21 listopad bieżącego roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 obchodziła Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Na znak tego święta uczniowie zostali poproszeni o założenie ubrań w kolorze żółtym lub jakiegoś żółtego akcentu.

Cała szkoła została odpowiednio udekorowana. Na oknach zawisły cytaty symbolizujące poszanowanie drugiej osoby  i serdeczność. Uczniowie mogli zrywać wyzwania i przekazywać je sobie wzajemnie.

Odpowiednio wcześniej z inicjatywy pani Agnieszki Jurasz i pani Magdaleny Łanucha  ogłoszono konkurs na „Latawiec życzliwości”, zdobiąc go w życzliwe hasła i wzory.  Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy chętnie wykonali prace. Z tej okazji na głównym holu powstała gazetka z latawców życzliwości.