Wycieczka do Blizny i Pustkowa

25 września bieżącego roku uczniowie klasy 7f pod opieką pani Izabeli Haptaś i pani Urszuli Tarnawskiej byli na edukacyjnej wycieczce w Parku Historycznym w Bliźnie oraz w Europejskim Centrum Pamięci i Pojednania w Pustkowie. Młodzież miała okazję zapoznać się z historycznymi wydarzeniami z czasów II wojny światowej, które rozgrywały się na terenach położonych blisko Mielca. Uczniowie mogli usiąść w kokpicie samolotu, wejść do jeepa, czy przejść kawałek okopu, co z pewnością wzbogaciło ich wiedzę i uatrakcyjniło pobyt w muzeum.

 

red. I. Haptaś

Więcej…
 
Kolejny sukces naszych biegaczek przełajowych.

22.10.2019r. w Pustyni koło Dębicy odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Podczas tych zawodów drużyna w składzie: J.Chomiuk, A.Hebda, M.Kacwin, N.Tomala, K.Wrażeń, M.Łebek, W.Murjas, N.Bogdan, M.Wal i O.Wal zajęły bardzo wysokie V miejsce w biegu 10x800m. Gratulujemy!

Opiekun Marzena Kulig

Więcej…
 
Nasza szkolna biblioteka - spotkanie z pierwszakami

W dniach 15 - 17 października szkolną bibliotekę odwiedziły klasy pierwsze ze swoimi wychowawczyniami. Celem odwiedzin było zapoznanie się z pracą biblioteki, regulaminem wypożyczania książek i oczywiście dokonanie pierwszych wypożyczeń. Uczniowie musieli też wykazać się wiedzą na temat biblioteki i poradzili sobie świetnie rozwiązując zagadki. Na zakończenie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać książki, dbać o nie i często odwiedzać szkolną bibliotekę. Potem pierwszy raz wypożyczyli sobie książeczki do domu. Na pamiątkę spotkania panie bibliotekarki obdarowały nowych czytelników własnoręcznie zrobionymi zakładkami. Został też ogłoszony konkurs na najciekawszą zakładkę do książki wykonaną przez uczniów.

 

Więcej…
 
Konkurs Głośnego Czytania

1 października w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Głośnego Czytania, którego uczestnikami byli uczniowie klas 6 - 8. Impreza ta zorganizowana została z okazji przypadającego 29 września Dnia Głośnego Czytania, a jednocześnie rozpoczęła szkolne obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

19 uczniów klas starszych stanęło w szranki, by pokazać swoje umiejętności pięknego czytania. W tym roku zmierzyli się z tekstami nowel i opowiadań znanych polskich pisarzy: M. Konopnickiej, H. Sienkiewicza i B. Prusa. Jury w składzie: Elżbieta Wołoszyn, Małgorzata Augustyn-Rożniał i Joanna Gil, w każdej kategorii wiekowej wybrało jedną najlepiej czytającą osobę.
Więcej…
 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

W dniu 4 października uczniowie naszej szkoły obchodzili IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Akcji miała na celu zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Nasi uczniowie przygotowywali plakaty promujące tabliczkę mnożenia, zaangażowali sie także w wykonanie gazetek szkolnych.   Na oknach oraz schodach zostały przyczepione plakaty nie tylko informujące o akcji, ale też z tabliczką mnożenia, dzięki czemu uczniowie na przerwach mogli ćwiczyć działania matematyczne.

 

Więcej…
 
Gala finałowa II edycji konkursu „Niezwyciężeni 1918. Ofiary

W poniedziałek, 7 października 2019r. w Centrum Edukacyjnym Przystanek Historia w Warszawie odbyła się gala finałowa II edycji konkursu „Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów”, zorganizowanego przez Biuro Edukacji Narodowej IPN. Dyrektor Biura Edukacji Narodowej – Adam Hlebowicz podziękował wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz wręczył nagrody i upominki dla wszystkich uczestników etapu finałowego.

Więcej…
 
Finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w LA w Rzeszowie 25.09.2019r.

Doskonały występ w zawodach finałowych IMS zaliczyły uczennice naszej szkoły Olga Wal, oraz jej siostra Martyna Wal. W biegu na 600m Olga zdobyła srebrny medal, a Martyna zajęła piąte miejsce. Gratulujemy.

Opiekun Marzena Kulig

 

 
Jesteśmy najlepszą szkołą w powiecie w rywalizacji sportowej za rok szkolny 2018/2019

3 października 2019r. Starostwo Powiatowe w Mielcu nagrodziło najlepsze szkoły powiatu za osiągnięcia sportowe. W kategorii Igrzysk Dzieci uzyskaliśmy najwyższą liczbę punktów i zajęliśmy pierwsze miejsce. Do tej punktacji zaliczamy bardzo wysokie osiągnięcia w pływaniu, siatkówce dziewcząt oraz lekkoatletyce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 
Wręczenie nagród w Rzeszowie

30 września 2019 w WDK w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2018/2019. Miło nam poinformować, że nasza szkoła w kategorii Igrzysk Dzieci zajęła w tym rankingu bardzo wysokie VI miejsce na ponad 500 sklasyfikowanych szkół. Podczas uroczystości wyróżniono i odznaczono nauczycieli wychowania fizycznego, którzy zasłużyli się w rozwoju sportu szkolnego w województwie podkarpackim. Wśród pięciu nagrodzonych nauczycieli znalazła się Pani Marzena Kulig, trener lekkiej atletyki. Nagrody wręczała Podkarpacki Kurator Oświaty.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting