Tydzień Misyjny

>20 października dwa dni przed rozpoczęciem Tygodnia Misyjnego w naszej szkole w budynku przy ulicy Biernackiego ks. Bartłomiej zorganizował dla starszych klas spotkanie z misjonarzem świeckim. Albert jest studentem III roku w Warszawie na Akademii Wojskowej. Podzielił się swoim doświadczeniem misyjnym ze swojego pobytu w Zambii.

 

 

Więcej…
 
Nauczyciele z SP6 w Wielkiej Brytanii

W pracy nauczycielskiej dużą rolę odgrywa zdobywanie  nowych doświadczeń oraz szukanie dróg i inspiracji do pracy z młodymi ludźmi, dlatego tak cenny i wartościowy dla grupy 15 nauczycieli z SP6 okazał się wyjazd do Wielkiej Brytanii w ramach projektu ,,Misja i powołanie nauczyciela- rozwijanie siebie poprzez udział w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego’’ współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.

 

Więcej…
 
TRENING PRÓBNEJ EWAKUACJ

17 października 2017 r. o godz. 1000 w budynkach przy ulicy Solskiego i Biernackiego rozległ się wielokrotny sygnał dźwiękowy. W szkole trwała ewakuacja. Uczniowie pod opieką nauczycieli, przeszli na boiska, wyznaczone jako bezpieczne miejsca zbiórek. Wszystko odbyło się sprawnie i zgodnie w obowiązującymi w szkole procedurami. Nad prawidłowością ewakuacji czuwali strażacy Komendy Powiatowej PSP w Mielcu, i jak zawsze pan dyrektor Grzegorz Tychanowicz. Na szczęście, były to tylko ćwiczenia… Ten „egzamin” wszyscy zdali na „szóstkę”.

Ewakuacja wynika z przepisów prawa o ochronie przeciwpożarowej. Jest działaniem prewencyjnym, pozwalającym praktycznie sprawdzić znajomość zasad ewakuacji przez uczniów i pracowników szkoły.

red. B. Czarnota

 

 

 
III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu

Dnia 14 października uczennice naszej szkoły, które należą do scholii Boże Nutki wzięły udział w VI Ogólnopolskim Festiwalu WYŚPIEWAĆ CHCĘ BOŻE MIŁOSIERDZIE w Tarnowie. Do przesłuchań zgłosiło się ok. 500 uczestników. Pod opieką ks. Bartłomieja oraz p. Magdaleny i p. Agnieszki wyśpiewaliśmy III miejsce. W nagrodę ks. Bartłomiej zabrał dziewczęta do Promiennego Zamku gdzie odbyła się super zabawa.

 

 
Dzień Edukacji Narodowej w SP6

W imieniu grona pedagogicznego SP6 gorąco dziękujemy społeczności uczniowskiej, Radzie Rodziców, Samorządowi Szkolnemu wraz z opiekunami za szczere życzenia i sympatyczne świadectwo pamięci w dniu Święta Edukacji Narodowej

Więcej…
 
Wyjazd do Londynu w ramach programu PO WER

W dniach od 24 do 30 września 2017 r. siedmioro nauczycieli języka angielskiego Szkoły Podstawowej nr 6 im. Żwirki i Wigury z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Mielcu wzięło udział w kursie pt. „British Culture for Teachers of English as a Foreign Language” w Londynie w ramach projektu „Misja i powołanie nauczyciela – rozwijanie siebie poprzez udział w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego” Mobilność kadry edukacji szkolnej Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 współfinansowanego  z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej…
 
Spotkanie native speakera z uczestnikami projektu

W dniu 20 września 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu odbył się dwugodzinny wykład dla 22 uczestników przeprowadzony przez native speakera pana Davida Rittera w ramach projektu „Misja i powołanie nauczyciela – rozwijanie siebie poprzez udział w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego” Mobilność kadry edukacji szkolnej Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wykład połączony z prezentacją multimedialną obejmował najważniejsze kwestie dotyczące Wielkiej Brytanii, a w szczególności Londynu.

Więcej…
 
NAUKA ANGIELSKICH SŁÓWEK Z APLIKACJĄ INSTA.LING

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła przystąpiła  do IX edycji programu Insta.Ling dla szkół, w którym uczniowie z klas: 4 f, 4c,4a i 5b, będą przyswajać słówka z  języka angielskiego za pomocą aplikacji. Nauka odbywa się w ciekawej i nienużącej formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia. Aplikacji można używać nie tylko na komputerach stacjonarnych, lecz również na tabletach i  telefonach komórkowych.  Pozwala ona również na odsłuchanie wymowy każdego słowa, przygotowanej przez profesjonalnego lektora. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu.

Więcej…
 
Z wizytą na stadionie piłkarskim

W dniu 4.10.2017r. klasy gimnazjalne - IIag i IIbg udały się na Miejski Stadion w Mielcu. Tam w asyście zawodników klubu sportowego Stali Mielec tj.: Tomasza Libery, Mateusza Cholewiaka i Rafała Drożdżala uczniowie zwiedzili pomieszczenia stadionu, z których korzystają piłkarze. Gimnazjaliści zobaczyli piłkarską szatnię, gabinet odnowy biologicznej, siłownię, klubowy magazyn ze sprzętem. Każdy mógł też wejść na murawę boiska, do strefy rezerwowej czy zasiąść w sektorze VIP. W sali konferencyjnej odbyło się spotkanie, podczas którego uczniowie mogli zadawać pytania. Na koniec niecodziennej wizyty zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Był też czas na rozdawanie autografów. Opiekę nad uczniami sprawowały p. Anna Gonet i p. Jolanta Wieczerzak.

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Projekt unijny

Znajdź nas na ...

Stowarzyszenie

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting