24 października 2017 r. (wtorek) odbędzie się zbiórka makulatury w ramach konkursu "Kultura a makulatura".                  
Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas III

W dniu 25 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT dla uczniów klas III. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli duże sukcesy. Laureatami w w/w konkursie zostali:

Karol Głaz i Weronika Dubiel z kl. 3b – opiekun mgr Monika Ćwiok,

zaś finalistami zostali:

Jakub Strokoń z kl. 3e – opiekun mgr Anna Majocha

Cezary Kapinos z kl. 3d – opiekun mgr Marek Haptaś Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…
 
Świetne wyniki pływaków w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Pływaniu

W dniu 29.05.2017 na pływalni w Krośnie odbyły sie Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu.Bardzo dobrze zaprezentowała sie sztafet 8x25 m stylem dowolnym dziewcząt,która zajęła pierwsze miejsce w składzie: Barnaś Gabriela, Kokoszka Patrycja, Kacwin Samanta, Bryk Wiktoria, Kędzior Daria, Trojnacka Oliwia, Turczyn Aleksandra, Adamska Laura. Sztafeta chłopców zajęła miejsce czwarte: Marcinek Liberto,Ostrowski Hubert, Żuczek Paweł, Lodarski Kacper, Obłudek Michał, Krakowski Oliwier, Pikor Jakub, Muras Szymon. Wyścigi indywidualne rozegrane zostały na dystansie 50 m w każdym stylu. Miejsca I zajęł Kokoszka Patrycja, Samanta Kacwin a Gabriela Barnaś w stylu motylkowym, grzbietowym i klasycznym. Miejsce trzecie Liberto Marcinek w stylu grzbietowym oraz piąte Trojnacka Oliwia i Hubert Ostrowski.

 
W Muzeum Lalek w Pilźnie

W dniu 2 czerwca uczniowie z klasy I c i II c, pod opieką pani Bożeny Kosińskiej oraz pani Anny Dugiełło, pojechali na wycieczkę do Muzeum Lalek w Pilźnie. Dzieci obejrzały wystawę najstarszych lalek i zabawek, obserwowały w jaki sposób ręcznie wykonywano lalki w strojach regionalnych. Poza tym uczniowie uczestniczyli w ciekawych warsztatach ceramicznych. Największe wrażenie zrobiła na uczestnikach czarownica zamieszkująca miniaturową wioskę Lipiny. Z pewnością wycieczka pozostawiła niezapomniane wrażenia.

Więcej…
 
TRENING PRÓBNEJ EWAKUACJI UCZNIÓW I PRACOWNIKÓW Z BUDYNKU SZKOŁ

7 czerwca 2017 r. o godz. 1015 w naszej szkole rozległ się wielokrotny sygnał dźwiękowy. Był to alarm wzywający uczniów i pracowników do opuszczenia budynku.

W szkole trwała ewakuacja. Uczniowie pod opieką nauczycieli, przeszli na boisko ze sztucznej trawy, wyznaczone jako bezpieczne miejsce zbiórki. Wszystko odbyło się sprawnie i zgodnie w obowiązującymi w szkole procedurami. Nad prawidłowością ewakuacji czuwali strażacy Komendy Powiatowej PSP w Mielcu i oczywiście pan dyrektor. Na szczęście, były to tylko ćwiczenia…

Ewakuacja wynika z przepisów prawa o ochronie przeciwpożarowej. Jest działaniem prewencyjnym, pozwalającym praktycznie sprawdzić znajomość zasad ewakuacji przez uczniów i pracowników szkoły.

 

red. B. Czarnota

 

 
Informacja

16 czerwca 2017 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu na świetlicy szkolnej będą prowadzone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Rodzice, którzy nie mogą zapewnić dziecku opieki składają  wniosek do wychowawcy klasy do 13 czerwca 2017 r. (wtorek).  Formularz dostępny jest w sekretariacie oraz na stronie internetowej szkoły.

pobierz wniosek

 
Stowarzyszenie Szóstka - Szkoła Marzeń


 
Warsztaty dla rodziców

W dniu 6 czerwca 2017 roku (wtorek) w sali nr 17 odbędzie się spotkanie dietetyka firmy „Bonne Sante” z rodzicami/ prawnymi opiekunami uczniów na temat: „Zdrowego odżywiania i jego wpływu na funkcjonowanie organizmu”.

Zainteresowanych rodziców serdecznie zapraszamy. Szczegółowych informacji udziela wicedyrektor szkoły p. Beata Czarnota.

 

 
Świetlicowi aktorzy grupy teatralnej „Zadyma” !!!

W dniu 30.05.2017r. odbył się występ świetlicowej grupy teatralnej „Zadyma” w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Mielcu. Mali aktorzy zaprezentowali inscenizację pt.” Z bajką bezpieczniej” D. Janas. Treść przedstawienia miała na celu wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad i nienarażania się na bezpieczeństwo. Występ poprzedzony był wieloma, długimi i wyczerpującymi próbami. Dzieci odegrały swoje role z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem.  Na zakończenie wychowankowie świetlicy otrzymali długie, głośne brawa od przedszkolaków. Inicjatorami grupy teatralnej |”Zadyma: były panie: A. Łączak, J, Osnowska, K . Mielnicka.

Więcej…
 

Zmień swoje przyzwyczajeni,

nie wyrzucaj do śmieci jedzenia

przeczytaj

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Projekt unijny

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting