Zapisy do klasy pierwszej.         Dni otwarte 1-2 marzec 2018 r.         Szczegóły w zakładce "Rekrutacja"          
Bezpłatne seminarium dla rodziców
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców na bezpłatne seminarium, poświęcone problematyce rodziny, rodzicielstwa, wychowania i rozwoju dzieci.
Najbliższe spotkanie odbędzie się 15 stycznia (poniedziałek), godz. 16.30-18.00, w siedzibie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Mielcu, w budynku przy ul. Sękowskiego 2b, na pierwszym piętrze.
Tematem wykładu będzie: "Nastolatek w domu - czyli problemy okresu dorastania jako wyzwanie dla rodzica".
Zachęcamy do udziału
 
ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE WARSZTATY DLA RODZICÓW!!!!

Gorąco zachęcamy rodziców, którzy są zainteresowani doskonaleniem umiejętności wychowawczych, do udziału w cyklu 7 warsztatów pn. Szkoła dla Rodziców. Jest to program psychoedukacyjny stworzony z myślą o doskonaleniu kompetencji wychowawczych rodziców, w tym skutecznej komunikacji z dzieckiem, budowania relacji, radzenia sobie z trudnymi zachowaniami. Szkoła dla rodziców jest adresowana zarówno do rodziców, którzy na co dzień świetnie radzą sobie z wychowaniem swoich pociech, jak i do tych, którzy napotykają na trudności  w tym zakresie.

 

 
Jesteśmy Najlepsi na Podkarpaciu

W Rzeszowie 10.12.2017 r. odbyła się III  podsumowująca runda  Podkarpackiej Ligii Dzieci 10 – 11 lat. W całej edycji nasi uczniowie klas IV i V byli najlepsi na Podkarpaciu. Klasa IV występowała w składzie : Bator, Berezak, Blicharz, Dubiel, Głaz, Krużel, Lachowska, Marcinek, Ochalik A, Wilk, Woyterski. Klasa V występowała w składzie : Cholewa, Indyk, Jach, Janusz, Litwin, Michno, Muras, Ochalik F, Pikor, Rajca, Stanisz, Tchórzewska, Zduńska, Zielińska, Zygiel.

Więcej…
 
Najlepsi na Podkarpaciu

W dniach 2-3 grudnia na pływalni MOSiR w Dębicy odbyły się Zimowe Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w pływaniu. Dominację pokazali pływacy Międzyszkolnego Klubu Sportowego „IKAR” Mielec, uczniowie klas pływackich naszej szkoły, którzy z dużą przewagą zwyciężyli w klasyfikacji medalowej zdobywając 101 medali w tym 54 złote, 25 srebrnych i 22 brązowe. W zawodach uczestniczyło 212 zawodników z 23 klubów z całego Podkarpacia.

Więcej…
 
Klasa Mistrzostwa Sportowego z Pływania

W roku szkolnym 2017/2018 po reformie oświaty  w Szkole Podstawowej nr 6 po raz pierwszy w historii szkoły powstała Klasa Mistrzostwa Sportowego, która  liczy 15 uczniów. Wszyscy pływacy uczęszczali dodatkowo na zajęcia Międzyszkolnego Klubu Sportowego „IKAR” Mielec w klasie trzeciej. Od tego roku szkolnego przewidziane jest 16 godzin wychowania fizycznego w tygodniu. Zajęcia na pływalni odbywają się codziennie 2 godziny rano, trzy razy w tygodniu  na sali gimnastycznej i dwa razy treningi popołudniowe w MKS "Ikar".

Klasa już w tym roku szkolnym osiągnęła wielki sukces i wraz z V klasą (sportowa pływacka) zwyciężyli w Podkarpackiej Lidze Dzieci 10 – 11 lat.

 

 
Spotkanie z przedstawicielem wojska

W dniu 13 grudnia 2017r. z inicjatywy nauczyciela przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa pana Izydora Ingrama odbyło się w naszej szkole spotkanie z mjr mgr inż. Robertem Bajorskim - szefem Wydziału Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mielcu. Lekcja została zorganizowana dla uczniów klasy III gimnazjum. Miała na celu poszerzenie wiedzy związanej z funkcjonowaniem wojska w naszym kraju, który poruszany był już wcześniej na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa. W drugiej części spotkania gimnazjaliści poznali zasady funkcjonowania struktur Narodowych Sił Zbrojnych i niedawno powstałych wojsk terytorialnych.

Więcej…
 
Pierwsza pomoc

W dniu 20 grudnia 2017r. z inicjatywy nauczyciela przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa pana Izydora Ingrama uczniowie klasy IIIag  w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu mieli okazję doskonalić swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Pomagali im w tym: pani  Weronika Czerwińska -  ratownik drogowy Automobilklubu Mieleckiego oraz pan Oskar Tyniec członek tegoż klubu. Lekcja  miała na celu utrwalenie wiadomości, jaką uczniowie zdobyli wcześniej na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa.

Więcej…
 
X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA” pod hasłem ‘Małe i duże morskie podróże”

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy II b Amelia Sekulska op. Dorota Kaławaj otrzymała nagrodę specjalną w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA” pod hasłem ‘Małe i duże morskie podróże”. Na konkurs ogłoszony przez Szkołę Podstawową nr 2 w Rzeszowie i Przedszkole Publiczne nr 15 w Rzeszowie wpłynęło ponad 16 tysięcy prac z całej Polski. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 
W oczekiwaniu na święta

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, dlatego  uczniowie klas Ia, Ib, Ic 4 grudnia uczestniczyli w warsztatach świątecznych zorganizowanych przez kierownictwo sklepu Leroy Merlin. Głównym celem zajęć było  upowszechnienie jednej z tradycji świąt, jakim jest ubieranie choinki. Uczniowie z wielkim zapałem dekorowali drzewka wykonanymi przez siebie ozdobami. Na zakończenie dzieci podziękowały za zaproszenie na warsztaty i w rewanżu za żywe choinki wręczyły piernikowe ozdoby. Pięknie przystrojone drzewka  pojawiły się w każdej klasie.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

Stowarzyszenie

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting