Drużynowe Mistrzostwa Województw w pływaniu

Oświęcim 20-21.11.2010r.

Oświęcim 2010Młodzi pływacy z rocznika 1998, zawodnicy IKARA Mielec wielokrotnie stawali na podium, podczas Drużynowych Mistrzostw Województw w pływaniu, które odbyły się w Oświęcimiu. W zawodach wzięli udział uczniowie naszej szkoły, pływacy  z klasy VI"f". W klasyfikacji indywidualnej wśród dziewcząt III miejsce wywalczyła Nadia Gasin, a wśród chłopców na II miejscu znalazł się  Kacper Lodarski i na III miejscu Piotr Jacher.

W klasyfikacji drużynowej na pierwszym miejscu stanęła drużyna IKARA Mielec, która od organizatorów zawodów otrzymała okazały puchar.

zobacz wyniki pływaków>>
 

Pomóż dzieciom przetrwać zimę.

Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej ? ?Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę?. W dniach od 29 listopada do 10 grudnia 2010 roku w naszej szkole będziemy zbierać: żywność długoterminową, środki czystości, zabawki i przybory szkole. Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane potrzebującym uczniom naszej szkoły, których sytuacja rodzinna i materialna jest bardzo trudna.


Jak co roku liczę na Was Drodzy uczniowie!
Ty też możesz zostać św. Mikołajem!
Rodzice bądźcie z nami!
Za dary serca i wielką pomoc uczniom w potrzebie serdecznie dziękuję.


Pedagog szkolny

 

Otwarte Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w pływaniu

Dębica, 13 ? 14 listopada 2010 roku

100 m stylem zmiennym. Od lewej: Wiktoria Bełzo, Nadia Gasin, Sylwia Kukowska.W miniony weekend, na nowo otwartym 25 - metrowym basenie w Dębicy, gościli pływacy    z Podkarpacia, którzy rywalizowali w Mistrzostwach Okręgu w pływaniu.
W zawodach tych znakomicie spisali się zawodnicy IKARA Mielec, w tym uczniowie klas pływackich: V ?f? oraz VI ?f? Szkoły Podstawowej nr 6 im. Żwirki i Wigury w Mielcu.

zobacz listę naszych mistrzów >>
 


Konkurs z zakresu "Promocji zdrowia"

W dniu 20.10.2010  odbył się konkurs wiedzy dla uczniów klas IV-VI zorganizowany przez PCK oddział w Mielcu i SP6 z zakresu PROMOCJI ZDROWIA. W konkursie wzięło udział 32 uczniów. Natomiast w dniach 15-20.10.2010  odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III.  W konkursie wzięło udział 44 uczniów.

Komisja w składzie: Marzena Rybak, Beata Czarnota i Aleksandra Szyszka oraz Dorota Łaz wyłoniła następujących laureatów:

zobacz listę laureatów >>
 


Klasa IId w Tesco

Dzisiaj, tj 15 listopada 2010 roku klasa IId wybrała się z wizytą do Tesco. Zostaliśmy zaproszeni przez panią Kasię. Ubrani w białe fartuszki i czapki ruszyliśmy zapoznać się z pracą piekarzy, linią produkcyjną, magazynami. Było bardzo miło i ciekawie. Pracownicy cierpliwie odpowiadali na nasze pytania, a pani Kasia co chwilę nas czymś zaskakiwała. Na koniec naszej wizyty poczęstowano nas pysznymi pączkami i soczkami. Nie mieliśmy pojęcia, że do wyprodukowania takiego małego przysmaku potrzeba tak wielu urządzeń.

zobacz galerię>>
 


My też pamiętamy?

Dzień przed Świętem Niepodległości uczniowie ,,szóstki?? podczas uroczystej akademii mieli okazję przypomnieć sobie to zdarzyło się 92 lata temu, a było związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli.
Jak przybliżyć dzieciom w prosty i przejrzysty sposób historię naszego narodu i bez moralizowania uczyć patriotyzmu? Mamy nadzieję, że udało się to osiągnąć dzięki sugestywnej oprawie plastycznej, przygotowanej przez panią Dorotę Łaz, piosenkom i pieśniom patriotycznym przygotowanym przez chór szkolny, którym opiekuje się pani Alicja Jasińska oraz dzięki prezentacji multimedialnej i scenkom pantomimicznym, które przygotowali uczniowie klasy 6a wraz z wychowawcą.

redagowała  E.K

zobacz galerię>>
 

 


Szkoła bez przemocy

Już po raz czwarty nasza szkoła bierze udział w V edycji ogólnopolskiego programu społecznego pn. ?Szkoła bez przemocy?.
?Badania rodziców zrealizowane w 2009 roku pokazały, że znaczna część polskich rodziców nie angażuje się w życie szkoły, pozostawiając jej pełnię funkcji nie tylko edukacyjnych, ale i wychowawczych. W odpowiedzi na to zjawisko w nowej edycji Programu chcemy podkreślić kluczową rolę rodzica w prawidłowym funkcjonowaniu szkoły, podjąć próbę zmiany podejścia rodziców i włączenia ich w aktywne życie szkoły. Dlatego głównym przesłaniem w roku 2010/11 będzie punkt Kodeksu Szkoły bez Przemocy ?Rodzice są  z nami".

Więcej…
 


Święto patronów

Tegoroczne obchody święta patronów szkoły trwały dwa tygodnie. Rozpoczęły się apelem przygotowanym przez klasę Va. Uczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie plastycznym ?Ja i moja szkoła?. Klasy starsze uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych, na których poznawały historię szkoły z kronik oraz biografie patronów z dokumentów zgromadzonych w bibliotece. Połączone redakcje gazetek szkolnych przygotowały wydanie specjalne, ?Kleksika? i ?Sprintem po szóstce?.

Więcej…
 

Halloween Party

Halloween Party - bal "przebierańców"

Klasy sportowe IVf, IVe, Vf oraz klasa integracyjna Va, spotkały się na Halloween Party w Klubie Papillon w Mielcu. Na tą wyjątkową okazję uczniowie przygotowali wspaniałe kostiumy, które oceniało jury w składzie: M.Nowakowska, A.Mytych, B.Witkowska i A.Zając.

zobacz galerię>>
 
« PoczątekPoprzednia121122123124125126127128129130NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting