Sprzątanie świata 2018 w SP 6.

„Całej akcji choć szlachetnej nikt by tu nie potrzebował,

gdyby każdy dbał o Ziemię i swe śmieci segregował.”

Ta idea przyświecała nam podczas tegorocznej akcji sprzątania świata, dlatego przeprowadziliśmy zbiórkę surowców wtórnych. Uczniowie jak zawsze nie zawiedli. Zebraliśmy wiele kilogramów plastikowych nakrętek, butelek PET i baterii. Zachęcamy wszystkich do stałej segregacji odpadów w swoich domach. Nasza akcja trwa cały rok. Uczniowie, którzy zbiorą najwięcej surowców wtórnych, pojadą na bezpłatną wycieczkę do jednego z parków narodowych. Organizatorem tegorocznej akcji były nauczycielki: p. Renata Pietrzyk i p. Urszula Tarnawska.

red. Renata Pietrzyk

 

 
Ciekawa lekcja astronomii

Uczniowie klas V c i V g pod opieką nauczycielki geografii Renaty Pietrzyk obserwowali niebo nad Szóstką. Przy doskonałej pogodzie podziwiali przez teleskop czerwoną planetę Mars i Saturna z jego pięknymi pierścieniami. Dopełnieniem była obserwacja Księżyca Ziemi z doskonale widocznymi kraterami. Na szczególne wyróżnienie zasłużył uczeń klasy VII a Tobiasz Furgał, który wykazał się wspaniałą wiedzą o naszym Układzie Słonecznym. Mamy nadzieję , że zajęcia rozbudzą zainteresowanie uczniów astronomią, a może będą dla kogoś początkiem nowej wspaniałej przygody ?

red. Renata Pietrzyk

 

Więcej…
 
Pierwszaki w Kolbuszowej

25 września 2018 roku wszystkie klasy pierwsze naszej szkoły udały się na wycieczkę do Skansenu w Kolbuszowej. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, we wspaniałych humorach, dzieci pod opieką wychowawczyń oraz pań katechetek zwiedzały chaty chłopów i rzemieślników oraz piękny kościół przeniesiony z Rzochowa. Podczas lekcji w zagrodzie uczniowie poznali prace polowe i gospodarskie, narzędzia i sprzęty służące do obróbki zboża, a także uczyli się rozróżniać różne jego gatunki. Dowiedzieli się także o ciekawych zwyczajach związanych z wypiekiem chleba. Wspólnie upiekli tradycyjny przysmak – proziaki, a także  delektowali się smakiem wiejskiego chleba z masłem. Pierwsza wspólna wycieczka pozostawiła niezapomniane wrażenia.

red. Barbara Maj

Więcej…
 
ODDAJ KREW I URATUJ CZYJEŚ ŻYCIE

20 września 2018 r. w naszej szkole już po raz trzeci wszyscy chętni mogli oddać krew dla osób jej potrzebujących. W specjalnym autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa zarejestrowano 63 dawców, pobrano 35 jednostek krwi po 450 ml. Wśród dawców byli uczniowie szkół średnich, rodzice, nauczyciele, policjanci, mieszkańcy miasta i okolic. Ich szlachetna postawa budzi prawdziwy podziw i uznanie.

Więcej…
 
Nasze szkolne SKO

Nasze szkolne SKO w Konkursie Ogólnopolskim dla Szkolnych Kas Oszczędnościowych za działania zrealizowane w roku szkolnym 2017/2018 uzyskało nagrodę dla szkoły w kwocie 1000 zł, natomiast opiekun SKO pani J.Kołek w konkursie dla opiekunów szkolnych SKO z okazji Dnia Edukacji Narodowej została nagrodzona Brązową Odznaką SKO i kwotą 1000 zł. Zachęcamy wszystkich chętnych do wstąpienia w nasze kręgi i zdobywania wiedzy o finansach. Zapraszamy. Opiekun SKO – J.Kołek

 

 

 

 

 
Biblioteka szkolna

Nauczyciele o podręczniki co dzień pytają,
młodsi uczniowie na książki niecierpliwie czekają,
starsi za nimi nie tęsknią wcale,
a bibliotekarki pracują wytrwale.

 

 
Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu odbędą się w dniu 12 września 2018 r. (środa) według następującego harmonogramu:

godzina 1600 – klasy I, II, III – ul. Solskiego 8,

godzina 1700 – klasy IV, V oraz VIIb, VIId – ul. Solskiego 8,

godzina 1700 – klasy VI, VII, VIII oraz IIIag, IIIbg – ul. Biernackiego 6.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting