Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem.

Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w sobotę, wydarzenie obchodziliśmy 4 kwietnia.

Tego dnia w szkole uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko.

Na holu przygotowana została gazetka z najważniejszymi informacjami odnośnie autyzmu, a także trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem.

Uczniowie na lekcjach wychowawczych zapoznali się z prezentacją o Marii, która ma autyzm oraz obejrzeli film: „Amazing things happen”. Wszyscy chętnie kolorowali serca z puzzli, które są jednym ze znaków autyzmu.

Wykonywano również zdjęcia klasowe.

Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych spektrum autyzmu.

Koordynatorami działań byli nauczyciele współorganizujący kształcenie: Iwona Podgórska, Agnieszka Jurasz, Magdalena Łanucha.