołączyć krótką recenzję lektury zachęcającą do jej przeczytania. Do biblioteki szkolnej przez 4 tygodnie napływały prace w różnorodnych technikach plastycznych i ciekawe opisy książek.

Więcej…
 
Konkurs "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna"

Tegorocznej – 14 edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” towarzyszyły słowa Stanisława Wyspiańskiego, który w „Weselu” powiedział: „Polska to jest wielka rzecz”. Zapoczątkowany 14 lat temu konkurs od wielu lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród uczniów. Od samego początku konkursowym zmaganiom kibicuje pomysłodawczyni konkursu – poseł na Sejm RP p. Krystyna Skowrońska. Można śmiało powiedzieć, że kolejne edycje tego konkursu wpisały się już na stałe w kalendarz konkursowych zmagań uczniów z Mielca i powiatu mieleckiego, ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Więcej…
 
Międzyszkolny Konkurs Edukacji Środowiskowej klas III

21 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu odbył się Międzyszkolny Konkurs Edukacji Środowiskowej klas trzecich. Drużyna naszej szkoły w składzie: Kinga Pieróg, Jakub Hałka, Michał Narowski- uczniowie  klasy III b -  zajęła I miejsce. Opiekunem zwycięskiej „trójki” jest pani Dorota Kaławaj.

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów!

red. D. Kaławaj

Więcej…
 
Spotkanie edukacyjno- integracyjne w Książnicach

W ramach projektu Educo- Plener w dniu 16 maja uczniowie klasy 8d i 8c z wychowawcami mieli przyjemność uczestniczyć w ciekawym i wartościowym spotkaniu w Domku Myśliwskim Koła Łowieckiego Diana w Wólce Książnickiej. Dzięki serdeczności i gościnności pana Macieja Rachwała, gospodarza spotkania oraz ratownika medycznego, młodzież miała okazję wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej w stanach bezpośredniego zagrożenia życia.

Więcej…
 
Pływacy Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu najlepsi w województwie

W Krośnie 14 maja odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w pływaniu sztafetowym 6 x 25 m stylem dowolnym. Sztafeta chłopców płynąca w składzie :Jakub Pikor, Filip Ochalik, Filip Blicharz, Adrian Ochalik, Maciej Stanisz, Szymon Muras zajęła pierwsze miejsce a dziewczęta w składzie : Weronika Dubiel, Maja Tchórzewska, Ania Litwin, Zuzanna Zielińska, Maja Indyk, Paulina Zygiel uplasowała się na trzecim miejscu w województwie podkarpackim.

Więcej…
 
Rok Moniuszkowski w naszej szkole

Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć wielkiego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki. Uważany jest on za twórcę polskiej opery narodowej. W swoich dziełach odwoływał się do ojczystego folkloru i tradycji szlacheckiej. W celu przybliżenia wszystkim uczniom postaci najbliższego nam kompozytora z inicjatywy nauczycielki muzyki p. Alicji Jasińskiej powstały w obu budynkach szkoły pamiątkowe tablice. W budynku przy ulicy Biernackiego wykonali je uczniowie: Igor Syper, Kacper Sikora, Joanna Juszczyk i Patryk Drożdż z kl. 3bg a w budynku przy ulicy Solskiego: Dominik Ochalik z kl.7b i Oliwia Łaz z kl. 6b.

red. A. Jasińska

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting