Ogłoszenie

W dniu 28 stycznia 2019 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 na jadalni, w budynku szkoły przy ul. Solskiego 8, odbędzie się wykład dla rodziców dotyczący sposobów komunikacji pomiędzy  uczniem - rodzicem - nauczycielem, na który serdecznie zapraszamy.

 
ELEKTRONICZNA REKRUTACJA DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Dzięki elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) coraz więcej spraw urzędowych można załatwić nie wychodząc z domu. W najbliższych dniach pakiet tych usług zostanie rozszerzony o system elektronicznej rekrutacji do publicznych szkół,  przedszkoli i żłobków na terenie miasta Mielca.

Co ważne, w odniesieniu do szkół i przedszkoli będzie to jedyny sposób na  zapisanie dziecka do wybranej placówki, gdyż dotychczasowe formularze papierowe zostały wycofane.

Więcej…
 
Zbiórka złomu kluczowego

Świetlica szkolna ogłasza zbiórkę złomu kluczowego na rzecz fundacji "Akogo" wspierającej działalność kliniki "Budzik". Serdecznie zapraszamy uczniów SP6, ich rodziny i przyjaciół do wzięcia udziału w akcji. Szczegółowych informacji udziela p. Anna Łączak.

red. A.Łączak

Więcej…
 
Zabawa choinkowa dla uczniów SP 6

W dniu 16 stycznia 2019 r. (środa) w Studio 8 przy  ul. Kazimierza Pułaskiego 2A w  Mielcu odbędzie się zabawa choinkowa dla uczniów SP 6  organizowana przez szkołę i Radę Rodziców.

Zabawa odbywać się będzie według następującego harmonogramu:

1000 – 1215 uczniowie klas I – III

1230 – 1445 uczniowie klas IV – V

1500 – 1715 uczniowie klas VI – VII

1730 – 2000 uczniowie klas VIII i gimnazjalne.

Więcej o organizacji zajęć dydaktycznych
 
Misterium bożonarodzeniowe

21.12.2018 r. w naszej szkole odbyło się Misterium o Bożym Narodzeniu pt. „Do Betlejem nie jest tak daleko”. W klimacie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia została ukazana istota tego wydarzenia. W piękny sposób młodzi aktorzy zaprosili nas, abyśmy przyjście Mesjasza na świat przeżywali w atmosferze miłości, a przede wszystkim spotkali się z przychodzącym Bogiem w Osobie Małego Dzieciątka. W montażu słowno-muzycznym wzięli udział uczniowie klasy V e, VI c, IV a, I b i chór szkolny pod kierownictwem pani Alicji Jasińskiej.

red. Mariola Wiechowska

Więcej…
 
Konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową rozstrzygnięty!

20 grudnia 2018 r. został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową”. Dzieci za pomocą różnorodnych technik wykonały niezwykłe prace. Wybór tych najpiękniejszych był bardzo trudny, bowiem każda z nich była oryginalna oraz wykonana z największą starannością. Konkurs został zorganizowany dla uczniów klas I – III przez panią Beatę Feret,  panią Agnieszkę Drozdowską i  panią Marię Pieróg. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, które zostały wręczone wyróżnionym dzieciom przez panią dyrektor Marzenę Rybak.

Więcej…
 
STRZELECTWO SPORTOWE - Spotkanie czwarte

W dniu 22.12.2018r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w czwartym spotkaniu  IV Edycji Ligi Strzeleckiej. W czwartym spotkaniu strzeleckim brali udział następujący uczniowie z naszej szkoły: MACIEJ KUKULSKI [95/100], DAWID HINZMANN [90/100] z klasy VIIIa, MAGDALENA BIELASZKA [29/100], JAKUB ŚWIATEK [94/100], RAFAŁ DUSZKIEWICZ [96/100], JAKUB OSNOWSKI [94/100], MACIEJ MOJEK [80/100], z klasy VIII c, WIKTOR PROSZAŁEK[92/100] z klasy VIII d. W nawiasie przy zawodniku zostały podane zdobyte punkty na ilość możliwych do zdobycia.

Więcej…
 
„List z Kancelarii Prezydenta RP”

Tuż przed przerwą świąteczną do naszej szkoły wpłynęło pismo z Kancelarii prezydenta RP Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w Narodowym Czytaniu 2018. W piśmie skierowanym do Dyrekcji oraz nauczycieli i uczniów „Szóstki” czytamy: „ … Narodowe Czytanie odbyło się w ponad trzech tysiącach miejsc w Polsce i za granicą, co bez wątpienia jest świadectwem uczczenia wspaniałego jubileuszu, ale jednocześnie realną oznaką trwałego przywiązania Polaków do ojczystej klasyki literackiej i do polskiej tradycji. Wyjątkowa, trwająca przez cały rok edycja Narodowego Czytania udowodniła, że najwyższej próby dzieła literackie zachęcają do stawiania dzisiejszych pytań i szukania odpowiedzi na miarę współczesnych nam czasów …”.   W ogólnopolskie czytanie najwybitniejszych dzieł polskiej literatury już po raz trzeci włączyły się klasy gimnazjalne pod opieką nauczyciela polonisty A. Ungeheuer. Jako podziękowanie, a zarazem pamiątkę otrzymaliśmy okolicznościowe wydanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które trafiło do biblioteki szkolnej.

red. A.Ungeheuer

List z Kancelarii Prezydenta RP

 

 
Konkurs na choinkę, szopkę i stroik bożonarodzeniowy rozstrzygnięty!

Jest już tradycją w naszej szkole, że przed Bożym Narodzeniem nauczyciele religii z nauczycielami techniki organizują konkurs na najładniejszą choinkę, szopkę lub stroik     świąteczny. W tym roku szkolnym uczniowie również stanęli na wysokości zadania i przygotowali 46 prac konkursowych. Każde dzieło było starannie wykonane i kolorowe, a wystawa utworzona z nich wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Komisja zdecydowała, że wszystkie prace zostaną nagrodzone słodką niespodzianką, a 6 prac zostanie wyróżnionych. Wyróżnienia zdobyli: Mikołaj Ziomek z kl. Ve, Paula Potyrała z kl. Ve, Monika Mazur z kl.Vd, Weronika Popiołek z kl.VIa, Laura Jarosz z kl. VIb oraz ex aequo Katarzyna Górska i Anna Górska z kl. VIb. Radzie Rodziców dziękujemy serdecznie za ufundowanie nagród.

A. Woźniak

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting