24 października 2017 r. (wtorek) odbędzie się zbiórka makulatury w ramach konkursu "Kultura a makulatura".                  
Dobre pływanie młodzików 12 lat

W Mielcu 27 maja rozegrano II rundę Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Województw młodzików 12 lat. Wśród 12 zespołów z województw podkarpackiego i świętokrzyskiego pływacy V klasy Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu, a zarazem zawodnicy MKS „IKAR” Mielec wywalczyli wysokie III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie wysokie miejsca zajmowali :

Paweł Żuczek II na 100 i 200 m stylem grzbietowym, IV na 200 m stylem zmiennym, V na 100 m stylem motylkowym (trener Joanna Rusek)

Więcej…
 
Świetlicowa grupa teatralna "Zadyma"

W dniu 12.o6.2017r. świetlicowa grupa teatralna „ZADYMA” po raz kolejny zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie w Przedszkolu Miejskim nr 8 w Mielcu. Nasi aktorzy przedstawili inscenizacje pt.: „Z bajka bezpieczniej aut. D. Janas z pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem. Na zakończenie występu czekały na nich gromkie brawa od przedszkolaków i słodki poczęstunek.

Opiekunami  teatru są: A. Łączak, K. Mielnicka, J. Osnowska.

Więcej…
 
ZŁOTO DLA SP 6 - FINAŁ REGIONALNEJ LIGI PIŁKI RĘCZNEJ „ENEA CUP”

Najmłodsza reprezentacja piłki ręcznej z naszej szkoły kategorii  wiekowej klas IV po rozgrywkach ligi miejskiej jako złoty medalista zakwalifikowała  się do FINAL 4.  Rozgrywki odbyły się 03.06.2017 r. w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Mielcu. Tym razem nasza drużyna w składzie: O. Sondej, J. Chojecki, A. Moryl, K. Krysa, A. Rżany rozgrywała turniej w kategorii klas IV- V łącznie z uczniami SP 1. Po zaciętej walce ze szkołami podstawowymi z Malinia i Radomyśla Wielkiego nie pozwoliliśmy odebrać sobie złota!

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!

red. D. Wieczorek

 
Powiatowy Konkurs Plastyczny „Krajobrazy mojej małej ojczyzny”

W dniu 8 czerwca 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród Powiatowego Konkursu Plastycznego „Krajobrazy mojej małej ojczyzny”. W konkursie wzięło udział 277 uczniów szkół powiatu mieleckiego, którzy przygotowali 299 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi oraz fotografie i albumy. Miło nam poinformować, iż czworo uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienie w tym konkursie- Sonia Płaza, Paulina Gąska, Adrian Nadzieja (opiekun p. Dorota Kaławaj) oraz Emilia Wrażeń (opiekun p. Elżbieta Kwiecień). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Ankieta- „DO-U-SPO

Prezydent Miasta Mielca zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety przez rodziców uczniów.

Ankieta jest realizowana w ramach programu „DO-U-SPORT”, w którym uczestniczy Urząd Miejski w Mielcu.

 

link: ankieta

 

 
XVII sesja dziecięcej Rady Miasta, 13 czerwca 2017 roku.

Od siedemnastu lat nasza szkoła organizuje spotkanie najmłodszych mielczan z przedstawicielami władz miasta i najważniejszych instytucji Mielca. Tematem wiodącym tegorocznej sesji były ‘Bezpieczne wakacje”. Przewodniczącym Rady Miejskiej był uczeń naszej szkoły, Konrad Giera.

Prezentacje nawiązujące do tematu sesji przestawiali: pan Robert Wieczorek -wiceprezes Ratownictwa Rzeczpospolitej, pan Paweł Pazdan- dyrektor Mieleckiego Pogotowia, pan Arkadiusz Misiak- Straż Miejska, pan Łukasz Kampinos- Straż Pożarna, pani Magdalena Skulimowsa i Marek Opała- Policja, pan Zenon Tokarski- Biuro Zarządzania Kryzysowego. Po prezentacjach młodzi radni zadawali mnóstwo ciekawych pytań obecnym gościom.  Następnie po wspólnym zdjęciu wszyscy udali się na słodką niespodziankę ufundowaną przez pan prezydenta Mielca.

Więcej…
 
Podsumowanie Miejskiego Konkursu Matematycznego Klas V

6 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie Miejskiego Konkursu Matematycznego Klas V. Wśród nagrodzonych laureatów konkursu znalazła się uczennica naszej szkoły Wiktoria Klich kl.5e – opiekun p. T. Pezda. Tytuł finalisty uzyskały: Aleksandra Bieniek kl. 5f opiekun p. A. Mytych i Dominika Warchałowska kl. 5e–opiekun p. T. Pezda.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Zielona szkoła kl. 2d i 2e w Porębie Wielkiej

5 czerwca 2017 roku z samego rana wyruszyliśmy w podróż. Nasza grupa składała się z 37 uczniów klasy 2d i 2e, oraz pań: Barbary Maj i Marioli Drewniak. Już na początku humory nam dopisywały, chociaż wszyscy uczestnicy po raz pierwszy w swoim życiu opuszczali swoich ukochanych rodziców i dom rodzinny. Nasze miejsce zakwaterowania to Dom Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej. Wydaje się, że los postanowił nam nagrodzić wcześniejsze zmartwienia i obawy, bo w ośrodku czekały na nas nie tylko ładne pokoje, a przede wszystkim smakowite posiłki, zawsze życzliwy personel oraz kadra, a pogoda była wymarzona: słońce, słońce i jeszcze raz słońce.

Więcej…
 
CZAS PODSUMOWAŃ

W dniu 6 czerwca 2017 w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie Miejskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznychdla klas IV-V. Wśród wyróżnionych uczniów naszej szkoły znaleźli się następujący laureaci:

Daria Haptaś kl.5copiekun mgr A. Brunecka

Amelia Kosydar kl.5copiekun mgr A. Brunecka

Katarzyna Kozdęba kl.5bopiekun mgr A. Majocha

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Projekt unijny

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting