Za nami dwa tygodnie zmagań podjętych w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. W dniach od 9 do 24 października wszyscy uczniowie oraz nauczyciele informatyki aktywnie uczestniczyli w tym wydarzeniu.

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania zrealizowaliśmy wiele ciekawych zajęć, promujących idee kodowania. Największym powodzeniem wśród najmłodszych uczniów cieszyła się gra Scottie Go! oraz zabawa z robotem Photon. Uczniowie klas starszych doskonalili swoje umiejętności programowania w programie Scratch i Python oraz brali udział w tzw. ,, Godzinie kodowania”, wykorzystując do tego platformę www.code.org. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy brać udział w tym wydarzeniu i uda się nam zrealizować wiele ciekawych pomysłów. Za udział w tegorocznych obchodach CodeWeek nasza szkoła otrzymała pamiątkowy certyfikat.