My też pamiętamy?

Dzień przed Świętem Niepodległości uczniowie ,,szóstki?? podczas uroczystej akademii mieli okazję przypomnieć sobie to zdarzyło się 92 lata temu, a było związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli.
Jak przybliżyć dzieciom w prosty i przejrzysty sposób historię naszego narodu i bez moralizowania uczyć patriotyzmu? Mamy nadzieję, że udało się to osiągnąć dzięki sugestywnej oprawie plastycznej, przygotowanej przez panią Dorotę Łaz, piosenkom i pieśniom patriotycznym przygotowanym przez chór szkolny, którym opiekuje się pani Alicja Jasińska oraz dzięki prezentacji multimedialnej i scenkom pantomimicznym, które przygotowali uczniowie klasy 6a wraz z wychowawcą.

redagowała  E.K

zobacz galerię>>
 

 


Szkoła bez przemocy

Już po raz czwarty nasza szkoła bierze udział w V edycji ogólnopolskiego programu społecznego pn. ?Szkoła bez przemocy?.
?Badania rodziców zrealizowane w 2009 roku pokazały, że znaczna część polskich rodziców nie angażuje się w życie szkoły, pozostawiając jej pełnię funkcji nie tylko edukacyjnych, ale i wychowawczych. W odpowiedzi na to zjawisko w nowej edycji Programu chcemy podkreślić kluczową rolę rodzica w prawidłowym funkcjonowaniu szkoły, podjąć próbę zmiany podejścia rodziców i włączenia ich w aktywne życie szkoły. Dlatego głównym przesłaniem w roku 2010/11 będzie punkt Kodeksu Szkoły bez Przemocy ?Rodzice są  z nami".

Więcej…
 


Święto patronów

Tegoroczne obchody święta patronów szkoły trwały dwa tygodnie. Rozpoczęły się apelem przygotowanym przez klasę Va. Uczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie plastycznym ?Ja i moja szkoła?. Klasy starsze uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych, na których poznawały historię szkoły z kronik oraz biografie patronów z dokumentów zgromadzonych w bibliotece. Połączone redakcje gazetek szkolnych przygotowały wydanie specjalne, ?Kleksika? i ?Sprintem po szóstce?.

Więcej…
 

Halloween Party

Halloween Party - bal "przebierańców"

Klasy sportowe IVf, IVe, Vf oraz klasa integracyjna Va, spotkały się na Halloween Party w Klubie Papillon w Mielcu. Na tą wyjątkową okazję uczniowie przygotowali wspaniałe kostiumy, które oceniało jury w składzie: M.Nowakowska, A.Mytych, B.Witkowska i A.Zając.

zobacz galerię>>
 

Konkurs z Przyrody

Przed Konkursem z PrzyrodyW dniu 19.10.2010 roku został przeprowadzony Konkurs z Przyrody dla uczniów szkół podstawowych - etap szkolny. Przystąpiło do niego 35 uczniów naszej szkoły. Każdy uczestnik miał przed sobą zestaw pytań, które pozwalały wcielić się w znawcę: geografii, biologii, chemii i fizyki. Tematem przewodnim konkursu była woda w życiu Ziemi. Test zawierał 30 zadań, można było uzyskać 70 punktów w ciągu 60 minut.

 

 

zobacz galerię>>
 

Pasowanie na ucznia i ucznia sportowca

Dzień pasowania na ucznia to uroczystość, podczas której radość miesza się ze wzruszeniem. Tych uczuć doświadczyli z pewnością uczniowie i rodzice nowo przyjętych do społeczności SP6 pierwszoklasistów, a i starsi â?? czwartoklasiści z oddziałów sportowych (klas: siatkarskiej i pływackiej) odczuli doniosłość chwili.

O godzinie 17.00 licznie zgromadzonych gości powitał dyrektor szkoły mgr Lech Stacho. Słowa swego przemówienia skierował do bohaterów uroczystości â?? dzieci, które 1 września rozpoczęły naukę w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu. Podkreślił fakt, iż mogą się one uczyć w wyremontowanym budynku, który wkrótce zostanie dodatkowo wyposażony w plac zabaw. Za pomoc w remoncie p. dyrektor podziękował obecnym na sali prezydentowi Mielca panu Januszowi Chodorowskiemu oraz wiceprezydentowi panu Bogdanowi Bieńkowi.

Więcej…
 

Harmonogram konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2010/2011

Wszystkie konkursy rozpoczynają się o godz. 1000 i trwają 60 minut. Poniżej przedstawiamy harmonogram konkursów w bieżącym roku szkolnym.

 

Więcej…
 

Wybory Naj...Mana

Wybory Naj...Mana

 

W piątek 1 października odbyło się podsumowanie Plebiscytu na Naj...Mana. przeprowadzonego przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczęta z klas IV-VI wybierały swoich faworytów w siedmiu kategoriach.

 

 

Zobacz wyniki>>
 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

1 września  młodzież Szkoły Podstawowej nr 6 rozpoczęła  rok szkolny w  pięknie wyglądającym budynku. Nowe wejście witało uczniów, w szczególności tych, którzy pierwszy raz przekraczali szkolny próg. W czasie uroczystości inaugurującej rok szkolny 2010/2011 pan dyrektor serdecznie powitał wszystkich uczniów, przybyłych gości, nauczycieli i rodziców. Na ręce wiceprezydenta Bogdana Bieńka złożył podziękowania władzom miasta za przeprowadzony remont obiektu szkolnego.

Uroczystość zakończył krótki montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy 5a i 5b.

 

zobacz galerię>>
 
« PoczątekPoprzednia131132133NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Procedury covid -19

Szkoła w chmurze

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting