„Wielkie Dzięki czyli Thanksgiving” w naszej szkole

Nauczycielki języka angielskiego U. Kozik i R. Jaśkiewicz zorganizowały amerykański wieczorek z okazji Święta Dziękczynienia. W tym roku święto to przypadało w czwartek 22.11.2018 r. W przygotowanie uroczystości o tradycjach i zwyczajach tego święta zostały zaangażowane klasy Ve i VIc. Na początek wszyscy zgromadzeni uczniowie, nauczyciele i rodzice obejrzeli krótki film, przedstawiający historię Thanksgiving, następnie dwie uczennice klasy VIc zaprezentowały zwyczaje i tradycje panujące w Stanach Zjednoczonych w tym dniu.

Więcej…
 
Spotkanie przy „Okrągłym stole”

Dzień Życzliwości i Pozdrowień był okazją do spotkania uczniów, rodziców i nauczycieli przy organizowanym corocznie przez samorząd uczniowski „Okrągłym stole”.  Zebrani dyskutowali  o tym, jak w prosty sposób „zaprosić życzliwość” do relacji uczeń-dorosły, rodzic-nauczyciel, nauczyciel-rodzic oraz jakie   korzyści przynosi nam bycie życzliwym. Spotkanie poprzedziła uczniowska debata, podczas której przedstawiciele wszystkich klas rozmawiali na temat życzliwości w codziennych, koleżeńskich kontaktach. Obydwa spotkania zaowocowały cennymi wnioskami. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że warto być życzliwym, ponieważ życzliwość „jest kluczem do drugiego człowieka”, zbliża ludzi, ułatwia kontakty, pomaga rozwiązywać problemy, zrozumieć innych, łagodzi obyczaje.  To właśnie ona jest podstawą do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie. Należy zawsze o tym pamiętać. red. M.Nowakowska

 

Więcej…
 
Rekord Okręgu Podkarpackiego w pływaniu

Podczas zawodów Podkarpackiej Ligi Dzieci, które odbyły się 10 listopada w Tarnobrzegu Weronika Dubiel, zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego „IKAR” Mielec ustanowiła nowy Rekord Okręgu Podkarpackiego w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem motylkowym. Poprzedni rekord od 14 lat należał do zawodniczki Bobrów Dębica Karoliny Żak. Podopieczna Roberta Wieczorka stary rekord poprawiła i 4 setne sekundy. Od teraz wynosi on 0;33,77. Gratulujemy!

red. R.Wieczorek

 

 
„Sport to zdrowie” czyli o wizycie w klubie FKS Stal Mielec

W dniu 20 listopada br. uczniowie z klasy 4d wraz z wychowawcą odwiedzili klub FKS Stal Mielec. Celem wycieczki było propagowanie zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej oraz zapoznanie z zawodem piłkarza.  Piłkarze Damian Primel i Grzegorz Tomasiewicz oprowadzili uczniów po wszystkich pomieszczeniach klubu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z miejscem, gdzie wszyscy zawodnicy ciężko pracują, przygotowując się do rozgrywek sportowych. Zwiedzili też pomieszczenia, z których na co dzień korzystają nasi piłkarze Stali Mielec np. siłownię, szatnie, gabinet zabiegowy, salę konferencyjną, pomieszczenie dla VIP-ów. Każdy mógł zadać piłkarzom pytanie dotyczące ich sportowego życia oraz otrzymać pamiątkowy autograf.

red. B. Szatkowska

 

Więcej…
 
DZIELMY się tym co mamy, by MNOŻYĆ dobro

29 i 30 listopada 2018 r. w naszej szkole odbędzie się kiermasz, którego celem będzie pomoc potrzebującym uczniom z naszej szkoły. ,,DZIELMY się tym co mamy, by MNOŻYĆ dobro’’ to hasło przewodnie naszych działań. Uczniowie z kl. 2a w przebraniach andrzejkowych oraz  uczniowie z klas starszych na terenie budynku przy ul. Solskiego oraz przy ul. Biernackiego będą zbierać takie dary jak: przybory szkolne, ubrania, zabawki używane lub nowe, słodycze oraz żywność o przedłużonym terminie ważności. Na kiermaszu będzie też można kupić ciasto przygotowane przez rodziców. Każde dziecko, które podzieli się z innymi przyniesionym przez siebie darem lub zakupi słodki wypiek dostanie order z podziękowaniem oraz słodycze. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej akcji! red. B. Feret

 

 
Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

Tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę były przepiękne, dumne i biało – czerwone, świętowane przy dźwiękach „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie klasy 8a: Magdalena Naróg, Anna Słąba i Daniel Kamiński pod opieką swojego nauczyciela Michała Tora brali udział we  mszy świętej oraz w pochodzie pod Pomnik Wolności. Reprezentowali  SP 6. Podczas tych uroczystości śpiewano pieśni patriotyczne, a o godzinie 12.00 wspólnie mieszkańcy Mielca odśpiewali hymn państwowy.

red. M.Tor

Więcej…
 
"Świetliki pomagają przetrwać zimę zwierzętom leśnym"

W dniu 9.XI. 2018r. na zaproszenie p. Anny Łączak odbyło się spotkanie z leśnikiem. Jego celem było zapoznanie dzieci z pracą leśnika i środowiskiem lasu. W trakcie spotkania spec. ds. ochrony lasu p. Teresa Wróbel- Krupa poruszyła także temat dotyczący pomocy leśnym zwierzętom w okresie zimowym. Dzieci bardzo zaangażowały się w zajęcia, chętnie rozwiązywały przygotowane dla nich rebusy i krzyżówki.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny

9 listopada 2018 roku w SDK w Mielcu odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zdobyliśmy czołowe miejsca.

Michał Narowski kl 3B – wyróżnienie

Antonina Gil kl 3B- drugie miejsce

Nadia Bogdan kl 6E- trzecie miejsce

Maja Tomczak kl 6D- pierwsze miejsce

Więcej…
 
„Drzewko Niepodległości”

Uczniowie z klasy III bg wraz z nauczycielem języka polskiego A. Ungeheuer postanowili w niecodzienny sposób uczcić Święto Niepodległości, włączając się w ogólnopolską akcję wysyłania życzeń dla Niepodległej. Zadaniem uczniów było zredagowanie życzeń dla naszej Ojczyzny, które następnie zostały wysłane do organizatora akcji. Zupełnie nieoczekiwanie zredagowane życzenia ozdobiły „drzewko niepodległościowe”, które „wyrosło” w jednej z sal w budynku przy ul. Biernackiego. W ten oto sposób młodzież gimnazjalna podkreśliła, jak ważne są dla niej wartości patriotyczne i świadomość historyczna.

red. A. Ungeheuer

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting