Odebraliśmy ostatnią przesyłkę

 

Dzisiaj tj. środa 12 grudnia kurier przywiózł ostatnią przesyłkę w ramach projektu "Cyfrowa szkoła". Wszyscy pomagaliśmy wnosić paczki. Już wkrótce korzystać będziemy zgodnie z ich  przeznaczeniem.

 

 

 

 

Więcej…
 
II Mikołajkowy Wielobój Sprawnościowy

Już po raz drugi w hali sportowej SP11 spotkało się ponad 60 dziewcząt i chłopców z Akademii Siatkówki (SP 6 Mielec) oraz Piłkarskiego Przedszkola (SMS MIelec) aby rywalizować ze sobą w II Mikołajkowym Wieloboju Sprawnościowym. Te dwie szkółki prowadzą zajęcia dla najmłodszych dzieci mieleckich szkół i przedszkoli. Na pomysł sportowej walki pomiędzy maluchami z obydwu szkółek wpadła przed rokiem prowadząca zajęcia w Akademii Siatkówki Beata Cetnar" Naszym celem jest uatrakcyjnić zajęcia dzieciakom, zintegrować ich, a także nagrodzić ciężką pracę jaką oprócz zabawy muszą wykonać podczas swych zajęć" Ostrej rywalizacji przyglądali się z trybun rodzice oraz zaproszeni goście. W tym roku zwycięstwo przypadło chłopcom, którzy 1 punktem pokonali dziewczynki ale Św. Mikołaj przyszedł z prezentami do wszystkich. Nagrody wręczali: vice Prezydent m. Mielca B. Bieniek oraz dyrektor SP6 G. Tychanowicz. Serdeczne podziękowania dla wszystkich trenerów SMS i Akademii siatkówki oraz dziewcząt klas siatkarskich SP6 za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu turnieju.

 

Więcej…
 
Stajemy do walki z najlepszymi!

 


Grupa dziewcząt trenujących w klasach siatkarskich SP6 wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców w Krakowie. Trwające cztery dni zmagania przyciągnęły 35 drużyn dziewcząt oraz 28 drużyn chłopców z całej Polski. Nasze dziewczęta miały okazję powalczyć z najlepszymi drużynami m.in. z Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Kłodzka, Aleksandrowa Łódzkiego i in. Jako jedne z nielicznych reprezentowały szkołę a nie klub sportowy, a pomimo to udało się im wyjść z grupy z drugiego miejsca i w drugim dniu walczyć o miejsca od 1-16.Wygrane 4 mecze i przegrane 2 zapewniły dziewczynkom grę o miejsca 7-12 w trzecim dniu. walczyły dzielnie do końca i pomimo zmęczenia udało się im pokonać drużyny z Kędzierzyna - Koźla, Krakowa, Legionowa i Warszawy , co dało im w rezultacie 9 miejsce w Turnieju." Jest to bardzo dobry wynik i jako jedyna drużyna dziewcząt z Podkarpacia myślę , że godnie reprezentowałyśmy nasz region, nasza drużyna stanowiła wielką niespodziankę dla pozostałych uczestników turnieju.

 

Więcej…
 
Zdrowy uczeń w SP6 - dzień banana

10 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy dzień banana w ramach projektu ''Zdrowy uczeń w SP6 ''. Uczennice klas siatkarskich przygotowały  wyśmienite przekąski do degustacji dla społeczności szkolnej (np. babeczki z bananami , banany w czekoladzie , keks). Został zorganizowany konkurs na najładniejszy plakat. Zwycięzcą została uczennica Aleksandra Lemiech, która otrzymała piłkę do siatkówki. Rewelacyjnie przygotowali się nasi najmłodsi uczniowie z klasy Ib. Na szkolnym telebimie mogliśmy oglądać prezentację o bananie przygotowaną przez Annę Czechowską i Aleksandrę Bryk z klasy VIe.

Uczennice kl. VIe

 

 

Więcej…
 
Spotkanie ze Świętym Mikołajem

 

Klasa I c wraz z wychowawczynią wybrała się 5. grudnia do „Kulkolandu”.

Bawiące się  ze Śnieżynkami dzieci odwiedził Święty Mikołaj. Przyszedł on oczywiście z workiem pełnym prezentów. Szczęśliwe „pierwszaki” popisały się przed miłym gościem recytacją wierszy, śpiewem piosenek oraz opowieściami o swoich przygodach.

Po miłych pogawędkach przyszedł czas na mikołajkowe upominki. Zadowolone dzieci podziękowały za słodycze i zaprosiły Świętego do wspólnej fotografii.

A później, machając rękami i uśmiechając się szeroko, pożegnały Mikołaja:

„- Do zobaczenia za rok!”

 

 

Więcej…
 
Cyfrowa szkoła

żródło:ntt.plSzkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu bierze udział w pilotażowym rządowym programie rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych  „Cyfrowa szkoła".  Jesteśmy jedną z czterystu szkół Polsce, jedyni w Mielcu, którym udało się  zakwalifikować do tego projektu. Zostaniemy zaopatrzeni w niezbędną infrastrukturę w zakresie TIK. Na ten cel przeznaczone zostało ponad 200 000 zł. (w tym ok. 50 000 od  Urzędu Miejskiego w Mielcu).
Już w grudniu  otrzymamy 58 netbooków z funkcją tabletu przeznaczonych dla uczniów, 20 laptopów dla nauczycieli, 5 tablic interaktywnych, 5 projektorów krótkoogniskowych, wizualizer, 2 urządzenia sieciowe wielofunkcyjne. Będziemy posiadać   sieć bezprzewodową.

Przez okres trwania projektu "Cyfrowej szkoły" (rok szkolny 2012/2013), będziemy informować o naszych działaniach związanych z tym przedsięwzięciem.

 
Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia był w klasie I „b” okazją do miłego spotkania
w gronie przyjaciół. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione misie. Duże, małe i malutkie. Niektóre całkiem nowe, ale w większości bardzo już wysłużone dzięki codziennemu przytulaniu. W klasie zrobiło się bardzo przytulnie i „misiowo”, a także świąteczne, bo przybyli jeszcze inni goście- przedszkolaki z PP nr 13. Były wspólne tańce, piosenki oraz małe „co nieco”.
Dzieci przedstawiały swoje misie, a później zapoznały się z historią powstania pluszowego misia. Obejrzały także prezentację na temat bohaterów literackich i filmowych, takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Coralgol, Yogi, Gumisie, Troskliwe Misie.

 

 

Więcej…
 
Nasza gazetka

Strona tytułowa KleksikaZ okazji Światowego Święta Pluszowego Misia ukazał się listopadowy numer pisemka „Kleksik”. Dzieci z klasy I „b” umieściły w nim swoje rysunki, a kl. III „d” zredagowała „Zagadkowo”. W „Kleksiku” znaleźć się mogą Wasze wiersze, opowiadania, rysunki
i ciekawostki z życia szkoły. A może macie własne pomysły na ciekawą gazetkę? Zachęcamy wszystkich do udziału w redagowaniu naszego „Kleksika”. Zbieramy materiały do grudniowego numeru. Możecie je przynosić do biblioteki szkolnej.
MN

 

ps. Dziękujemy p. Marysi Nowakowskiej za wieloletnie wydawanie Kleksika wspólnie z najmłodszymi uczniami naszej szkoły.

 
Zaproszenie

 

Zaproszenie do udziału w II Otwartym Turnieju Singli Siatkarskich Dziewcząt

Zaprasza:

Akademia Siatkówki „Pierwszy krok’’

Starostwo Powiatowe w Mielcu

Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu

UKS ”Szóstka” przy SP6 w Mielcu

 

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia111112113114115116117118119120NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting