17 maja w naszej szkole  uczniowie klas czwartych wzięli udział w praktycznym egzaminie na kartę rowerową. W tym roku szkolnym sprawdzenia ich umiejętności jazdy na rowerze dokonali przedstawiciele Automobilklubu Mieleckiego, którzy przybyli na zaproszenie dyrekcji szkoły.

W celu przeprowadzenia egzaminu  na placu szkolnym przy ulicy Solskiego zostało utworzone miasteczko ruchu drogowego.  Zanim jednak dzieci przystąpiły do prezentowania swoich umiejętności w poruszaniu się jednośladem, zostały pouczone o właściwym przygotowaniu się do bezpiecznej jazdy oraz o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze.

Następnie przy dobrej pogodzie młodzi adepci kierownicy zdobywali uprawnienia do samodzielnego kierowania rowerem. Uczniowie wykazali się bardzo dobrym opanowaniem techniki jazdy i znajomością przepisów o ruchu drogowym. Wszyscy, którzy przystąpili do części praktycznej egzaminu, zdobyli zaliczenie.

Po ukończonym egzaminie każdy uczeń otrzymał od przedstawicieli automobilklubu kamizelkę odblaskową.

Gratulujemy naszym młodym rowerzystom!

red. A. Bajor