..."Zwierzęta leśne w obliczu zimy"

16 grudnia grudnia 2011 r w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym odbył się finał Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Zwierzęta leśne w obliczu zimy". Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Mieleckiego - Andrzej Chrabąszcz. Laureatką konkursu została uczennica klasy IIb Emilka Forczek. Wyróżnienie zdobyła Laura Adamcio z klasy IIb. Opiekunem dziewczynek jest p. Renata Pieńczewska.

 

 

zobacz galerię>>
 

 


 

Konkurs Plastyczny "Mój ulubiony bohater".

Konkurs zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Mielcu. III miejsce zajęła uczennica kl. IIb Emilka Forczek, natomiast Joanna Juszczyk zdobyła wyróżnienie. Prace plastyczne zostały przygotowane pod opieką pań ze świetlicy szkolnej.

 

Trwają Konkursy Kuratoryjne...

Jakub ParysPodkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie jak co roku, zorganizował konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych. W naszej szkole odbyły się następujące konkursy: z języka polskiego, matematyki, historii, przyrody, języka angielskiego. Konkursy organizowane są w formie trzystopniowych zawodów: I etap szkolny, II etap rejonowy, III etap wojewódzki.

Do III etapu wojewódzkiego z przyrody zakwalifikował się uczeń klasy 6c Jakub Parys (opiekun p.Urszula Tarnawska). Jakub zakwalifikował się też do III etapu z historii (opiekun p.Elżbieta Wołoszyn).

Etap wojewódzki z przyrody odbędzie się w Rzeszowie 14 stycznia 2012 a z historii 18 lutego 2012 roku. Serdecznie gratulujemy Jakubowi już osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy kciuki!!!!!!

 

I Powiatowy Turniej Singli  Siatkarskich Dziewcząt

17 grudnia 2011 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu odbył się  I Powiatowy Turniej Singli  Siatkarskich Dziewcząt. Organizatorem imprezy byli:  Akademia Siatkówki "Pierwszy krok" pod opieką p.B.Cetnar i R.Pociask, UKS "Szóstka" w Mielcu, Sp6 w Mielcu. Do zawodów zostały zgłoszone 32 zawodniczki, podzielone na sześć grup. W półfinałach walczyło  18 zawodniczek (po trzy  z każdej grupy), a  w ścisłym finale zacięte mecze rozegrało 6 zawodniczek. Zawody wywoływały wiele emocji. Każda zawodniczka otrzymała nagrodę (piłkę). Sześć najlepszych dziewcząt zdobyło dyplom i puchar, który wręczył vicestarosta Andrzej Bryła. Wszystkie nagrody ufundowało Starostwo.

 

Więcej…
 

Podziękowania.....

Opiekunowie Szkolnego Koła "Caritas" serdecznie dziękują wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy okazali szczególną wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka i przynieśli dary na paczki mikołajkowe. Otrzymane prezenty zostały przekazane do świetlicy Profilaktyczno-wychowawczej Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy Parafii MBNP i na świetlicy TPD przy ul. Chopina. Część maskotek trafiło do dzieci Specjalnej Troski zrzeszonych w grupie "Promyczków Miłości".

Dziękujemy wszystkim za okazane serce.

Opiekunowie Koła Caritas: Anna Wożniak, Mariola Wiechowska, ks. Prałat Kazimierz Czesak

 


Kibicuję fair play

 

Nasza szkoła, po raz piąty, przystąpiła do społecznościowego programu pn. ?Szkoła bez przemocy?, której hasłem przewodnim w tej edycji jest: ?Kibicuję fair play?.
Celem Programu jest przeciwdziałanie agresji i przemocy w szkołach poprzez naukę pozytywnych zachowań akceptowanych społecznie, które pomagają w radzeniu sobie ze złością, agresją i przemocą.
Szkoła wdraża zasady Kodeksu, które łączą wszystkich uczestników życia szkolnego, a więc pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców. W dniach od 5 do 9 grudnia 2011 roku w szkole przeżywać będziemy Tydzień Wolontariatu.
Przyłącz się do nas!
Zachęcam wszystkie klasy do udziału w zbiórce żywności  oraz zaplanowanych w tym okresie konkursach z nagrodami.

Pedagog szkolny

 


Moja szkoła i jej patroni

Biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski byli organizatorami turnieju klas VI pod hasłem ?Moja szkoła i jej patroni?, który odbył się na sali gimnastycznej 26 października. Sześcioosobowe drużyny, reprezentujące klasy VI musiały się wykazać nie tylko wiedzą o szkole i jej patronach, ale także umiejętnością pracy w zespole, pomysłowością i talentem sportowym. Zwyciężyła klasa VIc.

 

 


Pomoc dla schroniska

Na przełomie września i października Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt. Zbieraliśmy karmę, koce, ręczniki i wszystko, czym można ocieplić psie budy na czas zimy. Akcja spotkała się z dużym odzewem uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Szczególnie mocno zaangażowali się w nią uczniowie klas I-III. Uzbierane dary wypełniły bagażniki trzech samochodów, którymi zostały odwiezione do schroniska.

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

 


Festiwal nauki i techniki

W dniu 7 października 2011r. uczniowie klasy 6a z panią Marią Nowakowską oraz członkowie Szkolnych Kół Przyrodniczych z paniami Renatą Pietrzyk i Urszulą Tarnawską uczestniczyli w Festiwalu Nauki i Techniki w ośrodku In-Tech w Mielcu. Młodzież zobaczyła ciekawe doświadczenia z ciekłym azotem, ekologiczne pojazdy elektryczne oraz napędzane siłą mięśni ludzkich. Uczniowie mieli też możliwość samodzielnego wykonania zaskakujących doświadczeń przy użyciu sprzętu z Centrum Nauki i Techniki Kopernik z Warszawy. Starsi koledzy z mieleckich szkół średnich przygotowali ciekawe pokazy według własnych pomysłów. Udział w tym festiwalu był dla wszystkich ciekawą lekcją praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej w szkole

 
« PoczątekPoprzednia111112113114115116117118119120NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

100 lat niepodległości

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Kodowanie i Robotyka

Znajdź nas na ...

Projekt unijny

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting