Informacje o ubezpieczeniu znajdują się w zakładce: Informacje dla rodziców                          
Spotkanie edukacyjno- integracyjne w Książnicach

W ramach projektu Educo- Plener w dniu 16 maja uczniowie klasy 8d i 8c z wychowawcami mieli przyjemność uczestniczyć w ciekawym i wartościowym spotkaniu w Domku Myśliwskim Koła Łowieckiego Diana w Wólce Książnickiej. Dzięki serdeczności i gościnności pana Macieja Rachwała, gospodarza spotkania oraz ratownika medycznego, młodzież miała okazję wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej w stanach bezpośredniego zagrożenia życia.

Więcej…
 
Pływacy Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu najlepsi w województwie

W Krośnie 14 maja odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w pływaniu sztafetowym 6 x 25 m stylem dowolnym. Sztafeta chłopców płynąca w składzie :Jakub Pikor, Filip Ochalik, Filip Blicharz, Adrian Ochalik, Maciej Stanisz, Szymon Muras zajęła pierwsze miejsce a dziewczęta w składzie : Weronika Dubiel, Maja Tchórzewska, Ania Litwin, Zuzanna Zielińska, Maja Indyk, Paulina Zygiel uplasowała się na trzecim miejscu w województwie podkarpackim.

Więcej…
 
Rok Moniuszkowski w naszej szkole

Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć wielkiego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki. Uważany jest on za twórcę polskiej opery narodowej. W swoich dziełach odwoływał się do ojczystego folkloru i tradycji szlacheckiej. W celu przybliżenia wszystkim uczniom postaci najbliższego nam kompozytora z inicjatywy nauczycielki muzyki p. Alicji Jasińskiej powstały w obu budynkach szkoły pamiątkowe tablice. W budynku przy ulicy Biernackiego wykonali je uczniowie: Igor Syper, Kacper Sikora, Joanna Juszczyk i Patryk Drożdż z kl. 3bg a w budynku przy ulicy Solskiego: Dominik Ochalik z kl.7b i Oliwia Łaz z kl. 6b.

red. A. Jasińska

 

 
Konkurs techniczny

W dniu 10.05.2019r. uczniowie klasy VI f: Mateusz Matraj i Michał Wasiuta brali udział w rozdaniu nagród za udział w konkursie ,,Młody Konstruktor” w SDK w Mielcu podczas X Mieleckiego Festiwalu Nauki. Chłopcy zostali nagrodzeni za skonstruowanie makiety tartaku, który został zasilony baterią słoneczną. Gratulujemy i życzymy im dalszego rozwijania swoich zainteresowań!

red. A. Bajor

 

 
Pływacy IKARA znów najlepsi na Podkarpaciu

Na pływalni w Kolbuszowej 18 maja zakończyła się wiosenna edycja Podkarpackiej Ligi pływackiej dzieci 11-12 lat.  Bezkonkurencyjni  na Podkarpaciu okazali się młodzi pływacy MKS IKAR Mielec, uczniowie klas pływackich Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu, którzy zdobywając 270 punktów pokonali o 100 drugą drużynę Swim2Wim Krosno. W klasyfikacji ogólnej podopieczna trener Joanny Rusek Maja Tchórzewska zajęła drugie miejsce, a podopieczni trenera Roberta Wieczorka Mikołaj Wilk zajął również drugie miejsce, a Adrian Ochalik trzecie.

Więcej…
 
Szkolne Koło Caritas

Przed Świętami Wielkanocnymi Szkolne Koło Caritas przeprowadziło zbiórkę darów. Były to koce, pościel, ręczniki, odzież męska i obuwie. Zebrane rzeczy zostały przekazane do Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta w Mielcu. Akcję zorganizowały panie: Mariola Wiechowska i Anna Woźniak oraz dzieci ze Szkolnego Koła Caritas. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli i włączyli się w to dzieło.

Red. M. Wiechowska

Więcej…
 
Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu odbędą się w dniu 15 maja 2019 r. (środa) według następującego harmonogramu:

godzina 1630 – klasy I – III – ul. Solskiego 8,

godzina 1730 – klasy IV – V oraz VIIb, VIId – ul. Solskiego 8,

godzina 1700 – klasy VI – VIII oraz klasy gimnazjalne – ul. Biernackiego 6.

 

 
Miejski konkurs na palmę wielkanocną

W tym roku szkolnym po raz pierwszy odbył sie "Miejski konkurs na palmę wielkanocną". Pomysłodawcą i organizatorem był Spółdzielczy Dom Kultury w Mielcu. Laureatką z naszej szkoły została Laura Krużel z klasy 4 E. Lura zdobyła  drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!

https://hej.mielec.pl/pl/14_kultura/698_o_rodki/51284_pierwszy_konkurs_na_palmy_wielkanocne_w_mielcu_foto_wideo.html

 
Finał miejski - piłka nożna chłopców

W dniu 6.05.2019 na Orliku przy Szkole podstawowej nr 9 odbył się Finał miejski w piłce nożnej chłopców klas V/VI. W finale spotkały się  4 drużyny - SP 6, SP 9, SP 1, SP 11. Reprezentacja naszej szkoły odniosła komplet zwycięstw, uzyskując awans do Finału powiatowego.

SP 6 - SP 9     2-0 (Zabrzyski, Żelasko)
SP 6 - SP 1     2-0 (Rajca x2)
SP 6 - SP 11    2-1 (Zabrzyski, Żelasko)

Drużynę reprezentowali:  Zabrzyski Bartosz, Strokoń Jakub, Paluszek Julian, Paluszek Kacper, Żelasko Kamil, Krysa Kacper, Rajca Nikodem.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting