DZIELMY się tym co mamy, by MNOŻYĆ dobro

28 i 29 listopada 2019 r. w naszej szkole odbędzie się kiermasz, którego celem będzie pomoc potrzebującym uczniom z naszej szkoły. ,,DZIELMY się tym co mamy, by MNOŻYĆ dobro’’ to hasło przewodnie naszych działań. Uczniowie z kl. 3a w przebraniach andrzejkowych oraz  uczniowie z klas starszych na terenie budynku przy ul. Solskiego oraz przy ul. Biernackiego będą zbierać takie dary jak: przybory szkolne, ubrania, zabawki używane lub nowe, słodycze oraz żywność o przedłużonym terminie ważności. Na kiermaszu będzie też można kupić ciasto przygotowane przez rodziców. Każde dziecko, które podzieli się z innymi przyniesionym przez siebie darem lub zakupi słodki wypiek dostanie order z podziękowaniem oraz słodycze. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej akcji!

red. B. Feret

 

 

 
STRZELECTWO SPORTOWE” spotkanie z okazji Dnia Niepodległości

W dniu 11.11.2019r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w spotkaniu strzeleckim z okazji Dnia Niepodległości. Szkołę Podstawową nr 6 reprezentowali: SZYMON KARDYŚ [44/50], LAURA OCHAB [40/50], RADOSŁAW PACUŁA [47/50], SYLWIA MAZUR [45/50], ANNA SZYLIŃSKA [48/50], DANIEL STALA [ 49/50], KACPER WĘGRZYN [13/50], BARTOSZ ŻUCZEK [ 49/50].  W nawiasie przy zawodniku zostały podane zdobyte punkty na ilość możliwych do zdobycia.

Więcej…
 
Spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Spotkanie z autorem książki p. Andrzejem Sową, w którym wzięła młodzież z klasy VII A pod opieką A.Ungeheuer w Miejskiej Bibliotece Publicznej z pewnością zapadnie na długo w ich pamięci. Andrzej Sowa jest autorem książki „Ocalony. Ćpunk w kościele”. W czasie spotkania jej autor opowiedział o swej przeszłości – o uzależnieniach (papierosy, alkohol, narkotyki), konfliktach z rodziną i prawem, o wielokrotnym balansowaniu na granicy życia i śmierci, a w końcu o cudownym ocaleniu i darowaniu życia przez … pana Boga. Dzisiaj Andrzej Sowa jest człowiekiem wolnym od nałogów, chociaż jak sam mówi, już dawno nie powinien żyć. W swym „nowym” życiu zajmuje się profilaktyką wśród uzależnionych, spotyka się z uczniami, by opowiedzieć im o tym, jak łatwo można skomplikować sobie życie, sięgając po różnego rodzaju używki.

Red. A.Ungeheuer

Więcej…
 
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

8 listopada bieżącego roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji sto pierwszej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami odśpiewała Mazurek Dąbrowskiego, wpisując się tym samym w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. Mieliśmy okazję zobaczyć poloneza w wykonaniu uczniów kl. 3a,wysłuchać recytacji wierszy w wykonaniu uczniów klasy 7c i 7f, podziwiać grę na różnych instrumentach muzycznych oraz wysłuchać pieśni w wykonaniu chóru szkolnego.

Więcej…
 
Tenis stołowy w naszej szkole

Wszystkich chętnych uczniów klas 4- 8 zainteresowanych tenisem stołowym serdecznie zapraszamy na treningi w każdy poniedziałek oraz piątek w godzinach od 16.30 do 17.30. Zajęcia na sali gimnastycznej przy ul. Solskiego prowadzi pan Michał Tor.

 
Nagrody dla laureatów konkursu "Bezpieczne wakacje 2019"

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu podinsp. Grzegorz Bajda, wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego „Bezpieczne Wakacje 2019” na szczeblu powiatowym. Jedną z laureatek konkursu była nasza uczennica Gabriela Pyrsak z klasy V C. Zwycięskie prace wezmą udział w finale wojewódzkim.

 
To nie Halloween, lecz żywa lekcja przyrody w SP6.

W dniach 29 i 30 października 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji przyrody prowadzonej przez panią Renatę Węgrzynowicz z firmy ANUBIS. Na własne oczy mogliśmy obejrzeć wiele egzotycznych zwierząt zmiennocieplnych takich jak: straszyk nowogwinejski, skorpion, aksolot, traszki pirenejskie, scynek ognisty, gekon tygrysi, gekon złocisty, wąż zbożowy, żółtopuzik bałkański i ostojnica nakrapiana zwana rybką piaskową. Były też pająki: ptasznik czerwonoodwłokowy, ptasznik goliat, ptasznik złoty. Poznaliśmy wiele fascynujących faktów i ciekawostek dotyczących sposobu życia, zwyczajów i budowy tych zwierząt. Przy okazji okazało się, że nikt z SP6 nie boi się pająków, nawet takich wielkich!

red U.Tarnawska

Więcej…
 
Spotkanie z przedstawicielem Mieleckiego Koła Łowieckiego ,,Łoś”

Jesień była myślą przewodnią na spotkaniu z panem Mieczysławem Struzikiem z Mieleckiego Koła Łowieckiego ,,Łoś" z uczniami klasy IV d, które odbyło się w dniu 15 października. Dzieci dowiedziały się ciekawych informacji o zasobach przyrodniczych lasu, o gatunkach chronionych i o tym, jak zwierzęta przygotowują się do trudnego okresu zimowego. Dzięki prezentacji multimedialnej i wysłuchanym odgłosom zwierząt tematyka lekcji stała się uczniom jeszcze bliższa.

red. Anna Naróg

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting