Konkurs Plastyczny "Mój ulubiony bohater".

Konkurs zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Mielcu. III miejsce zajęła uczennica kl. IIb Emilka Forczek, natomiast Joanna Juszczyk zdobyła wyróżnienie. Prace plastyczne zostały przygotowane pod opieką pań ze świetlicy szkolnej.

 

Trwają Konkursy Kuratoryjne...

Jakub ParysPodkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie jak co roku, zorganizował konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych. W naszej szkole odbyły się następujące konkursy: z języka polskiego, matematyki, historii, przyrody, języka angielskiego. Konkursy organizowane są w formie trzystopniowych zawodów: I etap szkolny, II etap rejonowy, III etap wojewódzki.

Do III etapu wojewódzkiego z przyrody zakwalifikował się uczeń klasy 6c Jakub Parys (opiekun p.Urszula Tarnawska). Jakub zakwalifikował się też do III etapu z historii (opiekun p.Elżbieta Wołoszyn).

Etap wojewódzki z przyrody odbędzie się w Rzeszowie 14 stycznia 2012 a z historii 18 lutego 2012 roku. Serdecznie gratulujemy Jakubowi już osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy kciuki!!!!!!

 

I Powiatowy Turniej Singli  Siatkarskich Dziewcząt

17 grudnia 2011 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu odbył się  I Powiatowy Turniej Singli  Siatkarskich Dziewcząt. Organizatorem imprezy byli:  Akademia Siatkówki "Pierwszy krok" pod opieką p.B.Cetnar i R.Pociask, UKS "Szóstka" w Mielcu, Sp6 w Mielcu. Do zawodów zostały zgłoszone 32 zawodniczki, podzielone na sześć grup. W półfinałach walczyło  18 zawodniczek (po trzy  z każdej grupy), a  w ścisłym finale zacięte mecze rozegrało 6 zawodniczek. Zawody wywoływały wiele emocji. Każda zawodniczka otrzymała nagrodę (piłkę). Sześć najlepszych dziewcząt zdobyło dyplom i puchar, który wręczył vicestarosta Andrzej Bryła. Wszystkie nagrody ufundowało Starostwo.

 

Więcej…
 

Podziękowania.....

Opiekunowie Szkolnego Koła "Caritas" serdecznie dziękują wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy okazali szczególną wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka i przynieśli dary na paczki mikołajkowe. Otrzymane prezenty zostały przekazane do świetlicy Profilaktyczno-wychowawczej Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy Parafii MBNP i na świetlicy TPD przy ul. Chopina. Część maskotek trafiło do dzieci Specjalnej Troski zrzeszonych w grupie "Promyczków Miłości".

Dziękujemy wszystkim za okazane serce.

Opiekunowie Koła Caritas: Anna Wożniak, Mariola Wiechowska, ks. Prałat Kazimierz Czesak

 


Kibicuję fair play

 

Nasza szkoła, po raz piąty, przystąpiła do społecznościowego programu pn. ?Szkoła bez przemocy?, której hasłem przewodnim w tej edycji jest: ?Kibicuję fair play?.
Celem Programu jest przeciwdziałanie agresji i przemocy w szkołach poprzez naukę pozytywnych zachowań akceptowanych społecznie, które pomagają w radzeniu sobie ze złością, agresją i przemocą.
Szkoła wdraża zasady Kodeksu, które łączą wszystkich uczestników życia szkolnego, a więc pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców. W dniach od 5 do 9 grudnia 2011 roku w szkole przeżywać będziemy Tydzień Wolontariatu.
Przyłącz się do nas!
Zachęcam wszystkie klasy do udziału w zbiórce żywności  oraz zaplanowanych w tym okresie konkursach z nagrodami.

Pedagog szkolny

 


Moja szkoła i jej patroni

Biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski byli organizatorami turnieju klas VI pod hasłem ?Moja szkoła i jej patroni?, który odbył się na sali gimnastycznej 26 października. Sześcioosobowe drużyny, reprezentujące klasy VI musiały się wykazać nie tylko wiedzą o szkole i jej patronach, ale także umiejętnością pracy w zespole, pomysłowością i talentem sportowym. Zwyciężyła klasa VIc.

 

 


Pomoc dla schroniska

Na przełomie września i października Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt. Zbieraliśmy karmę, koce, ręczniki i wszystko, czym można ocieplić psie budy na czas zimy. Akcja spotkała się z dużym odzewem uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Szczególnie mocno zaangażowali się w nią uczniowie klas I-III. Uzbierane dary wypełniły bagażniki trzech samochodów, którymi zostały odwiezione do schroniska.

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

 


Festiwal nauki i techniki

W dniu 7 października 2011r. uczniowie klasy 6a z panią Marią Nowakowską oraz członkowie Szkolnych Kół Przyrodniczych z paniami Renatą Pietrzyk i Urszulą Tarnawską uczestniczyli w Festiwalu Nauki i Techniki w ośrodku In-Tech w Mielcu. Młodzież zobaczyła ciekawe doświadczenia z ciekłym azotem, ekologiczne pojazdy elektryczne oraz napędzane siłą mięśni ludzkich. Uczniowie mieli też możliwość samodzielnego wykonania zaskakujących doświadczeń przy użyciu sprzętu z Centrum Nauki i Techniki Kopernik z Warszawy. Starsi koledzy z mieleckich szkół średnich przygotowali ciekawe pokazy według własnych pomysłów. Udział w tym festiwalu był dla wszystkich ciekawą lekcją praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej w szkole

 

Ognisko klas szóstych

Tradycją naszej szkoły jest już od lat, że żegnamy uczniów klas szóstych na uroczystym ognisku. Tym razem dzięki inicjatywie Rady Rodziców działającej przy naszej szkole odbyło się ono W Woli Chorzelowskiej w ,,Kolorado''. Było bardzo sympatycznie, a chłopakom nie przeszkodził nawet deszcz podczas emocjonującej gry w piłkę. Uczniowie mogli też pograć w tenisa i pobawić się na terenie, który jest do tego dobrze przygotowany.

 

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia121122123124125126127128129130NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

ANGIELSKI dla każdego

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting