„DLA OSKARKA”

Na przełomie marca i kwietnia w naszej szkole odbyły się zbiórki przeprowadzone na rzecz podopiecznego Fundacji Iskierka Oskarka S. z Jasła. Chłopiec choruje na białaczkę immunologiczną.Dzięki zbiórce jaką przeprowadziły panie Karolina Mielnicka i Bernadetta Szatkowska wraz z wychowankami świetlicy szkolnej udało się zebrać 978 zł. Podopieczni świetlicy przygotowali dużo ciekawych ozdób świątecznych, a ich rodzice - pyszne wypieki (serdecznie DZIĘKUJEMY). Klasa III „e” pani Marioli Drewniak także przygotowała różne pyszności oraz zorganizowała loterie fantową i bony towarowe uzyskane ze zbiórki starych telefonów komórkowych. Kwota jaką zebrali to 727,26 zł.

Więcej…
 
Międzyszkolny Plastyczny Konkurs Ekologiczny „Ziemia – nasza planeta”

W dniu 11 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Mielcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym „Ziemia – nasza planeta”. Prace plastyczne oceniane były w trzech grupach wiekowych: klasy pierwsze, klasy drugie i trzecie. Na konkurs wpłynęło 90 prac. Miło nam poinformować, iż troje uczniów z naszej szkoły zostało laureatami tego konkursu. W kategorii klas drugich I miejsce- Antonina Gil, II miejsce – Paulina Gąska, III miejsce – Sonia Płaza. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
PRZEDŁUŻENIE XII edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie literackim „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” informujemy, iż termin nadsyłania prac na konkurs został przedłużony do końca maja br. Uroczyste podsumowanie konkursu literackiego nastąpi w pierwszej połowie czerwca 2018 r.

 

 

 
Mistrzowie pióra

W dniu 13 marca 2018 r.w naszej szkole, chcąc przypomnieć cenną sztukę kaligrafii, zorganizowaliśmy Szkolny Konkurs Kaligraficzny. Konkurs został przyprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – V oraz klasy VI – VII i Gimnazjum (razem 72 uczniów).  Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przepisać fragment tekstu. Uczniowie pracowali w ogromnym skupieniu, z wielką uwagą kreśląc każdą literę. Jury miało trudne zadanie, gdyż większość prac była staranna, estetyczna i z zachowaniem proporcjonalności liter. Szczególne brawa należą się naszym czwartoklasistom, którzy świetnie poradzili sobie z tekstem. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Sponsorem konkursu była również firma Xerima.

Więcej…
 
Teatr Jednego Wiersza

W kwietniu 2018 r. odbyła się XXI edycja konkursu Teatru Jednego Wiersza organizowanego przez Spółdzielczy Dom Kultury MSM w Mielcu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VIId – Wiktoria Kuroń i Agnieszka Jemioło oraz uczennice z klasy IVg – Kalina Korb, Natalia Tyksińska oraz Gabriela Gil. Impreza zgromadziła wielu młodych ludzi, przede wszystkim uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu, którzy próbowali swych sił nie tylko w recytacji, ale także w grze aktorskiej. Poziom prezentacji był wysoki, a repertuar bardzo zróżnicowany i ambitny.

Więcej…
 
Regulamin rekrutacji na zajęcia profilaktyczno – sportowo – rekreacyjne organizowane przez Szkołę Podstawową Nr 6 w Mielcu.

1.    Rekrutacja na zajęcia letnie w ramach „Akcji Lato” prowadzona jest w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Żwirki i Wigury z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Mielcu, ul. Solskiego 8.

2.   Zajęcia odbywać się będą w godzinach od 630 do 1530, od poniedziałku do piątku, w trakcie których uczestnicy otrzymają bezpłatny ciepły posiłek. Podczas każdego turnusu opiekę nad dziećmi sprawować będą wychowawcy zatrudnieni w placówce. Funkcję kierownika wypoczynku pełnić będzie dyrektor szkoły.

Więcej…
 
Zdobyć tytuł laureata to ogromny sukces. Zdobyć tytuł podwójnego laureata to wielki zaszczyt

Wiktoria Kuroń uczennica klasy 7b, niezwykle zdolna i pracowita, o wszechstronnych zainteresowaniach, została laureatką konkursu kuratoryjnego z języka polskiego i - jak przyznaje - sfera humanistyczna jest jej bardzo bliska, bowiem Wiktoria szczyciła się tytułem finalisty w ubiegłym roku. Również tytuł laureata z matematyki to ogromny sukces Wiktorii podczas jej przygody z "królową nauk", będąc także finalistką z tego przedmiotu w ubiegłym roku.

Więcej…
 
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH KURATORYJNYCH 2017/2018

Dla rodziców są skarbem i dumą, dla szkoły perłami. Szkoła Podstawowa nr 6 może się poszczycić kolejnymi laureatami i finalistami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie w bieżącym roku szkolnym. Nasi uczniowie osiągnęli wspaniałe sukcesy, zdobywając:

Konkurs Polonistyczny:
Wiktoria Kuroń (7b) – LAUREAT Nauczyciel przygotowujący: dr Lucyna Rogóż

Konkurs Matematyczny:

Wiktoria Kuroń (7b) – LAUREAT
Nauczyciel przygotowujący: mgr Anastazja Mytych

Wyniki z konkursów
 
Cyfrowobezpieczni – podsumowanie projektu

W dniu 26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się happening, podsumowujący działania w ramach realizowanego od września 2017 r. projektu „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”, w którym udział wzięli Prezydent Miasta Mielca Fryderyk Kapinos, dyrektorzy mieleckich szkół, uczniowie, nauczyciele i rodzice. Po przemówieniu pana dyrektora SP6 Grzegorza Tychanowicza oraz pana prezydenta, w których wiele słów dotyczyło bezpiecznego korzystania z Internetu i urządzeń mobilnych, rozpoczęła się część edukacyjno-profilaktyczna, w trakcie której prezentowali się nasi uczniowie. Znaczącym wydarzeniem było uroczyste odsłonięcie tablicy ze Szkolnymi Zasadami Bezpiecznego Internetu jak i uczniowska rywalizacja o puchar dyrektora szkoły „Cyfrowobezpieczni”.

red. B. Czarnota

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

Stowarzyszenie

Cyfrowa szkoła

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting