Pasowanie...

18 października 2012 r. nasza szkoła oficjalnie przyjęła do swego uczniowskiego grona pierwszoklasistów z sześciu oddziałów. Była to niezwykła uroczystość, bowiem już po raz pięćdziesiąty w tych murach” dzieci ślubowały być dobrym uczniem. W tym samym dniu odbyło się także pasowanie na ucznia sportowca członków sportowych klas czwartych – siatkarskiej i pływackiej.

Pasowania dokonał dyrektor SP 6 Grzegorz Tychanowicz. Wcześniej jednak dzieci musiały wykazać się wiedzą, a także wieloma umiejętnościami, w celu udowodnienia, że nie są już „żółtodziobami”, a prawdziwymi uczniami. Odświętnie ubrane i przejęte pierwszaki pięknie śpiewały, tańczyły i recytowały.

Podczas uroczystości towarzyszyli im licznie zgromadzeni goście, rodzice i nauczyciele. Dzieci otrzymały na pamiątkę piękne dyplomy i książki oraz życzenia i gratulacje. Po
uroczystości odbyła się sesja fotograficzna, a po niej spotkania w klasowych gronach.

 

Więcej…
 

 


Bieszczady w październiku

 

Sportowe klasy SP 6 - 5 e oraz 6 f miały okazję podziwiać uroki Bieszczadów podczas wycieczki, która odbyła się w dniach 16-17 października 2012 roku. Celem naszej wyprawy był Bieszczadzki Park Narodowy i jego najbliższe okolice: rezerwat Sine Wiry i ostoja żubrów w Stuposianach. Ciekawie opowiadał o nich przewodnik beskidzki - p. Zbigniew Maj. Zwiedziliśmy też Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku oraz Sanktuarium Maryjne w Kalwarii Pacławskiej.

Pogoda dopisała: choć nie brakło ani deszczu, ani rannych górskich mgieł, to jednak podczas wędrówki zielonym szlakiem towarzyszyło nam słońce. Pozwoliło w pełni docenić urodę bieszczadzkich połonin i bukowych lasów.

Te dwa dni spędziliśmy pożytecznie i miło. Pożytecznie, gdyż poznaliśmy ekologiczne i krajobrazowe walory naszego regionu, miło, ponieważ potrafiliśmy stworzyć dobrą atmosferę.

Oby takie wyjazdy jak najczęściej się powtarzały!

AZ

 

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

 

Jubileusz naszej szkoły

 

W bieżącym roku Szkoła Podstawowa nr 6 im. Żwirki i Wigury w Mielcu obchodzi 50-lecie swojego istnienia.

Z tej okazji 10 października 2012 r. odbędzie się w kościele pw. MBNP o godz. 1330 uroczysta Msza św., a o godz. 1500 w budynku szkoły nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz otwarcie wystawy prac uczniowskich o godz. 1530 - 1900.
15 października 2012 r. odbędzie się  uroczysta akademia w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu o godz. 1030 i 1230.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach absolwentów, byłych pracowników dydaktycznych i administracyjnych, a także wszystkich sympatyków naszej szkoły.


Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie SP6 w Mielcu

 

 

 


 

Pierwsze sportowe sukcesy....

 

Pierwsze sukcesy sportowe naszych lekkoatletów w roku szkolnym 2012/2013. W dniu 2 października 2012 r. Marcin Jacher został mistrzem województwa w biegu na 1000m, a Alicja Król zajęła VIII miejsce w rzucie piłeczką palantową podczas finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Rzeszowie.

 

Więcej…
 


Konkurs języka angielskiego województwa podkarpackiego

Etap szkolny konkursu odbędzie się 29 listopada 2012 r. o godz. 1000. Na etapie szkolnym wymagania konkursu obejmują sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozwiązywania zadań gramatyczno-leksykalnych, sprawdzenie słownictwa oraz umiejętności pisania (dokładny zakres treści znajduje się na stronie www.ko.rzeszow.pl). Wyniki uczniów, którzy uzyskają co najmniej  85% przekazane będą do etapu wojewódzkiego. Lista uczniów zakwalifikowanych do w/w etapu zostanie opublikowana na stronie kuratorium oraz na stronie     www.nkjo-rz.neostrada.pl do 18 grudnia 2012 r. Etap wojewódzki przewidziany jest na dzień 31 stycznia 2013 r.

Zapraszamy chętnych uczniów SP6 .

Nauczyciele języka angielskiego.

 

 


Rok szkolny rozpoczęty?

W poniedziałek, 3 września, podczas uroczystych akademii uczniowie klas 1-6 wraz z wychowawcami zainaugurowali nowy rok szkolny 2012/2013. W 33 oddziałach klasowych (ponad 800 uczniów) będzie uczyć 60 nauczycieli. Uśmiechnięci, odświętnie ubrani z nadzieją, że ten rok będzie pomyślny uczniowie oczekiwali na pierwsze spotkanie z kolegami z klasy i wychowawcami. Przed nami nowe wyzwania, dlatego życzymy dyrekcji, nauczycielom satysfakcjonującej pracy a uczniom wytrwałości w nauce oraz osiągania jak najlepszych wyników. Powodzenia!

 


Przy Solskiego zmiany?

Jesteśmy u progu nowego roku szkolnego, a w ,,szóstce?? zmiany. I tak jak w życiu coś się kończy, a coś zaczyna, od nowego roku szkolnego 2012/2013 nowym dyrektorem SP6 został pan Grzegorz Tychanowicz- dotychczasowy zastępca dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu.

Jego poprzednik pan Lech Stacho był dyrektorem ,,szóstki?? aż przez 22 lata. Nauczyciele i uczniowie uroczyście pożegnali pana dyrektora 30 czerwca podczas akademii na zakończenie roku szkolnego, na której to pan Lech Stacho dzielił się swoimi wspomnieniami i wrażeniami z długoletniej pracy.

W pierwszym dniu nowego roku szkolnego podczas akademii serdecznie powitamy nowego ,,gospodarza?? naszej szkoły, życząc mu pomyślności w realizacji planów i zamierzeń oraz dobrej współpracy z gronem pedagogicznym, rodzicami i uczniami.

 

zobacz galerię>>
 

Powiatowy Konkurs Plastyczny....

Dnia 14 kwietnia 2012 roku w Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu, rozstrzygnięto powiatowy konkurs plastyczny pod haslem: "Mnie ta ziemia od innych droższa...". Laureatkami konkursu zostały uczennice klasy IIb: Emilka Forczek, Weronika Ochał, Kinga Tchórzewska. Wyróżnienia zdobyły: Emilka Kołodziej, Ola Janów. Prace przygotowano pod opieką p. Renaty Pieńczewskiej.

W kategorii klas starszych wyróżnione zostały uczennice: Olga Jackowska, Anna Zdziebło, Alicja Barnaś, Marcelina Sieroń. Opiekunem uczennic jest p. Urszula Tarnawska.

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia111112113114115116117118119120NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting