Informacje o ubezpieczeniu znajdują się w zakładce: Informacje dla rodziców                          

Informacja dla uczniów i rodziców

Informuję, że ZNP zawiesza akcję strajkową z dniem 27 kwietnia 2019 roku (sobota). W związku z tym 29 kwietnia 2019 roku (poniedziałek) zostają przywrócone zajęcia dydaktyczne w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu. Odbywać się one będą według dotychczasowego planu lekcji.

26 kwietnia 2019 roku (piątek) jest ostatnim dniem strajku.

Dyrektor szkoły

Grzegorz Tychanowicz

 

 
Informacja

W dniach 10, 11, 12 kwietnia 2019 r. odbędzie się egzamin gimnazjalny, zaś 15, 16 i 17 kwietnia 2019 r. egzamin ósmoklasisty. Dla uczniów niebiorących w nich udziału są to dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Dla tych wychowanków dyrektor szkoły organizuje zajęcia wychowawczo-opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 600 do 1700.

Zainteresowani taką formą opieki rodzice/prawni opiekunowie uczniów informują dyrektora szkoły o udziale dziecka w w/w zajęciach. Informację tę należy pobrać ze strony internetowej szkoły lub z sekretariatów w budynkach przy ulicy Solskiego lub Biernackiego oraz uzupełnić i przekazać wychowawcy klasy do 5 kwietnia 2019 r. (piątek) do godz. 1200.

plik do pobrania


 
Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

Uczennice Daria Kędzior z kl. 8e i Klaudia Kędzior z kl. 7a wzięły udział w II etapie Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Daria zajęła I miejsce. Duże brawa. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem uczennic była p. Anna Witwicka.

Więcej…
 
Konkurs recytatorski

W dniach 5 i 6 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczniowie klas I-III przepięknie wygłaszali przygotowane utwory. Po burzliwej naradzie komisja oceniająca, w skład której weszły:  p. Mariola Kobos, p. Małgorzata Augustyn-Rożniak, p. Joanna Gil, p. Danuta Mirek i p. Dorota Kaławaj wyłoniła zwycięzców:

Więcej…
 
Konkurs "Czy znasz Stanisława Wyspiańskiego ?"
W lutym z okazji rozpoczęcia Roku Stanisława Wyspiańskiego w budynku szkoły  przy ul. Biernackiego został zorganizowany konkurs biblioteczny " Czy znasz Stanisława Wyspiańskiego?" Spośród 28 osób, które udzieliły poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące życia i twórczości artysty, wylosowano 3. Szczęśliwcami nagrodzonymi w konkursie okazali się: Julia Kruk z klasy 6d, Mateusz Siwak z klasy 6b i Wiktoria Kania z klasy 8d. Uroczyste rozdanie nagród w bibliotece szkolnej miało miejsce 22 marca br.
Red. J. Gil
 
Koncert charytatywny

 

 
Wizyta strażaków w naszej szkole.

Dnia 27 marca nasza szkoła gościła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaślanach. Uczniowie klas 1-3 szkoły uczestniczyli w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej, którą poprowadzili strażacy.W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega praca strażaka i przekazali cenne wskazówki, jak zachować się podczas udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie mieli możliwość ćwiczenia działań resuscytacyjnych na fantomach. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe 998 i 112 i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów.

Więcej…
 
POWITANIE WIOSNY

Nareszcie zakończył się zimowy czas i nadeszła upragniona wiosna. Wszyscy czekaliśmy na nią z utęsknieniem. Dzięki staraniom opiekunów samorządu uczniowskiego w obydwu budynkach naszej szkoły odbyły się wesołe imprezy z okazji powitania wiosny i pożegnania zimy. Na starszych uczniów czekały ciekawe i wesołe konkursy oraz zabawy. Zakończyły się one, jak każe tradycja,  spaleniem kukły „Marzanny”,  a więc wiosna bez przeszkód mogła rozpocząć swoje królowanie. Młodsi uczniowie wzięli natomiast udział w pokazie „Eko Mody”.

Więcej…
 
POMOC DLA DOMU DZIECKA W SKOPANIU
Uczniowie naszej szkoły corocznie wspierają swoich kolegów z Domu Dziecka w Skopaniu. W tym roku podczas kiermaszu charytatywnego zebraliśmy ponad 550 złotych.Zakupiliśmy dla dzieci środki czystości, bieliznę osobistą, przybory plastyczne oraz słodycze. Bardzo dziękujemy Wszystkim za wsparcie!!!!!

red. Renata Pieńczewska, Mariola Kobos

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting