Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu odbędą się w dniu 15 listopada 2018 r. (czwartek) według następującego harmonogramu:

godzina 17 00 – klasy I, II, III – ul. Solskiego 8,

godzina 18 00 – klasy IV, V oraz VII b, VII d – ul. Solskiego 8,

godzina 17 00 – klasy VI, VII, VIII oraz III ag, III bg – ul. Biernackiego 6.

 

 
„Dyktando Niepodległościowe”

Jedną z form świętowania 11 – go listopada w naszym mieście jest Dyktando Niepodległościowe. Od samego początku jego organizatorem jest II LO im. M. Kopernika w Mielcu. W tym roku już po raz 11 mielczanie mogli sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne, pisząc tekst, który nawiązywał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na zaproszenie organizatora naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów z klasy IIIbg pod opieką A. Ungeheuer.

Więcej…
 
Od przedszkolaka do pierwszaka -Poznajemy historię naszej ojczyzny

W czwartek 8 listopada 2018 r. klasa 3b wraz z wychowawcą p. D. Kaławaj ponownie odwiedziła klasę „0” z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Mielcu. Uczniowie czytali swoim młodszym kolegom legendę o powstaniu naszej stolicy pt.„Wars i Sawa”. Przedszkolaki wybierały ilustracje do fragmentów legendy i przypinały je na tablicy. Uczestnicy spotkania przypomnieli sobie, jakie są polskie symbole narodowe i wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego.

red. D. Kaławaj

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki i baśnie czytane, słuchane i oglądane towarzyszą nam od wczesnego dzieciństwa.  Bawią, wzruszają, uczą, a ich bohaterowie są nam bardzo bliscy. Doczekali się też swojego święta. 5 listopada, w dniu urodzin Walta Disney`a, obchodzony jest  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To świetna okazja do wspólnej zabawy, więc uczniowie klas młodszych, poprzebierani za ulubionych bohaterów bajek, zjawili się na sali gimnastycznej, aby celebrować to wspaniałe święto. Przybył tam także król Grzechtych Pierwszy Wyrośnięty (pan dyrektor) wraz z damami dworu (panie wicedyrektorki i pani przewodnicząca Rady Rodziców) oraz  goście z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 3, którzy dołączyli do wspólnej zabawy.

Więcej…
 
Warsztaty dla uczniów w Dworku Oborskich

8 listopada uczniowie klasy 6b udali się do Dworku Oborskich, aby wziąć udział w warsztatach związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W czasie zajęć prowadzonych w bardzo ciekawy i interesujący sposób dowiedzieliśmy się o walce stoczonej podczas I wojny światowej w okolicach Mielca oraz o tym,  jak wyglądał strój i codzienne życie żołnierza. Mogliśmy również posłuchać historii o właścicielach dworku i zobaczyć różne przedmioty codziennego użytku sprzed ponad 100 lat. Na zakończenie uczniowie wypełniali krótki test o symbolach Polski i projektowali pracę plastyczną pt. „Niepodległość to wielka rzecz”. red. A. Strokoń

Więcej…
 
Akcja biblioteki szkolnej na 100 - lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

Przez cały październik trwała akcja poszukiwania starych książek pamiętających czasy, gdy Polska odzyskała niepodległość, a potem budowała swoją suwerenność po 123 latach niewoli. Panie bibliotekarki, nauczyciele i uczniowie z rodzicami chętnie włączyli się w akcję i przetrząsnęli półki, strychy, biblioteczki babć, by znaleźć najstarszą  książkę oraz taką , której rok wydania jest najbliższy dacie odzyskania  niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Więcej…
 
Tak obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

9 listopada 2018r. w naszej szkole odbyły się uroczystości upamiętniające 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W pierwszej części społeczność naszej szkoły odśpiewała hymn narodowy, podobnie jak uczynili to uczniowie w całej Polsce. W drugiej części podczas  uroczystej gali wręczono nagrody laureatom i finalistom miejskiego konkursu historycznego zorganizowanego przez pana Bartosza Warzechę. Uroczystości zostały uświetnione występami artystycznymi m. in. odtańczonym przez uczniów ubranych w szlacheckie kontusze polonezem.

Więcej…
 
Niezwykła wystawa pamiątek z czasów II RP

Na terenie budynku naszej szkoły przy ul. Solskiego 8 znajduje się niezwykła wystawa pamiątek z czasów II RP. Została zorganizowana z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Warto ją zobaczyć, bo zgromadzone przedmioty i stare fotografie są cennymi pamiątkami po dawnej przedwojennej elicie społecznej, w skład której wchodziły rodziny o korzeniach szlacheckich oraz polska inteligencja. Nie lada gratką są oryginalne mundury, siodła oraz szable ułańskie. Można też zobaczyć m.in. książki oraz przedmioty codziennego użytku. Wystawę zorganizowali nauczyciele z naszej szkoły: pani Bernadeta Szatkowska, pan Bartosz Warzecha oraz pani Bernadeta Łaz. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia wystawy.

red. B. Warzecha, B. Łaz

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting