W dniach 16 – 17 maja uczniowie z klasy 7d i 7e pod opieką p. E. Bryły, p. B. Szatkowskiej, p. E. Bialic i p. E. Walat – Sankowskiej odwiedzili Wrocław – miasto bogate w atrakcje dla każdego turysty. Uczniowie wzięli udział w programie „Poznaj Polskę”, a więc wycieczka dofinansowana była przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

W czasie dwudniowej wycieczki uczniowie mieli okazję obejrzeć Panoramę Racławicką – monumentalne płótno przedstawiające rozegraną w 1794 r. bitwę Polaków z Rosjanami. Oazą piękna i spokoju okazał się Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego – ulubione miejsce wypoczynku zarówno wrocławian jak i gości. Już pierwszego dnia młodzież odwiedziła Hydropolis – jedno z najnowocześniejszych w Europie centrów pokazujących wodę z różnych fascynujących perspektyw. Drugi dzień także obfitował w atrakcje. Jedną z nich była żelbetowa Hala Stulecia czy wrocławskie ZOO – najstarsze i największe w Polsce pod względem liczby prezentowanych zwierząt. Całości dopełniła wędrówka po zabytkowych uliczkach miasta pod kierunkiem doświadczonego przewodnika.

            Udział w wycieczce do Wrocławia w ramach programu „Poznaj Polskę” umożliwił uczniom poznanie zabytków i historii miasta oraz osiągnięć polskiej nauki.

                                                                                                              red. E. Bryła