Wybory Mistera Szkoły

Z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole odbyły się wybory „Mistera Szkoły”. Z grona zgłoszonych przez dziewczynki uczące się w budynku przy ulicy Solskiego kandydatów, najwięcej głosów zdobyli: Jakub Kilian IV b, Kacper Niedbała IV d, Antoni Guzda V e, Karol Nycek VI b i Daniel Stala VI e, którzy znaleźli się w ścisłym finale. Chłopcy walczyli w czterech konkurencjach, wymagających sprytu i pomysłowości. Zwyciężył Kacper Niedbała, zdobywając tytuł „Mistera Szkoły”, drugie miejsce zajął Karol Nycek, a trzecie  Daniel Stala.

 

Więcej…
 
II edycja ogólnopolskiej kampanii BohaterON

Klasy gimnazjalne po raz pierwszy włączyły się w tym roku w II edycję ogólnopolskiej kampanii  BohaterON. Pomysłodawcy tej akcji chcieli zachęcić młodzież , aby uhonorowała uczestników Powstania Warszawskiego, pamiętając  o ich poświęceniu oraz  bohaterstwie. Na specjalnie przygotowanych przez organizatorów  kartkach pojawiły się życzenia, pełne szacunku słowa skierowane do tych, którzy walczyli o stolicę. Mamy nadzieję, że nasze kartki sprawią wiele radości ich Adresatom – powiedzieli  uczniowie klasy IIIag i IIbg.  Jak zapewniają organizatorzy kampanii wszystkie kartki mają trafić do uczestników  Powstania Warszawskiego. Akcja pisania kartek odbyła się z inicjatywy nauczyciela polonisty A.Ungeheuer.

 

Więcej…
 
Nowo wyremontowana stołówka dla uczniów

Od dnia 04.10.2017 (środa) obiady dla dzieci uczących się w budynku przy ul. Biernackiego będą wydawane w w/w  budynku podczas dużej przerwy w godzinach  11.30 – do 12.00.
Od tego dnia nastąpi zmiana godzin wydawania posiłków w budynku przy ulicy Solskiego – obiady będą wydawane od 1130 – 1415.

 
Akcja „Oddaj krew i uratuj czyjeś życie” i „Oddaj włos”

To był pracowity, niezwykły i niezapomniany dzień. Po zeszłorocznym sukcesie akcji „Oddaj krew i uratuj czyjeś życie” w naszej szkole 22 września ponownie pojawił się Krew-Bus z RCKiK z Rzeszowa, do którego ustawiła się długa kolejka osób, które bezinteresownie oddały swoją krew. Byli wśród nich uczniowie, nauczyciele, rodzice, sportowcy, policjanci, samorządowcy. Zarejestrowano prawie 100 osób, które oddały łączne około 70 jednostek krwi. Tegoroczną akcję rozpropagowano w całym mieście, a nawet powiecie, stąd tak wielkie zainteresowanie wśród dawców. Pojawiło się bardzo dużo młodzieży z mieleckich szkół średnich w zorganizowanych grupach. Nad całością czuwał personel medyczny z Rzeszowa, wspierany przez służbę medyczną Oddziału Terenowego w Mielcu.

Więcej…
 
Świetlicowe mufinki darem dla dawców krwi.
Po raz kolejny wychowankowie świetlicy wsparli akcję. "Oddaj krew i uratuj czyjeś życie" i " Oddaj włos". Dzieci z klas II i III wykonały wspólnie z paniami A. Łączak, K. Mielnicka, J. Osnowska mufinki czekoladowe, które miały dodać darczyńcom energii. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji.
Więcej…
 
"Spotkanie z ciekawymi gośćmi"

W świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie ze Strażnikami Miejskimi. Pan komendant Arkadiusz Misiak i jego zastępca pan Wiesław Barszcz przeprowadzili pogadankę pod hasłem "Bądź bezpieczny, bądź ostrożny ." Dzieci były bardzo zainteresowane oraz chętnie zadawały pytania naszym gościom.  Na zakończenie wręczono gościom podziękowania i zrobiono wspólne zdjęcie. Spotkanie zorganizowała pani K. Mielnicka

 

Więcej…
 
Ciekawy gość w świetlicy!!!

Przybliżenie wychowankom  świetlicy historii miasta Mielca przez zaproszonego gościa pana Józefa Witka. Pan Józef bardzo interesująco przedstawił dzieciom dzieje miasta wykorzystując do tego prezentację multimedialną oraz ciekawe opowiastki dotyczące Mielca i okolic. Dzieci na zakończenie spotkania wręczyły naszemu gościowi podziękowanie oraz zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

Więcej…
 
Wycieczka do Warszawy

Miłym akcentem rozpoczął się rok szkolny dla uczennic z klasy IVG, które na zaproszenie p. poseł Krystyny Skowrońskiej 15 września pod opieką wychowawcy A.Ungeheuer uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie Sejmu oraz spacer po stolicy. Wiele emocji dostarczyła wizyta w Sejmie RP i obserwowanie przebiegu obrad. I choć mogłoby się wydawać, że widok sejmowej sali tak dobrze znany z TV nie zrobi na nikim wrażenia,

 

Więcej…
 
Powitanie klas pierwszych

4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Szczególnie uroczyście powitaliśmy pierwsze klasy. Zatańczyła między innymi klasa IIId, która uczestniczy w zajęciach edukacji artystycznej SCK pod kierunkiem pani Izabeli Serwan.
Przed stremowaną nieco widownią zaprezentowali się utalentowani uczniowie starszych klas. W roli aktora zadebiutował nasz pan dyrektor. red.MD

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Projekt unijny

Znajdź nas na ...

Stowarzyszenie

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting