„ PASOWANIE NA ŚWIETLIKA”

W dniu 29.10.2018 r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowanie na świetlika”, którą przeprowadziły panie Anna Łączak, Joanna Osnowska. Aby dołączyć do gromady świetlicowej pierwszoklasiści w obecności wychowawców świetlicy musieli przejść następujące próby: sprawności, wiedzy, zabawy, śmiechu, śpiewu. Po zaliczeniu wszystkich prób kandydaci złożyli uroczystą przysięgę, otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.

Red. A. Łączak , J. Osnowska

Więcej…
 
Sukces w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Religijnej

W XVII Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Religijnej „Sławię Cię Ziemio Ojczysta Pieśnią i Piosenką” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Majdanie Królewskim Wojciech Malinowski z klasy 5a zdobył II miejsce. Gratulujemy Wojtkowi i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

red. A. Jasińska

 

 
Z wizytą w łańcuckim zamku

W słoneczne październikowe przedpołudnie klasy Ve i Vg wzięły udział w niezwykłym spotkaniu w Muzeum – Zamku w Łańcucie: lekcji muzealnej. Rocznica 100 – lecia odzyskania niepodległości stała się okazją do wspólnych rozmów o wydarzeniach 1918 roku, polskich losach, historii i kulturze na przestrzeni wieków. Lekcja muzealna to wyjście poza tradycyjne ramy szkolnego nauczania. Wchodząc do muzeum dzięki odrobinie wyobraźni, uczniowie mogli przenieść się w samo serce historii z pasją przekazywanej przez pracowników muzeum. Uczniowie z klasy Ve usłyszeli zapierającą dech w piersiach opowieść o zwyczajach panujących w łańcuckim zamku w dawnych czasach, zaś uczennice z klasy Vg poznały historię kobiet, których losy związane były z pałacem Potockich. Lekcje odbyły się we wnętrzach pałacowych, które należą do jednych z najpiękniejszych w Polsce. Z pewnością taka forma przekazu rozbudziła ciekawość wśród piątoklasistów, a zdobyta w ten sposób wiedza zapadła w pamięci na długo.

red. A. Ungeheuer

Więcej…
 
Zajęcia edukacyjne w mieleckim nadleśnictwie

24 września uczniowie klasy 4c wraz z opiekunami panią Anną Dugiełło i panią Anną Naróg uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w  w Powiatowym Centrum Edukacji im. Profesora Władysława Szafera  w Nadleśnictwie Mielec. Zajęcia prowadziła  pani leśniczy Sylwia Studzińska. Dzieci zapoznały się z etapami rozwoju lasu i rodzajami drzew, poznały  świat zwierząt leśnych oraz dowiedziały się, na czym polega pracą leśnika.  Na koniec dzieci rozwiązywały zadania sprawdzające  zdobytą wiedzę.

red.Anna Naróg

Więcej…
 
STRZELECTWO SPORTOWE” spotkanie drugie

W dniu 20.10.2018 r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w IV Edycji Ligi Strzeleckiej. Szkołę Podstawową nr 6 z klas ósmych reprezentowali: KONRAD GIERA[8/100] z klasy VIIIb, MACIEJ KUKULSKI [85/100], DAWID HINZMANN [87/100], MACIEJ POPIOŁEK[74/100] z klasy VIIIa, GABRIELA GUZIOR[0/100], MAGDALENA BIELASZKA [87/100], PATRYK DROP[0/100], JAKUB OSNOWSKI [83/100], JAKUB ŚWIĄTEK[60/100], MACIEJ MOJEK[51/100], RAFAŁ DUSZKIEWICZ[57/100] z klasy VIII c, ADRIAN WRONA[25/100], WIKTOR PROSZAŁEK [6/100], MATEUSZ MAZUR[0/100] z klasy VIII d. W nawiasie przy zawodniku zostały podane zdobyte punkty na ilość możliwych do zdobycia.

Więcej…
 
BohaterOn w SP6

Już po raz drugi klasy gimnazjalne włączyły się w tym roku w III edycję ogólnopolskiej kampanii BohaterON. Pomysłodawcy tej akcji chcieli zachęcić młodzież, aby uhonorowała uczestników Powstania Warszawskiego, pamiętając o ich poświęceniu oraz bohaterstwie. Na specjalnie przygotowanych przez organizatorów kartkach pojawiły się życzenia, pełne szacunku słowa skierowane do tych, którzy walczyli o stolicę. Mamy nadzieję, że nasze kartki sprawią wiele radości ich Adresatom – powiedzieli uczniowie klasy III gimnazjum. Jak zapewniają organizatorzy kampanii wszystkie kartki trafią do uczestników Powstania Warszawskiego. Akcja pisania kartek odbyła się z inicjatywy nauczyciela polonisty A. Ungeheuer.

 

 
„Polskie drogi do niepodległości”

Pod takim hasłem 10 października odbyło się spotkanie  historyczno – literackie w bibliotece szkolnej grupy świetlicowej nr 5, które poprowadziła  pani Joanna Gil przy współpracy z wychowawcą świetlicy p. Karoliną Mielnicką. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z dziejami naszych walk o niepodległość oraz fragmentami literatury pięknej. Uczniowie  razem z prowadzącą wyrecytowali wiersz W. Bełzy  „Katechizm polskiego dziecka”, który powstał w czasach zaborów, a który znało każde dziecko w polskim domu. Poznali bohaterów narodowych, którzy walczyli o niepodległość różnymi sposobami. Było to bardzo pouczające spotkanie.

 

red. J. Gil, K. Mielnicka

Więcej…
 
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Rejs z biało-czerwoną”

„ Rejs z biało-czerwoną” - pod takim hasłem odbyła się XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ Słońce, woda i przygoda”. Na konkurs wpłynęło prawie 1000 prac dzieci z placówek przedszkolnych, szkół podstawowych i Domów Kultury z całej Polski. W piątek 26 października 2018 r. podczas obchodów Dziecięcego Festiwalu Marynistycznego Rzeszowski „Żagielek 2018” odbyło się uroczyste wręczenie nagród. W kategorii wiekowej klas III - IV nagrodę otrzymała Antonina Gil  z klasy 3 b (opiekun D. Kaławaj).

Więcej…
 
Jesienna wycieczka

Nasze piękne miasto można zwiedzać na wiele sposobów. Wystarczy mieć pomysł na trasę, towarzystwo no i oczywiście rowery, aby zorganizować świetną wycieczkę. Mielec posiada wiele ścieżek rowerowych, więc nie ma problemu z bezpiecznym dojazdem w różne miejsca.  Uczniowie klasy 7b skorzystali o ostatnich dni złotej polskiej jesieni i wybrali się na rowerowy rajd po mieście. Na trasie eskapady  znalazł się park wokół Pałacyku Oborskich, który o tej porze roku wygląda bajecznie, nadwisłoczańskie bulwary, Podleszany, starówka. To był przyjemnie spędzony czas.

red. M.Nowakowska

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting