Powiatowy Konkurs Matematyczny klas 6.

8 czerwca.2018 w Tuszowie Narodowym wręczono nagrody w Powiatowym Konkursie Matematycznym klas 6. Wśród 10 laureatów są uczennice naszej szkoły:

Wiktoria Klich kl.6e (opiekun T.Pezda) i Anna Martyńska kl.5c (opiekun T.Miąsik). Gratulujemy!
red. A.Mytych
 
Sukcesy z języka angielskiego!

W dniu 11 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów w Miejskim konkursie z Języka Angielskiego. W gronie nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Olaf Stec klasa 3d – laureat

Kalina Oleszkowicz klasa 3e – finalistka

Opiekun mgr A.Majocha. Gratulujemy!!!

red. A. Majocha

Więcej…
 
FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ „PODARUJ DZIECIOM UŚMIECH”

Na przełomie marca i kwietnia została zorganizowana akcja charytatywna "Podaruj dzieciom uśmiech", której pomysłodawczyniami były Panie Bernadetta Szatkowska i Anna Młodzińska-Witwicka. Celem przedsięwzięcia było wsparcie Oddziału Dziecięcego Szpitala Powiatowego w Mielcu. Pomysł zorganizowania zbiórki zrodził się spontanicznie podczas pobytu jednej z  Pań córki na oddziale dziecięcym szpitala. Szybko okazało się, że szpitalna świetlica jest niewystarczająco wyposażona. Tak pojawił się pomysł zbierania rzeczy papierniczych i piśmienniczych. Nawiązałyśmy współpracę z panią ordynator, która była zachwycona pomysłem. Poprosiłyśmy o pomoc rodziców i uczniów. Większość odpowiedziała pozytywnie, dlatego udało się nam zgromadzić wiele rzeczy.

Więcej…
 
W niedzielne popołudnie.

>W niedzielne popołudnie, 3 czerwca 2018 r. uczeń klasy IIbg Igor Syper odebrał dyplom oraz nagrodę za zajęcie I miejsca w drugiej edycji konkursu ogłoszonego przez Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej „Kultura wsi. Moja kultura”. W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z województwa podkarpackiego ze szkól gimnazjalnych i średnich, którzy wcielili się w rolę badaczy współczesnej wsi i używając różnych mediów, opisało ją ze swojej perspektywy. Igor przygotował pod opieką nauczyciela języka polskiego A. Ungeheuer pracę multimedialną poświęconą Andrzejowi Kędziorowi z Toporowa - inżynierowi melioracji, który w 20-leciu międzywojennym uchronił Mielec i okolice od powodzi.

Więcej…
 
Wygrywamy konkurs z programowania robotów.

Uczniowie naszej szkoły zajęli trzy pierwsze miejsca w konkursie programowania robotów mBot. Zadaniem uczestników było zaprogramowanie robota w taki sposób, by w jak najkrótszym czasie pokonał trasę od miejsca startu do miejsca mety na macie konkursowej. Podczas przejazdu robot nie mógł opuszczać czarnej linii na macie. Wyjątek stanowił moment gdy robot musiał ominąć przeszkodę znajdującą się na trasie jego przejazdu.

Oto wyniki:

I miejsce – Konrad Giera (SP6)

II miejsce – Paweł Machała (SP6)

III miejsce – Ernest Wojdyła (SP6)

Nagrody wręczał Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego i Zdzisław Nowakowski (CKPIDN).

red. B.Lenartowicz

Więcej…
 
Dziecięca Rada Mielca.

7 czerwca 2017 roku w Urzędzie Miasta Mielca odbyła się XVIII Dziecięca Rada Miejska. Temat tegorocznych obrad brzmiał- „Wolontariat- moda czy potrzeba”. Uczniowie podstawówek mieli możliwość zaprezentowania swoich działań na rzecz potrzebujących. Tradycyjnie jednym z punktów było zadawanie pytań władzom miasta. Pytania świadczyły o dojrzałości młodych radnych i ich dużym zainteresowaniem sprawami społecznymi. XVIII DRM zakończyła się sesją zdjęciową i słodkim poczęstunkiem. Nasza szkoła jest organizatorem wszystkich Rad Dziecięcych. W tym roku obrady prowadziła Wiktoria z VI e.

Mariola Drewniak

Więcej…
 
Wycieczka do banku

W dniu 05.06.2018 uczniowie klas 1 b i 2 d wybrały się na wycieczkę do głównego oddziału banku PKO BP w Mielcu. Podczas zwiedzania budynku dzieci miały możliwość nauczyć się jak wpłacać i wypłacać pieniądze z bankomatu. Poznali sposoby oszczędzania pieniędzy oraz zobaczyli jak zakładać lokaty i rachunki oszczędnościowe.

Opiekun SKO J.Kołek

Więcej…
 
SPOTKANIE Z UŁANEM

24 maja z inicjatywy p. Bernadetty Szatkowskiej zostało zorganizowane spotkanie z wachmistrzem 5 Pułku Strzelców Konnych Kawalerii Ochotniczej, który obecnie służy w Szwadronie Kawalerii Wojska Polskiego w Warszawie. Celem tego spotkania było zapoznanie uczniów z tradycjami i historią ułanów okresu II Rzeczpospolitej. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji na temat powstania kawalerii, zobaczyli umundurowanie i uzbrojenie ułana z okresu 20- lecia międzywojennego. Żywe zainteresowanie wzbudziły szable: „Borowskiego” wz.21, „Ludwikówka” wz. 34 oraz lanca typu francuskiego wz. 1913 z proporczykiem, z barwami pułku.

Więcej…
 
Nasze szkolne SKO

W dniu dzisiejszym odbyło się w naszej szkole uroczyste wręczenie książeczek SKO nowo zapisanym  członkom Szkolnej Kasy Oszczędności. Dokumenty potwierdzające członkostwo wręczały panie z Banku PKO BP: pani G. Smaczna i pani J. Bochenek. Gratulacje nowym członkom składał również dyrektor SP nr 6 pan G. Tychanowicz.

Opiekun SKO: J. Kołek

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

Stowarzyszenie

Cyfrowa szkoła

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting