Sandomierskim Szlakiem Jabłkowym

10.10.2018 r. klasy II a, II b, II c wybrały się na wycieczkę do Koprzywnicy. W Domu Kultury brały udział w warsztatach edukacyjnych pod kierunkiem Państwa Przybyszów. Program obejmował film edukacyjny i pogadankę na temat zdrowego odżywiania. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach artystyczno – muzycznych.  Po degustacji naturalnych soków owocowo – warzywnych grupa zwiedziła kościół św. Floriana. Dzieci poznały krótką historię tego miejsca oraz wzięły udział w szukaniu skarbu cysterskiego. Na koniec otrzymały pamiątkowe monety i pieczęć.

Więcej…
 
Wycieczka do Krasiczyna i Przemyśla

W dniu 26 września 2018 r. klasy 6f i 7e pojechały na wycieczkę do Krasiczyna i Przemyśla. Była ona bogata zarówno w treści historyczne, jak i przyrodnicze. W Krasiczynie zwiedziliśmy magiczny zamek Krasickich, który należy do najpiękniejszych pomników polskiego renesansu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się tajne przejście przez szafę oraz ciemne lochy w podziemiach zamku. Na zakończenie pobytu w Krasiczynie odbyliśmy spacer po parku wokół zamku, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć ciekawe, rzadko spotykane okazy przyrody.

Więcej…
 
"Świetlicowa impreza"

W dniu 17.10.2018 r świetlicowe dzieciaki z grupy 3 i 4, zorganizowały Urodziny Książkowego Misia. Odbyła się wspaniała impreza czytelnicza połączona z zabawą i piosenką. Jak na urodziny przystało był tort (wykonany podczas warsztatów kulinarnych w świetlicy), świeczki, sto lat dla jubilata i wyborowe towarzystwo.

red. E. Skawińska, A. Zielińska
Więcej…
 
Wycieczka do Fabryki Czekolady w Rzeszowie

W dniu 17.10.2018 r. klasy 3 a i 3 d wybrały się na wycieczkę do Fabryki Czekolady Coco De Mer w Rzeszowie. Na miejscu uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których każdy samodzielnie odlewał i ozdabiał tabliczkę czekolady oraz pisał czekoladą po szablonie za pomocą rękawa cukierniczego. Następnie dzieci poznały etapy powstawania czekolady i specyfikę pracy cukiernika. Po części warsztatowej na uczniów czekały kolejne atrakcje – zabawy w Kulkolandzie. Na końcu pobytu w Fabryce Czekolady dzieci otrzymały fartuchy i czapki cukiernicze, dyplomy, zrobione przez siebie tabliczki czekolady oraz czekoladowe napisy.

red. Danuta Mirek

Więcej…
 
„Poznajemy nowe zawody”

W poniedziałek 1 października 2018r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy nowe zawody” z przedstawicielem Jednostki Strzeleckiej Andrzejem Zemmelem. Jednostka Strzelecka Mielec „2093” jest organizacją paramilitarną, która organizuje szkolenia wojskowe dla wszystkich chętnych. Głównym zadaniem stowarzyszenia jest wychowanie w duchu patriotycznym oraz przygotowanie młodych do pracy w służbach mundurowych. Strzelec Jednostki otrzymuje podstawową wiedzę z zakresu wojskowości, a także rozwija swoją sprawność fizyczną. To musztra, poznanie budowy broni, strzelanie, sporty walki, udzielanie pierwszej pomocy.

Więcej…
 
Konkurs Poezji i Piosenki Barwy mojej ojczyzny

18 października 2018 roku w SCK odbyła się VIII edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki Barwy mojej ojczyzny. Organizatorem konkursu było PTG „Sokół 1893” w Mielcu i Miejska Biblioteka Publiczna SCK. Naszą szkołę w kategorii piosenka reprezentowała Magdalena Naróg z klasy 8a, która zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy Madzi i życzymy dalszych sukcesów.

red. A. Jasińska

Więcej…
 
Lekcja otwarta z muzyki

12 października 2018 roku odbyła się pierwsza z zaplanowanych w tym roku szkolnym lekcja otwarta z muzyki z elementami aktywnego słuchania muzyki według Batti Strauss. Przeprowadziła ją nauczycielka muzyki pani Alicja Jasińska. Uczniowie klasy 4c mogli dzięki łączeniu różnych form aktywności muzycznych w sposób niewerbalny odkryć różne aspekty dzieła muzycznego. Na lekcji uczniowie pracowali z utworami: „Jesień” z cyklu ,,Cztery pory roku’’ Antonia Vivaldiego oraz „Marsz ołowianych żołnierzyków’’ z baletu ,,Dziadek do orzechów’’ Piotra Czajkowskiego.

red. A. Jasińska

Więcej…
 
Październik - Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Z okazji obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka ogłasza konkurs na rymowankę - wierszyk lub hasło promujące czytelnictwo, książki i bibliotekę szkolną. (Mile wdziana oprawa plastyczna prac). Wierszyki i hasła prosimy przynosić do biblioteki szkolnej w godzinach pracy do dnia 26  października 2018 r. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

 
ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM POLAKIEM I GODNIE SŁUŻYĆ OJCZYŹNIE

17 października 2018 to najważniejszy w roku szkolnym dzień dla pierwszoklasistów. W obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości złożyli oni uroczyste ślubowanie. Następnie pan dyrektor pasował ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu. Ślubowanie złożyli również uczniowie klasy IV „a” – pływackiej, dołączając do grona sportowców naszej szkoły. Dzieci zaprezentowały bogatą część artystyczną. Szczególnie zachwyciły pięknym wykonaniem czterech zwrotek hymnu narodowego.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

100 lat niepodległości

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting