Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu odbędą się w dniu 15 maja 2019 r. (środa) według następującego harmonogramu:

godzina 1630 – klasy I – III – ul. Solskiego 8,

godzina 1730 – klasy IV – V oraz VIIb, VIId – ul. Solskiego 8,

godzina 1700 – klasy VI – VIII oraz klasy gimnazjalne – ul. Biernackiego 6.

 

 
Miejski konkurs na palmę wielkanocną

W tym roku szkolnym po raz pierwszy odbył sie "Miejski konkurs na palmę wielkanocną". Pomysłodawcą i organizatorem był Spółdzielczy Dom Kultury w Mielcu. Laureatką z naszej szkoły została Laura Krużel z klasy 4 E. Lura zdobyła  drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!

https://hej.mielec.pl/pl/14_kultura/698_o_rodki/51284_pierwszy_konkurs_na_palmy_wielkanocne_w_mielcu_foto_wideo.html

 
Finał miejski - piłka nożna chłopców

W dniu 6.05.2019 na Orliku przy Szkole podstawowej nr 9 odbył się Finał miejski w piłce nożnej chłopców klas V/VI. W finale spotkały się  4 drużyny - SP 6, SP 9, SP 1, SP 11. Reprezentacja naszej szkoły odniosła komplet zwycięstw, uzyskując awans do Finału powiatowego.

SP 6 - SP 9     2-0 (Zabrzyski, Żelasko)
SP 6 - SP 1     2-0 (Rajca x2)
SP 6 - SP 11    2-1 (Zabrzyski, Żelasko)

Drużynę reprezentowali:  Zabrzyski Bartosz, Strokoń Jakub, Paluszek Julian, Paluszek Kacper, Żelasko Kamil, Krysa Kacper, Rajca Nikodem.

 
POWIATOWY KONKURS Z J.ANGIELSKIEGO

W dniu 26 kwietnia 2019 roku odbyło się rozdanie dyplomów i nagród w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez SJO Eureka. Miło nam poinformować, że uczeń klasy 7b Piotr Rzeszuciński otrzymał wyróżnienie (opiekun p. A.Majocha). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Red. A. Majocha

 

 
Konkurs wielkanocny

Tuż przed Świętami  Wielkanocnymi w naszej szkole odbył się konkurs na „Najpiękniejszą pisankę, koszyczek lub baranka wielkanocnego ”. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli katecheci, nauczycielki: plastyki i techniki. Całość koordynowały Panie Mariola Wiechowska oraz Anna Woźniak .

Więcej…
 
Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 4.04.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu odbył się miejski etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali w tym konkursie uczniowie w dwóch kategoriach: kl. I-VI: Igor Jabłoński, Igor Kordek i Wiktor Wierzchowski oraz w grupie starszej – uczniów kl. VII, VIII oraz III gimnazjum: Laura Ochab i Magdalena Naróg. Nagrodę w tym konkursie za III miejsce w pierwszej kategorii wiekowej zdobył Igor Jabłoński.

red. A. Bajor

 
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 30.03.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Mielcu odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie biorący udział w tym konkursie rozwiązywali test wiadomości z przepisów ruchu drogowego oraz zmierzyli się z torem przeszkód. Naszą szkołę w starszej grupie wiekowej reprezentowała drużyna w składzie: Julia Chomiuk, Natalia Krempa oraz Fabian Rajzer, która zajęła III miejsce.

 

red. A. Bajor

 

 
Konkurs językowo-plastyczny

W dniu 5 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs językowo-plastyczny na plakat wielkanocny z życzeniami w języku angielskim. Spośród wielu interesujących prac wyłoniono zwycięskie plakaty.

I miejsce - Weronika Cichoń z klasy V c
II miejsce - Sandra Sierpina z klasy V c
III miejsce - Kacper Galary z klasy IV b
wyróżnienie - Amelia Wrażeń z klasy IV b
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.
 
Karpacka Troja

Historia odległych czasów słowiańskich jest niezwykle interesująca. Aby ją poznać uczniowie z klasy IIIa i IIId wybrali się 27 marca na wycieczkę do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy. Na miejscu dzieci miały okazję zapoznać się z techniką ozdabiania pisanek oraz z życiem ludności pleszowskiej w epoce kamienia, brązu i żelaza. Słoneczna pogoda zachęciła trzecioklasistów do spaceru Wałami Królewskimi, podczas którego podziwiali rekonstrukcje fragmentów wałów obronnych i domostw. Wycieczka do skansenu zakończyła się filmem prezentującym historię badań archeologicznych dokonywanych na terenie grodziska.

Red. Danuta Mirek

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting