Zapisy do klasy pierwszej.         Dni otwarte 1-2 marzec 2018 r.         Szczegóły w zakładce "Rekrutacja"          
Pasowanie pierwszoklasistów

W środę 25.10.2017r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Grzegorz Tychanowicz, który w swym przemówieniu zwrócił szczególną uwagę na rolę rodzica w edukacji i wychowaniu dziecka, a także szkoły, która jako instytucja wspiera rodzica w działaniach. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, przygotowana przez wychowawczynie klas pierwszych: p. Beatę Feret, p. Agnieszkę Drozdowską i p. Marię Pieróg. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe zaprezentowali ciekawy program artystyczny i złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły.

Więcej…
 
Święto naszych patronów

W ramach tegorocznych obchodów święta patronów pod koniec października w obydwu budynkach naszej szkoły  odbyła się wystawa prac plastycznych „Patron naszej szkoły - wzór do naśladowania” wykonanych przez uczniów klas starszych  (opiekun mgr Dorota Łaz). Młodsi uczniowie przyłączyli się do projektu artystycznego, tworząc pod kierunkiem swoich wychowawczyń prace przestrzenne, które także zostały wyeksponowane w budynku przy ul. Solskiego.

Więcej…
 
Informacja dla rodziców

W dniu 14 listopada 2017 roku odbędą się indywidualne spotkania z rodzicami/prawnymi opiekunami uczniów na temat: „Szczęśliwy świat bez uzależnień”, które prowadzić będzie pani psycholog Ewa Pohorecka.

Zainteresowanych rodziców serdecznie zapraszamy po uprzednim ustaleniu terminu

z pedagogami szkolnymi: p. K. Małecką i p. J. Dyką - Szymańską.

red. B.Czarnota

 
Lekcja wychowawcza z dietetykiem

Wychowawca klasy III ag, Urszula Kozik zorganizowała kolejne spotkanie z cyklu "Spotkania z ciekawymi zawodami". Tym razem zaproszona została pani dietetyk mgr Justyna Smykla, która na co dzień pracuje w gabinecie dietetycznym Bonne Sante na mieleckiej Starówce. Pani dietetyk w bardzo ciekawy sposób przekazała gimnazjalistom dużą dawkę informacji na temat zasad zdrowego odżywiania oraz zapoznała ich ze ścieżką naukową, jaką trzeba przejść, aby zostać w pełni wykwalifikowanym dietetykiem.

Więcej…
 
„ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY”

W związku z nadchodzącym „Dniem Ziemi”, nasza szkoła przystąpiła do IX edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem „ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY”, realizowanej w ramach międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata 2017”. Jej celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród uczniów. Popsute telefony komórkowe są zagrożeniem dla środowiska naturalnego, ponieważ zawierają metale ciężkie, takie jak: kadm i ołów.Zbiórka zużytych telefonów bez baterii w naszej szkole potrwa do 17 listopada 2017 r. Ich stan techniczny nie ma żadnego znaczenia. Nie muszą być one sprawne. Mogą być całkowicie lub częściowo uszkodzone. Regulamin akcji dostępny jest na stronie: www.ekophone.pl.Telefony można oddawać ks. Bartłomiejowi Musiałowi i p. Bernadetcie Łaz.

red. B. Czarnota

 

 
Podsumowanie projektu

„Stowarzyszenie Szóstka – Szkoła Marzeń” od VI – X 2017 roku zrealizowało projekt pt. „Historyczną autostradą – od dawnej do współczesnej Warszawy.”
Na zakończenie tegorocznych wakacji 15 uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 6 wraz z rodzinami  w dniach 31.09-01.09.2017 wyjechali do Warszawy. Stowarzyszenie zorganizowało wyjazd, aby złożyć hołd poległym konstruktorom i pilotom Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury, patronów Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu oraz poznać miasto.

Więcej…
 
Wyjście do Centrum Edukacji Nadleśnictwa Mielec

W dniu 24 października klasy gimnazjalne 2ag i 2bg pod opieką wychowawczyń p. J.Wieczerzak i p. A.Gonet odwiedziły Centrum Edukacji Nadleśnictwa Mielec. Celem wycieczki było podniesienie świadomości ekologicznej młodzieży oraz ukazanie efektów ochrony bobra na tym terenie. Na początku zajęć uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne dotyczące lesistości, składu gatunkowego lasów i świata leśnych zwierząt. Poruszony został też temat zapobiegania pożarom lasów oraz właściwego zachowania się w lesie.

Więcej…
 
Projekt Telewizji Polskiej S.A. „iTeatr dla Szkół”

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu Telewizji Polskiej S.A. „iTeatr dla Szkół”, który realizowany jest od 2012 roku. Projekt ten jest oparty na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami comiesięcznych transmisji na żywo, realizowanych przy wsparciu ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla. W ramach projektu Teatr, spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

Więcej…
 
Szybkie pływanie w Rzeszowie

Najlepsza drużyną w punktacji medalowej zdobywając 12 medali złotych, 12 srebrnych i 12 brązowych, łącznie 36 medali jak i punktowej podczas Międzynarodowych Zawodów z okazji 25 lecia Klubu Pływackiego Sokół Rzeszów okazał się MKS IKAR Mielec. Bardzo duży wpływ na ten sukces mieli pływacy Naszej szkoły. Zawody odbyły się w Rzeszowie w dniach 14-15.10.2017.

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

Stowarzyszenie

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting