Konkurs plastyczno-literacki „ Moja ulubiona książka”

Od 8 marca do 5 kwietnia w naszej szkole trwał konkurs plastyczno-literacki pt. "Moja ulubiona książka".  Został on zorganizowany w ramach Programu Kompleksowego Wspomagania Rozwoju Szkół. Chętni uczniowie ilustrowali wybrane przez siebie pozycje z literatury dziecięcej i młodzieżowej. Do prac plastycznych należało też dołączyć krótką recenzję lektury zachęcającą do jej przeczytania. Do biblioteki szkolnej przez 4 tygodnie napływały prace w różnorodnych technikach plastycznych i ciekawe opisy książek.

Więcej…
 
Konkurs "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna"

Tegorocznej – 14 edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” towarzyszyły słowa Stanisława Wyspiańskiego, który w „Weselu” powiedział: „Polska to jest wielka rzecz”. Zapoczątkowany 14 lat temu konkurs od wielu lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród uczniów. Od samego początku konkursowym zmaganiom kibicuje pomysłodawczyni konkursu – poseł na Sejm RP p. Krystyna Skowrońska. Można śmiało powiedzieć, że kolejne edycje tego konkursu wpisały się już na stałe w kalendarz konkursowych zmagań uczniów z Mielca i powiatu mieleckiego, ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Więcej…
 
Międzyszkolny Konkurs Edukacji Środowiskowej klas III

21 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu odbył się Międzyszkolny Konkurs Edukacji Środowiskowej klas trzecich. Drużyna naszej szkoły w składzie: Kinga Pieróg, Jakub Hałka, Michał Narowski- uczniowie  klasy III b -  zajęła I miejsce. Opiekunem zwycięskiej „trójki” jest pani Dorota Kaławaj.

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów!

red. D. Kaławaj

Więcej…
 
Spotkanie edukacyjno- integracyjne w Książnicach

W ramach projektu Educo- Plener w dniu 16 maja uczniowie klasy 8d i 8c z wychowawcami mieli przyjemność uczestniczyć w ciekawym i wartościowym spotkaniu w Domku Myśliwskim Koła Łowieckiego Diana w Wólce Książnickiej. Dzięki serdeczności i gościnności pana Macieja Rachwała, gospodarza spotkania oraz ratownika medycznego, młodzież miała okazję wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej w stanach bezpośredniego zagrożenia życia.

Więcej…
 
Pływacy Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu najlepsi w województwie

W Krośnie 14 maja odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w pływaniu sztafetowym 6 x 25 m stylem dowolnym. Sztafeta chłopców płynąca w składzie :Jakub Pikor, Filip Ochalik, Filip Blicharz, Adrian Ochalik, Maciej Stanisz, Szymon Muras zajęła pierwsze miejsce a dziewczęta w składzie : Weronika Dubiel, Maja Tchórzewska, Ania Litwin, Zuzanna Zielińska, Maja Indyk, Paulina Zygiel uplasowała się na trzecim miejscu w województwie podkarpackim.

Więcej…
 
Rok Moniuszkowski w naszej szkole

Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć wielkiego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki. Uważany jest on za twórcę polskiej opery narodowej. W swoich dziełach odwoływał się do ojczystego folkloru i tradycji szlacheckiej. W celu przybliżenia wszystkim uczniom postaci najbliższego nam kompozytora z inicjatywy nauczycielki muzyki p. Alicji Jasińskiej powstały w obu budynkach szkoły pamiątkowe tablice. W budynku przy ulicy Biernackiego wykonali je uczniowie: Igor Syper, Kacper Sikora, Joanna Juszczyk i Patryk Drożdż z kl. 3bg a w budynku przy ulicy Solskiego: Dominik Ochalik z kl.7b i Oliwia Łaz z kl. 6b.

red. A. Jasińska

 

 
Konkurs techniczny

W dniu 10.05.2019r. uczniowie klasy VI f: Mateusz Matraj i Michał Wasiuta brali udział w rozdaniu nagród za udział w konkursie ,,Młody Konstruktor” w SDK w Mielcu podczas X Mieleckiego Festiwalu Nauki. Chłopcy zostali nagrodzeni za skonstruowanie makiety tartaku, który został zasilony baterią słoneczną. Gratulujemy i życzymy im dalszego rozwijania swoich zainteresowań!

red. A. Bajor

 

 
Pływacy IKARA znów najlepsi na Podkarpaciu

Na pływalni w Kolbuszowej 18 maja zakończyła się wiosenna edycja Podkarpackiej Ligi pływackiej dzieci 11-12 lat.  Bezkonkurencyjni  na Podkarpaciu okazali się młodzi pływacy MKS IKAR Mielec, uczniowie klas pływackich Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu, którzy zdobywając 270 punktów pokonali o 100 drugą drużynę Swim2Wim Krosno. W klasyfikacji ogólnej podopieczna trener Joanny Rusek Maja Tchórzewska zajęła drugie miejsce, a podopieczni trenera Roberta Wieczorka Mikołaj Wilk zajął również drugie miejsce, a Adrian Ochalik trzecie.

Więcej…
 
Szkolne Koło Caritas

Przed Świętami Wielkanocnymi Szkolne Koło Caritas przeprowadziło zbiórkę darów. Były to koce, pościel, ręczniki, odzież męska i obuwie. Zebrane rzeczy zostały przekazane do Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta w Mielcu. Akcję zorganizowały panie: Mariola Wiechowska i Anna Woźniak oraz dzieci ze Szkolnego Koła Caritas. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli i włączyli się w to dzieło.

Red. M. Wiechowska

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2019/2020

100 lat niepodległości

Konkursy 2018/2019

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting