Ognisko klas szóstych

Tradycją naszej szkoły jest już od lat, że żegnamy uczniów klas szóstych na uroczystym ognisku. Tym razem dzięki inicjatywie Rady Rodziców działającej przy naszej szkole odbyło się ono W Woli Chorzelowskiej w ,,Kolorado''. Było bardzo sympatycznie, a chłopakom nie przeszkodził nawet deszcz podczas emocjonującej gry w piłkę. Uczniowie mogli też pograć w tenisa i pobawić się na terenie, który jest do tego dobrze przygotowany.

 

 

Więcej…
 

Przegląd twórczości szkolnej

Jak co roku w czerwcu odbywa się w naszej szkole ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród dzieci impreza pod hasłem ,,Przegląd twórczości szkolnej''. W tym roku wystąpiło ponad 30. uczestników, które zaskakują nas inwencją twórczą i talentem. Dzieci śpiewały swoje ulubione piosenki, tańczyły solo, grały na trąbce, keyboardzie, gitarze i akordeonie, zatańczył również szkolny zespół taneczny, który prowadzi pani Dorota Wieczorek. A wszystko to odbyło się pod czujnym okiem pani Alicji Jasińskiej, pomysłodawczyni imprezy.

 

Więcej…
 

Pielgrzymka

W połowie czerwca chętni uczniowie klas 3-6 pojechali na pielgrzymkę zorganizowaną przez panią katechetkę Barbarę Mądro. Dzieci odwiedziły sanktuarium maryjne w Dębowcu prowadzone przez księży Saletynów. Potem zwiedziły miejsce pobytu św. Jana z Dukli- pustelnię, a na koniec przyjechały do Miejsca Piastowego niedaleko Krosna, gdzie księża Michalici pielęgnują kult bł. Bronisława Markiewicza. Oprócz modlitwy i poznania miejsc kultu religijnego dzieci mogły aktywnie i radośnie pobyć na łonie przyrody.

 

zobacz galerię>>
 


Konkurs Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Plastycznej

Dnia 10 czerwca 2011 w Samorządowym Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy Miejskiego Konkursu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Plastycznej. Na otwarciu nastąpiło również rozstrzygniecie tego konkursu i wręczenie nagród przez Prezydenta Janusza Chodorowskiego oraz Dyrektora  Arkadiusza Gałkowskiego. Oto lista nagrodzonych uczniów naszej szkoły:

 

Więcej…
 


Dzień piosenki w szkole

Dnia 12.05.2011.r  w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Piosenki.Zabawę organizowała pani A.Jasińska-nauczycielka muzyki. Brało w niej udział ok.10 osób.Uczestnicy losowali numerki,które miały zadecydować o ich kolejności.Większość śpiewanych utworów to znane polskie piosenki, lecz nie zabrakło również angielskich utworów. Spotkanie trwało ok 45 min i dzięki niemu  odkryto nowe talenty. Wszystkie występy były ciekawe i nas poruszyły. Wszystkim uczestnikom serdecznie  gratulujemy!!!

red. Ewelina Ogorzelec kl.6d

 

galeria>>
 

 


 

Piotr Zdziebło - laureat Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego

W dniach 2-4 czerwca 2011r. w Warszawie odbyły się zawody centralne XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu i IV edycji Olimpiady ?Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Oberżyna do Wiednia?. Uczeń naszej szkoły Piotr Zdziebło z klasy VI a otrzymał tytuł laureata ? finalisty XVI edycji konkursu zorganizowanego w roku szkolnym 2010/2011. Zajął VII miejsce w klasyfikacji generalnej oraz I miejsce w konkurencji eksponat muzealny. W zawodach wzięło udział 33 uczniów szkół podstawowych z całej Polski, 40 uczniów szkół gimnazjalnych i 47 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zawody zostały rozegrane w 7 konkurencjach : 1) BROŃ I BARWA 2) MALARSTWO BATALISTYCZNE 3) EKSPONAT MUZEALNY 4) FILM 5) LITERATURA 6) GEOGRAFIA MILITARNA 7) OBIEKT HISTORYCZNY.
Konkurencje 1,2,4,5,6-  polegała na rozwiązywaniu testów z pytaniami otwartymi i zamkniętymi, z odniesieniem do ekspozycji muzealnej, map, filmów, cytatów z literatury. Konkurencje 3,7 ? polegały na przedstawieniu ustnej prezentacji na temat wybranych losowo eksponatu muzealnego i obiektu historycznego w Warszawie. Komisja stwierdziła, że wszyscy finaliści uzyskali bardzo wysokie wyniki.
?Uczniowie szkół podstawowych wykazali się wiedzą na poziomie absolwentów szkół gimnazjalnych, gimnazjaliści na poziomie maturzystów, licealiści na poziomie uczestników seminariów magisterskich. Np. w konkurencji Film wszyscy uczestnicy rozwiązywali identyczny test o takim samym poziomie trudności?
GRATULUJEMY PIOTROWI I ŻYCZYMY SUKCESÓW W NASTĘPNEJ EDYCJI KONKURSU ZA ROK. Nauczycielem-opiekunem Piotra jest Pani mgr Elżbieta Wołoszyn.

Ps. Poseł Zbigniew Rymasiewicz zaprosił Piotra wraz z rodzicami i nauczycielem opiekunem do zwiedzania Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

 

Konkurs Informatyczny Gigabajt2011

 

zrodlo:pcen

6 czerwca 2011 w Tarnobrzegu odył się III etap- Finał Międzypowiatowy Konkursu Informatycznego Gigabajt2011. Nasza szkołę reprezentowali  Monika Saj(6a) i Mateusz Bajor(6d). Finaliści mogli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w zakresie technologii informacyjnej w szczególności posługiwania się komputerem oraz aplikacjami biurowymi MS -WORD, MS-Excel, MS PowerPoint i Internetem. Spisali się rewelacyjnie i zostali zwycięzcami. Uczniowie pracowali pod kierunkiem p.Bożeny Lenartowicz. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 20 czerwca w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Tarnobrzegu. GRATULACJE!!!!!!!!!


 


"Chrzest morski"

 

W dniach 22 - 30.05 przebywaliśmy na zielonej szkole w Ustroniu Morskim. Prawie wszyscy uczestnicy przeszli chrzest morski i otrzymali certyfikaty. Posejdon był bezwzględny, pomagały mu diabełki. Uczestnikom nie było łatwo. Na końcu imprezy mogli się zrewanżować - wrzucając Posejdona (Kamila Dyduła) do morza (a wcale nie było ciepło).

 

 

zobacz galerię>>
 

"Ziarnko do ziarnka"

 

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie ekologicznym ?Ziarnko do ziarnka? w następujących kategoriach: -zbiórka makulatury, -zbiórka butelek PET, -zbiórka baterii-zbiórka korków, plastikowych, -wielobój recyklingowy

28 najlepszych spośród uczestników konkursu pojechało w nagrodę  na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Wycieczka odbyła się 3 czerwca 2011r. Uczestnicy odwiedzili między innymi: Klasztor Świętego Krzyża na Łysej Górze, Muzeum Świętokrzyskiego Parku Narodowego, Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie. Widzieliśmy gołoborza podczas spaceru szlakiem Świętokrzyskiego Parku Narodowego.
Gratulujemy tegorocznym zwycięzcom. Kolejna edycja konkursu za rok.

 

Zobacz galerię>>
 
« PoczątekPoprzednia131132133134135136137138139140NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2021/2022

Znajdź nas na ...

Szkoła w chmurze

#Szkoła pamieta

szkola.jpg

Procedury covid -19

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting