Wizyta strażaków w naszej szkole.

Dnia 27 marca nasza szkoła gościła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaślanach. Uczniowie klas 1-3 szkoły uczestniczyli w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej, którą poprowadzili strażacy.W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega praca strażaka i przekazali cenne wskazówki, jak zachować się podczas udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie mieli możliwość ćwiczenia działań resuscytacyjnych na fantomach. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe 998 i 112 i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów.

Więcej…
 
POWITANIE WIOSNY

Nareszcie zakończył się zimowy czas i nadeszła upragniona wiosna. Wszyscy czekaliśmy na nią z utęsknieniem. Dzięki staraniom opiekunów samorządu uczniowskiego w obydwu budynkach naszej szkoły odbyły się wesołe imprezy z okazji powitania wiosny i pożegnania zimy. Na starszych uczniów czekały ciekawe i wesołe konkursy oraz zabawy. Zakończyły się one, jak każe tradycja,  spaleniem kukły „Marzanny”,  a więc wiosna bez przeszkód mogła rozpocząć swoje królowanie. Młodsi uczniowie wzięli natomiast udział w pokazie „Eko Mody”.

Więcej…
 
POMOC DLA DOMU DZIECKA W SKOPANIU
Uczniowie naszej szkoły corocznie wspierają swoich kolegów z Domu Dziecka w Skopaniu. W tym roku podczas kiermaszu charytatywnego zebraliśmy ponad 550 złotych.Zakupiliśmy dla dzieci środki czystości, bieliznę osobistą, przybory plastyczne oraz słodycze. Bardzo dziękujemy Wszystkim za wsparcie!!!!!

red. Renata Pieńczewska, Mariola Kobos

Więcej…
 
Wieczór Angielski - St. Patrick's Day

18.03.2019 r. odbyła się kolejna lekcja w cyklu Wieczór Angielski tym razem z okazji irlandzkiego Dnia Św. Patryka obchodzonego 17 marca. Zgromadzeni uczniowie klasy 5 e i VI c pod opieką nauczyciela języka angielskiego Urszuli Kozik dowiedzieli się o tradycjach i zwyczajach związanych z tym świętem w Irlandii oraz w innych krajach, np. w USA. W trakcie spotkania grupy z obu klas zaprezentowały humorystyczne skecze w języku angielskim, śpiewały irlandzkie piosenki, wzięły udział w grach z użyciem aplikacji androidowych, utrwalały nowe wiadomości. Uczestnicy spotkania przygotowali także przekąski,  które jak przystało na Dzień Św. Patryka były w kolorach zielonych. Spotkanie trwało dwie godziny, wszyscy uczestnicy bardzo miło spędzili ten czas i wyszli zadowoleni.

 

Więcej…
 
Jesienno- zimowy turniej piłki nożnej w hali balonowej dla uczniów mieleckich szkół podstawowych z klasami gimnazjalnymi

W okresie jesienno - zimowym cyklicznie w hali balonowej odbywał się turniej piłki nożnej chłopców klas VIII szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 6 i Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Lato. Turniej, jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział blisko 50 chłopców. Szkoły biorące udział posiadały w swoich szeregach uczniów z klasy VIII  i uczniów klas III gimnazjalnych. Były to: SP6 , SP7, SP8 i SP13 .

Więcej…
 
"STRZELECTWO SPORTOWE” Spotkanie szóste i siódme

W dniach 18 i 23.02.2019r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w szóstym i siódmym spotkaniu  IV Edycji Ligi Strzeleckiej.W szóstym spotkaniu strzeleckim uczestniczyli następujący uczniowie z naszej szkoły.MACIEJ POPIOŁEK [51/100] z klasy VIIIa, JAKUB ŚWIATEK [49/100], RAFAŁ DUSZKIEWICZ [73/100] z klasy VIII c. Najlepiej ze wszystkich przybyłych na zawody osób w szóstym spotkaniu strzeleckim trafiał RAFAŁ DUSZKIEWICZ, uzyskując wynik 73pkt na 100 możliwych.

Więcej…
 
14 MARCA 2019 - DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Bardzo miło było nam gościć kandydatów do klas pierwszych wraz z ich rodzicami. To dla nich nauczyciele i uczniowie zorganizowali „Dzień otwarty”, aby mogli zapoznać się z naszą placówką. Odwiedzając kolejne miejsca, dzieci bawiły się, wykonywały zadania i zdobywały sprawności: małego muzyka, plastyka, matematyka, Europejczyka, sportowca i informatyka.  Kolejne „przystanki” na drodze zwiedzania szkoły cieszyły się wielkim zainteresowaniem, tym bardziej, że  zgromadzenie wszystkich sprawności wiązało się z  otrzymaniem nagrody.

Więcej…
 
Spotkanie z podróżnikiem

7 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem  z grupy "trzask.pl" - Grzegorzem Chachurą. Ta wyjątkowa lekcja geografii pozwoliła naszym uczniom poznać wspaniały zakątek świata jakim jest Meksyk. Pan Grzegorz ilustrował swoją  opowieść pięknymi slajdami, prezentował też pamiątki przywiezione z podróży, a opowiadał tak ciekawie o swoich przygodach,  że wielu z uczestników spotkania zamarzyło , by samemu tam pojechać i zobaczyć wszystko na własne oczy. Bardzo cieszymy się , że możemy poznawać takich ludzi, którzy mają swoja pasję i chcą się nią dzielić z innymi.

Więcej…
 
Etap powiatowy Wielkiej Ligi Czytelników
Ogólnopolski Konkurs "Wielka Liga Czytelników" to ponad 100 tysięcy przeczytanych książek     i przeszło 50 tysięcy aktywnych, młodych czytelników w całym kraju! Są wśród nich także nasi uczniowie.
28 lutego 2019  r. po kwalifikacjach i podsumowaniu etapu szkolnego  uczennice klasy IV e Laura Krużel, Aleksandra Kagan i Zofia Sadłoń z klasy II b oraz Magdalena Naróg z klasy VIIIa stanęły do rywalizacji ze swoimi rówieśnikami w etapie powiatowym konkursu. Dziewczynki poszły do Biblioteki Pedagogicznej, by tam wziąć udział w drużynowym teście znajomości lektur: Justyny Bednarek " Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" i Zbigniewa Nienackiego " Niesamowity dwór". Nasze uczennice dzielnie pracowały i zajęły czwarte miejsce w powiecie zdobywając 124 punkty na 150 możliwych.
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting