"STRZELECTWO SPORTOWE” Spotkanie szóste i siódme

W dniach 18 i 23.02.2019r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w szóstym i siódmym spotkaniu  IV Edycji Ligi Strzeleckiej.W szóstym spotkaniu strzeleckim uczestniczyli następujący uczniowie z naszej szkoły.MACIEJ POPIOŁEK [51/100] z klasy VIIIa, JAKUB ŚWIATEK [49/100], RAFAŁ DUSZKIEWICZ [73/100] z klasy VIII c. Najlepiej ze wszystkich przybyłych na zawody osób w szóstym spotkaniu strzeleckim trafiał RAFAŁ DUSZKIEWICZ, uzyskując wynik 73pkt na 100 możliwych.

Więcej…
 
14 MARCA 2019 - DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Bardzo miło było nam gościć kandydatów do klas pierwszych wraz z ich rodzicami. To dla nich nauczyciele i uczniowie zorganizowali „Dzień otwarty”, aby mogli zapoznać się z naszą placówką. Odwiedzając kolejne miejsca, dzieci bawiły się, wykonywały zadania i zdobywały sprawności: małego muzyka, plastyka, matematyka, Europejczyka, sportowca i informatyka.  Kolejne „przystanki” na drodze zwiedzania szkoły cieszyły się wielkim zainteresowaniem, tym bardziej, że  zgromadzenie wszystkich sprawności wiązało się z  otrzymaniem nagrody.

Więcej…
 
Spotkanie z podróżnikiem

7 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem  z grupy "trzask.pl" - Grzegorzem Chachurą. Ta wyjątkowa lekcja geografii pozwoliła naszym uczniom poznać wspaniały zakątek świata jakim jest Meksyk. Pan Grzegorz ilustrował swoją  opowieść pięknymi slajdami, prezentował też pamiątki przywiezione z podróży, a opowiadał tak ciekawie o swoich przygodach,  że wielu z uczestników spotkania zamarzyło , by samemu tam pojechać i zobaczyć wszystko na własne oczy. Bardzo cieszymy się , że możemy poznawać takich ludzi, którzy mają swoja pasję i chcą się nią dzielić z innymi.

Więcej…
 
Etap powiatowy Wielkiej Ligi Czytelników
Ogólnopolski Konkurs "Wielka Liga Czytelników" to ponad 100 tysięcy przeczytanych książek     i przeszło 50 tysięcy aktywnych, młodych czytelników w całym kraju! Są wśród nich także nasi uczniowie.
28 lutego 2019  r. po kwalifikacjach i podsumowaniu etapu szkolnego  uczennice klasy IV e Laura Krużel, Aleksandra Kagan i Zofia Sadłoń z klasy II b oraz Magdalena Naróg z klasy VIIIa stanęły do rywalizacji ze swoimi rówieśnikami w etapie powiatowym konkursu. Dziewczynki poszły do Biblioteki Pedagogicznej, by tam wziąć udział w drużynowym teście znajomości lektur: Justyny Bednarek " Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" i Zbigniewa Nienackiego " Niesamowity dwór". Nasze uczennice dzielnie pracowały i zajęły czwarte miejsce w powiecie zdobywając 124 punkty na 150 możliwych.
Więcej…
 
Spotkanie z ratownikiem medycznym.

W dniu 4 marca 2019 r. z inicjatywy pana Izydora Ingrama została w naszej szkole przeprowadzona lekcja z udzielania pierwszej pomocy, którą poprowadził pan Wojciech Idzior -  ratownik medyczny  i zarazem kierownik Szkoły Ratownictwa Medycznego. Pan Wojciech w czasie zajęć podzielił się również z młodzieżą wrażeniami, jakich doświadczył podczas uczestniczenia w programie „Polskie Himalaje 2018”, przebywając w Base Camp’ie pod Mont Everestem jako obsługa medyczna oraz uczestnicząc w biegu maratońskim w Katmandu.

Więcej…
 

 
Zapisy do klasy siatkarskiej

 
Rekolekcje wielkopostne

W dniach od 11 do 13 marca 2019 r. odbędą się rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje będą się odbywały według harmonogramu przesłanego przez parafię MBNP:

 

zobacz: HARMONOGRAM

W czasie rekolekcji odbędą się próbne egzaminy ósmoklasistów zgodnie z harmonogramem:

11 marca 2019 r. – język polski od 1030 do 1230,

12 marca 2019 r. – matematyka od 1100 do 1240,

13 marca 2019 r. – język angielski od 1100 do 1230

W czasie rekolekcji otwarta jest świetlica szkolna, biblioteka i stołówka.

 

 

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting