Miesiąc Bibliotek Szkolnych w tym roku upływał pod hasłem " Baśnie i legendy z całego świata", dlatego podczas zajęć czytelniczych w klasach 2c, 3a oraz w grupach świetlicowych dzieci poznawały baśnie z różnych zakątków świata. Rozwiązywały zagadki i inne zadania. Uczniowie z klas 5c i 6b wzięli udział w " Baśniowych podchodach bibliotecznych". Zwieńczeniem obchodów był udział klas młodszych w konkursie na ilustrację do ulubionej baśni. Nagrodzeni uczniowie to:
Kacper Truniarz,
Justyna Ratuśińska,
Oliwia Krok,
Wiktoria Mokrzycka z klasy 2c oraz:
Patrycja Skrzypczak,
Jakub Podsiadło,
Wojciech Kotwica z klasy 3a.
Uczniowie klas 5-7 wzięli udział Konkursie na wizytówkę biblioteki SP 6 w Mielcu. Oto wyniki:
I nagroda - Magdalena Maziarz z klasy 7d,
II nagroda - Antonina Gil z klasy 6b,
III nagroda - Mateusz Szlęk z klasy 5b.
Wyróżnienia:
Wiktoria Wasiak z klasy 6a,
Maja Woźniak z klasy 6a,
Amelia Perdak z klasy 6a,
Natalia Głód z klasy 7c,
Michał Narowski z klasy 6b.
Zwycięska praca Madzi M. ozdobiła drzwi wejściowe do biblioteki szkolnej w budynku przy ul Biernackiego.
Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursów plastycznych bardzo serdecznie gratulujemy!
Red. J. Gil