W dniach 14-17 lipca 2022 roku w Lublinie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów w wieku 15 lat. Znakomicie zaprezentowali się na nich uczniowie, już tegoroczni absolwenci naszej szkoły, którzy zdobyli trzy medale. Mistrzem Polski na 200 m stylem klasycznym został Mikołaj Wilk, a w wyścigach na 50 i 100 m stylem klasycznym został wicemistrzem Polski.

Z szóstym czasem w Polsce swoją rywalizację zakończyła sztafeta 4 x 100 zmiennym, która płynęła w składzie: Adrian Ochalik, Mikołaj Wilk, Karol Głaz i Filip Blicharz. W finale A popłynął dwukrotnie Karol Głaz, zajmując 9. miejsce na 100 m stylem klasycznym oraz 10. miejsce na 200 m stylem klasycznym. Dobrą formę zaprezentował również Adrian Ochalik, wygrywając finał B i zajmując 11. miejsce na 200 m stylem grzbietowym i dwukrotnie 16. miejsce na 50 i 100 m stylem grzbietowym.

W klasyfikacji medalowej uczniowie SP 6 uplasowali się na 12. miejscu w Polsce na 149 startujących