Nasze szkolne SKO

W dniu 23 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość związana ze szkolnym SKO. Zaproszeni goście – panie pracujące w Banku PKO BP wręczyły dyrektorowi szkoły panu Grzegorzowi Tychanowiczowi dyplom za zdobycie nagrody 1000 zł w  Ogólnopolskim Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędnościowych, a opiekun SKO pani J. Kołek otrzymała dyplom za zdobycie

Więcej…
 
Wieczornica patriotyczna

W listopadowe świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości nasza szkoła włączyła kameralną uroczystość, jaką okazała się wieczornica patriotyczna. W ostatni wtorkowy wieczór  listopada w sali gimnastycznej budynku przy ulicy Biernackiego zgromadziła się publiczność, która miała okazję wysłuchać montażu słowno - muzycznego. uczniowie klas VII i VIII przygotowani przez panie Bogusławę Witkowską i Agnieszkę Zając zaprezentowali wybór poezji, zaś członkowie chóru pod opieką pani Alicji Jasińskiej zaśpiewali liczne pieśni, nie tylko legionowe. Do wspólnego śpiewu chętnie włączyli się wszyscy zgromadzeni - warto zaznaczyć, iż na tę uroczystość zaproszono mieszkańców najbliższej okolicy szkoły.

Więcej…
 
Warsztaty Lego „Educido”

3 i 4 grudnia 2018 r.  uczniowie z klas I-III uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych Lego „Educido”, w trakcie których podczas zabawy mogli wykazać się kreatywnością i rozbudzić swoją wyobraźnię. Dzieci z dużym zaangażowaniem budowały z klocków wagoniki kolejki, łączyli je ze sobą i wprawiali w ruch. Radości nie było końca. Warsztaty dostarczyły uczniom wielu niezapomnianych przeżyć.

red. D. Kaławaj

Więcej…
 
Młodzi pływacy IKARA zwiększają przewagę.

Po dwóch rundach Podkarpackiej Ligii dzieci 10 - 11 lat powiększyła się  przewaga pływaków Międzyszkolnego Klubu Sportowego „IKAR” uczniów klas Mistrzostwa Sportowego w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu na drugimi drużynami Gryfem Dębica i Swim2Win Krosno, które zgromadziły 104 punkty. Ikarowcy zdobyli jak do tej pory 171 punktów i przed ostatnią rundą, która odbędzie się 8 grudnia w Mielcu na pływalni Smoczka czują się komfortowo.

Więcej…
 
Pomagamy innym czyli o akcji charytatywnej

29 i 30 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się kiermasz pod hasłem ,,DZIELMY się tym co mamy, by MNOŻYĆ dobro’’. Głównym założeniem akcji była pomoc potrzebującym uczniom z naszej szkoły. Inicjatorami i organizatorami tej akcji byli rodzice uczniów klasy    II a wraz z wychowawcą klasy p. Beatą Feret przy wsparciu i zaangażowaniu Dyrekcji Szkoły, opiekuna Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu naszej szkoły. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za okazaną pomoc i wyrozumiałość podczas trwania tej akcji. Cały dochód ze sprzedaży ciast i maskotek zostanie przekazany chorym uczniom z naszej szkoły.

red. B. Feret

Więcej…
 
Potrafimy pomagać

Już po raz drugi nasza szkoła zorganizowała akcję „Oddaj włos-podaruj chorym bujną fryzurę”. W zakładzie fryzjerskim „Prima” chętne osoby obcinały swoje długie włosy, aby oddać je do fundacji zajmującej się wyrobem peruk. „Chcemy  w ten sposób przywrócić chorym uśmiech i dodać im siły do walki z chorobą” – mówiły ofiarodawczynie. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji. Więcej informacji już wkrótce, po jej zakończeniu.

red.M.Nowakowska

Więcej…
 
Lekcja o pszczołach.

W klasie III d odbyła się ciekawa lekcja o pszczołach. Prowadziła ją pszczelarka  z okolic Krakowa pani Monika L. Dzieci zapoznały się z 7 tajemnicami związanymi z pszczołami, etapami ich życia, wykonywanymi zawodami. Degustowały  3 rodzaje miodów i ubierały strój pszczelarski. Każdy uczeń otrzymał w prezencie mały miód.

red.J.Kołek

Więcej…
 
Powiatowy Konkurs Plastyczny „Na Olimpie”

30 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym  w Mielcu odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Na Olimpie”, zorganizowanym przez SOSW im. Św. Jadwigi Królowej oraz „Stowarzyszenie DLA WAS” w ramach X edycji akcji „Cały Powiat Czyta z Dziećmi”. Tematem przewodnim było wykonanie pracy plastycznej do wybranego  mitu greckiego.  Na konkurs wpłynęło 205 prac z 17 placówek z terenu powiatu mieleckiego. Miło nam poinformować, iż laureatami tego konkursu zostali uczniowie  z naszej szkoły. Są to: Paulina Gąska kl. 3b, Amelia Sekulska kl. 3b, Jakub Hałka kl. 3b (op. Dorota Kaławaj).

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

25 listopada to dzień, który lubią wszystkie dzieci, jest to bowiem Święto Pluszowego Misia obchodzone od 2002 roku. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała wystawkę książek, których bohaterami są misie. 26 i 27 listopada odbyły się też spotkania z uczniami klas pierwszych. Podczas lekcji bibliotecznych prowadzonych przez panią bibliotekarkę i uczennice klasy 5g - Gabrysię Gil i Aleksandrę Kiełb zaproszeni goście mieli okazję poznać historię powstania maskotki -  pluszowego misia.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting