Zapisy do klasy pierwszej.         Dni otwarte 1-2 marzec 2018 r.         Szczegóły w zakładce "Rekrutacja"          
Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy

W dniu 05.12.2017r. podczas spotkań z rodzicami został zorganizowany Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy, podczas którego można było podziwiać oraz zakupić świąteczne ozdoby - wszystkie wykonane własnoręcznie. Rękodzielnicze dzieła: kartki świąteczne, bombki, gwiazdy, wianki, śnieżynki, sówki czy choinki wykonane różnymi technikami przygotowywali uczniowie klasy IIb i IIa na zajęciach papieroplastycznych wraz z opiekunem  - nauczycielem biologii Jolantą Wieczerzak. Glicerynowe mydełka o różnych zapachach i nietypowych kształtach oraz musujące kule do kąpieli wykonali również uczniowie klasy IIb pod kierunkiem nauczyciela chemii – Elżbiety Walat  - Sankowskiej. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Wykonane prace wszystkim się bardzo  podobały.  Udało się zebrać  1100 zł. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony dla dzieci z podkarpackiego Hospicjum.

Więcej…
 
Strzelectwo sportowe - spotkanie czwarte

W dniu 10. 12. 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w czwartym spotkaniu  Ligi Strzeleckiej. Szkołę Podstawową nr 6 z klas gimnazjalnych reprezentowali uczniowie z klasy IIIag: SEBASTIAN SYMKO [94/100], JAN GURAK [62/100]. W nawiasie przy zawodniku została podana ilość zdobytych przez niego punktów na ilość punktów możliwych do zdobycia. Z wyżej wymienionych zawodników najlepiej strzelał SEBASTIAN SYMKO, który uzyskał bardzo dobry wynik -  94 pkt na 100 możliwych, II miejsce zajął JAN GURAK (62 pkt na 100 możliwych).

Więcej…
 
Elżbieta Kwiecień wśród najlepszych nauczycieli z Podkarpacia

W plebiscycie Gazety Codziennej „Nowiny”-„Nauczyciel na medal” wzięło udział około 500 nauczycieli z całego Podkarpacia. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej, klas IV-VII i gimnazjum oraz uczących młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych. Laureatów wskazali czytelnicy. Spośród zgłoszonych kandydatów wyłonili najlepszych w naszym województwie. W powiecie mieleckim w kategorii klas I-III zwyciężyła nauczycielka naszej szkoły Elżbieta Kwiecień, zdobywając tytuł „Nauczyciela na medal”.

Więcej…
 
Szlachetna Paczka

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą jeszcze piękniejsze, cieplejsze niż zwykle i wyjątkowe… Wszystko to dzięki „Szlachetnej Paczce”, którą udało się przygotować w naszej szkole dla wybranej rodziny z okolic Mielca. Nauczyciele, dyrekcja i pracownicy administracyjni, którzy zostali darczyńcami są niezmiernie dumni, że mogli w tym roku włączyć się do tej wspaniałej, ogólnopolskiej akcji. Zgromadzono wszystkie potrzebne rodzinie produkty, a więc garnki, telefon, żywność, środki czystości, ubrania, buty, koce, ręczniki, przybory szkolne i zabawki.

Więcej…
 
Konkurs Fotograficzny "Wiślane pejzaże"

Mateusz Matraj uczeń klasy VF został laureatem Konkursu Fotograficznego „Wiślane pejzaże” organizowanego przez Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły.W konkursie wzięło udział 65 osób w 3 kategoriach wiekowych. Każdy z uczestników zaprezentował maksymalnie 3 fotografie. Wyłonienie laureatów nie było łatwe – niektóre z prac prezentowały poziom wręcz profesjonalny. Do komisji zaproszono znane tarnobrzeskie osobowości – Panią plastyk Bożenę Wójtowicz i Pana fotografa Bogdana Myśliwca. W siedzibie Centrum można oglądać wystawę pokonkursową. Mateusz w swojej kategorii wiekowej zdobył 3 miejsce, Serdecznie gratulujemy sukcesu. Opiekun Renata Pietrzyk

Więcej…
 
Marzycielska Poczta

Po raz pierwszy uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Marzycielskiej Poczcie. Okazją do włączenia się w tę akcję były zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Marzycielska Poczta to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Uczniowie z klas: IIIag, IIag, IIbg oraz IVg pod opieką A. Ungeheuer z wielkim zapałem przystąpili do własnoręcznego wykonywania kartek świątecznych. Potem przyszedł czas na układanie życzeń. Efektem prac uczniów były piękne, kolorowe kartki z serdecznymi życzeniami skierowanymi do wybranych dzieci dla których takie przesyłki są bezcennym wsparciem w walce z chorobą. Na stronę Marzycielskiej Poczty z pewnością jeszcze zaglądniemy. Cieszymy się, że mogliśmy choć w taki sposób pomóc – stwierdzili uczniowie.

Więcej…
 
Powiatowy Konkurs Plastyczny „W krainie lodu”

W dniu 28 listopada 2017 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Mielcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym „W krainie lodu”. Został on zorganizowany przez SOSW im. Św. Królowej Jadwigi oraz „Stowarzyszenie DLA WAS” w ramach IX edycji akcji „CAŁY POWIAT CZYTA Z DZIEĆMI”. Na konkurs wpłynęło 300 prac plastycznych z 21 placówek z terenu powiatu mieleckiego. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Są to: Sara Łagowska op. Joanna Osnowska, Amelia Sekulska, Antonina Gil, Jakub Hałka op. Dorota Kaławaj. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…
 
Wizyta Świętego Mikołaja

Czekaliśmy na Niego cały rok. I przybył - ukochany, wytęskniony gość. Wraz ze swoją świtą pojawił się w naszej szkole, przynosząc wszystkim wspaniałe prezenty i wiele radości. Najpierw spotkał się z najmłodszymi dziećmi, które z wypiekami na twarzy odpowiadały na Jego pytania, śpiewały piosenki, rozwiązywały zadania, aby zasłużyć na nagrodę. Później wyruszył wraz ze swym orszakiem poprzez szkolne korytarze, odwiedzając starszych
i młodszych. Wszystkich obdarowywał upominkami, słodyczami i ciepłym uśmiechem. Dziękujemy Święty Mikołaju za odwiedziny i prezenty. Dziękujemy także wszystkim, którzy sprawili, że mogłeś być wśród nas. Zapraszamy za rok!

Więcej…
 
Kiermasz Bożonarodzeniowy

Z okazji nadchodzących Świąt Bożonarodzeniowych Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu organizuje Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym sprzedawane będą ozdoby świąteczne, kartki oraz mydła. Kiermasz odbędzie się 05.12.2017 r. (wtorek - dzień wywiadówek) na korytarzu szkolnym przy ul. Biernackiego 6 podczas długiej przerwy i w czasie trwania spotkań z rodzicami.

Pieniądze, które zostaną zebrane będą przeznaczone po raz kolejny dla dzieci Hospicjum w Rzeszowie. Serdecznie zapraszamy uczniów, ich rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły do wzięcia udziału w kiermaszu.

Organizatorzy: Jolanta Wieczerzak i Elżbieta Walat - Sankowska oraz uczniowie zajęć papieroplastycznych i kółka chemicznego

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

Stowarzyszenie

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting