,,OTWARTE DRZWI” - Akcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu

W dniach 19-23.02.2018r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mielcu odbędzie się akcja informacyjna ,,OTWARTE DRZWI”- realizowana w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw. Akcja adresowana jest do mieszkańców miasta Mielca, a w szczególności do:

- osób doświadczających  przemocy w rodzinie

- osób stosujących przemoc w rodzinie

- świadków przemocy w rodzinie

Więcej…
 
Christmas Cards
Uczniowie klas IV c, d i e wzięli udział w konkursie na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim, zorganizowanym przez nauczycielki języka angielskiego Urszulę Kozik i Bernadettę Szatkowską. Konkurs został rozstrzygnięty w styczniu. I miejsce zdobyła Wiktoria Sokołowska z klasy IV e, II - Marta Rolka a III - Marysia Kozdęba obie także z klasy IV e. Wyróżnienia zostały przyznane uczniom klasy IV c Martynie Stachowicz oraz Hubertowi Serafińskiemu. Wszystkim wyróżnionym gratulujemy. Nagrody będą rozdane na  uroczystości zakończenia roku szkolnego. Prace konkursowe można oglądać na wystawie w sali 34.
Więcej…
 
WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W NASZEJ SZKOLE

Aby podtrzymać świąteczna atmosferę i w radosnym nastroju wkroczyć w okres ferii zimowych w dniu 25 stycznia 2018 r. odbyły się jasełka w języku angielskim. Widowisko zaprezentowali uczniowie klasy 4c, uczęszczający na kółko teatralne z języka angielskiego, pod kierunkiem Bernadetty Szatkowskiej. Uczniowie doskonale opanowali tekst w języku angielskim. Przedstawienie pod tytułem ” Just a Little Christmas” połączone było z prezentacją multimedialną. Młodzi aktorzy przypomnieli wszystkim historię narodzin Jezusa Chrystusa, wcielając się w role Maryi, Józefa, pasterzy, mędrców i Heroda. Z wizytą przybyli zaproszeni goście, czyli dzieci z grupy III, IV i V z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Mielcu.

Więcej…
 
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

24 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Szóstka” gra z orkiestrą już od 1994 roku. Zebrano wówczas 11 mln. starych złotych.  Wtedy to właśnie pełna entuzjazmu i pasji opiekunka samorządu uczniowskiego, Małgorzata Ortyl zmobilizowała całą społeczność szkolną do zbiórki na rzecz chorych dzieci. Od tego czasu odbyło się wiele finałów, a ten entuzjazm i chęć pomagania innym nas nie opuszcza.  Jeśli gra orkiestra, musi być także i dyrygent.

Więcej…
 
Makulatura na misyjne studia

W grudniu przeprowadziliśmy zbiórkę makulatury włączając się w akcję charytatywną „Makulatura na misyjne studnie”. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie. Koordynatorem akcji była p. Anna Małodzińska-Witwicka.

 

 
Konkurs na kartkę świąteczną

Tuż przed świętami została rozstrzygnięty„ Konkurs na kartkę świąteczną z życzeniami w j. angielskim i j. niemieckim oraz na ozdobę choinkową”. Uczniowie wykazali się pomysłowością, kreatywnością i talentem. W kategorii „Kartka świąteczna” dyplomy i nagrody otrzymali: I miejsce Igor Syper, II miejsce Kacper Sikora, III miejsce Agnieszka Starzec i Konrad Giera. W kategorii „Ozdoba choinkowa” dyplomy i nagrody otrzymali: I miejsce Joanna Juszczyk, II miejsce Igor Syper, III miejsce Angelika Pieróg i Jadwiga Duszkiewicz.

Wszystkim zwycięzcom  gratulujemy. Konkurs przygotowały i przeprowadziły p. Bernadetta  Szatkowska i p. Anna Małodzińska-Witwicka

 

Więcej…
 
Bożonarodzeniowe zwyczaje w krajach niemieckojęzycznych

W okresie przedświątecznym uczniowie klas VII i II gimnazjalnych poznali tradycje bożonarodzeniowe panujące w krajach niemieckojęzycznych, oglądali prezentacje multimedialne, śpiewali kolędy i dekorowali świąteczne pierniki i babeczki. Uczniowie utrwalając nowo poznane słownictwo rozwiązywali quizy i ćwiczenia interaktywne z wykorzystaniem tablicy multimedialnej i platformy Kahoot. Cykl lekcji świątecznych przeprowadziła p. Anna Małodzińska-Witwicka

Więcej…
 
Orszak Trzech Króli

Po raz drugi w historii, 6 stycznia 2018 r. ulicami Mielca przeszedł orszak Trzech Króli - z kościoła pw. Ducha Świętego pod Bazylikę Świętego Mateusza. Tam na terenach zielonych Trzej Królowie złożyli pokłon małemu Jezusowi, a później odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu mieleckich zespołów muzycznych. W orszaku udział wzięły setki mielczan, a wśród nich uczniowie naszej szkoły, pod opieką księdza Bartłomieja Musiała i Bernadety Łaz.

Więcej…
 
Zajęcia w czasie ferii zimowych

W okresie ferii zimowych będą prowadzone zajęcia według poniższego harmonogramu:

Zajęcia sportowo - rekreacyjne (prowadzi p. Beata Czarnota - zapisy w sekretariacie szkoły)

29.01 - 2.02.2018 (godz.900 - 1300)

5.02 - 9.02.2018 (godz. 900 - 1300)

Zajęcia sportowo - rekreacyjne (prowadzi p. Mariola Kobos - zapisy u prowadzącej)

29.01 - 2.02.2018 (godz.900 - 1300)

5.02 - 9.02.2018 (godz. 900 - 1300)

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

Stowarzyszenie

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting