Zapisy do klasy pierwszej.         Dni otwarte 1-2 marzec 2018 r.         Szczegóły w zakładce "Rekrutacja"          
Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami odbędą się w dniu 5 grudnia 2017 r. (wtorek) w dwóch budynkach Szkoły Podstawowej nr 6  według następującego harmonogramu:

godzina 1630 – kl. I – III – ul. Solskiego 8

godzina 1730 – klasy IV oraz Ve,  VIb,  VId , VIe  – ul. Solskiego 8

godzina 1700 – klasy VII, klasy gimnazjalne oraz Va, Vb, Vc, Vd, Vf, VIa, VIf – ul. Biernackiego 6

 

Po zebraniu rodziców klas III zapraszamy na spotkanie z fotografem, które odbędzie się na sali  gimnastycznej ( ul. Solskiego 8)

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH RODZICÓW

na bezpłatne seminarium, poświęcone problematyce rodziny, rodzicielstwa, wychowania i rozwoju dzieci. Najbliższe spotkanie odbędzie się 18 grudnia (poniedziałek), godz. 16.30-18.00, w siedzibie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Mielcu, przy ulicy Wyspiańskiego 6.
Tematem wykładu będzie: "Emocje przyjaciel czy wróg?- jak radzić sobie ze złością, smutkiem, lękiem dziecka".
Zachęcamy do udziału
 
Ogólnopolska Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł

We wtorek 21 listopada br. w Urzędzie Miejskim w Mielcu odbyło się podsumowanie mieleckich działań prowadzonych w ramach Ogólnopolskiej Kampanii  Zachowaj Trzeźwy Umysł. Hasło konkursowe w tym roku to Na skrzydłach. W konkursie plastycznym pod tym hasłem wyróżnieni zostali uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Murjas z klasy 5 E i Tomasz Jasiński z klasy 7B. Uczniom gratulujemy!

red.D.Łaz

 

 
Mówią dzieci, a dorośli wsłuchują się w ich głos

W naszej szkole już kolejny raz odbyło się spotkanie przy „okrągłym stole”. Uczestniczyli w nim członkowie samorządu uczniowskiego, przedstawiciele rodziców, dyrekcja i nauczyciele, prowadząc dyskusję na temat ważnych spraw dotyczących edukacji, bazy szkoły, czasu wolnego uczniów, ogólnie mówiąc życia szkoły. Wszyscy z uczestników tego spotkania mogli zabierać głos i prezentować własne opinie. Najczęściej powtarzające się wnioski, zostały upublicznione na tablicy informacyjnej. W najbliższej przyszłości najważniejsze z nich zostaną skierowane do realizacji. Spotkanie przy „okrągłym stole” poprzedzone było dyskusjami w klasach.

Więcej…
 
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w naszej szkole

Aby właściwie przygotować naszych uczniów do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, najpierw została przygotowana gazetka szkolna, która zawierała prace plastyczne dzieci, materiały o Konwencji Praw Dziecka oraz życiorys Ireny Sendlerowej. W klasach I- III oraz w klasach czwartych odbyły się zajęcia według scenariusza przygotowanego przez ks. Bartłomieja Musiała, panie: Bernadetę Łaz oraz Katarzynę Małecką. Wychowawcy przeprowadzili z uczniami żywą dyskusję o prawach dzieci. Poruszone zostały takie kwestie jak choćby prawo do miłości, do wychowania w rodzinie, do edukacji, do prywatności, czy do wyrażania własnych poglądów.

Więcej…
 
Klasa 3ag na wystawie Jacka Malczewskiego i Wlastmila

Klasa 3 ag z wychowawczynią Urszulą Kozik obejrzała wystawę Jacka Malczewskiego i Wlastmila Hofmana w Galerii ESCEK w Domu Kultury SCK w Mielcu. Wystawa zatytułowana "Mistrz i Uczeń" prezentuje twórczość czołowego przedstawiciela Młodej Polski - nazwanego ojcem nurtu symbolicznego w polskiej sztuce przełomu XIX i XX wieku - Jacka Malczewskiego. Drugim artystą, jest jego uczeń Wlastimil Hofman, stąd tytuł wystawy.

Więcej…
 
Tydzień Umiejętności Zawodowych

W dniach 20-24 listopada 2017 w Europie obchodzony jest Tydzień Umiejętności Zawodowych. Celem akcji pod hasłem "Odkryj swój talent" jest podniesienie atrakcyjności i poprawa wizerunku kształcenia i szkoleń zawodowych w Europie. Zespół Szkół Technicznych w Mielcu postanowił przyłączyć się do tej akcji. Główne wydarzenie, na które otrzymała zaproszenie klasa 3 ag z wychowawczynią Urszulą Kozik, odbyło się 23 listopada 2017 roku w auli ZST. Uczniowie klasy 3 gimnazjalnej mieli niepowtarzalną okazję poznać ofertę edukacyjną ZST oraz współpracujących ze szkołą firm i w praktyczny sposób (poprzez samodzielne wykonywanie rozmaitych zadań) poznać wybrany przez siebie kierunek i zawód.

Więcej…
 
EVENT Z LEKKIEJ ATLETYKI

W październiku uczniowie klas I – III wzięli udział w programie „Lekkoatletyka dla Każdego”. W ramach zajęć sportowych na hali stadionu LKS Stal Mielec, które prowadzili państwo Magdalena i Jacek Żądło, dzieci świetnie się bawiły, biegając przez płotki, rzucając oszczepem, piłką lekarską, skacząc w dal z miejsca i na drabince koordynacyjnej. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i z zacięciem sportowym pokonywali kolejne konkurencje. Uśmiechom nie było końca, szczególnie że po skończonym Evencie każdy „mały sportowiec” otrzymał pamiątkowy dyplom.

red. B. Czarnota

Więcej…
 
Pasowanie na świetlika

Za nami już pasowanie na świetlika dla klas pierwszych. Było dużo zabaw,śmiechu. Pierwszaki pokonywały różne próby m.in. próba wiedzy, która polegała na wiedzy kodeksu i zasad panujących w świetlicy szkolnej, próba zręczności - tor przeszkód, próba śpiewu-dzieciaki zaprezentowały piosenkę pt. "Witaminki" adekwatnie do hasła pasowania. Świetliczaki za pomocą węchu i smaku rozpoznawały ukryte warzywa i owoce.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

Stowarzyszenie

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting