Najlepsi na Podkarpaciu

W dniach 2-3 grudnia na pływalni MOSiR w Dębicy odbyły się Zimowe Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w pływaniu. Dominację pokazali pływacy Międzyszkolnego Klubu Sportowego „IKAR” Mielec, uczniowie klas pływackich naszej szkoły, którzy z dużą przewagą zwyciężyli w klasyfikacji medalowej zdobywając 101 medali w tym 54 złote, 25 srebrnych i 22 brązowe. W zawodach uczestniczyło 212 zawodników z 23 klubów z całego Podkarpacia.

Więcej…
 
Klasa Mistrzostwa Sportowego z Pływania

W roku szkolnym 2017/2018 po reformie oświaty  w Szkole Podstawowej nr 6 po raz pierwszy w historii szkoły powstała Klasa Mistrzostwa Sportowego, która  liczy 15 uczniów. Wszyscy pływacy uczęszczali dodatkowo na zajęcia Międzyszkolnego Klubu Sportowego „IKAR” Mielec w klasie trzeciej. Od tego roku szkolnego przewidziane jest 16 godzin wychowania fizycznego w tygodniu. Zajęcia na pływalni odbywają się codziennie 2 godziny rano, trzy razy w tygodniu  na sali gimnastycznej i dwa razy treningi popołudniowe w MKS "Ikar".

Klasa już w tym roku szkolnym osiągnęła wielki sukces i wraz z V klasą (sportowa pływacka) zwyciężyli w Podkarpackiej Lidze Dzieci 10 – 11 lat.

 

 
Spotkanie z przedstawicielem wojska

W dniu 13 grudnia 2017r. z inicjatywy nauczyciela przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa pana Izydora Ingrama odbyło się w naszej szkole spotkanie z mjr mgr inż. Robertem Bajorskim - szefem Wydziału Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mielcu. Lekcja została zorganizowana dla uczniów klasy III gimnazjum. Miała na celu poszerzenie wiedzy związanej z funkcjonowaniem wojska w naszym kraju, który poruszany był już wcześniej na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa. W drugiej części spotkania gimnazjaliści poznali zasady funkcjonowania struktur Narodowych Sił Zbrojnych i niedawno powstałych wojsk terytorialnych.

Więcej…
 
Pierwsza pomoc

W dniu 20 grudnia 2017r. z inicjatywy nauczyciela przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa pana Izydora Ingrama uczniowie klasy IIIag  w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu mieli okazję doskonalić swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Pomagali im w tym: pani  Weronika Czerwińska -  ratownik drogowy Automobilklubu Mieleckiego oraz pan Oskar Tyniec członek tegoż klubu. Lekcja  miała na celu utrwalenie wiadomości, jaką uczniowie zdobyli wcześniej na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa.

Więcej…
 
X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA” pod hasłem ‘Małe i duże morskie podróże”

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy II b Amelia Sekulska op. Dorota Kaławaj otrzymała nagrodę specjalną w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA” pod hasłem ‘Małe i duże morskie podróże”. Na konkurs ogłoszony przez Szkołę Podstawową nr 2 w Rzeszowie i Przedszkole Publiczne nr 15 w Rzeszowie wpłynęło ponad 16 tysięcy prac z całej Polski. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 
W oczekiwaniu na święta

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, dlatego  uczniowie klas Ia, Ib, Ic 4 grudnia uczestniczyli w warsztatach świątecznych zorganizowanych przez kierownictwo sklepu Leroy Merlin. Głównym celem zajęć było  upowszechnienie jednej z tradycji świąt, jakim jest ubieranie choinki. Uczniowie z wielkim zapałem dekorowali drzewka wykonanymi przez siebie ozdobami. Na zakończenie dzieci podziękowały za zaproszenie na warsztaty i w rewanżu za żywe choinki wręczyły piernikowe ozdoby. Pięknie przystrojone drzewka  pojawiły się w każdej klasie.

Więcej…
 
Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy

W dniu 05.12.2017r. podczas spotkań z rodzicami został zorganizowany Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy, podczas którego można było podziwiać oraz zakupić świąteczne ozdoby - wszystkie wykonane własnoręcznie. Rękodzielnicze dzieła: kartki świąteczne, bombki, gwiazdy, wianki, śnieżynki, sówki czy choinki wykonane różnymi technikami przygotowywali uczniowie klasy IIb i IIa na zajęciach papieroplastycznych wraz z opiekunem  - nauczycielem biologii Jolantą Wieczerzak. Glicerynowe mydełka o różnych zapachach i nietypowych kształtach oraz musujące kule do kąpieli wykonali również uczniowie klasy IIb pod kierunkiem nauczyciela chemii – Elżbiety Walat  - Sankowskiej. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Wykonane prace wszystkim się bardzo  podobały.  Udało się zebrać  1100 zł. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony dla dzieci z podkarpackiego Hospicjum.

Więcej…
 
Strzelectwo sportowe - spotkanie czwarte

W dniu 10. 12. 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w czwartym spotkaniu  Ligi Strzeleckiej. Szkołę Podstawową nr 6 z klas gimnazjalnych reprezentowali uczniowie z klasy IIIag: SEBASTIAN SYMKO [94/100], JAN GURAK [62/100]. W nawiasie przy zawodniku została podana ilość zdobytych przez niego punktów na ilość punktów możliwych do zdobycia. Z wyżej wymienionych zawodników najlepiej strzelał SEBASTIAN SYMKO, który uzyskał bardzo dobry wynik -  94 pkt na 100 możliwych, II miejsce zajął JAN GURAK (62 pkt na 100 możliwych).

Więcej…
 
Elżbieta Kwiecień wśród najlepszych nauczycieli z Podkarpacia

W plebiscycie Gazety Codziennej „Nowiny”-„Nauczyciel na medal” wzięło udział około 500 nauczycieli z całego Podkarpacia. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej, klas IV-VII i gimnazjum oraz uczących młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych. Laureatów wskazali czytelnicy. Spośród zgłoszonych kandydatów wyłonili najlepszych w naszym województwie. W powiecie mieleckim w kategorii klas I-III zwyciężyła nauczycielka naszej szkoły Elżbieta Kwiecień, zdobywając tytuł „Nauczyciela na medal”.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

Stowarzyszenie

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting