,,Matematyczne 100. dla Niepodległej”

Setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę można świętować na wiele sposobów. Mogą to być akademie, wystawy, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, biegi uliczne. Jak w ciekawy sposób można połączyć „królową nauk” – matematykę z wiedzą dotyczącą historii Polski? Chętni uczniowie z klas IV-VIII ułożyli 100 zadań związanych z treściami historii Polski. Z kartek z zadaniami został zrobiony album ,,Matematyczne 100. dla Niepodległej”, który znajduje się do wglądu w szkolnej bibliotece.

Więcej…
 
Święta tuż, tuż – Od przedszkolaka do pierwszaka

W środę 19 grudnia 2018 r. klasa 3 b z wychowawcą D. Kaławaj odwiedziła klasę „0” z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Mielcu. W trakcie wspólnych zajęć dzieci opowiadały o  tradycjach związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Następnie z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do dekorowania pierniczków, które ozdobią świąteczny stół. Na koniec wszystkie dzieci śpiewały kolędy.

red. D. Kaławaj

Więcej…
 
„Przybyli ułani pod okienko...” - spotkanie z ułanem

14 grudnia z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości zostało zorganizowane spotkanie z wachmistrzem 5. Pułku Strzelców Konnych Kawalerii Ochotniczej, który obecnie służy w Szwadronie Kawalerii Wojska Polskiego w Warszawie. Celem tego spotkania było zapoznanie uczniów z tradycjami i historią ułanów okresu II Rzeczpospolitej. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji na temat powstania kawalerii, zobaczyli umundurowanie i uzbrojenie ułana z okresu 20- lecia międzywojennego. Żywe zainteresowanie wzbudziły szable: „Borowskiego” wz.21, „Ludwikówka” wz. 34 oraz lanca typu francuskiego wz. 1913 z proporczykiem, z barwami pułku.

Więcej…
 
Konkurs " Najstarsza Książka w mojej Biblioteczce" rozstrzygnięty

W tym tygodniu został podsumowany Konkurs na Najstarszą Książkę, organizowany przez bibliotekę szkolną z okazji 100 - lecia Niepodległości. Wśród książek przyniesionych na wystawę znalazło się kilka prawdziwych perełek. Najstarsze egzemplarze ( z roku 1898 i 1899)należały do Leny Dudek z klasy 3a oraz Elizy Kolb z klasy 5g. W kategorii: "Książki o dacie wydania najbliższej 1918 r." przynieśli ze swoich biblioteczek rodzinnych Kinga Rzeźnik z klasy 3b gimnazjalnej ( rok wyd. 1921) oraz Kacper Galary z klasy 4b ( rok wyd. 1920). Uczniowie zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i drobnymi upominkami. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji bibliotecznej oraz ich rodzicom serdecznie dziękujemy.

 
Podsumowanie konkursów bibliotecznych

19 grudnia został podsumowany konkurs biblioteczny z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który polegał na napisaniu wierszyka - rymowanki na temat biblioteki i czytelnictwa. Wpłynęło kilkanaście prac z klas I - VIII, z których jury w składzie Agnieszka Zając, Edyta Kulińska i Maria Nowakowska wybrało cztery najciekawsze i postanowiło nagrodzić ich autorów. Są to: Mario Sredziński z kl. 8c, Nadia Bogdan z kl. 6e, Kacper Galary z kl. 4b, Sonia Płaza z kl. 3b. Wyróżniono też Gabrielę i Justynę Pieróg z kl. 5g, Oliwię Opałacz z kl. 5e, Magdalenę Pazdan   z kl. 3c, Antoninę Gil z kl. 3b, Marikę Szwaję z kl. 1c.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów i nowych udanych prób pisarskich.
 
„Pocztówka o mojej ojczyźnie – 100 lat niepodległości”

Dnia 18. 12. 2018 r. zostały przyznane nagrody w konkursie plastycznym „Pocztówka o mojej ojczyźnie – 100 lat niepodległości” zorganizowanym przez nauczycielki wspomagające Danutę Mirek, Marię Nowakowską i Małgorzatę Madejczyk

Laureatami konkursu zostali: Paulina Gąska kl. IIIb, Antonina Gil kl. IIIb, Julia Mokrzycka kl. IIa, Jakub Hałka kl. IIIb, Emilia Rachwał kl. IIIb, Karol Ostrowski kl. IIIa.

Wyróżnienia zdobyli: Maja Strokoń kl. IIIb, Nikola Burczy kl. IIb, Piotr Marnik kl. IIIb, Sara Peret kl. IIa, Wiktoria Wasiak kl. IIIa, Amelia Perdak kl. IIIa, Kacper Chmara kl. IIIb, Gabrysia Guła kl. IIId, Karolina Lis kl. IIIa, Amelia Sekulska kl. IIIb, Adrian Nadzieja kl. IIIb

Więcej…
 
Kartki świąteczne po angielsku

11 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na "Najładniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku angielskim". Konkurs został zorganizowany dla klas czwartych i piątych, przez nauczycielki języka angielskiego Urszulę Kozik i Bernadettę Szatkowską. Jury pod przewodnictwem pani dyrektor Marzeny Rybak wybrało pięć najładniejszych prac. I miejsce zajęła praca Jagody Latała z kl. V g, II miejsce zajęły prace Gabrieli Pyrsak z kl. IV c i Olafa Steca z kl. IV d, a III miejsce  przyznano kartkom wykonanym przez Laurę Krużel z  kl. IV e i Monikę Mazur z kl. V d.

Więcej…
 
Szkolne Koło Caritas

Szkolne Koło Caritas przeprowadziło w październiku zbiórką materiałów biurowych dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Mielcu. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się do tej akcji. Dziękujemy wszystkim za dary i okazane serce potrzebującym. Zamieszczamy podziękowanie Pani Dyrektor ŚDS.

M.Wiechowska
 
STRZELECTWO SPORTOWE - Spotkanie trzecie. Zawody Mikołajkowe

W dniu 01.12.2018r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w trzecim spotkaniu  IV Edycji Ligi Strzeleckiej. W kolejnym spotkaniu strzeleckim z naszej szkoły brali udział następujący uczniowie: KONRAD GIERA[86/100], NORBERT BRNIAK [25/100] z klasy VIIIb, MACIEJ KUKULSKI [82/100], DAWID HINZMANN[55/100], MACIEJ POPIOŁEK[73/100] z klasy VIIIa, MAGDALENA BIELASZKA[86/100] z klasy VIII c, WIKTOR PROSZAŁEK[62/100] z klasy VIII d. W nawiasie przy zawodniku zostały podane zdobyte punkty na ilość możliwych do zdobycia.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting