Pierwszy etap Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki.

W poniedziałek 8 października 2018 r. odbył się w naszej szkole pierwszy etap Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się: Paweł Żuczek z klasy 8e i Wiktoria Kuroń z klasy 8b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach konkursu.

red. Renata Pietrzyk

 
„STRZELECTWO SPORTOWE” - spotkanie pierwsze

W dniu 06.10.2018r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w IV Edycji Ligi Strzeleckiej. W zawodach organizowanych dla uczniów klas ósmych Szkołę Podstawową nr 6 reprezentowali: NOBERT BRNIAK, KONRAD GIERA z klasy VIIIb, WIKTOR JANÓW, MACIEJ KUKULSKI, DAWID HINZMANN, MACIEJ POPIOŁEK  z klasy VIIIa, GABRIELA GUZIOR, MATEUSZ SZKUTNICKI, MAGDALENA BIELASZKA, JAKUB OSNOWSKI, JAKUB ŚWIĄTEK, RAFAŁ DUSZKIEWICZ z klasy VIII c, ADRIAN WRONA, WIKTOR PROSZAŁEK, MATEUSZ MAZUR z klasy VIII d.

Więcej…
 
Ruszyła podkarpacka liga w pływaniu.

Znakomite wieści dotarły z inaugurującego I-go Rzutu Podkarpackiej Ligii Dzieci 10 – 11 lat w pływaniu, który odbył się w Horyńcu Zdroju w dniu 6 października 2018 roku. Najmłodsi pływacy Klas Mistrzostwa Sportowego IV i V ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu zrobili swoim trenerom miłą niespodziankę zwyciężając pierwszy z trzech etapów rywalizacji o najlepszą drużynę na Podkarpaciu. Pływacy MKS IKARA Mielec zdecydowanie wyprzedzili zawodników z Krosna, Dębicy, Kolbuszowej, Rzeszowa, Tarnobrzegu, Stalowej Woli.

Więcej…
 
I etap Wojewódzkiego Konkursu z Geografii

W poniedziałek 1 października 2018 r. odbył się w naszej szkole pierwszy etap Wojewódzkiego Konkursu z Geografii. Uczennica klasy 8d Aleksandra Kania (ubiegłoroczna finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody) wykazała się dużą wiedzą i zakwalifikowała się do kolejnego etapu w konkursie z geografii. Gratulujemy!

red. Urszula Tarnawska

 

 
Spotkanie z ratownikiem medycznym - lekcja udzielania pierwszej pomocy

3 października 2018r. uczniowie klasy 5d brali udział w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej. Lekcję poprowadził ratownik medyczny p. Jarosław Marczewski. Uczniowie zobaczyli i dowiedzieli się jak postępować kiedy jest się świadkiem wypadku i jak udzielać pierwszej pomocy. Każdy uczeń miał okazję nauczyć się jak korzystać z defibrylatora oraz poćwiczyć na fantomach jak udzielać pierwszej pomocy. Lekcja była bardzo ciekawa. Dostarczyła wiedzy, która w przyszłości może uratować komuś życie.

red. M.Mazur, EWrażeń i T.Miąsik

Więcej…
 
"Lekcja inaczej"

„Przypowieść o talentach” analizowana na lekcji języka polskiego w klasie III bg stała się pretekstem do tego, aby uczniowie z tej klasy opowiedzieli o swoich pasjach i zainteresowaniach. W obiegowej opinii gimnazjalista to młody człowiek, który najchętniej spędza czas przy komputerze lub korzysta ze smarthphona. To, co można było jednak zobaczyć w czasie tej lekcji zdecydowanie przeczy takiemu stereotypowi. Uczniowie z pasją opowiadali o swoich zainteresowaniach; o tym, co robią w wolnym czasie. Patryk opowiedział o swej działalności w harcerstwie i w Klubie Młodych Liderów, który dla młodych mieszkańców naszego miasta przygotował między innymi takie wydarzenia jak: Kino w plenerze czy Zumbę Maraton.

Więcej…
 
Pielgrzymka

„Czas pędzi i nie wraca już nigdy.''

Człowiek jest chwilą.

Przelatującym aniołem.

Błyskawicą na niebie rzuconą w oczy.

ks. H. Arczewski

2 października br. uczniowie klasy IV a i IV c odbyli pielgrzymkę pieszą do Kościoła pod wezwaniem MBNP w Mielcu pod opieką ; Anny Woźniak, Marioli Wiechowskiej i Anny Dugiełło.

Więcej…
 
Spotkanie z fotografem.

17 września 2018 r. odbyło się w SP 6 w Mielcu spotkanie z fotografem – panią Darią Płotnikiewicz. Pani Daria opowiedziała gimnazjalistom o swojej pracy, omówiła podstawy techniki wykonywania zdjęć, a także zaprezentowała swój dorobek fotografa. To było pierwsze spotkanie z cyklu „Poznajemy nowe zawody”. Celem organizacji takich zajęć jest budzenie zainteresowań uczniów związanych z przyszłym zawodem, rozwijanie pasji, rozeznanie własnych możliwości predyspozycji do wykonywania określonego zawodu, a także dostarczanie wiedzy na temat zawodów nowo powstałych, na które jest zapotrzebowanie.

red. Jolanta Wieczerzak

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting