Kto czyta książki, żyje podwójnie

Wszystkich miłośników kryminałów, powieści obyczajowych, fantasy czy baśni, a wierzymy, że tacy są, serdecznie zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie Czytelniczym. W konkursie mogą wziąć udział chętni uczniowie klas 4-6, którzy lubią czytać. Pierwszy etap szkolny, mający formę testu, odbędzie się już 22 marca o 12.30. Najlepsi zakwalifikują się do etapu międzyszkolnego -część ustna w formie prezentacji jednej wybranej książki- odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu przy ul. Wyspiańskiego w dniu 22 maja 2013 roku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
O szczegóły prosimy pytać nauczycieli polonistów lub zapoznać się z informacjami na tablicy ogłoszeń w holu szkolnym.

e.k

 
Pierwszaki o poszerzonym angielskim

"Czego Jaś się nie nauczy, tego John nie będzie umiał" --Angielski na co dzień- w nauce i zabawie od najmłodszych lat.
Po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowana będzie w roku szkolnym 2013/2014  klasa pierwsza z nauką języka angielskiego w stopniu rozszerzonym.
Klasę poprowadzi  mgr Bożena Kosińska - nauczyciel kształcenia zintegrowanego oraz języka angielskiego.
Dzieci w trzyletnim cyklu kształcenie będą miały możliwość nabywania umiejętności językowych poprzez codzienny kontakt z językiem angielskim w ramach  zajęć zintegrowanych: w nauce i zabawie. Program przewiduje również wykorzystywanie w procesie nauczania nowoczesnych technik multimedialnych. Zapisy do klasy o rozszerzonym angielskim odbędą się podczas zapisów do klas pierwszych. Innowacja zakłada skorelowanie elementów języka obcego z treściami wszystkich zajęć zintegrowanych edukacji wczesnoszkolnej. Język angielski będzie więc towarzyszył dzieciom każdego dnia w szkole. . Pomysł projektu innowacyjnego opiera się na założeniach amerykańskiego „Language immersion ”, jako metody nauki języka obcego, która wykorzystuje wrodzone zdolności małych dzieci do przyswajania języka w naturalny, spontaniczny sposób poprzez codzienny kontakt z językiem używanym jako środka porozumiewania się nauczyciela z dziećmi w klasie, wydawania poleceń, instruowania. Podstawowym więc założeniem programu jest nauka języka obcego jako środka służącego do komunikowania się, wyrażania siebie, swoich uczuć, potrzeb.

 
Szkoła została doposażona

 

21 stycznia 2013 r. szkoła została doposażona w sprzęt , który zostanie wykorzystany do prowadzenia zajęć w ramach projektu "Nauka przez dialog - "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Miejskiej Mielec"

 

 

Więcej…
 
Indywidualizacja

 

Od 2 stycznia 2013 r. w naszej szkole jest realizowany projekt "Nauka przez dialog - Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III szkół podstawowych w Gminie Miejskiej Mielec"

 

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,

Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”,

Działanie 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”,

Poddziałanie 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych”.

 

czytaj więcej>>
 
WOŚP znów zagrała - 2567,91 zł

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagrała w Szkole Podstawowej nr 6  w Mielcu. Przewodził jej Samorząd Uczniowski, a główna baza dowodzenia znajdowała się  w szkolnej bibliotece.  Od 7 do 15 stycznia w szkole odbywały się następujące  akcje mające na celu zasilenie konta WOŚP:
- sprzedaż serduszek z podpisami nauczycieli  uczących w klasach IV-VI, które dawały uprawnienie do zwolnienia z odpowiedzi na lekcji (dochód 430,28 zł),
- mecz siatkówki uczennic klas siatkarskich SP 6  i Gimnazjum SMS Stal Mielec (dochód z biletów 161 zł),
- sprzedaż jabłkowych przysmaków przygotowanych przez uczennice i rodziców klas VI e i IV e (siatkarskich) z okazji Dnia Jabłka (385 zł),

Więcej…
 
Dzień jabłka- Zdrowy Uczeń w SP 6.

We wtorek tego miesiąca obchodziliśmy w szkole Dzień Jabłka. Klasy siatkarskie VI e i IV e wspólnie z rodzicami przygotowały się do tego Święta wyjątkowo. Upieczonych zostało kilka rodzajów jabłeczników, babeczek i ciastek, w których jako główny składnik królowało jabłko. Plakaty informowały wszystkich jak zdrowe jest jedzenie tego właśnie owoca. Ustawiono stoliki degustacji, gdzie za symboliczną złotówkę można było spróbować wspaniałych wypieków, soczków i jabłek( suszonych, zapiekanych itp.) Klasy siatkarskie zebrały 385 zł, które w całości przekazały na WOŚP. Organizatorzy bardzo dziękują rodzicom dziewcząt klas siatkarskich oraz uczniom i nauczycielom, którzy wsparli akcje WOŚP.- B.Cetnar, B.Lenartowicz

 

 

Więcej…
 
SMS Mielec- SP6 Mielec dla WOŚP!

Niecodzienne spotkanie miało miejsce w sali gim SP6. Zawodniczki tej szkoły zagrały mecz siatkówki z gimnazjum SMS Stal Mielec. Na pomysł rozegrania takiego meczu wpadły uczennice klas siatkarskich SP 6 , którym oprócz sportowej rywalizacji przyswiecał tez iiny cel. Ze sprzedaży biletów na mecz( 161 zł) zasilono konto WOŚP. Tym razem nie ważny był wynik, nie było nagród i wyróznień ale cel, dla którego spotkały się obydwa zespoły. Dziekujemy trenerce SMS p. Izie Woszczyńskiej oraz jej drużynie za wsparcie naszej akcji. Mecz sędziowała Pamela Petrykowska.

SMS Mielec: Konieczny Agnieszka i Małgorzata, Cetnar Zuzanna, Piękoś Alicja, Matusiak Marta
SP6 :Konieczny Alicja, Nakonieczna Joanna, Koza Julia, Lemiech Ola, Czechowska Anna, Iga Płaszewska, Król Alicja, CZubak Oliwia, Bryk Ola, Babula Agnieszka- trener- B. Cetnar

 

Więcej…
 
Kolędnicy

Przed Świętami Bożego Narodzenia katechetki przygotowały kilkanaście grup "Kolędników misyjnych". 26 XII zostały one zaprezentowane w Kościele M B N P całej parafii.
Dzieci miały odwiedzać domy i kolędować, zbierając pieniądze na cele misyjne. Kolędnicy przygotowali scenariusz oraz samodzielnie postarali się o stroje, w których wystąpili podczas wizyt.Wędrowali od domu do domu do Uroczystości Trzech Króli - 6 stycznia. Zebrane przez nich pieniądze zostaną przekazane do Republiki Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Brazylii i Wietnamu.Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły za ich ochotne i szczere serca oraz rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu akcji.W nagrodę dzieci wyjechały 12 stycznia pod  opieką księdza na "Diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych" w Bochni.                                                   

Mariola Wiechowska

 

 
Po próbnym sprawdziani

Jesteśmy już po próbnym sprawdzianie szóstoklasistów. Teraz okaże się,  na jakim poziomie posiadło wiedzę ponad 130 uczniów naszej szkoły. To ważny sygnał o tym, nad czym jeszcze trzeba popracować, a co opanowaliśmy już bardzo dobrze. Do właściwego sprawdzianu, który odbędzie się 4 kwietnia, jest jeszcze kilka miesięcy, więc ta diagnoza na pewno się nam przyda.


ek

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia111112113114115116117118119120NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Rekrutacja 2020/2021

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

Znajdź nas na ...

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting