2 czerwca 2022 roku uczniowie klas 8b i 8d  wraz z opiekunami paniami: Anną Majochą, Alicją Jasińską oraz panem Tadeuszem Krepą pojechali na wycieczkę do Wadowic i  Oświęcimia.

Najpierw uczniowie odwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach,  miejsce związane z życiem papieża od czasów dzieciństwa po ostatnie pielgrzymowanie do Polski. Uczniowie  spróbowali też papieskiej kremówki. Następnie pełni zadumy zwiedzili obóz Auschwitz - Birkenau. Podczas zwiedzania obozu uczniowie poznali martyrologię narodu polskiego i żydowskiego oraz innych narodów podczas II wojny światowej. Poznali zjawisko holocaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce. Była to żywa lekcja historii, która zapadła uczestnikom wycieczki głęboko w pamięć.