Od 18 stycznia 2021 roku wznowione zostają zajęcia dydaktyczne w trybie stacjonarnym dla klas I - III na dotychczasowych zasadach.               
Konkurs przyrodniczy KOSMOS

Dnia 20 grudnia 2013r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy przyrodniczej- KOSMOS. Wszyscy uczestnicy wykazali się wiedzą dotyczącą tematyki Układu Słonecznego i ciał niebieskich. Pierwsze miejsce w tym konkursie zajęli Agnieszka Guła 6d oraz Piotr Koceniak 6c. Gratulujemy zwycięzcom.

 

 
„The Story of Santa Claus”

W dniu 20 grudnia 2013r. odbyło się przedstawienie świąteczne w j. angielskim – „The Story of Santa Claus” – „Historia Świętego Mikołaja”, w wykonaniu klasy IIId (opiekun p. A. Strokoń) oraz klasy II c (opiekun p. A. Majocha), połączone z prezentacją multimedialną.

 

 

Więcej…
 
Turniej Singli Siatkarskich Dziewcząt
Po raz trzeci UKS Szóstka Mielec oraz Sp 6 Mielec, realizując cele popularyzacji siatkówki wśród najmłodszych, zorganizowały Turniej Singli Siatkarskich Dziewcząt. 14 grudnia , w sali gimnastycznej SP 6 stawiło się 30 dziewczynek klas IV-tych i młodszych aby powalczyć ze sobą o tytuł najlepszej siatkarki w Powiecie Mieleckim.
Dziewczęta reprezentowały szkoły z Wadowic Górnych, Woli Wadowskiej, Woli Rzędzińskiej ( powiat tarnowski), SP 6 i SP 3 w Mielcu. Kilkugodzinna walka pokazała, ze zawodniczki już posiadają duże umiejętności i mimo młodego wieku wspaniale dają sobie radę na boisku. Na szczególną pochwałę zasługują trzecioklasistki z Wadowic Górnych i Woli Wadowskiej, które śmiało stawały do walki ze starszymi o rok rywalkami z pozostałych szkół ( trener- Anna Skucińska).
Więcej…
 
Mistrzostwa Mielca Klas III Szkół Podstawowych - CORSO CUP

W dniu 7 grudnia 2013 r. w haki MOSiR rozegrano V kolejkę w ramach mistrzostw Mielca dla klas III . Była to ostatnia kolejka zaplanowana na rok 2013. Dokończenie dwóch pozostałych kolejek pierwszej rundy nastąpi w styczniu i lutym 2014 r.

zobacz wyniki kolejki>>
 
Festiwal Siatkówki w Krasnem
Najmłodsze zawodniczki SP 6 Mielec,dziewczynki klasy IV siatkarskiej, skorzystały z zaproszenia SP w Krasnem do udziału w Festiwalu Siatkówki Dziewcząt. Oprócz reprezentacji naszej szkoły w zawodach uczestniczyły zespoły z Rzeszowa, Ropczyc, Krasnego i Przemyśla. Reprezentacja Szóstki Mielec składała się z pięciu zespołów dwójkowych. Najlepsza drużyna to Oliwia Kojder i Julia Kopacz, które zajęły w grupie I miejsce i walczyły dalej z najsilniejszymi drużynami z Rzeszowa i Krasnego. Dobrze grające technicznie dziewczęta SP 6 niestety przegrały ze swietnymi warunkami fizycznymi dziewcząt innych drużyn i ostatecznie zajęły V miejsce. Był to pierwszy sprawdzian dla naszych maluchów i zdały go bardzo dobrze. Trenerem dziewczynek jest Beata Cetnar.
 
UKS SZÓSTKA Wicemistrzami Ogólnopolskiego Turnieju

Uczennice klasy V siatkarskiej SP 6 w Mielcu , grające jako UKS SZÓSTKA PAPILLON MIELEC wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w Krakowie.
W tym roku to XIX edycja tego turnieju, który trwał przez trzy dni, od piątku do niedzieli 8 grudnia. Zawody stały na wysokim poziomie , a dzieci pokazały, że już w tak młodym wieku gra w siatkówkę może sprawiać mnóstwo przyjemności.

Więcej…
 
Pływacka liga dzieci

Swoją rywalizację w Podkarpackiej Lidze dzieci 10 – 11 lat zakończyli najmłodsi pływacy „Ikara” Mielec, uczniowie czwartej i piątej klasy Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu.
Ostatni, trzeci już rzut ligi odbył się na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu w dniu 7.12.2013 i jak przystało na gospodarzy pływacy Ikara wygrali jednym punktem tą że rundę z zawodnikami ze Stalowej Woli. W klasyfikacji końcowej kolejność była jednak odwrotna i całą jesienna ligę dzieci z całego podkarpacia wygrała drużyna Motyl MOSiR Stalowa Wola, przed zawodnikami IKARA Mielec i Sokoła Rzeszów.    
Najlepszą zawodniczką wśród dzieci 10 letnich po trzech edycjach została Julia Gancarz otrzymując pamiątkową statuetkę i nagrodę rzeczową z rąk Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 p. Grzegorza Tychanowicza i Prezesa Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego p. Roberta Wieczorka.

Więcej…
 
Marnowaniu żywności mówimy NIE!

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w programie „Tesco dla Szkół”. Kampania jest fantastyczną zabawą dla uczniów, integrującą całą społeczność szkolną wokół wspólnego celu „Nie marnowania i nie wyrzucania żywności”. Z tej okazji Pani Monika Ćwiok przygotowała uroczystą akademię - „Nie marnuj jedzenia, wyrzuć do śmieci stare przyzwyczajenia”- skierowaną do nas wszystkich tych małych jak i dużych. Uroczystość poświęcona była aktywnym i praktycznym metodom zapobiegania marnowania żywności z korzyścią dla społeczeństwa.

Tak wiele ludzi żyje w skrajnym ubóstwie, mamy nadzieję, że ta kampania przyczyni się do większego poszanowania żywności, a co za tym idzie do dzielenia się z potrzebującymi, bezdomnymi, głodującymi…- tymi słowami Pani Monika rozpoczęła wspaniały pokaz.

Więcej…
 
Żywa lekcja przyrody

3 i 4 grudnia 2013 r. nauczycielki przyrody Renata Pietrzyk i Urszula Tarnawska zaprosiły do szkoły pana Przemysława Ludwina, który jest pasjonatem i hodowcą gadów. Przeprowadził on dla wszystkich uczniów klas III-VI żywe lekcje przyrody. Z zapartym tchem, uczniowie podziwiali m.in. kameleona, agamę brodatą, węże zbożowe, pytona tygrysiego, iguanę i różne gatunki żółwi, a ich właściciel bardzo ciekawie i humorystycznie o nich opowiadał. Uczniowie mogli zrobić zdjęcie, dotknąć i przytulić prezentowane zwierzęta. Przekonali się czy wąż jest śliski i zimny.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia111112113114115116117118119120NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

E-dziennik

Znajdź nas na ...

Szkoła w chmurze

#Szkoła pamieta

szkola.jpg

Procedury covid -19

Konkursy 2019/2020

Filmoteka szkolna

BIP

sp6.mielec.ehost.pl, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting