11 października 2022 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia  i sportowca. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci. W tym dniu  zostały one oficjalnie przyjęte do grona uczniów szkoły.

Podczas uroczystości pierwszoklasiści i uczniowie klasy sportowej pokazali, że potrafią pięknie śpiewać  i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie przez Dyrektora Szkoły. Dzieci głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami, solidnie trenować oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Wszystkim pierwszoklasistom i uczniom klasy IV C siatkarsko – pływackiej w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.