24 października 2017 r. (wtorek) odbędzie się zbiórka makulatury w ramach konkursu "Kultura a makulatura".                  
Talenty są wśród nas 2017

W tegorocznej edycji przeglądu, który odbył się na sali gimnastycznej 14 czerwca,  uczniowie zaprezentowali się publiczności w czterech kategoriach: śpiew, gra na instrumencie, taniec, recytacja. Tradycyjnie przegląd rozpoczął swoją grą zespół fletowy prowadzony przez panią Alicję Jasińską -inicjatorkę przeglądu.  Talentami wokalnym błysnęły dziewczynki: Laura Jarosz, Natalia Występek, Olga Wyka, Marika Buczek, Izabela Michno, Weronika Popiołek, Anna van Hoven, Aleksandra Skrzypek w duecie z Julią Szady, Julia Bodziony i Maja Tomczak.

Więcej…
 
Zielona szkoła w Krasnobrodzie

W dniach 29 maja – 2 czerwca uczniowie klas VI c i V b uczestniczyli w zielonej szkole w Krasnobrodzie.Po przybyciu zostali zakwaterowani w ośrodku Gościniec „Celina”. Tego samego dnia wszyscy udali się na zwiedzanie najbliższej okolicy.

Drugiego dnia odbyła się 8-godzinna wycieczka do Lublina. Czekający na miejscu przewodnik bardzo ciekawie i dowcipnie przedstawił historię Lublina obchodzącego w tym roku jubileusz 700-lecia powstania. Najpierw udaliśmy się na Zamek Lubelski . Następnie zwiedziliśmy Stare Miasto i jego atrakcje, m.in. znajdującą się w Archikatedrze Lubelskiej zakrystię akustyczną. Na zakończenie pobytu zeszliśmy do Lubelskiej Trasy Podziemnej biegnącej pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Bogaty w wydarzenia dzień zakończyliśmy kolacją z grillem i występami uczestników.

Więcej…
 
Szkolny konkurs „Wierszem o przyjaźni” w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu wzięli udział w szkolnym konkursie zorganizowanym w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Spośród 41 złożonych prac, wyłoniono 12 zwycięzców, rywalizujących w dwóch kategoriach.

W kategorii klas I – III nagrody otrzymali:

1.    Piotr Jaśkiewicz kl. III e – pierwsze miejsce

Lena Habdas kl. III g – drugie miejsce

Więcej…
 
Wycieczka ekologiczna do Magurskiego Parku Narodowego

W dniu 9 czerwca br. czterdzieścioro uczniów z SP6 w Mielcu wyjechało na wycieczkę ekologiczną do Magurskiego Parku Narodowego. Wycieczka była nagrodą dla tych uczniów, którzy w roku szkolnym 2016/2017 wyróżnili się ilością zebranych surowców wtórnych: zużytych baterii, plastikowych nakrętek, butelek PET. Podczas wycieczki dzieci uczestniczyły w zajęciach w Ośrodku Edukacyjnym im. Jana Szafrańskiego w Krempnej.

Więcej…
 
Szkolny Festiwal Tańca „Inspiracje taneczne”

24.05.2017 r. odbyła się IV edycja Szkolnego Festiwalu Tańca „Inspiracje taneczne”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczestników jak i publiczności. Akcja ta miała na celu wspieranie i promowanie kultury tanecznej w naszej szkole , jak i przyłączenie się do obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca. Na szkolnej malej scenie, zaprezentowało się 22 uczestników w 7 prezentacjach tanecznych. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie : wice dyrektorki p.M.Rybak i p. B.Czarnota , a przewodnicząca była p.M.Brzychcy –instruktorka tańca współczesnego . Konkurs prowadziły panie: M.Ćwiok i D.Wieczorek.

Więcej…
 
„SUPER LION” 2017 – ROZDANIE NAGRÓD

W dniu 10 czerwca 2017 roku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i rozdanie nagród w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego „Super Lion”.

Wśród 13 nagrodzonych, aż 6 osób to uczniowie naszej szkoły!!!

Więcej…
 
Letnie Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego

W dniach 10 i 11 czerwca 2017 roku w Dębicy rozegrane zostały Letnie Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego i Małopolskiego w pływaniu. W zawodach z dużymi sukcesami brali udział uczniowie Naszej szkoły, zawodnicy MKS „IKAR” Mielec.

Miejsca na podium i tytuły Mistrzów Okręgu zdobywali :

Więcej…
 
Najmłodsi pływacy MKS IKAR Mielec wysoko w swoich pierwszych startach.

W dniu 27 maja 2017 roku w Strzyżowie odbył się Drużynowy Wielobój Pływacki dzieci 10-11 lat, w którym startowali młodzi pływacy MKS IKAR Mielec, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy II miejsce za zawodnikami ze Stalowej Woli.

Wysokie miejsca wśród podopiecznych trener Joanny Rusek zdobywali:

Więcej…
 
Wycieczka religijna – coś dla ducha!

22 maja uczniowie z klas 6c i 4a, wraz z opiekunami: p.M.Ćwiok, p.D.Łaz i ks. A.Bajorkiem, udali się do Sanktuarium Matki BożejSalentyńskiej w Dębowcu zwanym Polskim La Salette. Obiektem szczególnej czci jest figura Matki Bożej Plączącej . Dzieci spacerowały z panią przewodnik po placu sanktuaryjnym , gdzie rozmieszczone są kapliczki tajemnic różańcowych, stacje drogi krzyżowej i trzy figury Matki Bożej ukazujące  Jej objawienie dwojgu dzieciom: 11 letniemu Maksyminowi i 15letniej Melanii. Pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej mszy świętej przed łaskami słynącej Figury Pięknej Pani, modląc się o pokutę i nawrócenie dla grzeszników.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Projekt unijny

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting