Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tegorocznej edycji akcji MEiN „Szkoła pamięta”.

W ramach akcji zrealizowano różne działania. Między innymi  przygotowano gazetkę ścienną przedstawiającą postać Wojciecha Lisa - bohatera, legendę i symbol niezłomności, broniącego miejscowej ludności. Uczniowie odwiedzili lokalne miejsca pamięci, gdzie zapalili znicze. Były prowadzone ciekawe zajęcia przedstawiające historię naszego regionu oraz wspominano osoby ważne dla naszej społeczności. Najmłodsi wzięli udział w zajęciach edukacji historycznej MIELEC- NASZA MAŁA OJCZYZNA, które odbyły się w Dworku Oborskich. Klasa pierwsza odwiedziła Cmentarz Parafialny i uczciła pamięć tych, którzy polegli za naszą Ojczyznę.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 11 tysięcy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

W załączeniu przekazuję pamiątkowy dyplom.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/prawie-11-tys-wzielo-udzial-w-akcji-szkolapamieta--dziekujemy.

Anna Ostrowska
Ministerstwo Edukacji i Nauki